Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

@wrotycz

 

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-pinkas-w-sprawie-koronawirusa-pomylilem-sie-jak-wszyscy-eksp,nId,5086234

 

 

Cytat

Były Główny Inspektor Sanitarny tłumaczył, dlaczego mówił na początku 2020 roku w mediach, że Polsce nie grozi żadna pandemia: Dlatego że moim obowiązkiem w tamtym czasie i także teraz jest zachowanie daleko idącego spokoju i pokazanie, że jesteśmy krajem, który jest sobie w stanie poradzić. Bo z tym wirusem można sobie poradzić tylko wtedy, kiedy zachowujemy spokój. Mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni, ponieważ ten wirus - to już w tej chwili oczywiście wiemy - to jest głównie socjologia. CDC, cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo. W tym samym czasie wszyscy eksperci w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym źle zacytował? Nawet podałem linka. Czy on nie powiedział, cytuję "wirus - to już w tej chwili oczywiście wiemy - to jest głównie socjologia. CDC, cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo"?

 

Co tu jest niezrozumiałe? Przyznał, że wszyscy eksperci, włącznie z nim, się mylili, i wszyscy śpiewali te samą, fałszywą pieśń. Czy coś z tym zrobił?  Nie. Czy zmienił "świętą" politykę? Nie.

Czyli wiedzieli, że źle robili ale wciąż to robili? Teraz też wiedzą, że źle robią ale wciąż to robią, bo "taki ich święty obowiązek".

 

To nie jest fachowy ekspert tylko dogmatyczny kapłan, który wypełnia swój "święty obowiązek" pomimo faktów.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, wrotycz napisał:

tylko dogmatyczny kapłan,

Każda religia czy ideologia potrzebuje "kapłanów" - nieomylnych i posiadający "legitymację" do głoszenia "prawd objawionych".

5 minut temu, GriTo napisał:

Też robię zdjęcia Canonem.

A później i tak szopem z foto cza poprawiać

Edytowane przez Perun82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mało jest profesorów, co swój dyplom w chipsach znaleźli? :D

Przecież ten kolo nawet się wysłowić nie potrafi (jak na osobę publiczną na takim stanowisku). 

W tym bełkocie co mówił, domyślam się, że ta "socjologia" w tym znaczeniu to "dystansowanie się", co było wspomniane później/wynika z kontekstu. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, wrotycz napisał:

Czyżbym źle zacytował?

No chyba tak.

 

Na czym polegała pomyłka Pinkasa, do której się on teraz przyznaje?

Czy rok temu Pinkas mówił: "Nadchodzi duże niebezpieczeństwo, bardzo groźny wirus, grozi nam pandemia", a teraz przeprasza i mówi: "Żaden wirus nie istnieje, a jeśli nawet to nie jest groźny".

 

Czy może było odwrotnie. Rok temu Pinkas mówił: "Ten wirus jest w tej chwili w Chinach. Mamy całkiem daleko do Chin. [...] Znacznie większym problemem jest dla nas coroczna epidemie grypowa, która dotyka Polskę" oraz "Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Polsce nie grozi żadna pandemia". Okazało się jednak inaczej. Dzisiaj musi on przyznać, że się pomylił, że koronawirus jest większym problemem niż grypa i że mamy pandemię.

 

Niedoszacował czy przeszacował zagrożenie ze strony koronawirusa?

 

Cytat

TREŚĆ ROZMOWY MARCINA ZABORSKIEGO Z JAROSŁAWEM PINKASEM

Marcin Zaborski, RMF FM: "Ten wirus jest w tej chwili w Chinach. Mamy całkiem daleko do Chin. Mam nadzieję, że będziemy krajem wolnym od koronawirusa. Jestem optymistą. Znacznie większym problemem jest dla nas coroczna epidemie grypowa, która dotyka Polskę". No, to pana słowa. Mówił mi pan to wszystko 30 stycznia 2020 roku, kiedy koronawirus był już w Europie. Oj bardzo, bardzo się pan pomylił, panie profesorze.

Jarosław Pinkas, były Główny Inspektor Sanitarny: Pomyliłem się tak, jak wszyscy eksperci na całym świecie, ponieważ wtedy już było wiadomo, jaki to jest wirus, jaki ma genom. I 80 proc. tego wirusa to jest taki sam genom, jak wirusa SARS, z którym sobie świat poradził.

Pomylił się pan jako człowiek odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo sanitarne, bo był pan wtedy Głównym Inspektorem Sanitarnym. I w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie", 1 lutego mówił pan tak: "Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że Polsce nie grozi żadna pandemia". Kulą w płot.

Panie redaktorze, ja niestety nie mam umiejętności profetycznych. Natomiast moim świętym obowiązkiem jest przedstawianie faktów zgodnie ze stanem wiedzy.

Jeśli nie ma pan zdolności profetycznych, to po co było mówić takie rzeczy?

Dlatego, że moim obowiązkiem w tamtym czasie i także teraz jest zachowanie daleko idącego spokoju, i pokazanie, że jesteśmy krajem, który jest sobie w stanie poradzić. Bo z tym wirusem można sobie poradzić tylko wtedy, kiedy zachowujemy spokój, mamy perspektywę, że ludzie będą rozsądni,

 

Polecam Braciom zapoznanie się z całym tekstem wywiadu, a nie tylko z wybranym zdaniem, które podsunął nam camarade @wrotycz

 

52 minuty temu, wrotycz napisał:

Co tu jest niezrozumiałe?

Dla mnie niezrozumiałe jest dlaczego robisz kurtyzanę z logiki w tak prymitywny sposób. Przecież w 30 sekund każdy może sobie zajrzeć do pełnej treści tego wywiadu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, wrotycz said:

Pomyliłem się tak, jak wszyscy eksperci na całym świecie.

 

Ten wirus - to już w tej chwili oczywiście wiemy - to jest głównie socjologia. CDC, cała UE mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo.

Pomylić to się może sklepowa na kasie przy wydawaniu reszty. Kiedy się mówi co każą bo za to płacą, to nie jest pomyłka. Tandetna manipulacja, chociaż widać kirunek usprawiedliwień. Będą wmawiać ludowi że to była pomyłka? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KolegiKolega napisał:

Dla mnie niezrozumiałe jest dlaczego robisz kurtyzanę z logiki w tak prymitywny sposób. Przecież w 30 sekund każdy może sobie zajrzeć do pełnej treści tego wywiadu.

Może geniuszu @wrotycz chodziło o inny wykład? Pseudo-eksperci często udzielają po kilka wywiadów dziennie :)

 

I piszesz o robieniu K z logiki, ech...

 

51 minut temu, Rnext napisał:

Będą wmawiać ludowi że to była pomyłka? 

Nie po to ustanawiali w ONZ dzień gotowości na pandemię, by teraz tego nie wykorzystać :)

 

Taka będzie może taktyka - musimy być gotowi na kolejne plandemie, dlatego obostrzenia zostają.

 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-science-idUSKCN2AX2GB

Wyjątki:

- szacunkowo 25% do 60% "ozdrowieńców" może zachorować na odmianę brazylijską

- osocze z przeciwciałami ma 6 razy mniejszą zdolność leczenia wariantu brazylijskiego (rozumiem, że chodzi też o zaszczepionych)

- przeciwciała po szczepieniu Pfitzer/Moderna przechodzą do mleka matek karmiących (cóż, to akurat było łatwe do przewidzenia)

Brzmi jak nowy wariant szczepionki w przygotowaniu.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, KolegiKolega said:

Polecam Braciom zapoznanie się z całym tekstem wywiadu, a nie tylko z wybranym zdaniem, które podsunął nam camarade @wrotycz

 

Polecam Ci przeczytać mój post i kliknąć w link który umieściłem, w przeciwieństwie do ciebie. Wskazówka: pod słowem "mówi". I nie jest to to samo co ty raczyła umieścić.

 

9 hours ago, KolegiKolega said:

Przecież w 30 sekund każdy może sobie zajrzeć do pełnej treści tego wywiadu.

 

Sprawdzenie mojego postu zajmie nawet mniej bo umieściłem rzeczony odnośnik.

 

9 hours ago, KolegiKolega said:

Dla mnie niezrozumiałe jest dlaczego robisz kurtyzanę z logiki w tak prymitywny sposób.

 

To się zaraz okaże.

 

Faktycznie, Pinkas powiedział, że się pomylił, tak jak wszyscy eksperci, i z treści wynika, że niedoszacował zagrożenia. Ale, podkreślę to, treść mojego postu nie mówi o jego pomyłce, tylko o jego uzasadnieniu podjętych działań. Powtórzę się, a właściwie, powtórzę go (dr hab. Pinkasa):

 

wirus  - to jest głównie socjologia. CDC, cała Unia Europejska mówiła jednym głosem. Ja miałem święty obowiązek mówić dokładnie tak samo. Wszyscy eksperci w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie mówili dokładnie to samo.


Pan Pinkas, główny inspektor sanitarny, mówi, że wirus to socjologia, czyli, że największym zmartwieniem jest jego odbiór przez opinę publiczną a nie jego biologiczne właściwości.
Mówi też, że wszyscy eksperci, którzy przypomnę się mylili, mówili jednym głosem i on, jako dobry "ekspert", miał święty obowiązek słuchać co oni mówią.
Co tu jest do nierozumienia?
Główny inspektor sanitarny mówi, że ma obowiązek słuchać się zachodnich ekspertów, mimo że się mylą to i tak trzeba się słuchać.
Skoro się pomylili raz to mogą i drugi, Ale święty obowiązek, wiecie, rozumiecie.

Takim właśnie ekspertem jest plan Pinkas. Tak samo Simon, Horban, i wszyscy inni.
Nie liczą się fakty tylko święty obowiązek.
Tacy są wszyscy "eksperci" PiSu: obowiązkowi, wykonujący święte rozkazy zza Odry i zza oceanu. PiS nie ma prawdziwych ekspertów, bo jak zatrudniał ekspertów to nie chcieli wykonywać ich programu.

 

ehp59xoxyaaw7fs.jpg

Edytowane przez wrotycz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Służba zdrowia leży, sama wywaliła łóżka bo odstępy srovidove, szpitale zapchane bo mało miejsc, kwadratura koła, dzisiaj minister zdrowia prosi o wstrzymanie planowanych zabiegów (!!!) - a tymczasem szpitale tymczasowe, na które wydano ogromne ilości pieniędzy stoją praktycznie nieużywane, np, we wrocławskim do dzisiaj nie przyjęto ani jednego pacjenta. Gratis -mają posrane kryteria przyjęcia rodem z Paragrafu 22.

Jeszcze te durne "progi" alarmowe, 40 osób zarażonych, nawet nie chorych (!!!) na 100 000 ludzi i już lockdown województwa. Tak jakby zachorowało 40 osób w Koszalinie. Czaicie? Nawet niezapełniona jedna klatka schodowa w czteropiętrowym bloku w mieście stutysięcznym i już PANDEMIA! To kryterium ma w środę zamknąć kolejne 2 województwa!

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Martius777 napisał:


Służba zdrowia leży, sama wywaliła łóżka bo odstępy srovidove, szpitale zapchane bo mało miejsc, kwadratura koła, dzisiaj minister zdrowia prosi o wstrzymanie planowanych zabiegów (!!!) - a tymczasem szpitale tymczasowe, na które wydano ogromne ilości pieniędzy stoją praktycznie nieużywane, np, we wrocławskim do dzisiaj nie przyjęto ani jednego pacjenta. Gratis -mają posrane kryteria przyjęcia rodem z Paragrafu 22.

Jeszcze te durne "progi" alarmowe, 40 osób zarażonych, nawet nie chorych (!!!) na 100 000 ludzi i już lockdown województwa. Tak jakby zachorowało 40 osób w Koszalinie. Czaicie? Nawet niezapełniona jedna klatka schodowa w czteropiętrowym bloku w mieście stutysięcznym i już PANDEMIA! To kryterium ma w środę zamknąć kolejne 2 województwa!

 

Władza dąży do tego by pozamykać wszystko i wszystkich w domach tak jak to było rok temu w Wielkanoc

a przypominam święta już za nieco ponad 3 tygodnie, więc robią przymiarki.

Pamiętam jak dwa lata temu był alarm, że odra sieje spustoszenie w Polsce i mamy się masowo szczepić po

czym okazało się ,że na 38 mln ludzi było 23 zarażenia głównie Ukraincy bo u nich w kraju z higieną na bakier.

Drugim powodem był termin do spożycia szczepionek i chcieli zarobić na naiwnym społeczeństwie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Martius777

Tak szczerze to ja nawet śmiem wątpić w tego wirusa. Jak wiadomo nie od 2020 ludzie mają problemy z płucami. Mamy taki dział medycyny jak pulmonologia, rozwijany od wielu lat nie bez powodu. Infekcje grzybiczne, wirusowe czy bakteryjne podają podobne obrazy, to także żadna nowość. 

 

Większość to banda idiotów, wystarczy pokazać znany ryj pod krawatem a stado za nim pójdzie, jeszcze nakrzyczy na tych myślących inaczej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kespert napisał:

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-science-idUSKCN2AX2GB

Wyjątki:

- szacunkowo 25% do 60% "ozdrowieńców" może zachorować na odmianę brazylijską

- osocze z przeciwciałami ma 6 razy mniejszą zdolność leczenia wariantu brazylijskiego (rozumiem, że chodzi też o zaszczepionych)

- przeciwciała po szczepieniu Pfitzer/Moderna przechodzą do mleka matek karmiących (cóż, to akurat było łatwe do przewidzenia)

Brzmi jak nowy wariant szczepionki w przygotowaniu.

 

Machina propagandowa, czyli podstawa pandemii już od jakiegoś czasu oswaja nas z regularnymi szczepieniami na srowid i kolejne mutacje :)

 

1 godzinę temu, Martius777 napisał:

Jeszcze te durne "progi" alarmowe, 40 osób zarażonych, nawet nie chorych (!!!) na 100 000 ludzi i już lockdown województwa. Tak jakby zachorowało 40 osób w Koszalinie. Czaicie? Nawet niezapełniona jedna klatka schodowa w czteropiętrowym bloku w mieście stutysięcznym i już PANDEMIA! To kryterium ma w środę zamknąć kolejne 2 województwa!

To jeszcze nic, w Auckland (jeśli się mylę co do miasta to proszę mnie poprawić) wprowadzili niedawno lockdown po wykryciu JEDNEGO przypadku :)

 

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cst9191 napisał:

 

To jeszcze nic, w Auckland (jeśli się mylę co do miasta to proszę mnie poprawić) wprowadzili niedawno lockdown po wykryciu JEDNEGO przypadku :)

 

 

Tak, potwierdzam. Auckland miał twardy lockdown a reszta kraju zamknięcie 2 stopnia. Za JEDEN przypadek! Czy politycy serio myślą, że wytępią wirusa co do jednego? 1 m3 powietrza zawiera koło 800 tys wirusów a o jelitach już nawet nie wspomnę... Naukowcy odkryli w zeszłym miesiącu 140 tys. nowych wirusów w samych jelitach!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.