Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, yrl napisał:

Wierzysz w to?

Tak. 

 

Po pierwsze bardzo łatwo jest sfałszować jeden komunikat, ale bardzo trudno jest sfałszować całą serię danych. Zwłaszcza jeśli fałszując dane za dzisiaj musisz przewidzieć jak je będziesz fałszował pojutrze i za tydzień, i za miesiąc. Te komunikaty chińskiej Narodowej Komisji Zdrowia publikowane są codziennie i muszą być ze sobą spójne. Mogły być próby jakiegoś naciągania danych, na przykład 11 i 12 lutego widać ładny spadek zachorowań, ale nie da się tego ciągnąć długo i 13 lutego jest "korekta danych" i niewytłumaczalny jednodniowy wzrost. (Zresztą Włosi też mieli podobnie "problemy i opóźnienia w raportowaniu"). Tak czy inaczej - jest spadek nowych zachorowań w Chinach z 3887 dziennie 4 lutego 2020 do kilkunastu - kilkudziesięciu obecnie.

 

Po drugie te komunikaty Narodowej Komisji Zdrowia są dość szczegółowe. Jeśli sobie wejdziesz w link, który podałem i potraktujesz go Google Translate to sam zobaczysz. Takie fałszowanie danych wymagałoby udziału w spisku, zastraszenia lub przekupienia kilkudziesięciu tysięcy osób - nie tylko chińskich lekarzy i pielęgniarek ale również inspektorów WHO i cudzoziemców mieszkający w Chinach. Ktoś by sypnął. Napisał na Facebooku, na blogu. Na przykład, że ktoś pracuje w małym szpitalu powiatowym gdzieś na obrzeżach prowincji Hubei i mieli 5 nowych przypadków a w komunikacie jest zero. Mielibyśmy co najmniej kilkanaście takich raportów. Z różnych źródeł. Powtarzające się, w różnych dniach.

 

Po trzecie te dane i tak zostaną zweryfikowane. W Wuhan są na przykład potężne zakłady produkujące części dla koncernu PSA (Peugeot, Citroën). Któregoś dnia Chińczycy ogłoszą, że epidemia się skończyła, że miasto jest wolne od wirusa. Powrócą tam Francuzi. I co Francuzi zrobią? Przywiozą ze sobą swoich lekarzy, swoje testy i przebadają całą załogę. Bo to dla nich zbyt duże ryzyko, gdyby ktoś napisał, że "tapicerka nowych samochodów tej marki produkowana jest w Wuhan i do dziś może być skażona wirusem". Będą musieli to zrobić w swoim własnym interesie. I co jeśli wśród załogi znajdą nosicieli?

 

Po czwarte władze chińskie walczą nie tylko z wirusem, ale też o odzyskanie wiarygodności. Bez tego biznes do nich nie wróci i będą mieli kłopot - dziesiątkom milionów zwykłych Chińczyków znacznie się pogorszy standard życia i delikatnie mówiąc będą lekko wkurzeni na swoje władze. Czyż mógłby być piękniejszy strzał w kolano niż fałszowanie statystyk medycznych? Czy można skuteczniej utracić wiarygodność i odstraszyć biznes? Chińskie władze straciły górę kasy na zduszeniu tej epidemii. I teraz to wszystko miałoby iść wpiz*u, bo ktoś będzie raportował 4 chorych zamiast 44? To się im po prostu nie opłaci. Prędzej czy później i tak "gówno trafi w wentylator".

 

Być może te dane rzeczywiście są lekko pudrowane. Być może w Wuhan nie było tylko 4 zachorowań, ale 8. Ale na pewno nie było ich 1000. Nie było nawet 100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Będziemy mieć znaczący wzrost osób, które zostaną poddane kwarantannie. Liczba takich osób może wynieść nawet 100 tys." - powiedział Dworczyk przed zebraniem się rządowego zespołu do spraw zarządzania kryzysowego.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wirus to jest broń biologiczna, która któremuś z mocarstw "uciekła". Przypomnę, że jeszcze rok - półtorej roku temu był masowy napływ kolorowych do Europy, gdzie UE wydała jeśli mnie pamięć nie myli nakaz ich przyjmowania, z tego co wiem Polska jako takich kolorowych nie przyjęła (a jeśli już to myślę niedużo), bo przyjmowaliśmy banderowców.

Wszystko to składając do kupy i widząc co się dzieje z gospodarką, wygląda na kontrolowany reset, co by zbędnej wojny nie robić, która mogłaby kosztować zbyt dużo.

 

A tak starsi i słabi wymrą, zastąpią ich młode kolorowe byczki lub silni rodacy, wszystko się fajnie zmiesza, może się przepchnie korzystając z okazji jakieś ustawy, które ograniczą różne prawa i będzie można nadal drenować społeczeństwa przez rządy tylko skuteczniej :D

 

Nie brać tego na serio, to tylko moje przemyślenia na temat, które nie muszą być prawdą a nawet jakby były w jakiejś części prawdą to i tak się tego nie dowiemy. Zwrócę tylko uwagę, że jest to wielce fortunne zdarzenie dla Zusów i innych tego typu stworów w UE i nie tylko, bo zależnie od czasu trwania owej pandemii w różnym stopniu "odciąży" system.

 

Podjąłem decyzję, że od tej pory zacznę mniej śledzić media, bo i tak nie mam wpływu na to czy umrze 10 czy 100 osób, tak samo z liczbą zakażeń. Nie rezygnuję całkowicie ze śledzenia ale postaram się zaglądać rzadziej. Dla własnego zdrowia i psychiki, wróćmy wszyscy trochę chociaż do normalności, bo jeśli ktoś się sytuacją przejmuje to cały ten stres jest równie destruktywny co ten wirus.

Wszystko co ja mogłem zrobić dla siebie i otoczenia zrobiłem, teraz trzeba obserwować i porobić coś produktywnego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mosze Red napisał:

"Będziemy mieć znaczący wzrost osób, które zostaną poddane kwarantannie. Liczba takich osób może wynieść nawet 100 tys." - powiedział Dworczyk przed zebraniem się rządowego zespołu do spraw zarządzania kryzysowego.

Masz może na podorędziu źródło? 

8 minut temu, Quo Vadis? napisał:

to cały ten stres jest równie destruktywny co ten wirus.

Dobry sen, mniej stresu i wyciszenie. Takie uwagi powinny być podstawą. 

Edytowane przez Perun82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, dyletant said:

Chwila chwila!!!

Twierdzisz że skutki z '86 w Prypeci rozeszły się po kościach? Mogę ci udowodnić (oczywiście jak to wszystko minie) jak bardzo całe wydarzenie zostało przemilczane. Czytałem książkę napisaną przez żonę jednego z pracowników - horror. 

 

(fragment art. "Czarnobyl. Oszustwo stulecia?")

Odkłamać Czarnobyl

Profesor Leonid Iljin z moskiewskiego In­stytutu Biofizyki, uczestnik akcji ratowniczej w Czarnobylu, wielokrotnie mówił, że ze wzglę­dów zdrowotnych należało przesiedlić najwyżej 4,5 tysiąca ludzi mieszkających najbliżej skażo­nych miejsc. Jego zdaniem najgorsze skutki dla zdrowia mieszkańców Prypeci i innych miejsco­wości miała właśnie paniczna ewakuacja, zerwa­nie społecznych więzi, brak rzetelnej informacji o zagrożeniach i związana z tym obawa o zdro­wie swoje i dzieci. Skutkiem tego była plaga cho­rób psychosomatycznych, chorób krążenia i ser­ca. Jednak po czarnobylskiej katastrofie media z całego świata nie były zainteresowane takimi przypadkami, poszukując za wszelką cenę ofiar choroby popromiennej, mutacji genetycznych czy nowotworów, szczególnie wśród dzieci. W telewizji pojawiły się filmy z dziećmi po­ zbawionymi włosów i rozpaczającymi matkami, które twierdziły, że to skutek promieniowania po Czarnobylu. Po bliższym zbadaniu okazało się jednak, że przyczyną była rozwijająca się w złych warunkach sanitarnych odmiana grzybicy. Aby doszło do wypadania włosów w wyniku pro­mieniowania, jego dawka musiałaby wynieść co najmniej 1000 mSv, a więc tyle, ile w miej­scach, na które spadły szczątki jądrowego paliwa. Jako „dzieci Czarnobyla” w latach 90. XX wieku przedstawiano praktycznie każdy przypadek wad rozwojowych oczu, kończyn, rozszczepu podniebienia czy białaczki na Ukrainie i Biało­ rusi. Tymczasem w każdym miejscu na świecie na milion urodzonych dzieci w sposób naturalny występuje kilkaset takich przypadków i nikt nie przypisuje ich „skutkom Czarnobyla”.

 

Kolejny artykuł z arcy "niefoliarskiego" (jak to niektórzy nazywają*) magazynu popularno naukowego "Focus".

 

Chiny używają robotów, dronów, kodów QR i systemu rozpoznawania twarzy do walki z koronawirusem.

Władze nakazały obywatelom instalowanie na telefonach aplikacji, która decydować ma, czy osoba powinna zostać poddana kwarantannie, czy można ją wpuścić do metra, centrów handlowych i innych miejsc użyteczności publicznej. Ludzie mają skanować kody QR by otrzymać odpowiednio zieloną, żółtą lub czerwoną "metkę". Zielona przysługuje osobom zdrowym, które mają prawo przemieszczać się po mieście. Żółta oznacza 7-dniową kwarantannę, czerwona 14-dniową. Aplikacja jest w stanie sprawdzić, czy dana osoba pozostawała w bliskim kontakcie z już zainfekowanymi.

 

 

* przypomnę 5 zasadę dla radykałów: Ośmieszenie jest najsilniejszą bronią. Nie ma przed tym żadnej obrony. To irracjonalne. To irytujące. Działa też jako kluczowy punkt nacisku, by zmusić wroga do ustępstw. (RULE 5: “Ridicule is man’s most potent weapon.” There is no defense. It’s irrational. It’s infuriating. It also works as a key pressure point to force the enemy into concessions.)

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wrotycz napisał:

Profesor Leonid Iljin z moskiewskiego In­stytutu Biofizyki, uczestnik akcji ratowniczej w Czarnobylu, wielokrotnie mówił, że ze wzglę­dów zdrowotnych należało przesiedlić najwyżej 4,5 tysiąca ludzi mieszkających najbliżej skażo­nych miejsc.

Niepopularne jest też w tv pokazywanie ludzi, którzy zostali w Czernobylu i okolicach, i żyją tam do dzisiaj. Do tego dzikie zwierzęta się tam rozmnażają niesamowicie, i są wyjątkowo zdrowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minutes ago, Turop said:

patrole policji mają być wzmacniane przez wojsko, 100 tys. ma być osób w kwarantannie, chyba chodzi o tych, co wrócili zza granicy. 

Nie wiem, po jaką cholerę wojsko, od takich rzeczy jest policja - i powinna sobie bez problemu poradzić. No chyba że obrona terytorialna chce mieć swoje pięć minut - ale to wciąż działania na pokaz, obliczone na polityczny zysk.

 

Rozumiem tymczasowe zamknięcie obiektów sportowych/kulturalnych, a nawet zamknięcie granic. Ale takie pokazówki nakazują się zastanowić, czy partia rządząca nie chce zrobić z naszego grajdołu państwa stanu wyjatkowego.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, RealLife said:

Wirus świetnie sprawdza się jak filtr. Widać kto jest prawdziwie mocny a kto słaby psychicznie. 

 nie, nie gram kozaka ale nikomu ręki się podać nie boję a jak tych paru kumpli, których mam poprosi o pomoc to przyjadę i w czasie kwarantanny

A skąd wiesz =, że nie jest chory, a nawet jak nie jest chory na SARS-2.0 to może cię zarazić innym (korona)wirusem powodującym przeziębienie, który cię osłabi i wtedy złapiesz SARS-2.0 i dopiero będziesz miał "kumpla".
Gość (ten, który kichnął/kaszlnął na kumpla) zachował się jak burak to jest burakiem i nic tego nie zmieni. Sam się, zgodnie z twoją teorią, odkrył, odfiltrował, wyszedł z szafy i teraz już tak zostanie. Czy mam teraz mu rękę podać? No wybacz.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 min temu

 

Polskie miasta decydują się na ograniczenia w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej. W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, od poniedziałku 16 marca - do odwołania - autobusy miejskie będą jeździć według tzw. sobotniego rozkładu jazdy - informują władze Białegostoku



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

Mieszkańcy Wrocławia o ten temat pytali prezydenta Jacka Sutryka, który każdego dnia na Fb raportuje działania związane z koronawirusem. Co odpowiedział w sprawie MPK?

Sutryk: - Jeżeli jest nas mniej i przestajemy chodzić do pracy, to zrobimy korektę rozkładów jazdy.

Kiedy, terminu prezydent nie podał. Poinformował za to, że "nie planuje zamykania Wrocławia, ale sytuacja jest dynamiczna i nie wiadomo co będzie jutro".

 

Pracującym zawsze kij w tyłek i korona w płuca

 

Ciekawy komentarz na dole

 

Cytat

Ograniczenie kursów MPK, czyli większa liczba pasażerów w małej zamkniętej przestrzeni, to kiepski pomysł w czasach pandemii

 

Edytowane przez Perun82
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie, choć to jest powiązane i należy obie wziąć do serca, polecam o Czarnobylu przeczytać artykuł "Czarnobyl. Oszustwo stulecia?" * albo dla leni obejrzeć "Czarnobyl - 30 lat nowego myślenia. Część 3: Życie".

Tych, którzy wierzą, i tak nie przekonam, ci, którzy myślą być może przekonają się sami. Na ludzi religijnych, nie ma rady. Z wyznawcami, jakimi bądź, rozmowa jest niemożliwa**.

 

 

* mogę mieć info o wersji na priw.

** czy to kreacjoniści, PiSlamiści, feminiści czy wierzący w żony czuwające przy łóżku męża(##) w roli ekspertów, ludzie wiary są niemożliwi do przekonania. Dowód? Niech ktoś spróbuje przekonać świadka Jehowy, mahometanina albo innego święcie wierzącego.

  ## nic dziwnego, że żona przy łóżku męża, który otrzymał 1000-10000 REMów (LD50 to 600 REMów) będzie miała "wyrobione zdanie" o szkodliwości promieniowania; dziwi mnie że tacy ludzie są w ogóle na tym forum. przecież powinni być feministami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.