Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

 

2 minuty temu, Azizi napisał:

Tak, "zabawowy" naród, który ze swojej "zabawowej" natury umiera.

 

3 min temu

Władze północnych Włoch alarmują, że w szpitalach zaczyna brakować łóżek i respiratorów dla ratowania ofiar koronawirusa. Szef władz Lombardii Attilio Fontana powiedział, że szpitale zbliżają się do punktu, w którym nie będzie można ratować ciężko chorych, gdyż brakuje miejsc na oddziałach intensywnej terapii. 

 

Oznacza, to nie mniej i nie więcej że w ciągu następnych dni będzie lawinowy przyrost ilość zgonów zarówno w szpitalach jak i poza nimi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Mosze Red napisał:

"Ta pandemia zmieni świat, zachorują wszyscy i wiele osób umrze" - napisał w niedzielę  członek Rady Wykonawczej Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i doradca włoskiego ministra zdrowia, profesor Walter Ricciardi.

Już wiem po co nam te 7mld na walkę z wirusem. To są kurwa jakieś żarty. Jutro lecę zrobić zapas na 2 miesiące. Widzę ze miesiąc to będzie mało.

 

To początek końca świata jaki znamy?

Edytowane przez hogen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mosze Red napisał:

22 min temu

Niemcy zamykają granice z Włochami, Francją i Szwajcarią. Zarządzenie wchodzi w życie od jutra od godz. 8. Jest to wspólna decyzja kanclerz Angeli Merkel i premierów landów graniczących z tymi państwami. Przez granicę będą przepuszczane osoby pracujące w obszarze przygranicznym, zostanie też utrzymany transport towarowy. 


 

Z Włochami? Chyba z Austrią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Conrad napisał:

Z Włochami? Chyba z Austrią ?

A to już pretensja do dziennikarzy Inerii, pewnie dalej uważają anschluss Austrii za aktualny ?  

 

W końcu to "Niemieckie" media .

 

Parafrazując powiedzonko:  "Kurica nie ptica, Austria nie zagranica" ?  

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hogen napisał:

Już wiem po co nam te 7mld na walkę z wirusem. To są kurwa jakieś żarty. Jutro lecę zrobić zapas na 2 miesiące. Widzę ze miesiąc to będzie mało.

Jak polecisz to możesz coś złapać. Właśnie przez takie myślenie to będzie o wiele dłużej trwać. Zamiast solidarnie siedzieć 2 tygodnie na dupie to będą sobie robili jeszcze zapasy, możliwe ze łapiąc infekcje itd. albo roznosząc własną załapaną gdzie indziej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 min temu

Komisja Europejska wprowadza ograniczenia w eksporcie wyposażenia medycznego poza UE. Teraz będzie do tego potrzebna zgoda państw członkowskich. Bruksela podjęła tę decyzję w trybie pilnym w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i brakami w sprzęcie. Najbardziej dramatyczna sytuacja jest we Włoszech, które potrzebują maseczek, rękawic i odzieży ochronnej.


3 min temu

Włochy: W Lombardii zmarło już 1218 osób zakażonych koronawirusem. Stwierdzono tam dotąd ponad 13 tys. przypadków zakażeń.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włochy na dziś:

+3590 wykrytych przypadków, 24747 razem,

+368 zgonów, 1809 w sumie.

 

Niniejszym reszta świata wyprzedziła Chiny w oficjalnej liczbie ofiar.

A Hiszpania ze swoją beztroską dopiero ruszy...

Edytowane przez Ancalagon
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ancalagon Włochy wchodzą w taką dynamikę rozwoju choroby przy jednoczesnym osłabieniu/ niewydolności służby zdrowia, że jeśli nie dostaną konkretnej pomocy z zewnątrz za kilka tygodni staną się obszarem klęski humanitarnej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Ancalagon napisał:

Włochy na dziś:

+3590 wykrytych przypadków, 24747 razem,

+368 zgonów, 1809 w sumie.

 

Niniejszym reszta świata wyprzedziła Chiny w oficjalnej liczbie ofiar.

A Hiszpania ze swoją beztroską dopiero ruszy...

Właśnie miałem to napisać, we Włoszech to jest katastrofa 370 zgonów prawie w ciągu 24h! 

Ma ktoś dane co do wieku ofiar śmiertelnych? Ja wiem że dobre 80 procent to 60 plus ludzie ale chcę zobaczyć jaka jest śmiertelność około osób około 30. 

Edytowane przez bassfreak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bassfreak napisał:

Właśnie miałem to napisać, we Włoszech to jest katastrofa 370 zgonów prawie w ciągu 24h! 

Ma ktoś dane co do wieku ofiar śmiertelnych? Ja wiem że dobre 80 procent to 60 plus ludzie ale chcę zobaczyć jaka jest śmiertelność koło 30 lat. 

Już ktoś podawał (ciekawe zestawienie danych + źródła)

 

https://medium.com/@andreasbackhausab/coronavirus-why-its-so-deadly-in-italy-c4200a15a7bf

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bassfreak

Było 4 strony temu, coś niedokładnie przeglądasz, w sumie prościej będzie mi wkleić jeszcze raz ;)

 

v26FM9B.png

 

To są najprawdopodobniej wczorajsze dane z Lombardii.

Dziś wieczorem, jak już pisałem, zamierzam zapuścić żurawia w wątku międzynarodowym na jednym z forum (sporo rzeczy wklejanych przeze mnie pochodzi z tamtejszego wątku polskiego), zapewne uda się coś ciekawego wyhaczyć.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We Włoszech śmiertelność w wyniku koronawirusa to 7%.

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-italy/italys-coronavirus-deaths-surge-as-lombardy-seeks-tougher-curbs-idUSKBN2102GN

Tak to jest jak kraj nie jest w stanie zając się rosnącą dużą ilością chorych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, spacemarine napisał:

We Włoszech śmiertelność w wyniku koronawirusa to 7%.

Czyli śmiertelność na poziomie grypy hiszpanki, w której przypadku źródła podają 5 - 10%.

 

Do tego zasięg światowy jak hiszpanki i szacunki dotyczące długości trwania pandemii też podobne.  

 

Wychodzi na to, że będziemy mieli powtórkę z ubiegłego wieku, z tym że zaludnienie większe na ziemi, więc ilościowo będzie więcej zgonów (procentowo pewnie podobnie).

 

 

Offtop: Tak sobie myślę, że skoro kraje ograniczają ruch na granicach lub całkiem go zamykają, ograniczają przepływ towarów i usług to np. jest idealny czas dla takiej Rosji żeby sobie zawinąć np. republiki nadbałtyckie. Bo co im zrobią, sankcje nałożą? Wojska przecież nie wyślą w trakcie epidemii, nawet linczu medialnego nie zrobią, bo wszyscy w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskim są tak obsrani, że się nie zbiorą żeby coś przegłosować.

 

W USA ludzie lekceważą sytuację, co przełoży się na dużą ilość zachorowań/ zgonów, problemy społeczne/ logistyczne/ polityczne/.

 

 

 

  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Mosze Red napisał:

bo wszyscy w Parlamencie Europejskim i Komisji Europejskim są tak obsrani, że się nie zbiorą żeby coś przegłosować

Wydadzą rezolucję i dyrektywę, że potępiają korona-wirusa. Ogłoszą ją na Tweeterze.

Korona-wirus to usłyszy, zawstydzi się i odejdzie - tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mosze Red

USA myśli, że niskie ceny ropy uderzają w Rosję, a w praktyce przemysł łupkowy to zadłużony kolos na glinianych nogach. Rosja jest wbrew pozorom całkiem silna z rezerwami na ponad 500 mld $, Donbas przejęli i oprócz kilku krzyków nikt nie zareagował. Teraz Putin chce przepchnąć możliwość resetu swojego czasu kadencji w związku z zmianą kompetencji urzędu prezydenta, ponoć będzie mógł rządzić nawet i z 20 lat, czyli de facto do śmierci. Dodajmy światowy kryzys gospodarczy do tego. Czekają nas bardzo niespokojne czasy.

 

 

Ciekawe liczby jak szybko wirus się rozprzestrzenia w USA, wzrost wykładniczy:

Miesiąc. dzień - ilość chorych:

Styczeń. 14 — 0

Styczeń. 21 — 1

Styczeń. 28 — 5

Luty. 4 — 11

Luty. 11 — 14

Luty. 18 — 25

Luty. 25 — 59

Marzec. 3 — 125

Marzec. 10 — 1,004

Źródło: https://www.nytimes.com/2020/03/13/science/coronavirus-math-mitigation-distancing.html

Edytowane przez spacemarine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Azizi said:

facebooku ktoś udostępnił Włochów, jak na balkonów swoich mieszkań grają na instrumentach (...)

"Umieją się bawić w takim ciężkim czasie" i innych serduszek co niemiara. Tak, "zabawowy" naród, który ze swojej "zabawowej" natury umiera. 

A co mają robić? Skakać z tych balkonów?

To lepsze niż pluć na ludzi na ulicy co uskuteczniali najinteligentniejsi ludzie na Ziemi. Trochę kultury. Kultura ma znaczenie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.