Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Garrett napisał:

Pytanie do @Rnext i innych doinformowanych:

Jak nasza "opieka" zdrowotna leczy ludzi z c19, którzy przechodzą to ciężko? Jakie są stosowane leki i metody (pomijam respirator).

 

Bo byl w tłok fm jakis ordynator z Lublina i oczywiście straszył, no bo co miał do powiedzenia w reżimowym radiu?

I tak mnie naszło znów pytanie jak oni leczą po ponad 1,5 roku tej sytuacji... 🙄

 

Jak mówił Dr Hałat: "sedacja, respiracja i kremacja."

I to wcale nie jest śmieszne, bo tak skończył mój wujek, masakra. Ale spokojnie ktoś przytulił dodatek covidowy, tylko to się liczy.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, spacemarine said:

 

Jak mówił Dr Hałat: "sedacja, respiracja i kremacja."

I to wcale nie jest śmieszne, bo tak skończył mój wujek, masakra. Ale spokojnie ktoś przytulił dodatek covidowy, tylko to się liczy.

Bo, jak ktoś nie ma dobrego znajomego i choć trochę fachowego w szpitalu, to znacznie większe szanse i spokojniejszy sen daje kupienie sobie koncentratora tlenu, małej butli z czystym tlenem oraz inwermektyny, czy któregoś innego o potwierdzonej skuteczności specyfiku. Leżeć w łóżku, dupy nie ruszać, szanse na przeżycie będą większe niż w szpitalu. 

 

Jak ma się zejść, to i tak się zejdzie, ale przynajmniej w komfortowych warunkach. 

 

A z katarem i gorączką w ogóle dupy nikomu nie zawracać, bo jeszcze test zrobią i dopiero będzie się działo. 😁

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władimir Putin, 21.10.21:

 

Cytat

Dodam, że transformacja, której jesteśmy świadkami i w której uczestniczymy, jest innego kalibru niż te, które wielokrotnie miały miejsce w historii ludzkości, przynajmniej te, które znamy. To nie tylko zmiana układu sił czy przełom naukowo-technologiczny, choć oba te zjawiska mają teraz oczywiście również miejsce. Dziś mamy do czynienia z równoczesnymi zmianami systemowymi we wszystkich kierunkach: od coraz bardziej złożonego stanu geofizycznego naszej planety po coraz bardziej paradoksalne interpretacje tego, kim jest człowiek, jaki jest sens jego istnienia.

 

  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

„W związku ze wzmożonym ruchem przy Cmentarzu Centralnym od jutra, przy Bramie Głównej, będzie działał punkt szczepień przeciw Covid-19” – informuje rzecznik Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus w Szczecinie.

 

https://wszczecinie.pl/aktualnosci,nowy_punkt_szczepien_w_nietypowym_miejscu_w_zwiazku_ze_wzmozonym_ruchem,id-39255.html

Edytowane przez spacemarine
  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, spacemarine napisał:

„W związku ze wzmożonym ruchem przy Cmentarzu Centralnym od jutra, przy Bramie Głównej, będzie działał punkt szczepień przeciw Covid-19” – informuje rzecznik Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Kus w Szczecinie.

Po szczepieniu, będzie blisko na cmentarz 😆

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, spacemarine said:

„W związku ze wzmożonym ruchem przy Cmentarzu Centralnym od jutra, przy Bramie Głównej, będzie działał punkt szczepień przeciw Covid-19”

Nosz kurrr, ich już całkiem pojebało. Ktoś, jakiś realny człowiek wpada na takie pomysły. Kim on jest? W imię czego jest motywowany?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Rnext napisał:

Ktoś, jakiś realny człowiek wpada na takie pomysły. Kim on jest? W imię czego jest motywowany?

 

Mnie inna rzecz ciekawi. Od początku było mówione, że Pfizer musi być przetrzymywany w sterylnych warunkach, w niskiej temperaturze, dla bezpieczeństwa i utrzymania jakości produktu. Od pewnego czasu chyba ta narracja poszła w pizdu, bo (m.in z tego powodu) obwożą go po różnych miejscach jak przenośny zamtuz na kółkach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Obliteraror gadałem nawet o tym z kierowcą pewnej med-korpo (wspominałem niedawno) i on też się w głowę stukał, jaka to ściema, bo sam woził WAW-KRK busem z chłodnią do max -28C. Zimno jest? Jest! ;) Po czym machnął ręką ze słowami "a potem żeby pan wiedział jak to przechowują". Kit, ściema, hucpa. Dlatego od początku powtarzam, że to o żadne zdrowie ani walkę z wirusem nie idzie. W tym całym projekcie cienia troski o zdrowie niczyje (poza elitami) nie ma. Sami tłoczą sobie tzw. placebo i wekslują kennkarty że poszczepieni dla świętego spokoju od ciemnej gawiedzi.

  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, Perun82 said:

celnie oddanie materii z jaką mamy teraz do czynienia.

Mimo wszystko, ciekawie (i dobrze) byłoby wiedzieć w co gra aktualnie ten rasowy KaGieBista. Ciekawe czy upatrzył okazję do wydymania skretyniałych globo-lewaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rnext napisał:

Kit, ściema, hucpa.

Biorę to pod uwagę i tego się obawiam. Albo "po polsku" z, tumiwisizmem (nienawidzę tego określenia, ale czasem aż korci by użyć), decydenci dali dupy, olewając zalecenie producenta, albo humbug istniał od samego początku. Wariat I gdyby okazał się realny to potencjalne zagrożenie dla części biorców, bo to nie są cukierki. Produkt źle przetrzymywany i potem użyty może mieć różne skutki. Ten produkt również, jak zakładam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Obliteraror said:

decydenci dali dupy, olewając zalecenie producenta,

Gadałem przed chwilą z tą moją kuzynką z Berlina i tam jest podobnie.

Ale najbardziej paradoksalna rzecz jaką mi powiedziała (jako nieszczep), cyt: "Ale w niemieckiej głowie oni noszą te maski, żeby chronić tych, którzy są niezaszczepieni, czyli to przez niezaszczepionych wszyscy muszą się męczyć.".

Jestem miłośnikiem surrealizmu, ale ten aktualnie zafundowany, pomału przekracza dobry smak. 

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Obliteraror napisał:

 

Mnie inna rzecz ciekawi. Od początku było mówione, że Pfizer musi być przetrzymywany w sterylnych warunkach, w niskiej temperaturze, dla bezpieczeństwa i utrzymania jakości produktu. Od pewnego czasu chyba ta narracja poszła w pizdu, bo (m.in z tego powodu) obwożą go po różnych miejscach jak przenośny zamtuz na kółkach.

 

Tak samo jak na początku mówili, że nie należy mieszać szczepionek różnych firm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, Obliteraror said:

, olewając zalecenie producenta, 

Każdy, kto ma choć trochę doczynienia z "techniką", wie jak wygląda w Polsce kultura techniczna. Olewanie to standard. Głównie ze względu na koszty, ale zwykły debilizm i "ja wiem lepiej" też. 

 

Także nihil novi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie. Należy porównywać % zgonów osób zaszczepionych z % zaszczepionych w populacji, najlepiej z rozbiciem na grupy wiekowe (tzw. "kohorty", jak to się tłumaczy z angielskiego).

 

Jeśli w jakiejś grupie wiekowej jest 90% zaszczepionych, to 60% zgonów osób zaszczepionych nie wygląda źle. Policz sam.

 

Sprawę (oszacowanie skuteczności szczepionki w zapobieganiu zgonom) dodatkowo komplikują ozdrowieńcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pięknie:

 

Children are up to 16 times more likely to die with Covid-19 if they’ve had the Covid Vaccine according to latest UK Health Security Agency report

https://theexpose.uk/2021/10/22/children-up-to-16-times-more-likely-to-die-with-covid-19-if-vaccinated/

  • Like 3
  • Dzięki 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rnext napisał:

Nosz kurrr, ich już całkiem pojebało. Ktoś, jakiś realny człowiek wpada na takie pomysły. Kim on jest? W imię czego jest motywowany?

 

Motywacją jest około 50 zł za wyszczepienie na osobę w punkcie no i 15k za dotknięcie pacjenta. To takie niemal perpetum mobile do generowania pieniędzy. 

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.