Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, mpawel5 napisał:

@Kapitan Horyzontależ oczywiście masz rację. Chodzi mi o gadanie, że szczypawa w 90 procentach chroni przed zgonem. 

 

Gadanie gadaniem. W rzeczywistości nie jest to łatwo policzyć. Wynika to, po pierwsze, z braku precyzyjnych danych (w Polsce jest świeża sprawa fałszowania dokumentacji medycznej w celu wyłudzenia dodatku na kowid) oraz z faktu, że skuteczność szczepionek jest zmienna w czasie - na początku relatywnie wysoka, a potem spada do zera. I konieczne jest albo przechorowanie, albo kolejne szpryce, o niezbadanych na razie skutkach.

 

Skorom już zaczął pisać, to wyjaśnię, w czym problem. Jeśli w jakiejś grupie 1000 osób 90% jest zaszczepionych i w jakimś czasie umiera 100 osób, z czego 60% (widoczna większość) jest zaszczepionych, to umiera 1 na 15 osób zaszczepionych oraz 1 na 2.5 niezaszczepionych. Czyli zaszczepieni umierają 6 razy rzadziej, skuteczność na poziomie 86%. Sporo? Sporo, ale...

 

Cześć osób zaszczepionych to ozdrowieńcy. Oni nie potrzebowaki szczepionki, reinfekcje są rzadkie (1 może 2%), więc je pomińmy. Załóżmy, że nie chorują, więc nie umierają - na kowida. Zatem oceniając skuteczność szczepionki w ochronie przed zgonem na kowid należy ozdrowieńców nie tylko odliczyć, ale przenieść do drugiej grupy. Jedna to ci, których przed zgonem chroni szczepionka, a reszta to pozostali.

 

Ilu wśród zaszczepionych jest ozdrowieńców? Nie wiadomo. Jeśli założymy, że 1/3, to w powyższym przykładzie mamy już tylko 600 osób zaszczepionych i nie będących ozdrowieńcami. Ich przed zgonem ma chronić szczepionka. Szansa na zgon dla obu grup się wyrównuje, skuteczność szczepionki wynosi 50%. Czyli nie ma żadnego wpływu.

 

Widać, jak łatwo manipulować statystykami.

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://portal.abczdrowie.pl/jestesmy-na-prostej-drodze-do-kolejnej-covidowej-katastrofy#

 

Cytat

 

Jak zauważa ekspert, już teraz współczynnik R jest wyższy niż 1,4. Oznacza to, że tempo transmisji wirusa jest szybsze niż podczas poprzedniej fali epidemii. Prognozy epidemiologiczne nie napawają optymizmem.

- Według naszych symulacji za ok. 3 tygodnie powinniśmy przekroczyć pułap 10 tys. zakażeń w średniej tygodniowej (obecnie jest to 3592 - red.). Jeśli nic się nie zmieni, to na przełomie listopada i grudnia dzienne liczby przypadków będą oscylować na poziomie 25-30 tys.- mówi prof. Krüger. - Najważniejsze jednak są dane dotyczące hospitalizacji oraz zgonów z powodu COVID-19. Niestety na tym polu mamy powody do dużego niepokoju. Symulacje wskazują, że maksymalna liczba jednocześnie zajętych łóżek może przekroczyć 30 tys., kiedy w Polsce przy dodatkowych 20 tys. zajętych łóżek przez pacjentów z COVID-19 system ochrony zdrowia ociera się o upadek. Innymi słowy, jesteśmy na prostej drodze do kolejnej, już trzeciej katastrofy - podkreśla ekspert.

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Lekarska żyła złota! Rekordzista w Pile zarobił milion złotych w rok. Fortuna na dodatki covidowe

Szpital jest taką jednostką, gdzie największą wartość stanowią wynagrodzenia. Tamten rok zakończyliśmy z kwotą bilansową 163 mln zł, z czego 77% stanowią wynagrodzenia – wyliczał dyrektor Szafrański.

Dodał, że w ciągu pół roku same dodatki covidowe pochłonęły kolejne 25 milionów złotych."

 

To jest wyjaśnienie kolejnych fal i nakręcania pandemii. Rząd płaci gazetom by straszyły ludzi oraz lekarzom by zamiast grypy wywróżyli covida testem pcr dającym fałszywe wyniki. A wy się dziwicie że jest tyle nadmiarowych zgonów.

https://nczas.com/2021/10/18/lekarska-zyla-zlota-rekordzista-w-pile-zarobil-milion-zlotych-w-rok-fortuna-na-dodatki-covidowe/

Edytowane przez spacemarine
  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tłok FM Żakowski rano znów ganił władzę, że się mizdrzy do tzw. antyszczepionkowców, a powinna może zrobić taki zamordyzm jak Włochy itp. On na głowę do reszty upadł??

Teraz straszyli sytuacją kowidową w Rumunii. Wszystkiemu ofkors winny ciemny lud który nie chce szprycy.

 

A na stronie nasz faworyt Sutkowski:

 

https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,171710,27714456,wroca-strefy-z-obostrzeniami-ekspert-nie-ma-watpliwosci-chelm.html

 

Cytat

Obecnie zakażeń jest blisko 6000... a nowych ograniczeń nie ma. – Dzisiaj już 49 powiatów mogłoby się znaleźć w dawnych strefach żółtych i czerwonych. Ostatnio było tak, że region znajdował się w strefie żółtej, jeśli w ciągu 14 dni przypadków było więcej niż 12 na 10 tysięcy mieszkańców. Z kolei w strefie czerwonej to 24 przypadki. W czerwonej byłby Chełm , Biała-Podlaska czy Siedlce, a w żółtej Lublin i Suwałki. Takie zasady mogłyby wrócić – ocenił dr Sutkowski.

 

Ciekawe co zrobi władzuchna...

 

1 godzinę temu, spacemarine napisał:

Motywacją jest około 50 zł za wyszczepienie na osobę w punkcie no i 15k za dotknięcie pacjenta. To takie niemal perpetum mobile do generowania pieniędzy. 

ano

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quote

Polacy mają tendencję do darzenia większym zaufaniem teorii spiskowych niż faktów medycznych czy naukowych

 

Niech politycy i media więcej kłamią na każdym kroku, na pewno zwiększa to zaufanie do wszelkich oficjalnych narracji. 
No chyba że za kłamstwa mainstreamu też są odpowiedzialni tzw. "foliarze"?

 

Ktoś kiedyś (bodajże Trader24 jeśli mnie pamięć nie myli) opowiadał o tym, jak trudno przepchać jakąś nową procedurę medyczną, nawet jeśli jest skuteczna. Lobby/mafia farmaceutyczna ma swoje macki wszędzie, a wiele badań czy ludzi można zwyczajnie kupić. 

Edytowane przez Peter Quinn
  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pan Niktfacet miał zaświadczenie, więc guzik mu zrobią. Przy okazji pokazał jak mocno ludzie są wkręceni w te psychozę. W Polsat news prof. Kuna powiedział, że maseczki nic nie dają. Wielka metaanaliza 67 badań i guzik maseczki dają. A ludzie dalej. Dla mnie to jest poza moja wyobraźnia. Niestety lekarze(w większości) też na ślepo przyjmują "wiedzę" z TV. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, mpawel5 napisał:

@Pan Niktfacet miał zaświadczenie, więc guzik mu zrobią. Przy okazji pokazał jak mocno ludzie są wkręceni w te psychozę. W Polsat news prof. Kuna powiedział, że maseczki nic nie dają. Wielka metaanaliza 67 badań i guzik maseczki dają. A ludzie dalej. Dla mnie to jest poza moja wyobraźnia. Niestety lekarze(w większości) też na ślepo przyjmują "wiedzę" z TV. 

 

Depopulacja nie musi być taka zła, o ile będzie dotyczyć właśnie tego typu idiotów.

 

46 minut temu, Pan Nikt napisał:

https://www.facebook.com/100269138250974/videos/281297660518803

 

Covidianianie to jednak stan umysłu. Ubaw po pachy. Panowie, byliście kiedyś w podobnej sytuacji, i jak sobie radzicie z takimi idiotami? 

Śmieszne, ale tylko z pozoru. Te przygłupy nakręcone przez media już wkrótce będą napadać na domy normalnych ludzi.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chyba pójdę na to gówniane szczepienie.

Po prostu nie wytrzymuję już presji, która mnie przytłacza.

W robocie pracodawca za każdym razem, gdy rozmawia ze mną porusza temat szczepień, abym poszedł na zastrzyk itp.

W biurze pracownicy dookoła wypytują siebie nawzajem kto już jest ,,po", kiedy następna dawka itp.

Teoretycznie mógłbym zmienić pracę ale jak obserwuję swoje najbliższe otoczenie to chyba niewiele by zmieniło bo mam wrażenie, że w każdej pracy jest taka nagonka na szczepienia.

 

No i jak się jedzie na jakieś spotkania rodzinne to też są poruszane tematy ,,czy ty też planujesz się szczepić?" itp.

W dodatku pewnie zaraz wejdą jakieś obostrzenia rządowe i znów się stanę obywatelem ,,2giej kategorii".

 

Jestem już zmęczony psychicznie tym wszystkim, pójdę na zastrzyk i będę mieć święty spokój. Jak byłem mały to miałem ten pakiet szczepień na te świnki i inne rzeczy - jakoś do tej pory żyję.

  • Zdziwiony 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby dawali szpryce z fenolu w serce jako "ostateczne rozwiązanie problemu covid", to też by się kolejki chętnych ustawiały. 

 

 

Ze szczepką jest ten problem, że wiele osób decyduje się, bo chcą być bezpieczne. Tymczasem zostali okłamani w kwestii bezpieczeństwa szczepki, a do tego otumanieni propagandą. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomek9494 napisał:

A ja chyba pójdę na to gówniane szczepienie.

Po prostu nie wytrzymuję już presji, która mnie przytłacza.

W robocie pracodawca za każdym razem, gdy rozmawia ze mną porusza temat szczepień, abym poszedł na zastrzyk itp.

W biurze pracownicy dookoła wypytują siebie nawzajem kto już jest ,,po", kiedy następna dawka itp.

Teoretycznie mógłbym zmienić pracę ale jak obserwuję swoje najbliższe otoczenie to chyba niewiele by zmieniło bo mam wrażenie, że w każdej pracy jest taka nagonka na szczepienia.

 

No i jak się jedzie na jakieś spotkania rodzinne to też są poruszane tematy ,,czy ty też planujesz się szczepić?" itp.

W dodatku pewnie zaraz wejdą jakieś obostrzenia rządowe i znów się stanę obywatelem ,,2giej kategorii".

 

Jestem już zmęczony psychicznie tym wszystkim, pójdę na zastrzyk i będę mieć święty spokój. Jak byłem mały to miałem ten pakiet szczepień na te świnki i inne rzeczy - jakoś do tej pory żyję.

 

Obostrzenia surowe nie wejdą bo patrzą na sondarze że ludzie mają dość tego cyrku, a zdanie hrowych julek nie powinno ciebie obchodzić. Jak idziesz na szczepienie dostajesz kartkę do podpisu że rozumiesz że bierzesz szczepke na własną odpowiedzialność. Czyli w strzykawce może być i woda z kałuży przy drodze i nie będziesz mógł nikogo pozwać. To moja opinia a nie porada medyczna.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uwaga druga konferencja naukowców i adwokatów w sprawie plandemii, dzisiejszy gościem jest Dr Norman Pieniążek, biolog, doktor nauk przyrodniczych ze specjalnością genetyka biochemiczna. Profesor biologii molekularnej na Wydziale Genetyki w Sewilli w Hiszpanii oraz profesor mikrobiologii na Wydziale Mikrobiologii, Immunologii i Parazytologii na Medycznym Uniwersytecie Stanowym w Louisianie w USA. Od 1989 roku do przejścia na emeryturę w 2013 był twórcą i szefem pierwszego Laboratorium Molekularnej Diagnostyki Referencyjnej (ang. Molecular Reference Diagnosis Laboratory) w Narodowym Centrum Chorób Zakaźnych (ang. National Center for Infectious Diseases) w Centrach Kontroli i Prewencji Chorób (ang. Centers for Disease Control and Prevention – CDC) w Atlancie w USA. Opublikował ponad 140 prac w tym kilka w bardzo prestiżowych czasopismach, jak np. Nature. Jego prace były cytowane (i nadal są cytowane) już ponad 8200 razy. Jest specjalistą w dziedzinie biologii molekularnej ze szczególnym uwzględnieniem testów diagnostycznych PCR wszelkiego rodzaju, wirusologii, epidemiologii, a także związanymi z tym aspektami zdrowia publicznego, jak maski, odkażanie powierzchni i inne. Posiada również wiedzę z zakresu immunologii i szczepionek.

 

https://youtu.be/3FA_ZqKEJYc

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek9494 napisał:

Jestem już zmęczony psychicznie tym wszystkim, pójdę na zastrzyk i będę mieć święty spokój. Jak byłem mały to miałem ten pakiet szczepień na te świnki i inne rzeczy - jakoś do tej pory żyję.

O to im chodzi, spokoju nikt nie zazna do puki ten cały cyrk trwa. W zasadzie nic to nie zmienia, jednocześnie możesz powiedzieć że to twoja prywatna sprawa. Względem tych szczepień za dziecka, też je miałem dziś uważam je za szczyt głupoty, wystarczyło o nich poczytać zobaczyć dane, skuteczność, długość działania i wynik sam się nasuwa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licząc skuteczność szczepionki w prewencji zgonów wg schematu z mojego wcześniejszego postu i zakładając 52% zaszczepionych,

- przy 30% ozdrowieńców wśród zaszczepionych skuteczność wychodzi 65.3%, co odpowiada prawie dwukrotnej redukcji zgonów (1.885) 

- przy 40% wychodzi 59.9% i 1.49 - wg mnie skuteczność marginalna

 

Współczynnik zgonów wśród zaszczepionych niedawno wynosił nieco ponad 19%. Oczywiście potrzebna jest obserwacja w dłuższym okresie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spacemarine Ten pan moneta yyy to znaczy Pieniążek tych tytułów ma tyle, że ja też bym sobie takie tytuły mógł nadać a to gipsiarz, malarz, murarz, tynkarz, monter sufitów typu amstrong, k-g,  glazurnik, posadzkarz, hydraulik,  co tam jeszcze ooo monter rolet, elewaciarz, sternik itd. Jak to jedna pani mi powiedziała pan wszystko umie tylko jednego pan nie potrafi,  zarabiać pieniędzy i z tym się z nią zgodzę. To dopiero sztuka. Jak jeszcze inna mi pani powiedziała, takie prace to robiły kobiety a mężczyźni zarabiali pieniądze. Już jakiś czas temu przyszła mi taka myśl, że prawnicy to chyba nie mają kręgosłupa moralnego tam wszystko można podważyć nawet chyba i niewinność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, manygguh napisał:

Konkretnie skąd zaczerpnięte? Obczaiłbym wywiad w oryginale i dam znać, czy tłumaczenie jest poprawne wtedy. 

Dokładnie stąd:

http://kremlin.ru/events/president/news/66975

 

 Putin mówi w skrócie, że każdy kryzys jest też szansą :)

Warto poczytać i odnaleźć "ukryty" przekaz.

[...]

Oczywiście musimy być świadomi niebezpieczeństwa i być gotowi do stawienia mu czoła, konfrontacji i to nie z jednym, ale z wieloma różnymi niebezpieczeństwami, które pojawiają się w epoce zmian. Ale równie ważne jest, aby pamiętać o drugim składniku kryzysu – szansach, których nie można przegapić. Co więcej, kryzys, z którym mamy do czynienia, ma charakter konceptualny, a nawet cywilizacyjny. W rzeczywistości jest to kryzys podejść, zasad, które decydują o istnieniu człowieka na ziemi i nadal musimy je poważnie przemyśleć. Pytanie, w którym kierunku iść, czego odmówić, co poprawić lub poprawić. Jednocześnie jestem przekonany, że o prawdziwe wartości trzeba walczyć, broniąc ich z całych sił.

 

Edytowane przez cst9191
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.