Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, myślę że o szczepkach dowiemy się jeszcze wiele nowego, zwłaszcza, że to nie koniec przedstawienia.

 

1 hour ago, BumTrarara said:

A wydawać je można było tylko w firmowym sklepiku. W XX wieku. ;)

Chyba do tego wracamy.

Plan może być znacznie bardziej zaawansowany. Raczej pod pretekstem "walki ze zmianami klimatu", plebs dostanie kartki żywnościowo-świadczeniowe, żeby planety nie (nad)używać. Aktualne będą miały formę elektroniczną w "paszporcie covidowym", szkoda kasy i farby na papierowe. Wówczas każdy "prol" dostanie limitowaną ilość ryżu, wody i CO2 na miesiąc a "pieniądz nowej normalności" będzie tylko upoważniał do ich wykupienia. Po to ma być cyfrowy i w pełni kontrolowalny, żeby było można wyłapać spekulantów, przeszkadzających utrzymać bydło w zagrodzie. 

Następny, iście szatański pomysł mi przychodzi do głowy, to możliwość zaciągania "kredytu kartkowego" przez proli. Po prostu w razie gdyby głodowali, mogą sięgnąć po dodatkową porcję ryżu z przyszłości. Oczywiście na procent, czyniąc tym samym własną pracę coraz tańszą. Dalej? No cóż, przychodzi taki dzień, że "bank gospodarki żywnościowej" odmawia dalszego kredytowania, bo prol zeżarł cały kredyt ryżu i CO2 w pięć lat. Co w zasadzie otwiera drogę do formalnej eutanazji. Czyli jakiemuś durnemu rytuałowi jakiejś nowowierczej religii z wiodącym hasłem marketingowym: "z naszym gazem najszybciej na drugą stronę tęczy". Ta "tęcza" to żeby nie urażać osób QWERTY jej brakiem. 

  • Like 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobią modę autoeutanazji, jakieś szlachetne poświecenie dla klimatu czy podobne . Przypominam że żyjemy na planecie gdzie panie już poślubiają same siebie, ba nawet same siebie zdradzają w takim związku. Zatem każdą głupotę da się sprzedać.

Edytowane przez spacemarine
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajne te wizje. Tylko jakby się zastanowić, to planeta ma jednak ograniczone zasoby, a ludzie się mnożą jak króliki. 

 

Więc potencjalny problem jest. 

 

Natomiast ciekawe, że nie bierze się za mordę murzynowa, tylko de facto zmniejszające się populacje białasów. 

 

Według mnie nie tyle chodzi o kontrolę, co pozbycie się plebsu z pewnych aktywności (np. turystyka), ale przede wszystkim o hajs, more hajs. 

 

Gdyby chodziło o dobro planety, to powinni się wziąć za murzynowo, Indie, Chiny, a nie tzw. Zachód. 

Edytowane przez maroon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The risk of developing acute coronary syndrome (ACS) significantly increased in patients after receiving mRNA COVID-19 vaccines, according to a report presented at the American Heart Association (AHA) Scientific Sessions 2021, held from November 13 to 15, 2021.

https://www.thecardiologyadvisor.com/home/topics/acs/acute-coronary-syndrome-acs-biomarkers-mrna-covid19-vaccine/

 

Problemy  z sercem bardziej prawdopodobne po podaniu szczepki mrna

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas zareagował na obowiązek szczepień w Austrii. Eksperci spodziewają się tymczasem piątej fali koronawirusa."

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/newsamp-heiko-maas-w-niemczech-nie-bedzie-powszechnego-obowiazku-szc,nId,5659091

 

Więc raczej u nas też się obejdzie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatki COVIDowe: mamy listę szpitali z konkretnymi kwotami

https://cowzdrowiu.pl/aktualnosci/post/dodatki-covidowe-mamy-liste-szpitali-z-konkretnymi-kwotami

 

Kur.... Tyle milionów dodatków covidowych na każdy szpital!

 

Te kwoty szokują, szczególnie jeśli się to zestawi ze zbiórkami rodziców na chore dzieci.
Można by wszystkie te dzieci uratować tylko za 2-3 dodatki covidowe...

Edytowane przez Martius777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext tu akurat nie do końca się z tobą zgodzę.

 

W społeczeństwie są zawsze dwa rodzaje protestów, "o drugie auto w rodzinie" czyli mamy dobrze, ale chcemy "wincej" oraz protesty o chleb.

 

Te pierwsze tracą impet i się rozpadają samoistnie, te drugie jak uczy historia mogą doprowadzić do upadku systemu, ustroju czy nawet imperium.

 

Starożytni wiedzieli, że lud musi mieć chleb i igrzyska. 

 

Nawet w komunizmie były kolosalne problemy przez niedobory, żywności. Teraz idzie komunizm 2.0, a może raczej eko-komuszyzm, więc żeby to przetrwało trzeba unikać elementarnych błędów. 

 

Teraz igrzyska zapewnia Netflix (i podobne platformy) oraz Xbox (i podobne platformy do grania), PC staje się powoli towarem luksusowym (a wiadomo PC to znacznie więcej niż rozrywka, ale po co plebs ma robić coś więcej?).

 

Chleba nie może zabraknąć, więc będzie go pod dostatkiem, pewnie w gorszym sorcie jakościowym typu biedamarket, ale będzie wszelkiego typu jedzenie trzeciego i drugiego sortu.

 

Bo rządzącym jest na rękę, żeby było "chujowo ale stabilnie", a nie "chujowo i idą pod sejm z widłami". 

 

Paradoksalnie najwięcej wolności osobistej zachowają najprawdopodobniej rolnicy wszelkiej maści, w krajach gdzie rolnictwo indywidulane, małe - rodzinne gospodarstwa rolne są  głęboko zakorzenione w tradycji i kulturze. 

 

Mieszczuchy będą natomiast pod czujnym okiem wielkiego brata. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mosze Red napisał:

Chleba nie może zabraknąć, więc będzie go pod dostatkiem, pewnie w gorszym sorcie jakościowym typu biedamarket, ale będzie wszelkiego typu jedzenie trzeciego i drugiego sortu.

 

Też jestem tego zdania. Raczej problem z w zielonym potworku jest to, co zielony potworek uważa za tzw. "dobra luksusowe", a ich użytowników za morderców Planety Ziemi (tu akurat toczka w toczkę mi to przypomina religijne uniesienie, z rytuałami i prorokami nowej normalności).

Co mam na myśli - takie "luksusy", jak np. samochody osobowe z silnikiem Diesla (nie daj Boże powyżej 2.0, to już kwalifikuje do roli Amona Getha czy innego Hessa), prywatne podróże lotnicze, wycieczkowe liniowce czy jedzenie mięsa.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, maroon napisał:

Ok, fajne te wizje. Tylko jakby się zastanowić, to planeta ma jednak ograniczone zasoby, a ludzie się mnożą jak króliki. 

 

Więc potencjalny problem jest. 

 

Natomiast ciekawe, że nie bierze się za mordę murzynowa, tylko de facto zmniejszające się populacje białasów. 

 

Według mnie nie tyle chodzi o kontrolę, co pozbycie się plebsu z pewnych aktywności (np. turystyka), ale przede wszystkim o hajs, more hajs. 

 

Gdyby chodziło o dobro planety, to powinni się wziąć za murzynowo, Indie, Chiny, a nie tzw. Zachód. 

W Afryce juz zaczęli badania nad wirusem niech który nirmalnie ma 70 procent. Także spokojnie elita już i o tym pomyślała. 

Edytowane przez xander99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mosze Red said:

Bo rządzącym jest na rękę, żeby było "chujowo ale stabilnie", a nie "chujowo i idą pod sejm z widłami". 

To prawda, tylko nie pasuje mi tu do niczego innego ta szczelna cyber-klatka, którą szykują. Myślę, że ona jest dokładnie w celu zwiększenia efektywności eksploatacji.

 

1 hour ago, spacemarine said:

Więc raczej u nas też się obejdzie

Nie mam pełnego przekonania. Spójrzmy jaki ten "projekt" ma zasięg:

- do października w całej Rosji praktycznie nie było żadnych "obostrzeń", po wyborach do Dumy sytuacja całkowicie się zmienia.

- 14. października, sam minister finansów Maximov tłumaczy się MFW (sic!!!) mniej więcej tak, że Rząd Rosyjski rozumie, jak bardzo ważne jest zaszczepienie każdego Rosjanina a dopóki wszystkie kraje nie będą odpowiednio zaszczepione, świat nie wróci do starej normalności (https://ria.ru/20211014/mvf-1754501776.html) po czym mówi o konieczności wyasygnowania miliardowych środków na ten projekt. Co ciekawe, jednocześnie jako narzędzie chroniące przed wybuchami nowych pandemii. 

- deal klepnięto zapewne w sierpniu, kiedy Rosja dostała od MFW 18 mld $ w SDRach. (https://www.oreanda.ru/en/finansy/russia-has-received-18-billion-in-financial-assistance-from-the-international-/article1385886/). Sprawy się wlokły, to i mini-fini się musiał tłumaczyć przed MFW.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

U nasz rządzą sondaże, a rok 2022 to rok wyborczy zatem wzięcie za mordę społeczeństwa to gwarancja przegranej, a rząd przez te lata nie walczy tylko o siebie ale o pociotków w spółkach skarbu państwa, którzy też mają swoich wciągniętych itd. Paradoksalnie imba na granicy trochę nam pomogła bo media podchwyciły temat, również październik i listopad były dość ciepłe co zwolniło sezon grypowy.

Inna sprawa że konieczność wysłania 15 milionów sms-ów świadczy że zaszczepieni chyba się nie palą do trzeciej dawki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, spacemarine said:

@Rnext

U nasz rządzą sondaże, a rok 2022 to rok wyborczy zatem wzięcie za mordę społeczeństwa to gwarancja przegranej, a rząd przez te lata nie walczy tylko o siebie ale o pociotków w spółkach skarbu państwa

Przytoczony przykład Rosji nie bez powodu. A co jeśli wybory upchną teraz na wiosnę i wtedy się zacznie? Najpierw wszyscy muszą zadbać o ciągłość władzy a potem... no nie wiem. Wzrost zakażeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Martius777 said:

Kur.... Tyle milionów dodatków covidowych na każdy szpital!

 

Quote

 

Razem 8,2 miliarda, już teraz. Przypomnę skalę porównawczą - w Polsce jest ok 333000 lekarzy i pielęgniarek (~130'000+200'000), to daje 24'624+ na łepka. A nie wszyscy dostają, pielęgniarki mniej, ci szczęśliwi lekarze więcej,  znacznie więcej. Mam nadzieję, że widzicie dokąd to zmierza. Niektórzy cwaniacy zgarniają kilkaset tysięcy dodatków covidowych i znajdują się tacy, także na tym forum, którzy tego bronią.

Przypomnę też, że to są wasze pieniądze, nie ministra, bo minister nie ma własnych pieniędzy, mną tylko wasze, które wam zabierze w podatkach.

 

Edytowane przez wrotycz
  • Like 3
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rnext

Fakt, mogą być przedterminowe wybory, ale tym bardziej nie zrobiliby zamordyzmu tej zimy w takim wypadku, to samobójstwo polityczne. Jeśli wybory na wiosnę to temperatury są wyższe i kolejną falę wyprodukują dopiero na wrzesień/październik. Prędzej zależy sporo od sytuacji w niemczech, jeśli zmienią zdanie i zrobią wszystkim lockdown to tak możliwe że spapugują nasi. Albo będą egzekwować to co jest, więcej mandatów za brak maseczek i inne pierdy, raczej nastroje są inne niż rok temu. Bardziej zaglądają ludzie do portfela i garnka niż w statystyki covidowe, inflacja jest wg mnie większym codziennym zagrożeniem niż srovid, którym ludzie są już zmęczeni.

To że media dostają kasę za program szczepimy się, a medycy chcą wrócić do programu 15 tysięcy plus i trąbią o kolejnej fali sprawia że zamykają się we własnej bańce. W zasadzie coraz bardziej odjeżdżają w kosmos, nie daje to efektów więc jeszcze większe wymyślają głupoty jak Horban o tańczeniu twista w sylwestra dwa metry od siebie w lipcu. Jest pewien poziom ogłupienia ale wszystko ma swój limit. Prędzej władza będzie udawała że coś robi by tłumaczyć się mocodawcom, a Polacy będą udawali że przestrzegają, czyli taki PRL bis ale sanitarystyczny.

8 minut temu, Eskel napisał:

A w Austrii na bogato. 1450 euro grzywny za niezaszczepienie trzecią dawką, 3600 euro za odmowę szczepienia.

 

https://www.heute.at/s/saftige-geldstrafen-fuer-fehlenden-drittstich-geplant-100174840

Oj wydaje mi się że będzie tam gorąco po takich ruchach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie interesowałem się wcześniej jakie u nas grożą kary za unikanie obowiązkowych szczepień, moje dzieciaki są na wszystko co trzeba zaszczepione. Ale okazuje się że też nie jest kolorowo. Za długotrwałe unikanie zaszczepienia dziecka mogą wielokrotnie nakładać grzywny aż do łącznej kwoty 50 tysięcy złotych. Ciekaw jestem jak to jest w praktyce, bo przecież antyszczepionkowców jest dość sporo i nie chce mi się wierzyć że ci rodzice płacą takie pieniądze.

 

https://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/niezbednik-pacjenta/grzywny-za-brak-szczepien-aa-7381-1Xd3-zFFo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na demonstracji przeciwko obostrzeniom covidowym policja zastrzeliła dwóch demonstrantów w Roterdamie:

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwww.money.pl%2Fgospodarka%2Fcovid-19-po-strzelaninie-w-rotterdamie-w-europie-wybuchly-potezne-zamieszki-i-demonstracje-przeciw-obostrzeniom-sanitarnym-6707208100666144a.html&nil&src01=e345d&src02=isgf

 

Wkraczamy w etap gdzie siły państwowe walczą o życie swoich obywateli do ostatniego naboju. Ktoś jeszcze myśli że chodzi tutaj o szczepienia?

 

 

Fajny art czemu szczepionki nie działają, podobnie jak lockdowny

https://ordomedicus.org/sytuacja-epidemiologicza-w-polsce-list-dr-knuta-wittkowskiego-z-nowego-jorku/

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://wiadomosci.radiozet.pl/Swiat/Koronawirus.-Afryka-unika-katastrofy-w-zwiazku-z-COVID-19.-Eksperci-sa-zaskoczeni

Widzicie bracia. Wystarczy być zacofanym i biednym, służbę zdrowia mieć na poziomie szamanskiej chaty i covid wie, że nie ma szans. Ultra inteligentna bestia z tego wirusa. Przed atakiem na kraj sprawdza PKB per capita. 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot, ciekawostka:

https://www.onet.pl/muzyka/onetmuzyka/premiera-plyty-me-and-that-man-adam-nergal-darski-polska-mnie-boli/w6gb27f,681c1dfa

Cytat

W rozmowie z Onetem Nergal nie ukrywa swojej frustracji przedłużającą się pandemią, za co obwinia nie tylko polityków, ale też społeczeństwo. – Skąd w przeciętnym Polaku arogancja, buta i głupota, żeby kwestionować słowa ludzi, którzy są w tym temacie mądrzejsi? – zastanawia się. – Czy ja lubię nosić to g**no na twarzy? Nie cierpię, ale noszę.

Ajaj. najwyraźniej pan Nergal nie wie, że w Internecie są dostępne wyniki badań, które dowodzą, że maski nic nie dają. A wystarczyłoby ruszyć d*** i się doedukować... Kolejny cwelebryta, co to ubolewa nad stanem kraju i udaje, że się zna.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.