Skocz do zawartości

Wirus z Wuhan


Kleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się już mniej czytać i mniej udzielać, bo i tak się powtarzam. Ale jest jeden plus całego tego cyrku, tej maskirowki stulecia - maski opadły, i wszelkie skurwle, komuchy i faszyzujące autorytety coraz bezwstydniej pokazują, co im w główkach siedzi. Nawet w najbliższym otoczeniu można zweryfikować, kto jest osobnikiem myślącym, a kto nie.

  • Like 14
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, mpawel5 said:

@RealLifenie leczmy raka płuc u palaczy, nie leczmy alkoholików na marskość wątroby, nie leczmy sprawców wypadków bo to ich wina. 

 

Nie staję po stronie szczepień ani antyszczepien. Uważam, że każdy powinien mieć możliwość decydowania o swoim losie. Chcę poznać zdanie innych osób. 

 

Co do palczy (ja sam), alkoholikow i sprawców wypadków jestem za częściowym wprowadzeniem odpłatności świadczeń medycznych dla tych osób. 

 

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw poczytajcie jak pewien producent szczepek dodawał azbest do pudru/zasypki dla dzieci:

https://www.asbestos.com/companies/johnson-johnson/

1 minutę temu, RealLife napisał:

 

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

 

Może od razu kula w łeb albo do obozu pracy? Byłoby sprawiedliwe na miejscu wg takich jak Ty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?


A czemu nie obciążać kosztami leczenia szczepionkowców?
W końcu już raz za nich zapłaciliśmy żeby dostali 2 czy nawet 3 dawki szczepionki. Ile jeszcze mamy na nich wydawać pieniędzy?
Może jak wezmą szczepionkę i są zaszczepieni a zachorują - to niech walczą z producentem o pokrycie kosztów leczenia?
To podejście wydaje mi się bardziej racjonalne.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RealLife napisał:

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

Skoro już powszechnie wiadomo, nawet wśród proszczepionkowców co bardzo dobrze sobie wypierają oraz racjonalizują, że szczepionki na Covid nie działają i ludzie zaszczepieni zarażają się oraz przenoszą tę chorobę (patrz Gibraltar gdzie 100% doroslych jest zaszczepiona i wprowadzają lockdown), to najbardziej sprawiedliwe byłoby, aby wszyscy w przypadku złapania tego wirusa byli obciążani kosztami leczenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zychu napisał:

Staram się już mniej czytać i mniej udzielać, bo i tak się powtarzam. Ale jest jeden plus całego tego cyrku, tej maskirowki stulecia - maski opadły, i wszelkie skurwle, komuchy i faszyzujące autorytety coraz bezwstydniej pokazują, co im w główkach siedzi. Nawet w najbliższym otoczeniu można zweryfikować, kto jest osobnikiem myślącym, a kto nie.

I tu pełna zgoda, nastąpiło swoiste odkrycie kart! Ale co nam do dało w skali społeczeństwa? No nie za wiele - następne wybory wygra pis albo po i przyjaciele. Te same gęby będą rządzić. 😕  Dziennikarze też ci sami cały czas...

 

Zaczynam być pesymistą i uważać, że "system" nie odpuści póki nas nie zgnoi psychicznie, fizycznie i ekonomicznie... :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RealLife napisał:

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

 

Antyszczepionkowcy?

 

Zastanów się jakich słów używasz.

 

Polska jest jedynym krajem na świecie z największą liczbą przymusowych szczepionek podawanych dzieciom, otrzymujemy je nawet nie ukończywszy roku! Sprawdź w necie, zobacz mapki i opracowania na temat obowiązkowych szczepień.

 

Polak przyjmuje tyle tych szczepionek, (najwięcej na świecie!!!) to jak odmówi jednego niesprawdzonego preparatu medycznego w fazie eksperymentalnej (eksperymenty są zabronione w konstytucji!!!) to jest antyszczepionkowcem?

 

Wiele krajów europejskich w ogóle nie ma obowiązku jakiekolwiek szczepień! Nazwiesz je antyszczepionnymi? Zachód Europy w najlepszym wypadku ma góra 3-4 obowiązkowych a sam zobacz ile Polska ma obowiązkowych.

 

Myśl co mówisz i jakich słów używasz.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Krugerrand napisał:

to najbardziej sprawiedliwe byłoby, aby wszyscy w przypadku złapania tego wirusa byli obciążani kosztami leczenia.

Tak, to rozwiąże wszystkie problemy polskiej służby zdrowia. Płacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne, a jak ktoś zachoruje, to jest sam sobie winny i ma płacić za leczenie.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Garrett napisał:

Zaczynam być pesymistą i uważać, że "system" nie odpuści póki nas nie zgnoi psychicznie, fizycznie i ekonomicznie...

Ciekawe że ludzie nie dochodzą do wniosku że system, społeczeństwo to wszystko co nas otacza tworzymy właśnie my... Realny problem jest taki że świadome społeczeństwo zostanie militarnie usunięte przez obce państwa, nie na darmo są podpisane umowy o bratniej pomocy a i w razie czego wielki brat wpadnie z wizytą będąc zaniepokojonym szerzyć demokrację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kapitan Horyzontteż widzisz absurd tego wszystkiego? Niestety, ale tak w rzeczywistości jest, odkąd pracuję na etacie, pod przymusem moja pensja jest oskładkowana zdrowotnie, a od lat nie byłem w publicznej przychodni. Wszystko robię prywatnie dużo szybciej i sprawniej płacąc drugi raz. To się chyba fachowo nazywa sprawiedliwością społeczną;)

Edytowane przez Krugerrand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Piccardo napisał:

Ciekawe że ludzie nie dochodzą do wniosku że system, społeczeństwo to wszystko co nas otacza tworzymy właśnie my...

Ja akurat nie czuję, że jestem częścią systemu... Jest jak w średniowieczu: feudałowie i chłopi. A my jesteśmy tymi drugimi właśnie.

 

Nie wiem jak Wy, ale ja mam dość tych bredni o antyszczepionkowcach w mediach. Zrobili sobie kontener pojęciowy i wrzucają wszystkich, którzy im sie nie podobaja. Zupełnie jak lewactwo ze słowem "faszyści" 😜

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, RealLife napisał:

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

Tylko w przypadku wykazania - ponad wszelką wątpliwość i przez więcej niż jeden zespół badawczy - że przyjęcie szczepionki faktycznie chroni przed zachorowaniem i koniecznością hospitalizacji.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife Hahaa A czemu tylko te grupy tylko? A czemu także nie otyłych? narkomanów itd. A i tak już płacą skoro kupują fajki lub alkohol.  A co do opłat niezaszczepionych, to powiedzą że się zarazili od zaszczepionych. Jak to teraz propaganda mówi że od zaszczepionego nie można się zarazić? Hahaaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Imiennik napisał:

ludzie powinni się ogarnąć i zawalczyć o swoje, odzyskać wolność z tych durnych regulacji, podatków, danin, opłat, dopłat które idą dla świń na przeżarcie. 

Zdjęcie, które mówi bardzo dużo.

 

comment_16373599741pqhDjwYySMgr3E1yUU7LE

 

Elita na pierwszym planie: kilku głupków (Głapuś, Sasin i ten po lewej), jeden cwaniak (Moraw).

W tle chamstwo w maskach(czyt. zwykli ludzie)

 

(Jakby ktoś nie wiedział na co się gapią)

-NCktkuTURBXy9jMDM2Yzk4Mi05MzlmLTRjOGYtO

Na prawdziwe dzieło sztuki.

Edytowane przez cst9191
  • Like 4
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem przerażony tym co "oni" z nami robią. Pomału już mi się chce tym rzygać. Ja osobiście nie pamiętam jeszcze żeby na jakąś grupę wywierana była tak wielka presja psychiczna jak teraz na niezaszczepionych. Media, politycy, zaszczepieni pożyteczni idioci, zaszczepieni członkowie rodzin, z każdej strony coraz większa ordynarna presja. Z tą ustawą to samo, zabawa w kotka i myszkę. Zgłasza Niedzielski, w mediach orgazm, za chwilę się wycofuje, w mediach furia. Za dwie godziny tą samą ustawę zgłasza Hoc, w mediach znowu orgazm, po paru dniach się wycofują. Teraz znowu Witek ogłasza, że będzie ustawa ponad podziałami, w mediach znowu orgazm. Z każdej strony straszenie, parcie na segregację. Przecież to wywołuje w ludziach gigantyczny stres, ciężko się dziwić niektórym, że dla świętego spokoju się szczepią. A wśród tych którzy się opierają za chwilę znajdzie się ktoś kto pęknie psychicznie, stwierdzi że nie ma nic do stracenia i odjebie jakąś polityczną szmatę. Wczoraj Stanowski na swoim twitterze napisał, że nie zna bardziej agresywnej grupy niż niezaszczepieni. Serio, ręce mi opadają. Czemu on się dziwi, skoro tych ludzi poddaje się takiej presji z każdej strony? Ileż można? Zastanawiam się, czy to z ich strony nie jest gra na wywołanie buntu i ulicznych zadym.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakaz leczenia ostrych infekcji u dzieci

Dziwne jest to, że wszystkie przekazy medialne informują o braku miejsc w szpitalach a tu taka niespodzianka – wszystkie dzieci z ostrymi infekcjami mają być leczone szpitalnie.

 

Wygląda na to, że jest potrzeba na zapełnienie szpitali dziećmi.

 

https://przychodnia-przemysl.pl/zakaz-leczenia-ostrych-infekcji-u-dzieci/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eskel napisał:

Stanowski na swoim twitterze napisał, że nie zna bardziej agresywnej grupy niż niezaszczepieni.

Boże drogi. Stanowski napisał.

Ja mogę powiedzieć, że wręcz przeciwnie - nie znam bardziej agresywnych, butnych i niedouczonych jednostek niż szczepieńcy.

 

Dbajcie o swoje zdrowie psychiczne, nie czytajcie takich pajaców jak Stanowski.

Edytowane przez zychu
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dworzanin.Herzoga napisał:

Duża część ratowników medycznych w różnych częściach kraju w ramach protestu i walcząc o wyższe pensje brało L4.

 

https://izba-lekarska.pl/prasa/57-mld-zl-kosztowaly-dodatki-covidowe-dla-medykow-ale-nie-wszyscy-zadowoleni/

 

 

Godzinę temu, RealLife napisał:

Co do palczy (ja sam), alkoholikow i sprawców wypadków jestem za częściowym wprowadzeniem odpłatności świadczeń medycznych dla tych osób. 

 

Czy było by sprawiedliwe aby antyszczpionkowcy częściowo byli obciążani kosztami leczenia jeśli wystąpi u nich Covid?

 

Płacą składki, więc nie.

 

Tylko, dlaczego ograniczamy się wyłącznie do covida? O alkoholu i papierosach już było, więc tak na szybko proponuję:

-nie leczmy tych co się poślizgnęli na ulicy i złamali nogę. Mogli przecież uważać;

-nie leczmy ludzi z wypadków drogowych. A co jeśli w przyszłości zabiją staruszkę na pasach?

-nie uśmierzajmy bólu pacjentom nowotworowym dla których nie ma już ratunku - szkoda kasy i czasu;

 

14 minut temu, Eskel napisał:

Ja jestem przerażony tym co "oni" z nami robią. Pomału już mi się chce tym rzygać. Ja osobiście nie pamiętam jeszcze żeby na jakąś grupę wywierana była tak wielka presja psychiczna jak teraz na niezaszczepionych. Media, politycy, zaszczepieni pożyteczni idioci, zaszczepieni członkowie rodzin, z każdej strony coraz większa ordynarna presja. Z tą ustawą to samo, zabawa w kotka i myszkę. Zgłasza Niedzielski, w mediach orgazm, za chwilę się wycofuje, w mediach furia. Za dwie godziny tą samą ustawę zgłasza Hoc, w mediach znowu orgazm, po paru dniach się wycofują. Teraz znowu Witek ogłasza, że będzie ustawa ponad podziałami, w mediach znowu orgazm. Z każdej strony straszenie, parcie na segregację. Przecież to wywołuje w ludziach gigantyczny stres, ciężko się dziwić niektórym, że dla świętego spokoju się szczepią. A wśród tych którzy się opierają za chwilę znajdzie się ktoś kto pęknie psychicznie, stwierdzi że nie ma nic do stracenia i odjebie jakąś polityczną szmatę. Wczoraj Stanowski na swoim twitterze napisał, że nie zna bardziej agresywnej grupy niż niezaszczepieni. Serio, ręce mi opadają. Czemu on się dziwi, skoro tych ludzi poddaje się takiej presji z każdej strony? Ileż można? Zastanawiam się, czy to z ich strony nie jest gra na wywołanie buntu i ulicznych zadym.

 

Musi być jakiś kozioł ofiarny na którego można zrzucić winę za przedłużającą się pandemię.

Wiosną 2020 roku byli to ludzie, którzy łamali zakaz i wchodzili do lasu, jesienią 2020 ludzie nie noszący maseczek, teraz nieszczepieni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

Widzisz jeden z problemów tkwi w niejasności umów.

Skoro płacisz składkę zdrowotną to powinieneś wiedzieć co za to otrzymujesz.

 

Z drugiej strony ludzie w Stanach uciekają z karetek bo ich polisa czegoś tam nie obejmuje a z długu szpitalnego mogą się nie wykaraskać do końca ich dni.

 

To są rozważania, które nie znalazły rozwiązań całościowych w żadnym systemie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie było, że pomysł jest mój poniżej kilka podobnych wypowiedzi:

 

https://www.termedia.pl/koronawirus/Prof-Anna-Piekarska-Niech-placa-dziesiatki-tysiecy-zlotych-za-terapie,42213.html

 

"W grudniu 2020 r. prof. dr hab. n. med. Jarosław Drobnik, naczelny epidemiolog Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, na łamach „Gazety Wyborczej”, sformułował wniosek, że „jeśli ktoś mimo braku przeciwwskazań nie będzie chciał się zaszczepić przeciwko COVID-19, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za ewentualne leczenie”. Dodał, że „przynajmniej w niektórych grupach szczepienia powinny być obowiązkowe. Przede wszystkim wśród pracowników ochrony zdrowia, dzięki czemu ten system będzie mógł sprawnie funkcjonować. A do tego także wśród osób starszych i – bez względu na wiek – obciążonych dodatkowymi chorobami”.

Ekspert zwrócił też uwagę, że większość Polaków uważa bezpłatne leczenie za oczywistość, bo płaci podatki. – Ale nie bierze się pod uwagę, że czasem nasze zachowania istotnie obciążają ten system. Dlatego uważam, że jeżeli można się zabezpieczyć, tak jak w tym wypadku szczepionką, a ktoś nie chce tego zrobić, to powinien ponosić odpowiedzialność finansową za swoje ewentualne leczenie – podsumował."

 

Tutaj zaś podobna opinia z Australii:

 

https://theconversation.com/people-who-choose-not-to-get-vaccinated-shouldnt-have-to-pay-for-covid-care-in-hospital-171669

 

A Singapur od 8 grudnia wprowadza płatności dla antyszczepionkowców. 

https://www.theguardian.com/world/2021/nov/09/singapore-to-start-charging-covid-patients-who-are-unvaccinated-by-choice

 

Także moja opinia nie jest z kosmosu. To się dzieje. 

 

 

Edytowane przez RealLife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, cst9191 napisał:

termin stworzony przez demagog i inne tego typu portale :) )

Zabawne, że tego typu portaliki fuck-czekingowe (hehe) mają identyczną agendę m.in. z mediami Agory. Czyli szczepka, covid, "katastrofa" klimatyczna, aborcja dla każdego itp. Upraszczam, ale tak to wygląda!

Przypadek? Nie sądze! Follow the money jak to mówią!

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.