Skocz do zawartości

Mistrz boksu Mateusz Masternak na kanale "Damian Laszuk", pokazuje nieprawdopodobne umiejętności i szybkość


Rekomendowane odpowiedzi

Niesamowity film. Na początek polecam kanał Damiana, świetnie zna się na sztukach walk, walce ulicznej, nożem itd., można się dużo dowiedzieć.

 

A teraz film Pana Masternaka. Zwróćcie uwagę że waży on 95kg i generuje tak nieprawdopodobną szybkość, bawi się z 60kg sportowcami, którzy w sumie nie mogą go nawet musnąć, kilka razy się to tylko zdarzyło.

 

Oto co można wycisnąć ze zdrowego ciała, uczciwie trenując. Nie każdy to osiągnie, niewielu tylko, ale myślę że połowę jego umiejętności można by zrealizować w kilkanaście lat ćwiczeń i trzymania diety.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Mistrz boksu Mateusz Masternak na kanale "Damian Laszuk", pokazuje nieprawdopodobne umiejętności i szybkość.

Boks, to moja największa miłość sportowa od lat, bardzo fajny film.  Widać na nim jaka ogromna jest różnica klas między osobami, które trenują maks 2-3 lata (tak to wygląda na moje oko) a zawodowym sportowcem, który trenuje lat kilkanaście. No i trzeba przyznać, że Master ma imponującą kondycję, bo gibać się tak 15 minut, , to nie jest byle co.

Nic tylko podziwiać i samemu łapać dodatkową motywację do treningu!!!!???

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Treningi boksu to wspaniała sprawa dla mężczyzny, jak w grupie jest kilka osób które nie pozwalają być w strefie komfortu i zawsze cisną ostro, jest jeszcze ciekawiej. Bardzo buduje pewność siebie oraz kondycję, 3 rundy po 2 minuty potrafią bardzo zmęczyć, a tutaj na filmie 13min sparów, no ale Master to jest klasa. Nie wiem czy wiecie, ale on teraz próbuje się dostać na igrzyska olimpijskie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

Przypomniała mi się pewna scenka:

 :D

 

 

Żeby dojść do takiego poziomu, to sport musi stać się sensem życia. To nie jest dla każdego, tak samo jak szachy, weganizm, homoseksualizm etc.

 

Sam kiedyś trenowałem, ale to była dla mnie tylko ciekawostka. Doszedłem do pewnego poziomu, a na myśl o kolejnych treningach zwyczajnie mi się odechciało. Takie już życie, nie starczy czasu na wszystko.

Edytowane przez Imiennik
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 25.01.2020 o 17:51, Marek Kotoński napisał:

Niesamowity film. Na początek polecam kanał Damiana, świetnie zna się na sztukach walk, walce ulicznej, nożem itd., można się dużo dowiedzieć.

 

Jak ktoś rekreacyjnie pośmiga na MMA/zapasy/boks 2-3 razy w tygodniu i myśli że coś umie.... niech przejdzie się na grupę zawodniczą i posparuje, generalnie bardzo szybko przechodzi myśl że ma się jakieś tam umiejętności.

Zawodostwo to nie zabawa rekreacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amatorsko boks to może być dobry ruch. Umiejętność samoobrony, poprawa samooceny, pewności siebie, kondycji.

Walki na ringu i zawodowstwo, to gigantyczne koszty zdrowotne. Których nie poniósł bym za żadne pieniądze. Wstrząsy mózgu, krwiaki i wylewy wewnętrzne, jąkanie i inne problemy narastające wraz z wiekiem.

Nie mniej jednak mam szacunek dla wielu bokserów, za to co osiągnęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, NoName napisał:

Zawsze tak to wygląda gdy "walczy" profesjonalista z amatorem...

Do tego ogromna przewaga fizyczna, zasięg ramion, itd. 
Nie neguję jego umiejętności, ale jakby wyskoczył posparingować z zawodowymi sparingpartnerami, którzy są dobierani odpowiednio pod względem wagi, szybkości i umiejętności, ćwiczenia wyglądałyby inaczej. 

Tu widać ogromny kontrast między zawodowcem, zajmującym się boksem od kilkunastu lat, i mającym świetne warunki fizyczne, a amatorami,  większości "szczypiory".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Marek Kotoński zmienił(a) tytuł na Mistrz boksu Mateusz Masternak na kanale "Damian Laszuk", pokazuje nieprawdopodobne umiejętności i szybkość
  • 3 miesiące temu...

Widać, że chłopaki za bardzo nakręcone faktem, że sparują z Masterem i chcą za wszelką cenę "pokazać". Więc w większości osób nie widzimy BOKSOWANIA tylko próbę uderzenia za wszelką cenę co sprawia, że taki doświadczony zawodnik nawet nie musi się wysilać w przewidywaniu ruchów przeciwnika. Nie ma co się bać, ale trzeba też podchodzić do boksu jak do szachów gdzie przewidujemy swoje i przeciwnika ruchy, by być zawsze krok przed nim. Nie bez powodu zawodnicy ze wschodu oprócz boksowania grają w szachy, szachy trenują te cechy które są potrzebne w boksie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.