Skocz do zawartości

Cios w zebra


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, w poniedziałek na sparingu muay thai, dostałem solidnego ciosa w lewe dolne zebra, ból był mocny, bo aż przez 5 sekund nie mogłem złapać oddechu. Natomiast potem zbagatelizowałem to i walczyłem dalej. 

Następne dni pobolewało mnie to zebro, nie jakoś bardzo mocno, ale tak że nie mogłem długo leżeć na lewej stronie. Myslalem ze po kilku dniach przejdzie. Dziś mamy Niedzielę, czyli minęło 6dni, a ból jest jeszcze mocniejszy niż wtedy, ( jak wstałem rano, to poczułem jak w miejscu tego zebra jakiś mocny ucisk, aż nie mogłem spokojnie oddychac przez ok 30sekund) zastanawiam się czy możliwe że doszło do złamania zebra, zastanawiam się też czy jak po takim czasie pójdę zrobić rentgen i okaże się że jest złamane, to czy dostanę jakieś odszkodowanie, czy nie bo za długo z tym zwlekałem? 

+

Jakie mogą być konsekwencje nieleczonego złamanego zebra?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Szczerze wątpię, żebyś miał złamane żebro. Jak masz połamane żebra (wiem, miałem), to masz problem z oddychaniem, masz problem z uśnięciem nawet jak kichniesz to się boisz, że się zesrasz z bólu. To naprawdę ciężko z czymś porównać. 

 

Prawdopodobnie masz mocne stłuczenie, które przejdzie. Smaruj  altacetem, na zmianę z czymś z diklofenakiem (typu Voltaren) plus maść z arniką górską. Odpuść trochę trening i aktywności i powinno ci przejść. 

 

Jak koniecznie chcesz się upewnić przejdź się na RTG, nie kosztuje wiele a będziesz spokojniejszy.  

Edytowane przez Tyson
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Levis napisał:

 

Jakie mogą być konsekwencje nieleczonego złamanego zebra?

Złamane żebro leczy się w pewnym sensie samo, po prostu kości się zrastają a leczysz objawy, to jest ból, ew. bierzesz leki przeciwzapalne. Oczywiście złamane żebra wymagają  konsultacji lekarskiej i w tym kontekście zgadzam się z przedmówcami, jeżeli bardzo cię to niepokoi, udaj się do lekarza po prostu.  Dobrze zrobić sobie wcześniej RTG, wtedy lekarz od razu będzie miał czarno na białym sytuację. 

 

Jeśli to mocne stłuczenie, to podobnie objawówka czyli leczenie przeciwbólowe, odpoczynek etc..  Życzę dużo zdrowia! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.