Skocz do zawartości

Torbiel barku.


deleteduser178

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka bracia, po paru latach bólu, zrobiłem prywatnie rezonans barku, wyszła mi na niej torbiel wielkości 3 cm, miał ktoś taką przypadłość? Wiem, że czeka mnie operacja, ale nie wiem czy można zrobić to na NFZ, po usunięciu torbieli, muszą zrobić przeszczep kosci, prywatnie to pewnie by mnie trochę skrobło, nie mam informacji na ten temat prawie nigdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Jaki znowu przeszczep kości?. Zrobią artroskopie wytną co trzeba i koniec tematu.

Gdyby powstały ubytki, muszą wypełnić kością z innej części ciała, zastanawia mnie czy robią to na NFZ. Byłem u lekarza, stwierdził neuropatię nerwu nadłopatkowego z tąd bóle, minimalna ciasnota podbarkowa plus z opisu torbiel kostna w obrębie kości szyjki ramiennej 30x22. Mam zrobić zdjęcie rtg, na neuropatię ostrzykniecie sterydami. 

Godzinę temu, PanDoktur napisał:

Torbiel samotna kości ramiennej?

Jak wyżej, tylko tyle wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PanDoktur napisał:

Torbiel samotna tylko w rzadkich przypadkach daje dolegliwości bólowe.

A usunięcie jest, ewentualne uzupełnienie ubytków kostnych, refinansowane jest przez NFZ? 

3 minuty temu, PanDoktur napisał:

Ból masz z powodu ucisku nerwu nadłopatkowego lub ciasnoty podbarkowej - ewentualnie mix tego i tego.

To samo mówił lekarz, ciasnota jest minimalna, obstawiał ten nerw, dlatego poda do niego sterydy, bardziej boję się tej torbieli i usunięcia jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Turop napisał:

A usunięcie jest, ewentualne uzupełnienie ubytków kostnych, refinansowane jest przez NFZ? 

To samo mówił lekarz, ciasnota jest minimalna, obstawiał ten nerw, dlatego poda do niego sterydy, bardziej boję się tej torbieli i usunięcia jej.

Tak, w moim szpitalu robią to na NFZ. Jakie są terminy oczekiwania, tego nie wiem. Na Twoim miejscu na pewno zdecydowałbym się na operację. Jeżeli będzie niefortunne złamanie w miejscu torbielu to może być obszerny zabieg operacyjny z użyciem płyt, a ta okolica leczy się czasami nieprzewidywalnie (np. jałowa martwica głowy kości ramiennej, pogłębienie ciasnoty podbarkowej itd.).

Czasami jest tak, że obraz radiologiczny nie pokrywa się z kliniką (objawami), aczkolwiek prawdopodobniejszy wydaje się ten ucisk nerwu nadłopatkowego (domniemywam, że nie jesteś stary ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PanDoktur napisał:

(domniemywam, że nie jesteś stary ;) )

26 lat. 

17 minut temu, PanDoktur napisał:

Na Twoim miejscu na pewno zdecydowałbym się na operację.

Zrobię na pewno,  wydaje mi się, że to dosyć spory guz. A mam jeszcze ostatnie pytanie, często występują nawroty takiej torbieli po usunięciu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam, a jestem teraz na wyjeździe, więc nie mam możliwości sprawdzenia w książkach oraz czasu, by przekopywać publikacje. W każdym razie nawroty najczęściej zdarzały się po iniekcji steroidami. Wyłyżeczkowanie i przeszczep kostny wiązały się z mniejszym ryzykiem, jednak najwyższa skuteczność jest przy mieszanych technikach z przeszczepianiach substytutów kostnych i allograftów (najprawdopodobniej nie na NFZ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.