Skocz do zawartości

Na rozstaju


Pocztylion

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zwrócić się do braci o poradę.Mam już 24 lata więc wiek trochę graniczny i  martwię się o moją przyszłość.
Wrócę trochę do mojej  przeszłości żeby naświetlić  moją sytuacje.W największym skrócie można
napisać,że pochodzę z patologicznej rodziny gdzie ojciec nadużywał alkoholu przez co w domu
była zła atmosfera i moje potrzeby rzadko były zaspokajane.Z tego powodu w wieku nastoletnim nauczyłem się  ignorować swoje potrzeby 
co spowodowało moją bierność życiową.Wszystkie potrzeby i emocje tłumiłem bo nie wierzyłem,że mogą być zaspokojne a ulgę odnajdywałem w wirtualnych światach i książkach.
W szkole nigdy nie miałem problemów.Byłem dość ugodowy i nie na tyle głupi żeby mieć problemy ze zdaniem klas.Miałem kolegów w szkole
,ale już nie po za szkołą.Bałem się,że moja sytuacja wyjdzie na  jaw i czułem się przez to gorszy od innych.Przez to wszystko nie wykształciłem
dobrze zachowań społecznych i do teraz mam z nimi problemy.
Ukończyłem technikum,zdałem egzaminy zawodowe i mature.Wszystko bez większych rewelacji byle mieć spokój.Od młodości miałem
wbite,że studia są po za moim zasięgiem także nigdy nie planowałem żadnych studiów ani kariery związanej z nimi.
Przez co teraz nie mam żadnych studiów i pracuje jako elektryk.Praca nie jest najgorsza,ale nie czuje się spełniony.Mieszkam z mamą także pieniędzy mi nie brakuje i oprócz tysiąca który oddaje
na jedzenie i opłaty jestem wstanie oszczedzić 1500zl na miesiąc.Jednak gdy wyobrażam sobie,że tak ma wyglądać reszta mojego
życia to robi mi się nie dobrze.W pracy mam dużo kontaktu z "januszami' i nie ma ciekawych ludzi co mnie dodatkowo męczy.
Myślałem nad jakimiś kursami z automatyki,ale nie wiem czy to by zmieniło moje położenie.Studiów w tym kierunku nie mam szans zdać z powodu
moich braków matematyczno-fizycznych i zwykłego braku predyspozycji i zainteresowania z tych przedmiotów.Sama dziedzina też jakoś bardzo mnie nie interesuje,ale pewnie są tam ciekawsi ludzie i praca bardziej"prestiżowa".Moje życie po pracy obraca się wokół książek,treningów fizycznych,medytacji i grania na konsoli.Plus jest taki,że nie mam żadnych typowych nałogów typu papierosy,narkotyki czy alkohol.
Dużym problemem jest dla mnie kontakt z ludźmi.Staram się wychodzić z domu nawet mimo,że tego nie lubię(dyskoteki,jakieś wyjścia z nielicznymi znajomymi,zapisałem się do klubu sportowego),ale każde
takie wyjście jest wyzwaniem i wcale nie bawię się tam dobrze.Jedynie na treningach jest fajnie,ale ten kontakt jest ograniczony.
Założyłem nawet kiedyś tindera żeby zwiększyć pewność siebie i wyjść do ludzi,ale efekt był odwrotny do tego,którego oczekiwałem.
Miałem kilka randek,ale zmarnowałem na to kupę czasu a z spotkań nic nie wyszło.Do tego wkręciłem sobie,że coś jest ze mną nie tak i,ze muszę być nie wiadomo jakim Chadem żeby mieć jakakolwiek w miarę normalną dziewczynę.
 Macie jakieś rady jak można znaleźć swoją drogę i siłę by nią iść?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pocztylion Czołem

 

Po 1 Co cię trzyma w domu

Po 2 Co stoi na przeszkodzie, aby fizycznie się wyprowadzić?

 

Masz uniwersalny zawód, który jest bardzo dobrze płatny tylko wyjedź ze swojej jak podejrzewam pipidówy.

24 to wcale nie za późno, aby pójść na politechnikę, choćby zaoczną. Teraz masz czas, żeby odłożyć.

 

Ale to detale przede wszystkim masz to

 

Poczytaj więcej o DDA i wróć z postem w którym będziesz potrafił dopasować model swoich zachowań, do tego co przeczytasz o DDA.

 

Kwestia podstawowa jakiej decyzji nie podejmiesz teraz BEZ wyleczenia dda spalisz. Kieruje tobą autosabotaż i poczucie zagrożenia. Dlatego boisz się odważnych ruchów i masz problem z asymilacją. Poczytaj dokładnie, jest też dział forum o alkoholiźmie, oznacz mnie (stawiasz @ przed nickiem) i rozpracujemy wszystko.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.