Skocz do zawartości

Sprawność fizyczna


deleteduser78

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Colemanka napisał:

bo ja nie dałabym rady z głodu. Tak mnie ssie w ciągu dnia, ze nie mogłabym się skupić na pracy, a każdy posiłek po takim poście to po prostu rzucenie się na jedzenie.

A to jest już kwestia wyrobienia sobie odpowiedniego nawyku ;) Jeżeli zjesz śniadanie, to automatycznie będziesz miała ochotę na obiad i podjadanie pomiędzy posiłkami, natomiast, nie jedząc nic w ciągu dnia tego pociągu do jedzenia nie ma. Ja zazwyczaj w ogóle nie myślę o jedzeniu w ciągu dnia, ten temat nie pojawia się w mojej głowie - to jest tak proste, zajmuję się swoimi sprawami i dopiero na wieczór czuję taką zdrową chęć sporządzenia sobie dobrego posiłku i konsumpcji.

 

Mi to przyszło z łatwością, jakoś tak naturalnie, ale gdybyś ty chciała spróbować, to po prostu, kiedy wstajesz rano z łóżka zajmuj się swoimi sprawami, jasno sobie powiedz, że pora na posiłek jest po godzinie 18-tej i kropka. Na początku pewnie nawykowo będziesz myślała o jedzeniu, ale z czasem to minie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, goryl said:

Jestem fanem minimalistycznego trybu życia, dlatego mi się to bardzo podoba.

Fajnie, ale nie każdy może pozwolić sobie na coś takiego. Przy kaloryce 1100-1400 to chyba zaliczyłbym zgon :) Ewentualnie ważyłbym 50kg po jakimś czasie i wiatr by mnie przesuwał :P

Edytowane przez self-aware
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, goryl napisał:

1100-1400 kalorii

O panie. Raz w życiu tak jadłem przez miesiąc i co prawda dociąłem ładnie, ale potem konsekwencją tego były zaburzenia odżywiania i kompulsywne objadanie się. Mały brykał mi na widok lodów i ciastek :) Wychodziłem z tego kilka miesięcy.  Musisz chyba ważyć z 60 kg i nie być zbyt aktywny fizycznie skoro dobrze Ci się na takiej kaloryce funkcjonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 5/30/2020 at 9:31 AM, Nefertiti said:

A co myślicie o takich treningach EMS?

Wydziwianie wg mnie. Jest teraz tyle wydziwnień bo to czysty biznes. Ludzie uwielbiają nowości i cuda techniki, bo to takie wow! A wystarczy ruszyć tyłek by pobiegać, wyjśc na rower, popływać, by zrobić intensywny trening na siłowni albo zrobić HIIT, Nie trzeba do tego szczególnych sprzętów i wydawać kupę forsy. Na kalinestice można już ładnie wyrobić ciało. Nie rozumiem po co na siłę się śpieszyć i chcieć widzieć efekty jak najszybciej. 

Ludzie sobie chcą na siłę ułatwiać i mieć szybciej efekty, stąd też 1000 różnych sposobów. A wystarczą najprostsze metody by osiągnąć cel. I to zupełnie za darno. Sztuką jest cieszyć się też z tych prostych rzeczy. :) To też potrafi ekscytować, trzeba sobie tylko zrobić porządny mindset.

 

Ja wróciłam do swojego rytmu po poważnej kontuzji kolana. Robię sobie wyzwanie 90 dniowe gdzie zakładam trening 6 dni w tygodniu. Mówiąc, że wróciłam mam na myśli, że nawet jak miałam popsute kolano to coś starałam się robić chociaż 2 razy w tygodniu ale musiałam dobrać sobie trening bez skakania, bez gwałtownych ruchów i uważałam na cardio, bardziej skupiałam się na ramionach, brzuchu. nogi robiłam bardzo ostrożnie. Bardziej siłowe niż interwałowe/spalające. Teraz już do tego wracam powoli dalej unikając skoków no chyba że bardzo kontrolowane na zgiętych kolanach, wykroków/zakroków bocznych też nie robię... skakanie na jednej nodze kompletnie odpada jeszcze. Zamieniam po prostu te ćwiczenia na coś bezpiecznego dla mojego kolana. 

 

Z sylwetki jestem coraz bardziej dumna. Widzę efekty i to mnie utwierdza w tym, że ten rodzaj treningu jest dla mnie odpowiedni. :) 

  • Like 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.05.2020 o 22:29, Colemanka napisał:

Słuchaj pytałam, bo ja nie dałabym rady z głodu. Tak mnie ssie w ciągu dnia, ze nie mogłabym się skupić na pracy, a każdy posiłek po takim poście to po prostu rzucenie się na jedzenie.

Przez pierwszy tydzień może i tak by było później byś się przyzwyczaiła. ?

Ja generalnie na if (czasowy post) robiłem zarówno masę jak i redukcję.

Kwestia upchania kalorii i doboru wielkości okna żywieniowego. 

Najdłuższe posty robiłem 20h na 4h okna.

W dniu 29.05.2020 o 22:29, Colemanka napisał:

Dlatego podpytywałam. Fajnie ze znalazłeś pomysł na dietę dla siebie, jednak te 1000 kcal z hakiem to mało, nie?

Przypomniało mi się jak kiedyś wbilem na grupę chyba z diety "dr Danuty Dąbrowskiej chyba" tam baby jadły  masakrycznie mało(poniżej 1000 kcal i to grubo), w dodatku z samych warzyw czerpały kalorie. 

No kurwa generalnie cyrki się tam działy, te baby mdlały, kilka w szpitalu wylądowało. Niektóre katowały tak swoich chłopów. 

Oczywiście jedna druga wspierała i pisały sobie mile słowa "dasz  radę kochana" itp.

Szybko zostałem wypierdolony z tej grupy bo nie miałem poglądów zgodnych z główną linią. ??

W dniu 29.05.2020 o 22:29, Colemanka napisał:

Generalnie zgadzam się z Toba, ze bez diety nie ma sylwety

A regularny stolec oznaką zdrowia. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, SSydney said:

Przez pierwszy tydzień może i tak by było później byś się przyzwyczaiła. ?

Ja generalnie na if (czasowy post) robiłem zarówno masę jak i redukcję.

Kwestia upchania kalorii i doboru wielkości okna żywieniowego. 

Najdłuższe posty robiłem 20h na 4h okna.

Nie ogarniam celowości stosowania IF’a na masie? Co chciałeś osiągnąć? To Ty masz 46 w bicku czy pomyliłam? ? A ile w udzie?

24 minutes ago, SSydney said:

Przypomniało mi się jak kiedyś wbilem na grupę chyba z diety "dr Danuty Dąbrowskiej chyba" tam baby jadły  masakrycznie mało(poniżej 1000 kcal i to grubo), w dodatku z samych warzyw czerpały kalorie. 

No kurwa generalnie cyrki się tam działy, te baby mdlały, kilka w szpitalu wylądowało. Niektóre katowały tak swoich chłopów. 

Oczywiście jedna druga wspierała i pisały sobie mile słowa "dasz  radę kochana" itp.

Szybko zostałem wypierdolony z tej grupy bo nie miałem poglądów zgodnych z główną linią. ??

 

Ona chyba była Ewa aczkolwiek wsjorawno ? Tez kiedyś próbowałam. To chyba była dieta warzywno - owocowa. Szybko zaczęłam oszukiwać dodawaniem jajec. Ja bez białka nie wyrabiam. Tam doczytałam u Duszka na blogu, ze chady żywią się głównie białkiem hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Colemanka napisał:

Nie ogarniam celowości stosowania IF’a na masie?

Może to będzie dla Ciebie zaskoczenie ale ty tez jesteś na IF-ie. Jak jesz ostatni posiłek o 18 a pierwszy o 6 rano to masz post 12h. :D

gdzieś widziałem badania naukowe, że w trakcie postu ma się podbity GH ale to nawet nie dlatego. Ja od małolata późno jadłem pierwszy posiłek, nigdy nie jadłem śniadań i tak mi zostało. Po prostu to jest wygodniejsze dla mojego trybu życia i niejako "naturalne" dla mnie.

34 minuty temu, Colemanka napisał:

Co chciałeś osiągnąć? To Ty masz 46 w bicku czy pomyliłam? ?

Nieee ja mam w chwili obecnej 39 w łapie, w sumie ćwiczyłem dopiero od lipca zeszłego roku po 3 letniej przerwie, zapuściłem się, że heja. :D

No i łapy traktuję trochę po macoszemu tak po prawdzie, bardziej mi zależy na sile w głównych bojach.

34 minuty temu, Colemanka napisał:

A ile w udzie?

65 pani komisarz. :P

 

39 minut temu, Colemanka napisał:

Tez kiedyś próbowałam. To chyba była dieta warzywno - owocowa.

No coś takiego, ja się nie zagłębiałem w to po prostu z ziomkami z innej grupy tam wbiliśmy bo jeden dał cynk, że niezła inba się tam dzieje.

39 minut temu, Colemanka napisał:

Szybko zaczęłam oszukiwać dodawaniem jajec. Ja bez białka nie wyrabiam.

Ja też muszę mieć na dobę około 200g białka. Nie wyobrażam sobie życia bez mięska i jajek, czy ryb. ?

39 minut temu, Colemanka napisał:

Tam doczytałam u Duszka na blogu, ze chady żywią się głównie białkiem hehe

Zdradź sekret, jak zostać Czadem? Tez bym chciał... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, SSydney said:

65 pani komisarz. :P

Dobre kopyto ?

3 hours ago, Hippie said:

Ja wróciłam do swojego rytmu po poważnej kontuzji kolana. Robię sobie wyzwanie 90 dniowe gdzie zakładam trening 6 dni w tygodniu. Mówiąc, że wróciłam mam na myśli, że nawet jak miałam popsute kolano to coś starałam się robić chociaż 2 razy w tygodniu ale musiałam dobrać sobie trening bez skakania, bez gwałtownych ruchów i uważałam na cardio, bardziej skupiałam się na ramionach, brzuchu. nogi robiłam bardzo ostrożnie. Bardziej siłowe niż interwałowe/spalające. Teraz już do tego wracam powoli dalej unikając skoków no chyba że bardzo kontrolowane na zgiętych kolanach, wykroków/zakroków bocznych też nie robię... skakanie na jednej nodze kompletnie odpada jeszcze. Zamieniam po prostu te ćwiczenia na coś bezpiecznego dla mojego kolana. 

Też mam rozwalone kolana, a marzył mi się crossfit.

Będziesz te 6 treningów robić w domu? Polecisz jakiś trening cardio nieobciążający kolan do zrobienia w domu (prócz stricte siłowego, bo ten spokojnie ogarniam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Colemanka said:

Będziesz te 6 treningów robić w domu?

Część w domu część ze znajomą na ogrodzie tylko na jej potrzeby ja ułożę coś spokojniejszego, bo nie jest ona wdrożona jeszcze w temat. Myślę też w któryś dzień wymienić jeden dzień na 45-60min bieganie. 

Dzisiaj robiłam ten:

Na jej kanale znajdziesz multum różnych treningów, po tabaty, po klasyczne HIITy, cardio, jak i też modelujące na każdą partię. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2020 o 08:41, Nefertiti napisał:

Wiadomo, że nasze zdrowie jest najważniejsze i trenujemy sobie sami, bądź pod okiem trenerów.

Korzystamy z różnych źródeł informacji i dobieram coś dla siebie.

Każdy ma różny stopień zaawansowania, ale same ćwiczenia, to nie tylko, by dały nam rezultaty - wiemy.

 

Mamy różne dolegliwości jak i ulegamy kontuzjom. 

 

I właśnie, czasami ćwiczymy i byśmy się zaćwiczyli na śmierć, a rezultatów zbyt nie widać.

 

I zaczęłam tak sobie szukać co jest.

 

Trafiłam na YT na tego Pana (jest mnóstwo, ale ten mnie zainteresował i skorzystam z jego rad).

Wstawiam jedno z wielu, być może komuś się przyda.

 

www.purczynski.pl

 

 

 


 

Rozciąganie- powinno być wstępem, jak i po, do każdego treningu. 

 

Joga, rolowanie, masaże, basen, też wspomaga, jest świetne. 

 

 Hirudoterapia - prawdy i mity.

Czy ktoś doświadczył tego na sobie?

W sieci jest, owszem, ale ciekawi mnie tak z pierwszej ręki i gdzie takie coś można znaleźć?

 

 

Akupunktura - byłabym rada za info, gdzie taki rodzaj zabiegu. 

 

 

Zapraszam i proszę do dzielenia się info w tej tematyce. Chętnie skorzystam, plus jakieś namiary. 

 

Wiem, że to nie panaceum, ale dlaczego by nie wspomóc się.

bo Dziękuję i Pozdrawiam

 

Leżałem tydzień na oddziale z tymi co mieli problemy z kręgosłupem i zwiedzałem "trawy" na tym oddziale , które były na tym samym oddziale.

Kurwa..., jeśli ktoś manipuluje przy waszym rdzeniu w imię kasy czy ściemy to zapraszam na wózek inwalidzki.

To są bardzo skomplikowane systemy naszych organizmów ---układy nerwowe, czuciowe, percepcyjne, ruchowe, itd.... oddalcie je znachorom, akupunkturze... Powodzenia trawy.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nefertiti napisał:

A co to słowo znaczy, bo nie wiem - wybacz. :/

Widziałem w ostatnich czasach dziesiątki osób, które maja problemy z układem nerwowym kręgosłupa. Różne. Niektóre, od lat skumulowane bo jakichś znachor od lat im robił akupunkturę na bóle. Po dziesięciu latach maja takie przepukliny, że właściwie są wrakami a za chwilę trawami, które tylko ...ech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pijawki nigdy w życiu. Mam uraz psychiczny od kiedy jedna mnie dopadła w rzece i nie mogłam jej oderwać. Już gotowa byłam  sobie nogę odcinać :D   Obrzydliwe są. Ale czytałam dużo pozytywów na temat hirudoterapii. Jak ktoś nie ma oporów przez tymi robalami to niech spróbuje. Na pewno nie zaszkodzi.

Na siłownię chodzić nie lubię, wolę pobiegać w parku co też często uskuteczniam. Jeżdżę też na rolkach w ramach aktywności fizycznej. 

Edytowane przez gladia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.