Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Godzinę temu, Colemanka napisał:

bo ja nie dałabym rady z głodu. Tak mnie ssie w ciągu dnia, ze nie mogłabym się skupić na pracy, a każdy posiłek po takim poście to po prostu rzucenie się na jedzenie.

A to jest już kwestia wyrobienia sobie odpowiedniego nawyku ;) Jeżeli zjesz śniadanie, to automatycznie będziesz miała ochotę na obiad i podjadanie pomiędzy posiłkami, natomiast, nie jedząc nic w ciągu dnia tego pociągu do jedzenia nie ma. Ja zazwyczaj w ogóle nie myślę o jedzeniu w ciągu dnia, ten temat nie pojawia się w mojej głowie - to jest tak proste, zajmuję się swoimi sprawami i dopiero na wieczór czuję taką zdrową chęć sporządzenia sobie dobrego posiłku i konsumpcji.

Mi to przyszło z łatwością, jakoś tak naturalnie, ale gdybyś ty chciała spróbować, to po prostu, kiedy wstajesz rano z łóżka zajmuj się swoimi sprawami, jasno sobie powiedz, że pora na posiłek jest po godzinie 18-tej i kropka. Na początku pewnie nawykowo będziesz myślała o jedzeniu, ale z czasem to minie.

9 hours ago, goryl said:

Jestem fanem minimalistycznego trybu życia, dlatego mi się to bardzo podoba.

Fajnie, ale nie każdy może pozwolić sobie na coś takiego. Przy kaloryce 1100-1400 to chyba zaliczyłbym zgon :) Ewentualnie ważyłbym 50kg po jakimś czasie i wiatr by mnie przesuwał :P

Edited by self-aware

11 godzin temu, goryl napisał:

1100-1400 kalorii

O panie. Raz w życiu tak jadłem przez miesiąc i co prawda dociąłem ładnie, ale potem konsekwencją tego były zaburzenia odżywiania i kompulsywne objadanie się. Mały brykał mi na widok lodów i ciastek :) Wychodziłem z tego kilka miesięcy.  Musisz chyba ważyć z 60 kg i nie być zbyt aktywny fizycznie skoro dobrze Ci się na takiej kaloryce funkcjonuje. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By bożek.egipski
      Otóż sprawa wygląda tak, że trenując na worku boskerskim trochę mnie poniosło i zrobiłem sobie siniaki na dłoniach. Wiem, że powinienem używać owijek, nawet je mam ale jakoś tak w ferworze emocji zapomniałem ich użyć. 
      Ma ktoś jakiś sposób na to, żeby złagodzić te rany?
    • By Tavi
      Na wstępie chciałbym zaznaczyć że ten plan treningowy jest robiony czysto podemnie, tworzyłem go przeszukując, porównując oraz zdobywając wiedzę na różnych forach sportowych, nie jestem profesjonalnym trenerem personalnym. Jak do tej pory sprawdza sie wyśmienicie w moim przypadku, stosując ten typ treningu miałem na celu zwiększyć ogólną wydolność organizmu oraz poprawić osiągi siłowe. Wstawiam ponieważ, może się komuś przydać oraz chciałbym zaczerpnąć ewentualnych uwag oraz rad od braci, którzy siedzą w temacie sportów walki/sportów siłowych kilkanaście lat i dłużej. Trenując tym planem nie odczułem spadku szybkości jeżeli chodzi o sporty uderzane ( trenuje wszystkie płaszczyzny), ale u każdego mogą być inne efekty.

Jeżeli mam normalny tydzień treningowy tzn. treningi k1 i jujitsu to ćwicze tym planem 2x w tygodniu. Natomiast sytuacja wygląda inaczej gdy na wakacje obie sekcje w których trenuje są nieaktywne, wtedy stosuje taki trening 3x w tygodniu a  w wolne dni biegam/pływam bądź spędzam w inny sposób aktywnie ten czas.

Wersja A:
      power clean 5x5
      front squats 5x8-10
      sumo mc 5x5
      pull ups 3-5x10
      dips 5x5

Wersja B:
      Clean and jerk 5x5
      przysiad zwykły 5x5
      wyciskanie leżąc 5x5
      wiosłowanie sztangą 3-8x15

Obciążenie : 75%-85% CM
      Przerwa miedzy seriami 1:30 minuty, miedzy ćwiczeniami 2minuty. W pózniejszym czasie zmniejszyłem przerwę miedzy seriami do 1 minuty a miedzy ćwiczeniami do 1:30 minuty.
      Trenuje naprzemiennie np: Pierwszy tydzien A B/ Drugi tydzień B A . W przypadku gdy odpadają mi treningi sw wtedy mieszam sobie w ten sposób: Pierwszy tydzień: A B A / Drugi tydzień B A B itd. 
      Serdecznie zapraszam do wypowiadania się w tym temacie, dzieleniem się doświadczeniem, radami oraz uwagami.
    • By Mordimer
      Na przykładzie przygotowania bokserskiego dobre omówienie mitów i dzisiejszego podejścia do treningu siłowego/motorycznego.

To trener przygotowania fizycznego/motorycznego wielu mistrzów MMA/boks/grappling polecam jego kanał skarbnica wiedzy.
    • By SzatanKrieger
      Hej Bracia !

Otóż mam pewien problem z plecami, czy znacie jakieś fajne ćwiczenia by wyprostować formę  czy też naprostować plecy tak by medytacja przebiegła bez większych bóli krzyża ?
      Może jakieś ćwiczenia z jogi czy czegoś.

Za każdą radę serdeczne bóg zapłać ! 

Pozdrawiam.
    • By Ksanti
      Ostatnio postanowiłem wprowadzić kilka dodatkowych zmian w swoim życiu. Jednak dzisiaj nieco o kwestii sportu i sprawności fizycznej. Jakoś 2 lata temu kiedy "uwolniłem się" od związku dostrzegłem, że nie jestem do końca zadowolony ze swojej sylwetki. Siedzący tryb życia, polska dieta i nie zawsze dojadanie zrobiły przez lata swoje. Poza tym w domu zawsze mnóstwo słodyczy i ciast... W dodatku oferta barów, restauracji na mieście to tragedia. Wiecie te całe schabowe i inne szkodliwe gówna. Indyjska kuchnia/ wege mi odpowiada ale mało tego jest, w mojej dzielni null. Mimo, iż byłem szczupły to w pewnych miejscach perfidnie odłożył się tłuszcz. Trochę pływałem, trochę jeździłem na rowerze... Z pływania zrezygnowałem z powodów alergii/ zatok (no generalnie coś z oddychaniem musze to przebadać). Mniejsza z tym. Poszedłem na tą siłownie i ćwiczyłem systemem FBW. Sylwetka się poprawiła - nabrałem troszkę mięśni i schudłem. Muszę dodać, że plecy trenowałem na maszynie do podciągania (z taką pułką odciążającą) - odciążenie 20kg to maksimum. Tricepsy tylko na dipach (ta sama maszyna) odciażenie ok. 15kg. Zauważyłem, że zawsze wychodzi na to, ze mam klatę mocniejsza od pleców. Na ławeczce leżącej 50kg maksium. Z tym maksium chodzi mi, że jestem wstanie zrobić jeszcze ok. 5-6 powtórzeń na siłę. Mam niestety krzywy kręgosłup i wrażenie, że na siłowni rozwijam mięśnie nierównomiernie mimo treningu całościowego.

Stąd postanowiłem wdrożyć w życie nowy plan. Po wakacjach przede wszystkim zapiszę się na jogę aby wyprostować kręgosłup. Poza tym w internecie zachwalają, że wpływa pozytywnie na zdrowie co mi się mocno przyda. Prawdopodobnie pójde do szkoły stylu Vinyasa lub Sandhana (jeśli ktoś się zna - nie wiem gdzie najlepiej). Oprócz tego aby obciąć koszty i ćwiczyć bardziej naturalnie postanowiłem, że zamienie siłownie na kalistenikę. Dzisiaj nawet kupiłem sobie gumę oporową - 25kg. Głównie do podciągnięć ale pewnie też można wykorzystać do rozciągania i ogólnie treningu.

Przede wszystkim zależy mi na przybraniu masy mięśniowej. Zrobienie ładnych proporcji ciała/ spalenie zbędnego tłuszczu. Obecnie waże 74kg i mam 180cm.  Do rzeczy - jak zacząć z treningiem kalistenicznym? Póki co dowiedziałem się, że taki trening opiera się na podciąganiu, pompkach i przysiadach. Przy tym rozgrzewka jest bardzo ważna. Pomyślałem, ze można wykorzystać skakanke? Jednak moje pytanie co do tego jak dobrać sobie trening. Jak wykorzystać skutecznie gumę (kupiłem jedną)?

Pozdro

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.