Skocz do zawartości

Terapia przytulana


deleteduser78

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 10 lat temu do główki przyszedł mi takowy pomysł "Terapia przytulania", ale z racji postawienia sobie barier nie doszedł do skutku.

Potem, jakieś 5 lat temu znów powróciła takowa myśl, ale oczywiście, żeby nie było łatwo, znów zrobiłam sobie schody.

 

Także, odpuszczam temat by założyć taką działalność - "przytulacza", ale uważam, to za świetną terapie w dzisiejszych czasach, i właśnie coś takiego powstało w Polsce.

 

 

Jestem za i trzymam kciuki za tą profesję.

Proszę nie mylić to z seksem.

 

Uważam, że dotyk leczy i dlatego, że jest więcej osób samych, samotnych, szukamy czegoś, tak naprawdę nie wiadomo czego, a to zwyczajnie w świecie, jest brak dotyku drugiego człowieka.  

 

Co Wy o tym sądzicie? 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dać się wydoić z hajsu, poprzytulać się i nic więcej z tego nie mieć, to można z żoną.

 

Jakie choroby leczy dotyk ? są jakieś badania naukowe na ten temat ? Może przynieść co najwyżej chwilowe poczucie ulgi poprzez wydzielanie większej ilości oksytocyny i tyle. Dla mnie to żadna przyjemność z przytulania obcych osób, z którymi nie łączy mnie żadna bliższa relacja, chyba że pani byłaby bardzo atrakcyjna, ale to i tak nie jest warte nakładów finansowych i tracenia czasu na teki pseudo terapie.

 

Taka terapia to kolejna próba robienia hajsu na frajerach i naiwniakach. Sprawdzi się to tylko w przypadku usługi świadczonej przez kobiety dla kobiet. Mogłaby się taka klientka przytulić do terapeutki i popłakać nad kondycją tych podłych mężczyzn, którzy są winni wszelkiego zła na świecie.

Mężczyżni raczej korzystać nie będą, jeśli nie będzie opcji dopłaty i dodatkowej usługi. Chyba że jacyś białoryczerze, którzy potrzebują takiego kontaktu, bo rzuciła ich kochana myszka i im serduszko krwawi, a nie pójdą na łowy do klubu albo nie poszukają kandydatki na roksie, bo oni idą do łóżka wyłącznie z kobietami, które są inne niż wszystkie i które kochają nad życie.

 

Edytowane przez Infernal Dopamine
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Nefertiti said:

Co Wy o tym sądzicie? 

Przyszłościowa sprawa. Gdzieś widziałem badania (nie z Polski; z USA? Japonii?), że ludzie cierpią na coraz większy "głód dotyku". Można go częściowo zaspokoić korzystając właśnie z usług takich "przytulaczy", jak ktoś nie ma partnera/partnerki.

 

Ogólnie to mi się podoba :)

6 minutes ago, Infernal Dopamine said:

Jakie choroby leczy dotyk

Seks zasadniczo też nie leczy żadnych chorób; jednak zarówno seks, jak i dotyk są fundamentalnymi potrzebami człowieka.

8 minutes ago, Infernal Dopamine said:

są jakieś badania naukowe na ten temat

Oczywiście że są, jest ich nawet sporo. Tu masz starą metaanalizę: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK67772/. Nowsze badania, np https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4949034/, pokazują poprawę niektórych parametrów psychologicznych u ludzi z deficytami wynikającymi z np depresji, samotności czy chronicznego bólu.

11 minutes ago, Infernal Dopamine said:

białoryczerze, którzy potrzebują takiego kontaktu

Dotyk jest potrzebą niezależną od czynników osobowościowych czy światopoglądowych.

12 minutes ago, Infernal Dopamine said:

oni idą do łóżka wyłącznie z kobietami, które są inne niż wszystkie

Nie widzę nic białorycerskiego w wysokiej selektywności względem partnerek.

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Infernal Dopamine, wiem o co Ci chodzi.

Ale, warto się zastanowić nad tym głębiej i to owszem krótkofalowo i koszta.

Przechodząc z dzieciństwa w dorosłość, wszyscy nie mamy tej drugiej osoby na co dzień, a nawet i dzieciom doskwiera ten brak.

Niby szczegół taki banalny, ale uważam za bardzo znaczący, który odgrywa bardzo dużą rolę w funkcjonowaniu jak i zdrowe odżywianie, gimnastyka ciała i umysłu itd...

 

Także, osoby mające osoby, powinny czerpać korzyści mając siebie na co dzień, a nie oddalać się.

To ogromnie by wpłynęło na relację i inne myślenie. 

I dlatego podświadomie lgniemy do siebie.

 

 Opcja zastępcza - zwierzak.

 

 

 

@leto, dzięki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefertiti

Kiedyś o tym czytałem, że w Japonii coś takiego mają.

Wpisałem w googla "japan hug service" ale szybko mi wyskoczyło coś takiego jak "cuddle cafe", o to Ci chodziło?

 

Z jednej strony, ludzie tego potrzebują, ale to chyba jest też kwestia kulturowa, u nas takie coś by było

wyśmiane raczej. Jest w tym coś przykrego, jakby ludzie byli głodni najbardziej podstawowych

prymitywnych kontaktów z drugą osobą. Stety albo nie, brakuje nam trochę do Japonii, czasem mam wrażenie, że

to chyba dobrze...

Ale brać kasę za to, żeby ktoś Cię przytulił.. coś tu jest mocno nie tak..

 

Popatrzcie sobie niżej.

"Pogapić się na kogoś", zakładam, że patrzenie "w oczy" 35pln za minute..

"pomasować stópki" 70pln za 2 minuty..

 

Ostatnio był temat o "kobietach pracujących", ciekawe co by samice powiedziały, o facetach

korzystających z "takich" serwisów.

 

Coś takiego znalazłem:

1000yen to około 35pln według googla

 

https://japantoday.com/category/features/lifestyle/japans-first-cuddle-cafe-lets-you-sleep-with-a-stranger-for-y6000-an-hour

 

Standard Course (poleżenie koło kogoś ?? )

20 min – 3,000 yen
40 min – 5,000 yen (only 3,000 yen for first time visitors) 60 min – 6,000 yen
2 hrs – 11,000 yen
3 hrs – 16,000 yen
4 hrs – 20,000 yen
5 hrs – 25,000 yen
6 hrs – 30,000 yen 10 hrs – 50,000 yen

“Shimei-ryo“ (fee to pick the girl you want to sleep with) – 1,000 yen + 500 yen per hour

 

Optional Course

Customer sleeps in girl’s arm (3 min) – 1,000 yen Girl pats customer on the back (3 min) – 1,000 yen
Customer pets girl on the head (3 min) – 1,000 yen
Customer and girl stare at each other (1 min) – 1,000 yen
Girl changes clothes (1 time) – 1,000 yen Girl gives customer foot massage (3 min) – 1,000 yen
Customer gives girl foot massage (3 min) – 2,000 yen
Customer sleeps with head on girl’s lap (3 min) – 1,000 yen
Girl sleeps with head on customer’s lap (3 min) – 2,000 yen

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nefertiti

Tak, to jest przyszłościowy biznes bo kontakty między ludzkie coraz bardziej zanikają, ludzie sobie nie ufają a zwykłe ciepłe przytulenie to towar, za który będzie niedługo w Polsce również zapłacić już nie wspominając o uzewnętrznieniu się, gdzie panuje kultura "jak jesteś słabym to giń" natomiast nie wiem czy to jeszcze dobry moment w Polsce na taki biznes. 

W sumie nadałbym się do takiej roboty - znalazłem swoje powołanie :D 

 

Ale jak coś to kombinuj, tylko musiałabyś mieć odpowiednich ludzi, a z tym może być niezły problem.

Aha i właśnie, tak chłopaki mają rację w Japonii takie biznesy funkcjonują i generują krocie - ponoć.

 

P.S. jak Ci to chodzi po głowie to spróbuj ale pamiętaj, że tu jest trochę inna mentalność, nie wiem jakby to się przyjęło. 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Polsce taki projekt komercyjnie to jeszcze jest słaba rzecz. Niemniej jednak słyszałem o inicjatywach tego typu w formie wolontariatu. Aczkolwiek sam bym wolałbyć dotykany przez specjalną dla mnie samicę (dziewczyna/ żona). Ogólnie społeczeństwo się patologizuje i coraz ciężej jest znaleźć dobre więzi. 

 

Tak swoją drogą wpadłem na pomysł biznesu - prostytutka dziewica lol. Coś na zasadzie kupienia sobie praw własności do bycia na wyłączność. Ale pewnie to byłyby drogie rzeczy i bardzo chodliwe usługi.

 

 

Edytowane przez Ksanti
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StatusQuo, tak.

 

 

Podkreślam, to nie chodzi o seks. 

 

Dałam linki, gdzie, to już u Nas jest, ale powtórzę:

 

 

 
 
 
@SzatanKrieger, dzięki :). Mam już inne plany.
Pogodziłam się z tym (miałam również kilka innych pomysłów, które po czasie wdrożono, a ich wcale nie było u nas, bynajmniej w moim regionie), mówi się trudno, to już historia. 
 
 
 
Cieszą mnie takie wieści, że są osoby, które się nie poddają. 
 
 
 
Także, poczytam z boczku, Wasze zdanie na ten temat - Dziękuję :).
 
 
 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostytutka dziewica xd, mentalna dziewica oraz

- @SzatanKrieger misiu, Ja - co? - Jestem trochę w ciąży :D:D 

 

Czego to ludzie nie wymyślą.

@Nefertiti

Pamiętaj, że różnica między Tobą a nimi to po prostu działanie i ułożenie planu oraz inwestycje w Twój projekt :) 

Głowa do góry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SzatanKrieger napisał:

Ale jak coś to kombinuj, tylko musiałabyś mieć odpowiednich ludzi, a z tym może być niezły problem.

Z ludźmi, to najmniejszy problem, podstawowym i decydującym problem, to ja - sama. 

 

-----------------------------------

A i proszę o wybaczenie, że ponownie to wstawiam, ale uważam by tam zajrzeć i może zostać na dłużej.

Nie chcę by zaginęło, gdzieś w gąszczu tematów, a tu w tym, mimo wszystko przykuwa ciekawość i może pomoże młodym i nie tylko.

A i tam nie tylko chodzi o biznes, kręcenie kasy, ale to już co kto widzi i chce zobaczyć. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, StatusQuo napisał:

Optional Course

Customer sleeps in girl’s arm (3 min) – 1,000 yen Girl pats customer on the back (3 min) – 1,000 yen
Customer pets girl on the head (3 min) – 1,000 yen
Customer and girl stare at each other (1 min) – 1,000 yen
Girl changes clothes (1 time) – 1,000 yen Girl gives customer foot massage (3 min) – 1,000 yen
Customer gives girl foot massage (3 min) – 2,000 yen
Customer sleeps with head on girl’s lap (3 min) – 1,000 yen
Girl sleeps with head on customer’s lap (3 min) – 2,000 yen

35 zł. za minutę patrzenia na siebie?!

W takim razie ciekawi mnie czy Japończycy cenią sobie Europejki muahaha. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Bruxa napisał:

35 zł. za minutę patrzenia na siebie?!

Weź sobie jakiegoś ultra przeciętnego gościa z ulicy i wyobraź sobie, że miała byś sobie leżeć koło niego i żebyście się

na siebie "gapili" przez minutę.. Są takie rzeczy, że minuta to długo, a jak nie wierzysz, to potrzymaj rękę nad palnikiem :D

 

Pytanie ile oni tam zarabiają, jak sobie popatrzyłem tu:

https://blog.gaijinpot.com/what-is-the-average-salary-in-japan-in-2019/

 

Jakieś takie IT "entry level" 300k yen to wychodzi 10,5k pln, więc przeliczając na naszą silę nabywczą, to by było pewnie

coś koło 10pln, to może wcale nie tak źle..

31 minut temu, Bruxa napisał:

W takim razie ciekawi mnie czy Japończycy cenią sobie Europejki muahaha

Rozważasz :D ?  $$ 

Edytowane przez StatusQuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie może to jakiś pomysł jest z racji tego, że dużo osób ma niedobór bliskości. Tylko co wtedy z relacjami które budujemy na co dzień, jaki mają wtedy sens? Świat już idzie zbytnio w kierunku tego, że wszystko jest na wyciągnięcie ręki. Z resztą w dobie tindera ludzie przytulanie sobie za darmo załatwiają ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, leto napisał:

Czyżbyś odkrył zjawisko utrzymanki? ;)

Niekoniecznie bo utrzymanki nie zawsze są dziewicami. 

 

Po prostu zauważyłem, że taka usługa sponsorskiego związku z dziewicą zaspokaja potrzeby, których zwykła prostytutka nie jest w stanie spełnić. 

12 godzin temu, SzatanKrieger napisał:

Prostytutka dziewica xd, mentalna dziewica oraz

- @SzatanKrieger misiu, Ja - co? - Jestem trochę w ciąży :D:D 

No cóż, idąc za definicją z wikipedii:

"Prostytucja, pot. nierząd – świadczenie usług o charakterze seksualnym, polegających zwykle na odbywaniu stosunku płciowego w zamian za pieniądze lub inne korzyść. Prostytucja bywa opisywana jako świadczenie usług seksualnych lub seks komercyjny; określana bywa też jako najstarszy zawód świata"

 

Awięc jak najbardziej prostytutka w chwili zakupienia usługi może być dziewicą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Ksanti napisał:

taka usługa sponsorskiego związku z dziewicą zaspokaja potrzeby, których zwykła prostytutka nie jest w stanie spełnić. 

Kiedyś na jakimś czacie, jedna osiemnastka zaproponowała mi coś takiego. I wiesz co zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.