Skocz do zawartości

Będzie danina od Airbnb. Trwają prace Ministerstwa Finansów


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny "strzał próbny", sprawdzimy reakcję zanim zepsujemy wyniki wyborów.

Plus dla budżetu, każdy grosz się przyda (na prze****).

Minus dla wszystkich "inwestujących" w nieruchomości - szczególnie na typ "wynajmniem to siem samo spłaci i byndzie jeszcze na żuberka". Taki mały minus, przygotowanie przed właściwym katastrem.

 

Szczególnie zainteresowało mnie to w kontekście zapowiedzi powołania nowej służby kontrolującej:

https://www.dorzeczy.pl/kraj/127510/fakt-powstanie-nowa-policja-na-celownik-wezmie-oszustow-zywnosciowych.html

Ciekawe czy taka służba będzie mogła też skontrolować jakość świadczonych usług wynajmu, i odprowadzone podatki - na podstawie donosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Patton said:

Ciekawe co jeszcze wymyślą?

Dziś wysadzałem partnerkę na parkingu z oznaczeniem "Kiss & Ride" (serio, po angielsku było napisane na znaku w Polsce) i zastawiałem się czy jest mandat za nie zastosowanie się i co zrobię gdy będę kumpla wysadzał.

A na poważnie kilka "dobrych" pomysłów:

- opłata od deszczówki za każdy zabudowany m2 działki (jak w Niemczech)

- obowiązek zgłaszania zakupu telewizora przez sklep by automatycznie był płacony abonament (UK)  

- podatek drogowy od auta, nie tylko w paliwie (UK)

- opłata za wizytę u lekarza w NFZ bez obniżania składek (Niemcy) pod hasłem "zmniejszamy kolejki"

- opłaty parkingowe w całym mieście + wjazdowe do centrum (walka ze smogiem)

 

Spokojnie jest jeszcze masa wzorów do naśladowania. Podatkowa "śmierć przez tysiąc skaleczeń".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.