Skocz do zawartości

Paraliż decyzyjny odnośnie przyszłości


manygguh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chcę zapisać się na bootcamp programistyczny i potem dostać pracę w IT. To co mnie blokuje, to założenie, że za kilka miesięcy jak skończę ten bootcamp (w pierwszej kolejności rozpatruję bootcamp Data Science) albo trochę potem (9-15 miesięcy od teraz) może wybuchnąć kryzys finansowy i wtedy nie znajdę pracy, a tylko wydam grube pieniądze bez zwrotu z inwestycji. W skutek cięć będzie mniej wakansji dla juniorów, którymi rynek i tak już się przesyca. Wiem, że być może za dużo analizuję, natomiast taki scenariusz ma rację bytu według mnie. Z natury jestem raczej pesymistą i patrze w pierwszej kolejności na to, co może pójść nie tak, pozwala to uniknąć problemów, ale też blokuje przed proaktywnym działaniem i to mam właśnie w tym przypadku.

 

Co możecie powiedzieć na ten temat?

Czy jest coś czego tu nie widzę i moja ocena sytuacji jest wypaczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Lada moment lecimy na Marsa, nigdy w historii ludzkości nie było tak wielkiego grona naukowców pracujących nad rozwojem każdej możliwej dziedziny nauki, sztuczna inteligencja rozwija się coraz szybciej, dlaczego akurat teraz miałby wybuchnąć kryzys? Cała ta narracja przypomina mi mocno to, jak sytuacja wyglądała podczas zimnej wojny, to znaczy praktycznie wszystkie możliwe sektory gospodarki notują niespotykane wzrosty, a publika jest karmiona strachem. Zobacz co się dzieje, wyłącz na chwilę telewizor. Programowanie to zawód przyszłości, już teraz rynek ten ma deficyt pracowników, co dopiero będzie kiedy 5G i całe związane z tym zaplecze technologiczne wejdzie na stałe do naszego życia i non-stop będzie wymagało kolejnych milionów linii kodu. Jako ludzkość jak pociąg jedziemy z nieodnotowanym nigdy wcześniej w historii pędem, zanim wyhamujemy miną długie lata i podejrzewam, że zdążysz osiwieć przed kolejnym kryzysem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, salt0 napisał:

że zdążysz osiwieć przed kolejnym kryzysem.

W życiu zobaczysz jeszcze kilka kryzysów finansowych. W tym, taki który spowoduje osiwienie u wielu, bezdomność i samobójstwa. 

Co nie zmienia faktu, że dobrzy specjaliści w wielu branżach będą nadal potrzebni. Nawet w czasach typowego kryzysu finansowego / gospodarczego.

Edytowane przez Morfeusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.01.2020 o 11:59, manygguh napisał:

może wybuchnąć kryzys finansowy i wtedy nie znajdę pracy, a tylko wydam grube pieniądze bez zwrotu z inwestycji

Dopóki będzie istnieć bankowość centralna i pusty pieniądz dopóty będą kryzysy. Zdobyte kompetencje będziesz miał do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.