Skocz do zawartości

Tanie loty za granice samolotem. Wycieczki kilkudniowe za granicę


Druid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie forumowicze :)

 

Mam pytanie i prośbę do was, czy znacie jakieś fajne funpage, strony internetowe, gdzie można znaleźć za niewielką cenę przelot w 1 i 2 stronę samolotem ? Chciałbym sobie od czasu do czasu zrobić takiego tripa, wycieczkę, np na 3 - 5 dni. Np do Aten, Madrytu, Rzymu, Belgradu, Skopje tylko jak patrze na ceny biletów, nieraz oscylują w granicach nawet 800 do 1500 złotych w 1 i 2 stronę, dla mnie to są duże ceny, a chciałbym zmieścić się w budżecie 1000 złotych. Co polecacie, macie, znacie jakieś strony, gdzie można odkupić bilet np. Albo gdzie szukać tanich lotów ? A jeśli chodzi o wynajem, zawsze szukam Hotelu, motelu na booking.com.

 

Wiem, ze można znaleźć fajne loty, za niska cenę.

 

Proszę o pomoc i podesłanie jakiś linków, funpage- y na facebooku

 

Pozdrawiam :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Londyn na weekend. Koszt 400 zł w lutym czy marcu w dwie strony (najmniej 59 zł w jedną stronę, ale trzeba czatować), ale tylko z bagażem podręcznym.

Rezerwujesz wcześniej dodatkowo pociąg z lotniska 11 funtów , metro w Londynie sobie dolicz, hotel ew. u znajomego przenocuj.

 

Jak się na to zapatrujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azair.com - ..ale! Znalezione loty tanich linii w wyszukiwarkach to loty z 'bagażem podręcznym', czyli torbą wielkości 'na laptopa'. Żeby mieć prawdziwy podręczny, i przy okazji duży rejestrowany, trzeba wykupić wyższy, sporo droższy pakiet, więc porównywarki raczej teraz się średnio przydają. Tak sprytnie przewoźnicy zmienili politykę bagażową w zeszłym roku.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko planuje sam, ale czasem wzoruje się na tej stronce: (tutaj przykładowe wakacje, gdzieś tam, 7 dni, w funtach)

https://www.travelsupermarket.com/en-gb/holidays/results/5310a3fa823ab0522c0a32d4/54ad584b5218c8b2db21528b/2020-04-23/7/?room=A2&Label=8734_1580127470_0f72814761c18ff0e749c96cf7c4230c&Label=8734_1580261746_13f260ca726e1ba0c3980e4e8681ccbc&source=AFFIL-aw331305&source=AFFIL-aw331305&awc=8734_1580127470_0f72814761c18ff0e749c96cf7c4230c&awc=8734_1580261746_13f260ca726e1ba0c3980e4e8681ccbc&utm_medium=affiliate&utm_source=AWIN&utm_campaign=Holiday Watchers

 

Poza tym ogarniam loty w google flights, ustawiam alerty i czasem jak cena lotu spadnie to kupuje jestem na plus :) Jak szukasz DARMOWEGO noclegu to polecono mi stronę https://www.couchsurfing.com/dashboard  ale jeszcze z niej nie korzystałem. Jeśli potrzebujesz miejsca tylko do spania, a cały dzień Cię nie ma - to super sprawa, zwłaszcza, że za darmo. No i czasem możesz spać na materacu, a czasem.. musisz mieć śpiwór :) No ale wiadomo - za darmo no i u prywatnych gospodarzy (więc pewnie warto coś od siebie przywieźć). A jak szukasz atrakcji, ciekawostek, przewodnika to ogarnij sobie: https://www.airbnb.pl 

 

No i przy wycieczkach za granice aplikacja na telefon: iPolak - https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.iservices.android.ipolak&hl=pl

Masz tam ważne informacje na temat kraju, do którego chcesz się wybrać. Troche zboczyłem z tematu, no ale.. :D 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kleofas napisał:

 One tam mają w konkretne dni promocje, szczególnie jak jest poza sezonem. 

Stronę internetową poproszę, z której korzystasz.

10 godzin temu, MaxMen napisał:

hunberg się to nie spodoba  ;) 

W dupie to mam. niech najpierw pojedzie do Chin, Indii , Bangladeszu i tam walczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Kleofas napisał:

To są strony internetowe tanich linii po prostu. Np.: ryanair.com itp itd po prostu sprawdzasz co lata z Twojego lotniska i wchodzisz na stronę linii lotniczych.

Bardzo fajna stron, tylko tam nie ma Lwowa, Rzymu, Skopje, Belgradu :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Boromir napisał:

Bardzo fajna stron, tylko tam nie ma Lwowa, Rzymu, Skopje, Belgradu :( 

Do Lwowa oraz innych ukraińskich miast lata WizzAir, do Rzymu chyba Ryanair, do Skopje i Belgradu chyba tylko Lot - mam na myśli loty z polskich miast. Bracia podpowiedzieli masę stron, ja korzystam głównie z Google Flights. W przypadku Lotu możesz rozważyć loty z przesiadką - np. z Poznania do Belgradu z przesiadką w Warszawie - bilety często są tańsze ze względu na przesiadkę. W przypadku Wizzair i Ryanair najlepiej sprawdzaj przez tryb incognito - te firmy są takie kurewskie, że sprawdzają czy byłeś na ich stronie i przy kolejnej wizycie proponują wyższą cenę. Sprawdzone na własnym przypadku - inna cena (wyższa) w normalnym trybie, inna w incognito. 

 

Nie ograniczaj się tylko do jednego lotniska - czasami bardziej opłaca się wykupić parking przy lotnisku w innym mieście i pojechać tam autem. Jak masz blisko do granicy możesz rozwazyć Pragę, Berlin albo Bratysławę  - zakładając, że masz auto. Czasami też bardziej opłaca się skorzystać z biura podróży. Niebawem lecę do Dubaju - z Krakowa albo Katowic cena była niewiele niższa, ale za bagaż rejestrowany trzeba byłoby dopłacić, do tego w BP pakiet hotel + przelot był tańszy niż oddzielny lot i hotel na bookingu. Do tego w lepszej lokalizacji i z bezpłatnym shuttle busem na plażę i Burj Khalifa, dzięki czemu oszczędzam na taxi. No ale w tym wypadku mam na myśli konkretnie Dubaj, europejskie miasta raczej taniej wychodzą na własną rękę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2020 o 19:00, Boromir napisał:

Mam pytanie i prośbę do was, czy znacie jakieś fajne funpage, strony internetowe, gdzie można znaleźć za niewielką cenę przelot w 1 i 2 stronę samolotem ?

Na flipo.pl można czasami wyhaczyć promocje dużo lepsze, niż na przelot do Lwowa.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/28/2020 at 9:45 PM, PewnySiebie said:

Np. Londyn na weekend. Koszt 400 zł w lutym czy marcu w dwie strony (najmniej 59 zł w jedną stronę, ale trzeba czatować), ale tylko z bagażem podręcznym.

Rezerwujesz wcześniej dodatkowo pociąg z lotniska 11 funtów , metro w Londynie sobie dolicz, hotel ew. u znajomego przenocuj.

Londyn jest bardzo drogi, paskudnie brzydki, zatłoczony i nieprzyjemny. Latem jeszcze jak ci mogę, ale bilety są wtedy drogie. Zimą tańsze, ale o ile nie masz dobrego powodu żeby przylecieć, lepiej sobie odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

Na flipo.pl można czasami wyhaczyć promocje dużo lepsze

Posprawdzam sobie.

18 minut temu, osadnik napisał:

Londyn jest bardzo drogi, paskudnie brzydki, zatłoczony i nieprzyjemny. Latem jeszcze jak ci mogę, ale bilety są wtedy drogie. Zimą tańsze, ale o ile nie masz dobrego powodu żeby przylecieć, lepiej sobie odpuścić.

Akurat nie lubię północy, lubię tam gdzie jest ciepło czyli południe albo wschód, skąd pochodzą moi pradziadkowie, czyli Kresy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/28/2020 at 11:01 PM, Baelish said:

azair.com - ..ale! Znalezione loty tanich linii w wyszukiwarkach to loty z 'bagażem podręcznym', czyli torbą wielkości 'na laptopa'.

Lecąc na weekend zakładasz wszystkie większe ciuchy na siebie (kurtka, bluza), zmiana bielizny do plecaka i lecisz :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.01.2020 o 13:17, pillsxp napisał:

Sam latam co roku na wyspy i użytkuje www.azair.com lub strony przewoźnika Ryan Air.

Jak się uda, będę chciał lecieć w grudniu na kilka dni do Bolonii, albo gdzieś na południe Hiszpanii. to jest super pomysł, w Polsce w tym czasie piździ, tam jest dużo cieplej. 

W dniu 28.01.2020 o 19:22, MaxMen napisał:

Częste tanie latanie bez potrzeby ? Nie odczuwałbyś wstydu ? Grecie Thunberg się to nie spodoba  ;) 

Co ty chcesz od niej, ponoć zostało skrzywdzone jej dzieciństwo przez ocieplenie klimatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.