Skocz do zawartości

Nowy PC pod ElgatoHD + Redner materiałów


VIREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Bracia!
Z racji tego że ponad dwu letni remont zbliża się do końca małymi kroczkami postanowiłem zweryfikować mój hardware w związku z tym co chcę robić, niestety muszę stwierdzić porażkę na tym polu jeśli chodzi o drugi komputer który ma służyć w głównej mierze do streamów i obróbki materiałów a będzie przydatny przy ładnym graniu:

Procek - i7 7700K 4.2Ghz 
Ram - Corsair Venegance 16gb 3000mhz LPX Black CL16
Mobo - Gigabyte Aorus GA-Z270X Gaming K5 
Zasilacz - Corsair HX750 80 Plus Platinum
SSD 1 - Corsair 240GB M.2 PCIe NVMe Force Series MP300
SSD 2 - GOODRAM 480GB 2,5'' SATA SSD Iridium PRO

HDD - Toshiba P300 3TB 7200obr x2
Karta przechwytująca - Elgato Game Capture HD60 Pro
Karta graficzna - Gigabyte GeForce RTX 2070 Windforce 8G

Troszkę wypadłem z rynku jeśli chodzi o hardware, znajomy streamer powiedział mi że Elgato wymaga złącza PCEx16 + procesor musi obsługiwać też tyle samo lini PCE, czyli moja i7 nie nada się do tego ponieważ obsługuje max 16 lini PCExpress.
Z racji tego że na wiosnę kończą mi się zobowiązania finansowe i ponownie będę mógł sobie wziąć coś na ratki postanowiłem poskładać zestaw pod stream i redner a część podzespołów pójdzie z zestawu z i7 przynajmniej tymczasowo.
W takim wypadku postanowiłem troszkę "przycebulić" i kieruję swoją uwagę na Ryzena 3700x
Jeśli chodzi o płytę główną to oczywiście dwa złącza PCEx16 + sekcja zasilania która zniesie długą pracę przy obróbce materiałów, oczywiście dołażę wszelkich starań żeby ją jakoś schłodzić w miarę możliwości. 
Następnie mamy ram, celuję w 32gb, ale zielonego pojęcia nie mam które pamięci lubią się z tym procesorem a które nie.
Pozostaje zasilacz, nie ukrywam że jestem fanem kupna zasilacza który starczy na lata, mój Chieftec został zakupiony w 2011 roku, obsłużył już kilka kart graficznych i nadal działa, regularnie czyszczony i serwisowany, dlatego chciałbym kupić raz a porządnie nie martwiąc się o wymianę przy generacjach kart graficznych. 

Celowo nie wliczam obudowy ponieważ do dyspozycji mam jeszcze SilentiumPC Regnum w kolorze białym, pominąłem też kartę graficzną ze względu na zbliżającą się nową generację.
Zależy mi na skomponowaniu:
- Procek
- Mobo
- Zasilacz
- Ramy

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.