Skocz do zawartości

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiecie ok. 3-4 temu wyspiarze przeprowadzili referendum odośnie woli obywateli na temat ew. opuszczenia UE przez całe Królestwo Wielkiej Brytani i Irlandi Północnej. Z końcem stycznia 2020 roku, po kilkuletniej batali konserwatystów z lewakami, Ci pierwsi po uzyskaniu większości w parlamencie w końcu dopięli swego i wyprowadzili swój kraj z Eurowspólnoty po 47 latach członkostwa. Myślę, że warto o tym wspomnieć, bo moim (nie)skromnym zdaniem jesteśmy świadkami wielkiego wydarzenia, na naszych oczach tworzy się historia, której konsekwencje dotkną i nasz kraj. Ja się cieszę, że do tego doszło, być może to będzie impuls do rozpadu tego kuriozum jakim jest UE. Rozumiem, że dla kraju takiego jak Polska będzie to bolesne, ale czasem trzeba, aby pobolało, aby później było lepiej. Nie chcę, aby zagraniczne koncerny i politycy wymuszali na nas pod zarzutami nietolerancji czy rasizmu, swoje poglądy, albo żeby korporacjonizm nas zalewał i niszczył nasz handel detaliczny oraz inne rzeczy. Nie chcę patrzyć na postępującą utratę suwerenności naszego kraju i przekształcania go w montownię i rynek zbytu dla niemickich firm. Jestem nacjonalistą i jestem nietolerancyjny i nikt mi nie będzie mówił czy to dobrze czy źle. Od jakiegoś czasu razem z braćmi rozmawialiśmy o tym czy Polsce grozi wojna, otóż chciałbym się z Wami podzielić reportażem jednego z moich ulubionych dziennikarzy, pana Macieja Maciaka, który wypowiada się na ten temat (wojny) w związku z Brexitem. Film trwa 30 minut, ale uważam, że po obejrzeniu go nikt nie powinien uznać tego czasu za stracony. Od dłuższego czasu śledzę info związane z brexitem i to jest moim zdaniem najbardziej merytoryczny materiał. Oczywiście wiem, że w momencie pisania tego postu mija dopiero 4 godziny od brexitu i szampany jeszcze strzelają na wyspach, ale to było już wiadome od dawna, że do tego dojdzie, więc materiałów na temat konsekwencji jest już multum. Pozwolę sobie jeszcze oznaczyć, kilku braci których pamiętam, że dyskutowali żywo na tematy polityczne;)

Miłego oglądania i czekam z niecierpliwością, aby poczytać wasze opinie;)

 

@SzatanKrieger @Dakota @Boromir @StatusQuo @Morfeusz @Adolf @Nocny Konwojent @Analconda @Mattheo @RealLife @leto @Yolo @Exar @hogen @RENGERS @rycerz76 @Ksanti @Atlantis @Dworzanin.Herzoga @Revolt @Trevor @MrThruster @Dodarek @nesq @AdamPogadam @Baca1980 @Kairos @GriTo @Headliner @Ace of Spades

Edytowane przez ZortlayPL
Poprawienie błędów ort.
  • Like 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mnie wywołujesz, to masz ?

 

Mój punkt widzenia jest taki, że wszystkie te zjawiska, które się obecnie rozgrywają, nie są oddzielne. Pierwszym i fundamentalnym problemem jest głęboki kryzys - a może już nawet upadek - Cywilizacji Zachodniej. Przebiega on dokładnie na takich samych zasadach, jak rozwój człowieka, który na starość kończy w niedowładzie fizycznym, dziecinnieje, a często popada w obłęd. To co nazywamy lewactwem nie jest więc w mojej ocenie przyczyną czegokolwiek, a po prostu objawem szaleństwa. 

Bez względu na to, z jak "głęboko humanistycznych" pozycji nie chcielibyśmy wychodzić, w praktyce istnieje tylko jedna skuteczna ideologia, a jest nią podbój. Coś takiego jak pokój, w ogóle nie istnieje, jest to tylko wrażenie które powstaje wtedy, gdy napierające na siebie siły się równoważą. Właśnie ten wyjęty z kontekstu stan nazywamy "pokojem" i o niego się modlim ? zapominając, skąd się bierze. Każda ideologia, która głosi coś innego niż podbój, jest oderwana od rzeczywistości i skazana na zagładę. Może mi być przykro z tego powodu, ale tak właśnie jest. 

 

To co się obecnie dzieje, to całkowity rozkład struktur ideologicznych i tożsamościowych Zachodu, a co za tym idzie, również siłowych. W sposób nieunikniony doprowadzić to musi do zagłady, więc tradycyjnie poszukuje się kretynów, którzy przyjmą na siebie pierwszy cios. Polacy drżą więc z niecierpliwości, bo nadarza się kolejna historyczna okazja by dowieść, że jesteśmy bandą bezmyślnych, ale "honorowych" idiotów.

 

Rozważania o Brexicie są drugorzędne, bo to, że ćpunowi wypadają po kolei zęby, nie jest zjawiskiem wyłączonym z kontekstu przyczynowego. Nikt normalny nie zakłada, że EU ma szanse na przetrwanie. Problem z Polską jest taki, że nie jest suwerenna. Jesteśmy krajem kolonialnym, nie tylko całkowicie pozbawionym elit, ale także świadomego społeczeństwa, które jest w stanie przyjąć i zachować kierunek zgodny ze zdrowym rozsądkiem. Co więcej, w obecnej sytuacji jest to już praktycznie niemożliwe. To co teraz się odbywa, to taka zabawa, w której przygrywa muzyka, goście tańczą, a krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż tancerzy. Jak muzyka ustaje, ktoś zawsze ląduje dupą na podłodze. Potem zabiera się kolejne krzesło i tak dalej.

 

Uważam, że jedyne co nas może obecnie jako naród ocalić to tylko cud który spowoduje, że inni się między sobą wyrżną, a my zostaniemy przeoczeni. Żadnego innego pozytywnego scenariusza nie ma.              

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia jakim jest Brexit. Mam jednak zupełnie odmienne zdanie do ciebie.

 

Jestem euroentuzjastą i nie mogę się nadziwić głupocie Anglików jak dali się nabrać na populistyczne hasła Nigela Farage i jego podobnych. Dla osobistych korzyści i władzy Farage pociągnął za sobą sporą część narodu. Wystarczyło to aby wygrać referendum, co zaskoczyło wszystkich. Nawet tych co głosowali za wyjściem.

 

Referendum było skrajną krótkowzrocznością i głupotą. Angole nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji. Zachowali się jak rozkapryszone nastolatki podburzone przez jednego łobuza to buntu przeciw rodzicom. Później sami się przestraszyli ale odkręcić już się nie dało. Trudno w tym przypadku nie zacytować Korwina, który mawia że demokracja to rządy ludzi, którzy nie znają się na niczym i de­cydują o wszystkim. Idealnie w punkt w przypadku Brexitu.

 

Mam nadzieję że Unii Europejskiej starczy jaj i dociśnie wiecznie zadufanych w sobie Angoli na maksa - tak aby odczuli konsekwencje wypisania się z układu. Inaczej mówiąc prawnie i politycznie będziemy traktować Wielką Brytanię jak np. Turcję albo Mozambik.

 

Kontrole na granicach, cło, brak swobodnego przepływu kapitału i ludzi. Brak inwestycji w Wielkiej Brytanii firm chcących działać na rynku UE. No i najlepsze - uderzenie w przepływy finansowe City of London i tamtejszych bankierów i maklerów oraz giełdę. Centrum finansowym obsługującym UE stanie się np. Paryż. 

 

Mam nadzieję, że Unia będzie nieustępliwa i nie skończy się dla Anglików fartem jak zwykle w historii, czyli zachowają wiele przywilejów Unijnych jednoczesnej pozbywając się obowiązków. 

  • Like 5
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jak teraz poradzi sobie Wielka Brytania. Jeśli ruszy z kopyta to upadek UE jest prawie pewny ( w najbliższej dekadzie). Zawsze byłem eurosceptykiem i w referendum akcesyjnym głosowałem na "NIE". Co może zrobić Polska? Na razie stać z boku i dalej ciągnąć cyca. Chodź mleka zostaje już coraz mniej. 

 

24 minuty temu, RealLife napisał:

czyli zachowają wiele przywilejów Unijnych jednoczesnej pozbywając się obowiązków

 

Tak właśnie funkcjonuję Islandia i Norwegia. Korzystają ze wspólnego obszaru wolnego handlu ale bez zbędnych ograniczeń. Szkoda że Polska nie poszła tą drogą.

27 minut temu, RealLife napisał:

Kontrole na granicach, cło, brak swobodnego przepływu kapitału i ludzi. Brak inwestycji w Wielkiej Brytanii firm chcących działać na rynku UE. No i najlepsze - uderzenie w przepływy finansowe City of London i tamtejszych bankierów i maklerów oraz giełdę. Centrum finansowym obsługującym UE stanie się np. Paryż. 

Byle dokopać "somsiadowi" złodziejowi:).

  • Like 6
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife Unia taka dobra i potrzebna. Banda skretyniałych, przekupionych socjalistów z EP napewno chce dla Ciebie jak najlepiej. PRZECIEŻ DAJO DOTACJE - tylko te dotacje to są z naszych pieniędzy, otrzymujemy je kosztem przestrzegania durnych regulacji hamujących gospodarkę, narzucają nam wysokie podatki itd.

 

Oczywiście UE musi wszędzie wpieprzyć swoją tabliczkę, gdzie dołożyła pare groszy z naszej kieszeni.

 

Ciekawe ile byłoby tabliczek informujących o biznesach upadłych bądź niepowstałych dzięki wspaniałej polityce eurokołchozu.

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia gospodarcza w formie EWG jak widać prowadziła do rozwoju. EU jako komunistyczny twór polityczny nie ma szans.

Wlk. Brytania poradzi sobie doskonale. To wyspiarze , żyli z morza i handlu z koloniami. EU im to wszystko zablokowała polityką celną mającą na celu ochronę producentów francuskich i niemieckich. Angielskie fabryki padły. Teraz Wlk. Brytania podpisze umowy o wolnym handlu z USA, Japonią, azjatyckimi tygrysami i zacznie być hubem gospodarczym dla Europy. Bo Niemy I TAK podpisza umowy bilateralne POZA EU o handlu z WB. Bo inaczej uduszą się z nadprodukcją aut, agd i eletroniki . WB stanowiła OK 20 % eksportu niemieckiego. Cła jakie obowiązywałyby zabiłyby niemieckich producentów. Więc Angela ten temat poruszała już DWA lata temu. A jak zrobią to żeby eksportować swoje towary to tak samo towary importowane PRZEZ WB trafią na rynek europejski. Tańsze auta japońskie, amerykańskie itp. I cały domek z czerwonych kart posypie się.

Da sie ?

Da się !

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RealLife napisał:

Jestem euroentuzjastą

Dlaczego? Bardzo mnie to ciekawi.

 

 

Dla mnie Unia Europejska i to jest zgodne z rzeczywistą sytuacją, jest narzędziem realizacji niemieckiej racji stanu. Unia Europejska to bagno, eurokołchoz to bardzo dobry synonim. Najlepsze są teksty o tym, że dzięki Unii możemy jeździć na Zachód bez wiz, ale większość populacji nie wie że to nie dzięki obecności w UE, a w strefie Schengen. 

 Druga sprawa, dotacje unijne. Szkoda, że nikt nie podliczył, ile nas kosztowały jako kraj reformy wymagane przed akcesem, ile kosztują nas zakazy, nakazy i ograniczenia. Do tego płacimy składki i różne kary. Aha, do tego gminy się zadłużają, bo żeby zdobyć część funduszy UE, by mieć wymaganą kwotę "własną", muszą ją pożyczyć, bo są za biedne. 

Trzecia sprawa, UE to lewackie szambo, choć  jeszcze zapachu tego szamba tak mocno nie czuć w Polsce, którego głównymi celami są jakieś równouprawnienia, sprawy homoseksualistów, imigranci. UE nie zajmuje się poważnymi sprawami, dzięki którym ten twór konkurowałby z Chinami czy USA. Nie teraz, ale w przyszłości.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorię z filmiku mówiąca o tym, że Wlk.Brytania wychodzi z UE żeby móc odesłać Polaków do Polski żeby ci z kolei mogli walczyć w ewentualnym konflikcie z Rosją, który zostanie sztucznie nakręcony uważam za pokręconą ;)

Ogólnie Wlk.Brytania ma inne położenie geopolityczne niż my, inną zupełnie strukturę gospodarki, inną historię itd.

I o ile u nich brexit nie musi się zakończyć katastrofą, tak my w przypadku upadku ładu atlantyckiego zostajemy wciśnięci między dwa mocarstwa co zazwyczaj kończyło sie dla nas źle- oczywiście dziś też mamy takie położenie jednak jedno z tych mocarstw- pomimo bieżących konfliktów- jest w naszym obozie międzynarodowym i przed otwartym konfliktem z Niemcami chroni nas obecny ład. Nie dodaje już nawet, że w top5 państw do których eksportujemy, 4 to są państwa UE i wyjscie z UE rozchwiało by naszą gospodarkę.

Konkludując- upadek UE, czy nasze z niej wystąpienie w obecnej sytuacji byłoby dla nas niekorzystne, jesteśmy za słabi i mamy zbyt ujowe położenie by sami manewrować między Moskwą, Berlinem, Paryżem, Waszyngtonem, Pekinem i Ankarą...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Tak właśnie funkcjonuję Islandia i Norwegia. Korzystają ze wspólnego obszaru wolnego handlu ale bez zbędnych ograniczeń.

I tak powinna wyglądać unia. Jak w pierwotnych założeniach, bez mieszania się w politykę wewnętrzną państw członkowskich czy "deep state" z Timmermansem na czele.

 

 

A tu, jakby ktoś jeszcze nie słyszał, nowe pomysł "cudownego dziecka" europejskiej lewicy:

 

Cytat

 

https://www.rp.pl/Polityka/301279895-Pomysl-Macrona-budzi-strach.html

Emmanuel Macron w wywiadzie rzucił pomysł nowej konwencji dla Europy. Od razu sojusznikiem prezydenta stał się Parlament Europejski, który upatruje w tym szansy na przeforsowanie zmian instytucjonalnych zwiększających własne znaczenie.

W szczególności zależy mu na skodyfikowaniu idei tzw. kandydatów wiodących (z niemieckiego – Spitzenkandidaten). To zasada niezapisana w traktatach, ale zastosowana w 2014 roku pod wielką presją PE, przewidująca, że przewodniczącym Komisji Europejskiej zostaje kandydat wskazany przez zwycięską partię jeszcze w czasie kampanii wyborczej do Parlamentu. Raz się udało – szefem KE został wiodący kandydat chadeków Jean-Claude Juncker. Ale już pięć lat później, ku wielkiemu niezadowoleniu PE, Rada Europejska oparła się naciskom i nie wskazała żadnego z wiodących kandydatów, choć na liście miała nawet trójkę: chadeka Manfreda Webera, socjalistę Fransa Timmermansa i liberałkę Margrethe Vestager. Teraz czołowi eurodeputowani chcieliby powrotu do dyskusji.

Drugim kontrowersyjnym z punktu widzenia rządów państw członkowskich postulatem są tzw. listy ponadnarodowe. To pomysł federalistów z PE: możliwość głosowania w wyborach na europejskie, a nie narodowe kandydatury. Wszystko to ma służyć zwiększeniu znaczenia Parlamentu.

Na poparciu PE zależy nowej przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen. Musiała także odwdzięczyć się Macronowi za to, że zaproponował ją na to stanowisko.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, cst9191 napisał:

Druga sprawa, dotacje unijne. Szkoda, że nikt nie podliczył, ile nas kosztowały jako kraj reformy wymagane przed akcesem, ile kosztują nas zakazy, nakazy i ograniczenia.

Widać to co "dali", nie widać tego, co przez nich nie powstało:

JKM można lubić lub nie lubić, ale zrzesza on ludzi o największej świadomości dotyczącej gospodarki.

 

 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RealLife napisał:

Kontrole na granicach, cło, brak swobodnego przepływu kapitału i ludzi.

Nic takiego się nie wydarzy. GB pozostanie obszarem celnym UE (lub będzie inna wynegocjowana unia celna).

Ewentualnie wzmocni przepływ ludzi - szczególnie tych co po rozcięciu plandeki w kilkanaście osób chcą wjechać na Wyspy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce to ja uważam, że trzeba by było zrobić to co PiS obiecał, że zrobi a nie zrobił, czyli rozliczyć i pozamykać wszystkich, którzy przyczynili się do tej biedy jaką w Polsce mamy. Większość oligarchów jest umoczona - i to ich z dupę powinno się wziąć. Potem nieuczciwych polityków - czyli najprawdopodbniej dużą część.

Moim zdaniem wtedy Brexit czy inny srexit zupełnie by nas nie dotyczył? Tak jak to czy jesteśmy w Unii czy nie jesteśmy. 

Co do Maciaka to uważam, jednak, że jest trochę jakby lewicowo- sowiecki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nocny Konwojent napisał:

Nie dodaje już nawet, że w top5 państw do których eksportujemy, 4 to są państwa UE i wyjscie z UE rozchwiało by naszą gospodarkę.

Czyli kto więcej straci?

 

1 minutę temu, Headliner napisał:

Większość oligarchów jest umoczona - i to ich z dupę powinno się wziąć.

Wesołe lata 90 :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie jak się sprytnie podzielili z PO ( tfu ) - My trzymamy władzę centralną a wy lokalną - wszystkie większe miasta mają lewacko - platformerskich prezydentów. Dramat...

Jak w 89 tym - my do was nic nie mamy, wy do nas też nic a motłoch niech na nas dalej robi...

Edytowane przez Headliner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nocny Konwojent napisał:

jesteśmy za słabi i mamy zbyt ujowe położenie by sami manewrować między Moskwą, Berlinem, Paryżem, Waszyngtonem, Pekinem i Ankarą...

Taka Islandia potrafiła się postawić Wielkiej Brytanii (wojny dorszowe). A my ciągle jako kraj mamy spuszczać głowę i grzecznie iść do konta? Basta! Powinniśmy zacząć wreszcie myśleć o Polsce jako silnym w pełni suwerennym kraju. Który samodzielnie kształtuję własną politykę wewnętrzną oraz zewnętrzną. Kraj jest na tyle silny na ile słabi są jego sąsiedzi. Więc powinno się wzmacniać własny kraj a osłabiać sąsiadów. Taką właśnie politykę przy pomocy UE tworzą Niemcy. W życiu nie pozwolą nam rozwijać się ponad stan. Właśnie w obawie przed tym że Polska może im kiedyś zagrozić. 

Edytowane przez Baca1980
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage gdzie leży islandia (wyspa daleko,daleko) a gdzie Polska (środek Europy,pomiędzy jednym krajem które powoli odbudowuje imperium,a drugim które popada ze skrajnosci w skrajnosc,z mordowania innych ras na mordowanie własnej rasy,są nieobliczalni)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE to socjalistyczny twór, który narzuca prawa i obowiązki swoim państwom członkowskim. Wystarczy spojrzeć na to jaki procent stanowią wydatki państwowe w poszczególnych krajach UE. Niewiele to ma wspólnego z wolnym rynkiem. Nie mówiąc już o działaniach EBC, na którego czele stoi kryminalistka z wyrokiem. Moim zdaniem wyjście z UE może wyjść Brytyjczykom tylko na dobre. Co do Polski, mam coraz większe wątpliwości co do istnienia polskiej racji stanu. Jedyne co się liczy to wygrana w wyborach poprzez przekupowanie społeczeństwa idiotycznymi pomysłami typu 500+. Ostatnio była WOŚP, cała Polska zbierała kasę, wszędzie było nagłaśniane i udało sie uzbierać 200mln. Tymczasem TVP dostaje lekką ręką 2mld na dalsze szerzenie propagandy. Albo minister finansów, który zachęca do kupna stuletnich obligacji zerokuponowych, gdy realna inflacja wynosi pewnie 6-7%, a waluty państwowe upadają średnio co 27 lat. 

 

https://innpoland.pl/156793,minister-finansow-tadeusz-koscinski-zacheca-polakow-do-obligacji-skarbowych Zostawiam link dla zainteresowanych tematem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Baca1980 napisał:

Taka Islandia potrafiła się postawić Wielkiej Brytanii (wojny dorszowe). A my ciągle jako kraj mamy spuszczać głowę i grzecznie iść do konta? Basta! Powinniśmy zacząć wreszcie myśleć o Polsce jako silnym w pełni suwerennym kraju. Który samodzielnie kształtuję własną politykę wewnętrzną oraz zewnętrzną. Kraj jest na tyle silny na ile słabi są jego sąsiedzi. Więc powinno się wzmacniać własny kraj a osłabiać sąsiadów. Taką właśnie politykę przy pomocy UE tworzą Niemcy. W życiu nie pozwolą nam rozwijać się ponad stan. Właśnie w obawie przed tym że Polska może im kiedyś zagrozić. 

Na wojnie z UE Islandia już tak dobrze nie wyszła i o ile dobrze pamiętam ogon podwinęła. Mierz siły na zamiary.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLifeCzytając takie wpisy jak Twój powyżej, przyznam szczerze, że ogarnia mnie zażenowanie. Po pierwsze bije od niego ogromna pogarda dla rozumu i godności człowieka, który tak jak Brytyjczycy, chce sam decydować o losach swojego kraju, a także o swoim własnym losie, zamiast zostawiać go w rękach "starszych i mądrzejszych" ulokowanych gdzieś w Brukseli lub Strasbourgu i niewybieranych przy okazji demokratycznie. 

 

Problem zwolenników demokracji i być może także euroentuzjastów polega na tym, że demokracja jest ok wtedy i tylko wtedy gdy wyniki wyborów lub referendów są zgodne z ich linią polityczną czy ideologiczną. W odmiennym przypadku mamy do czynienia z inwektywami oraz jakąś dziwną argumentacją sprowadzającą się do indoktrynacji społeczeństwa, co jakoś dziwnie nie ma miejsca w przypadku wyników zgodnych ze wcześniejszymi założeniami.

 

Po drugie widać z niego, że niektórzy tu piszący mają mentalność niewolnika i wolą, aby to ktoś inny decydował o nich samych. Współczuję takim ludziom, którzy są chyba zbyt nieprzystosowani do życia, aby w nim funkcjonować i wolą aby decyzje ich dotyczących zapadały gdzieś w odległych krajach i podejmowane były przez ludzi im zupełnie nieznanych, żyjących w nieco innym kraju, kulturze i mentalności. Kiedyś było tak, że słuchaliśmy się Moskwy, dziś mamy słuchać się Brukseli. Och, jakie to postępowe.

 

Czytając takie wpisy zupełnie nie dziwię się Brytyjczykom, że chcą z takie unii wystąpić. Kibicuję im bardzo mocno, aby osiągnęli to co chcą osiągnąć i jeśli w przyszłości ktoś będzie chciał pójść ich śladem, być może będzie to nawet Polska, też będę im kibicował. Sama inicjatywa wyjścia z UE nie wzięła się nie wiadomo skąd i ma swoje podłoże. Proponuję zapoznać się z poniższym filmem dokumentalnym oraz z moich wpisem jaki popełniłem w zeszłym roku tuż przed eurowyborami. Z nich dowiesz się dlaczego i skąd się to wzięło oraz jak my jako ludzie i obywatele poszczególnych krajów wchodzących w skład UE jesteśmy przez ich komisarzy traktowani. Może to coś da do myślenia, przecież Ty nie jesteś zindoktrynowany europropagandą;) 

 

 

 

Mam też pewną bardzo interesującą informację dla wszystkich entuzjastów UE: otóż poza unią istnieje życie, można się poza unią rozwijać i można też z nią żyć w przyjaznych stosunkach oraz czerpać garściami z tego co w unii jest dobre czego przykładem jest Norwegia i Szwajcaria.

 

@ZortlayPLTak swoją drogą, chyba wykluczasz część użytkowników forum chcąc poznać zdanie tylko niektórych z nich:P

 

PS: Brexit nie jest pierwszym przypadkiem opuszczenia UE. W latach 80-tych XX wieku ówczesną EWG opuściła Grenlandia jako autonomiczna część Danii.

Edytowane przez Krugerrand
  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RealLife

Kasa która płynie z UE nie jest za darmo. Wgl nie ma czegoś takiego jak darmowa kasa. Wszystkie te dotacje prędzej czy później będzie trzeba oddać w jakiś sposób. Tak jak 500+ nie jest z kieszeni kaczora, tak Unia nie ma drukarki w piwnicy na której drukuje banknoty i rozdaje na lewo i prawo.

 

Fakt, ze te pieniądze rozwinęły kraj, ale kto wie co jest w tych umowach? 

 

Żadna Unia nie jest nam potrzebna. Wystarczy zrobić dogodne warunki dla przedsiębiorców, zeby rozwijać krajową gospodarkę. Promować Polskie firmy, nie dopuszczać zagranicznych do budowy autostrad i infrastruktury, opodatkować sklepy zagraniczne i cały tranzyt. Wtedy PKB by poszło w kosmos. Male podatki kazdy by chętnie płacił. Każdy przedsiębiorca dałby lepsze pensje, gdyby nie musiał płacić tak wysokich składek. W 10 lat byśmy dogonili zachód.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nocny Konwojent napisał:

Na wojnie z UE Islandia już tak dobrze nie wyszła i o ile dobrze pamiętam ogon podwinęła. Mierz siły na zamiary.

Piszesz może o "wojnie rybnej" z 2010? (dla odmiany chodziło o sardynki). Islandia wcale nie podkuliła ogona tylko pod naciskiem Wielkiej Brytanii zgodziła się przestrzegać unijnych limitów połowowych. Teraz kiedy WB też wyszła z unii oba kraje szybko dojdą do porozumienia i będą trzepać kasę na rybkach. Za to Polska ma np. dwuletni zakaz łowienie dorsza :).

9 minut temu, Krugerrand napisał:

Po pierwsze bije od niego ogromna pogarda dla rozumu i godności człowieka, który tak jak Brytyjczycy, chce sam decydować o losach swojego kraju, a także o swoim własnym losie, zamiast zostawiać go w rękach "starszych i mądrzejszych" ulokowanych gdzieś w Brukseli lub Strasbourgu i niewybieranych przy okazji demokratycznie. 

W punkt.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kairos napisał:

 ?

 

Uważam, że jedyne co nas może obecnie jako naród ocalić to tylko cud który spowoduje, że inni się między sobą wyrżną, a my zostaniemy.     

Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak mieć musi łeb i dupę ze stali."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.