Skocz do zawartości

Wielka Brytania opuściła Unię Europejską


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Krugerrand napisał:

@ZortlayPLTak swoją drogą, chyba wykluczasz część użytkowników forum chcąc poznać zdanie tylko niektórych z nich:P

Nie, nic z tych rzeczy. Oznaczeni bracia to Ci którzy wypowiadali się w temacie o mobilizacji w czasie wojny. Uznałem, że ich ten temat może w szczególności zainteresować, gdybym znał nicki wszystkich braci to oni też by się tu znaleźli:) każdy komentarz czytam z należytą uwagą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZortlayPL @Baca1980

Nie wiem jakie będą skutki wyjścia WB z EU, ale myślę ze to generalnie dobry krok. To jest silne państwo i nie potrzebują wujka z bacikiem za płotem. Czy z Angli ludzie wyjechali w celach zarobkowych? Nie! Bo silne państwo potrafi stworzyć odpowiednie warunków dla obywateli. Nasz kraj o to nie dba. Dlatego jesteśmy murzynami Europy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomijając Polskę, pytam się dlaczego UE wysyła pieniądze do Afryki?

https://ec.europa.eu/trustfundforafrica/index_en

Tutaj się chwalą, że jedna tylko fundacja władowała w Afrykę 4,6mld euro. Nie wiem tylko w jakiej perspektywie czasowej. Pieniądze nie poszły na inwestycje, tylko na sprawy doczesne czyli socjal. 

 

Unię Europejską można zreformować, gdy większość będą stanowić np. konserwatyści. Lepsze to niż jej opuszczanie tak myślę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Imiennik napisał:

narzucają nam wysokie podatki itd.

To już było długo przed unią także kiepski argument...

 

@ntech tak samo było z DE jak się usa wypięło na RU sankcjami Polska ani do BLR ani do RU nie eksportuje podczas gdy DE prowadzi ze wschodem kontakty gospodarcze od lat 50... :) każdy korzysta a Polaczki cierpią za naszą i waszą....

Edytowane przez Maszracius_Iustus
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZortlayPL skoro chcesz poznać moje zdanie. Będzie krótko i na temat:

 

Ciężko odmówić im racji, patrząc się na przyczyny(odejścia)*.

Jednak metoda jaką obrali (wyjście na twardo), była najgorszą z możliwych.

 

*

 

Dziękuję za uwagę.

Edytowane przez Dakota
*
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwko UE.

Robią bardzo fajne rzeczy co popieram bo jest to wygodne dla każdego - wspólne ładowarki co niedawno ogłosili, przedłużone gwarancje produktów - ochrona konsumentów przez "kapitalizmem", łatwiejsza wymiana towarów - do tego unia nie jest potrzebna ale już niech będzie.

 

No niestety jednak lewacka polityka UE doprowadza do syfu w krajach przez co ludzie się denerwują.

Bardzo dobrze, że wychodzą, Eurokołchoz się rozpada powoli - czas na Włochy potem kolejni.

5 godzin temu, RealLife napisał:

Kontrole na granicach, cło, brak swobodnego przepływu kapitału i ludzi. Brak inwestycji w Wielkiej Brytanii firm chcących działać na rynku UE. No i najlepsze - uderzenie w przepływy finansowe City of London i tamtejszych bankierów i maklerów oraz giełdę. Centrum finansowym obsługującym UE stanie się np. Paryż. 

Jestem jak najbardziej za - uderzenie w banksterkę zawsze na +. O ile właśnie UE nie popieram to jeśli już jest - bo te małe śmieszne państewka powinny współpracować przeciwko USA, kacapii i Chinom to za wyjście - niszczenie tego powinny być konsekwencje. I oby teraz w UK była bieda jak na ukrainie.

 

5 godzin temu, RealLife napisał:

Referendum było skrajną krótkowzrocznością i głupotą. Angole nie zdawali sobie sprawy z konsekwencji.

Rozumiem, że nie popierasz demokracji, ja też nie. Ale skoro już mamy ten pseudosystem to niech będą referenda i niech lud zadecyduje. Z jakiej racji jakiś politykier z pseudopaństewka jak Holandia czy czy inna Belgia będzie miał prawo głosu wobec potężnego państwa jakim jest UK?

 

1 godzinę temu, Krugerrand napisał:

@RealLifeCzytając takie wpisy jak Twój powyżej, przyznam szczerze, że ogarnia mnie zażenowanie. Po pierwsze bije od niego ogromna pogarda dla rozumu i godności człowieka, który tak jak Brytyjczycy, chce sam decydować o losach swojego kraju, a także o swoim własnym losie, zamiast zostawiać go w rękach "starszych i mądrzejszych" ulokowanych gdzieś w Brukseli lub Strasbourgu i niewybieranych przy okazji demokratycznie. 

 

Problem zwolenników demokracji i być może także euroentuzjastów polega na tym, że demokracja jest ok wtedy i tylko wtedy gdy wyniki wyborów lub referendów są zgodne z ich linią polityczną czy ideologiczną.

Konkretnie zaorane. Bo dokładnie tak jest - przykład na mniejszą skalę - gnojenie prawicy w Niemczech i propaganda w szkołach (indokrtynacja polityczna).

Lewacy się spinają, że nie jest po ich myśli - niezindoktrynowani co do zasady to akceptują i wychodzi syf.

Edytowane przez Analconda
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baca1980 napisał:

Teraz po wyjściu WB z UE to nie będzie żaden problem. Bo Islandia będzie eksportować rybki do WB a stamtąd pójdą dalej na rynek starej UE. :). Kto wygrał a kto przegrał?

To się jeszcze okaże, Wlk. Brytania nie ma jeszcze uporządkowanych spraw z UE w kontekście brexitu więc trudno przesądzać jak będą wyglądały umowy Islandia- Wlk Brytania- UE.

Jednak wtedy (2 i pół roku temu), to Islandia cofnęła się przed dyktatem UE.

Zresztą to dyskusja bez sensu bo my nie jesteśmy Islandią,mamy inne położenie geograficzne, inną strukturę gospodarki, o czym pisałem, a co najważniejsze- my w tej UE jesteśmy i to przy ogromnym poparciu obywateli. Nie wyobrażam sobie rządu, który by rozbujał tę łajbę i wychodził z UE przy powszechnym oporze społecznym i trudnych do przewidzenia skutkach gospodarczych i  politycznych. To SF.

Inna sprawa to rozpad UE. Jednak to kwestia moim zdaniem więcej niż dekady.

Edytowane przez Nocny Konwojent
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Analconda napisał:

bo te małe śmieszne państewka powinny współpracować przeciwko USA, kacapii i Chinom to za wyjście

Europa jest uboga w strategiczne złoża naturalne, więc taka rywalizacja niestety nic dobrego nam nie da. 

 

19 minut temu, Analconda napisał:

No niestety jednak lewacka polityka UE doprowadza do syfu w krajach przez co ludzie się denerwują.

Europa narodów, to by wypaliło wbrew temu co mówią lewacy.

 

19 minut temu, Analconda napisał:

I oby teraz w UK była bieda jak na ukrainie.

Niestety myślę że UK będzie sobie teraz znacznie lepiej radzić niż gdy była w UE. Zobaczymy za 3-4 lata.

 

21 minut temu, Analconda napisał:

Ale skoro już mamy ten pseudosystem to niech będą referenda i niech lud zadecyduje.

Właśnie dlatego nie ma referendów. Demokrację mamy np. w Szwajcarii, u nas demokracji nie ma.

 

22 minuty temu, Analconda napisał:

Lewacy się spinają, że nie jest po ich myśli

Demokracja jest wtedy gdy wygrywają swoi, gdy wygrywa inna opcja, wtedy są to populiści itd.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Europa jest uboga w strategiczne złoża naturalne, więc taka rywalizacja niestety nic dobrego nam nie da. 

Jest takie pseudopaństewko bez niczego, dojące jedno wielkie państwo. Więc tak nie do końca.

 

1 minutę temu, cst9191 napisał:

Europa narodów, to by wypaliło wbrew temu co mówią lewacy.

Dokładnie - jak sąsiad z pierwszego piętra wszystkich bije to razem z sąsiadem z 8 i 10 nie muszę się lizać, tolerować molestowania córki i chodzić na smyczy bo 4, 5, 6, 7, mają fetysze tylko idziemy ogarnąć jedynkę.

 

3 minuty temu, cst9191 napisał:

Niestety myślę że UK będzie sobie teraz znacznie lepiej radzić niż gdy była w UE. Zobaczymy za 3-4 lata.

Też tak myślę i jestem bardzo ciekawy jak będzie. Bo jak UE ich dojedzie to dojedzie - jak zostawi w spokoju to się okaże - czy unia jest potrzebna czy nie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Analconda napisał:

Jest takie pseudopaństewko bez niczego, dojące jedno wielkie państwo. Więc tak nie do końca.

Wiem o jakie państewko chodzi, ale to przecież naród wybrany, nie wypada inaczej...

5 minut temu, Analconda napisał:

Też tak myślę i jestem bardzo ciekawy jak będzie. Bo jak UE ich dojedzie to dojedzie - jak zostawi w spokoju to się okaże - czy unia jest potrzebna czy nie.

Może ci z PE będą chcieli pokazać, że UK straciła na wyjściu z UE i zaczną robić coś dobrego, nawet odrobinę dobrego, dobrego czyli wolnościowego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UE to twór biurokratyczny, który rozpadnie się jak większość takich organizacji. W tym kiedyś ZSRR.

  • Przerost biurokracji i lewactwo hamuje rozwój. Chiny i część krajów Azji, już dawno wyprzedziło zdychającą Europę.
  • Obecnie więcej wpłacamy do budżetu UE, niż z niego otrzymujemy. Anglicy nie są idiotami, widzą, że pozostawanie w UE im się nie opłaca.
  • Najlepsza moim zdaniem przyszłość dla nas, to rozpad UE i pozostawienie Strefy Schengen.
Edytowane przez Morfeusz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeciągu kilku dni (?) z giełdy w Londynie uciekło ponad 600 mld funtów. Polskie pkb to około 1 bln funtów szterlingów. Czyli ca 60% naszego produktu krajowego brutto.

Wiele znanych firm, które produkowały w UK zwinęło się na kontynent = wiele ludzi straciło pracę. Wiele firm nie otworzy swoich  siedzib w UK bo to równa się dodatkowe opodatkowanie. 

Z opowiadań znajomych: wszystko podrożało + zaczęły się zwolnienia. Nierówne traktowanie też się zdarza. 

Sporo z nich chce wracać do PL.

Więc czy możność "decydowania za swój kraj" była warta dla UK wyjście z UE?

Moim zdaniem nie.

Czym UK może konkurować z duetem Niemcy - Francja? 

Przecież UE to ogromny rynek zbytu. To jest 500 mln osób (w tej chwili -66 mln). UK przez to, że ich produkty będą dodatkowo opodatkowane nie mają żadnych szans, z produktami z UE. Będą szukać zbytu w... Chinach? Indiach? No wątpię. Mają tańszą siłę roboczą, odpadają koszty dostawy i podatku. Afryka? Musieliby działać na masową skalę, żeby wypracować jakikolwiek satysfakcjonujący zysk. 

Czy UK ma jakieś wybitne technologie? Nie. Przypomnę, że Bentley należy do VW, RR do BMW... I w tym UK nie może konkurować z Niemcami. Większość technologicznych koncernów ma siedzibę w Niemczech. Siemens, BOSCH, Daimler. Liebherr produkuje najbardziej zaawansowane maszyny do czego może wymyślić człowiek. Największy koncern chemiczny na Świecie też jest w rękach Niemców. Brytyjczycy niby mają Shella, ale do spółki z Holendrami. 

Powyższe każe myśleć, że Wielka Brytania będzie coraz biedniejsza. Nie są centrum finansowym, bo UE ma Luksemburg do spółki z Frankfurtem i hiszpańskim Santanderem. Nie są zagłębiem technologicznym, ani patentowym (nie są nawet w 10 krajów, podczas gdy DE ma 6 pozycje). 

Sytuację zaognia jeszcze rosnąca inflacja, która w UK wyniosła 2,5%, podczas gdy w UE - 1,6%.

Pozostaje im zostanie rajem podatkowym, albo krajem rolniczym. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZortlayPL napisał:

Nie chcę, aby zagraniczne koncerny i politycy wymuszali na nas pod zarzutami nietolerancji czy rasizmu, swoje poglądy, albo żeby korporacjonizm nas zalewał i niszczył nasz handel detaliczny oraz inne rzeczy. Nie chcę patrzyć na postępującą utratę suwerenności naszego kraju i przekształcania go w montownię i rynek zbytu dla niemickich firm. 

Dobrze, że mnie nie zaznaczyłeś, bo jeśli jest coś co mierzi mnie bardziej od "polityki" to jest to chyba tylko dyskutowanie na ten temat. 

 

Z tego też zdystansowanego miejsca pozwolę sobie tylko skonstatować zabawną rzecz - mianowicie powyższy pogląd, co pamiętam doskonale, głoszony był przez naszych lokalnych... Patriotów na długo przed tym, zanim Polska stała się członkiem Unii. Także na tej podstawie mniemam, że nie jest to wiarygodny argument za nie byciem w UE i idę o zakład, że przy jej ewentualnym rozpadzie będzie ta sama śpiewka. 

 

Nie zauważyłem też, żeby ktoś mocno wymuszał na mnie rezygnację ze swoich poglądów, a i przecież Twoje, żywo manifestowane jak widać po wpisach, też raczej nie są specjalnie kneblowane - nie bardziej w każdym razie, niż w każdym innym kraju z naszego kręgu kulturowego na świecie. Wszędzie są dominujące dyskursy i lansowane światopoglądy, nie tylko w Unii. Nie tylko w Unii są korporacje, a największe montownie, fabryki itd. są po prostu w krajach trzeciego świata, zacofanych i mniej rozwiniętych. Do których się zaliczamy. I gdyby od 16 nie było tego czlonkowstwa w UE to gwarantuję Ci, że bylibyśmy taką samą montownią jak jesteśmy będąc w Unii. Bo nie od tego zależy to, jakie jest nasze miejsce w świecie. 

 

Komuś naprawdę roi się, że to właśnie UE hamuje ten nasz wiecznie niewyzwolony potencjał do bycia Chrystusem Narodów i międzynarodową potęgą? ? Jeśli tak, polecam zejść na ziemię. Biedni, uciskani Polacy, którym zawsze wszyscy naokoło nie pozwalają uzyskać należnego nam od wieków miejsca jako globalnej potęgi.

 

Może warto wyciągnąć wreszcie wnioski? Najlepiej zaczynając od zmiany mentalności. Ot, chociażby swojej. 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zachowają obecne umowy ekonomiczne, decyzja jest raczej na plus. Ciężko wyrokować w tym momencie, bo nie wiemy jak w rzeczywistości stosunki EU-UK będą wyglądały. Stawiałbym na początkowe straty, głównie ze względu na wspomnianą niepewność, a potem powrót do normy. Czas pokaże.

Edytowane przez Atlantis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZortlayPL napisał:

Pozwolę sobie jeszcze oznaczyć, kilku braci których pamiętam, że dyskutowali żywo na tematy polityczne;)

Widzę tutaj swój nick, a nie przypominam sobie takich rozmów. 

Szczerze, mam w nosie całą tę sytuację z brexitem. 

Jeśli Polska będzie miała zdolnych rządzących zręcznie rozgrywających karty, poradzi sobie niezależnie od tego czy będzie dalej w tym dziwnym, biurokratycznym tworze.

A jeśli takich mieć nie będzie, nic nie pomoże obecność czy jej brak. 

Wyruchają tak czy owak;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Europa narodów, to by wypaliło wbrew temu co mówią lewacy.

Nie, nie wypaliło by. Jest tak dlatego, że kraje EU nie mają w istocie wspólnych interesów, co więcej, te podstawowe bardzo często pozostają w sprzeczności. To co byłoby pożądane, to po prostu rozszerzone EWG. Mimo wszystko na dłuższą metę to by też nic nie dało, ponieważ ludzie z natury są pojebani i nie są w stanie znieść przedłużającej się stagnacji, czyt. normalności. Każdy więc układ, choćby był to raj na ziemi, zostanie unicestwiony. 

 

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Niestety myślę że UK będzie sobie teraz znacznie lepiej radzić niż gdy była w UE. Zobaczymy za 3-4 lata.

Sądzę, że oni i tak są już skończeni. Wyjście z EU to tylko problem zastępczy, wszystkie patologie mają już dawno na pokładzie i żadnego pomysłu, co z tym zrobić. Zresztą te patologie stają się już obowiązującą normą. To samo dotyczy choćby Francji.

 

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Właśnie dlatego nie ma referendów. Demokrację mamy np. w Szwajcarii, u nas demokracji nie ma.

Zgadzam się jak najbardziej.

 

5 godzin temu, cst9191 napisał:

Demokracja jest wtedy gdy wygrywają swoi, gdy wygrywa inna opcja, wtedy są to populiści itd.

Obawiam się, że w ostatecznym rozrachunku zawsze wygrywają "swoi". Nawet jak istnieje pozorna dychotomia, to faktyczny spór dotyczy decyzji, czy ktoś strzeli nam w łeb czy może powiesi. Głosujcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ntech napisał:

Unia gospodarcza w formie EWG jak widać prowadziła do rozwoju. EU jako komunistyczny twór polityczny nie ma szans.

Wlk. Brytania poradzi sobie doskonale. To wyspiarze , żyli z morza i handlu z koloniami. EU im to wszystko zablokowała polityką celną mającą na celu ochronę producentów francuskich i niemieckich. Angielskie fabryki padły. Teraz Wlk. Brytania podpisze umowy o wolnym handlu z USA, Japonią, azjatyckimi tygrysami i zacznie być hubem gospodarczym dla Europy. Bo Niemy I TAK podpisza umowy bilateralne POZA EU o handlu z WB. Bo inaczej uduszą się z nadprodukcją aut, agd i eletroniki . WB stanowiła OK 20 % eksportu niemieckiego. Cła jakie obowiązywałyby zabiłyby niemieckich producentów. Więc Angela ten temat poruszała już DWA lata temu. A jak zrobią to żeby eksportować swoje towary to tak samo towary importowane PRZEZ WB trafią na rynek europejski. Tańsze auta japońskie, amerykańskie itp. I cały domek z czerwonych kart posypie się.

Da sie ?

Da się !

 

Wszystko się da. Tylko jakie bedą tego skutki. 

W tej chwili widać, że z Anglii wynoszą sie firmy - przenoszą się do Luxemburga i do Wiednia. Tak więc jest to sytuacja odwrotna do tej o której piszesz, że Anglia miałaby być jakimś hubem dla (wolnego -przyp. mój) świata.

Pamietam sytuacje w której przez lata pracowałem przy kontraktach na Europe Wschodnią z firmami z UK, tu w centrali w Waw. Wiesz, w większości to były firmy z adresem UK ale jak już tak pogrzebac dokładniej to często były to po prostu ODDZIAŁY ( rzadziej bo to nie miałoby sensu biznesowego ale bywało i tak, że dobry był juz sam sens wizerunkowy)  lub spółki  tych firm które były w dużej częsci firmami z Izraela. Tym samym taki Brexit oznacza, że UK nie jest już dobrym adresem.

Dodatkowo zwolnienia oznaczają, że  dotyczas zarudnione tam osoby po prostu zostaną bezrobotne. Dramat dla nich. Problem dla państwa

Po drugie, pamiętam że Brytole maja dwa wielkie terminale gazowe z którego jeden ma jakies problemy, drugi jest w ...Szkocji.  Zresztą w ogóle , bardzo szybko moze sie okazać , że nowe złoża gazu położone blisko szkockich wybrzeży mogą spowodować że ten kraj jeszcze bardziej będzie chciał uniezależnić od UK. Ktos tu pisał, że głownym zasobem Szkocji jest whiskey. No chyba nie.

Po trzecie,  w d.pie mam nawet czy Brytole zbiednieja czy nie. Pytanie  tylko co z naszymi rodakami którzy tam są. W końcu  czy Polskie firmy dla których jest to rynek zbytu nie zostana zaraz z ręka w nocniku . Bo okaże sie , że UK bedzie dla nas "krajem trzecim" tak jak Singapur, Japonia czy U.S.A Sam robie cos co sam uważam z punktu widzenia przychodów  że jest jeszcze hobby (ale już polski ZUS tak nie uważa) i czego  odbiorcą są Anglicy. Jestem za mały aby podlegac pod jakies programu pomocowe organizowane lub raczej zapowiadane przez polski rząd ale jest to sytacja całkowicie ujowa i myslę, że na żadne programy pomocowe nie ma co liczyć.

Ogólnie jak odrzucic całą tę tweedową retorykę o państwach narodowych, lewactwie, eurokouchozie, samodierżawieniu, to okaże się, że bardzo wiele osób także Polaków (naszych braci, sióstr, znajomych)  dostanie na Brexicie po dupsku. Nie tylko bedzie to zagranie na nosie  starym tęczowym eurokołchoźnikom jak chcą i myslą kuce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Atlantis napisał:

Jeśli zachowają obecne umowy ekonomiczne, decyzja jest raczej na plus. Ciężko wyrokować w tym momencie, bo nie wiemy jak w rzeczywistości stosunki EU-UK będą wyglądały. Stawiałbym na początkowe straty, głównie ze względu na wspomnianą niepewność, a potem powrót do normy. Czas pokaże.

W jakimż to celu Niemco-Francja miałaby chcieć zachowywać istniejące umowy? Żeby ułatwić decyzję kolejnym potencjalnie chetnym do opuszczenia UE? Jak bedzie wyglądał "powrót do normy" kraju który w całości zbiednieje. Moze i Polska bedzie za 60 lat nawet nie w połowie tak bogata jak Anglia ale Anglicy odczuja te róźnicę na swoim przypadku - że zbiednieją i prędzej wróca z podkulonymi ogonami niż sie odbiją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.