Skocz do zawartości

Niewidomy z Gorzowa wpadł pod samochód i odzyskał wzrok


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego, który od lat praktycznie nic nie widział, został potrącony przez samochód.

Wypadek okazał się jednak dla niego szczęśliwy, bo mężczyzna odzyskał po nim wzrok. Tajemniczym uzdrowieniem zaskoczeni są nawet lekarze.

 

Artykuł i video na: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-29/niewidomy-wpadl-pod-samochod-i-odzyskal-wzrok-lekarze-sa-w-szoku/

 

Czasem przypadek pokazuje, że organizm człowieka może mieć zaskakujące możliwości regeneracji nawet po długim czasie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński Przypuszczają, że leki podane w czasie leczenia ortopedycznego mogły wywołać taki efekt, ale to tylko domysły.

Nie zgodził się, by go solidniej przebadali,  żeby spróbować ustalić co dokładnie się wydarzyło.

W sumie się nie dziwię z jednej strony. Wolał dmuchać na zimne po dwóch dekadach spędzonych w takim stanie.

Pewnie się obawiał, żeby czegoś nie zjebali w trakcie diagnostyki. ? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś o żużlowcu, który miał prawie śmiertelny wypadek na torze. Uderzył się w głowę. Po śpiączce zdaje się władał biegle jakimś językiem, chyba francuskim, a nigdy się nie uczył ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ntech napisał:

A od kiedy to nogi są od patrzenia ?

Było trzeba zaatakować barankiem :)

 

" Generalnie większość wypadków lub urazów kończy się jednak utratą wzroku  "

 

Jak mam coś takiego niby rozumieć?

Uraz = utrata wzroku. To logiczne.

Edytowane przez wroński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wroński napisał:

" Generalnie większość wypadków lub urazów kończy się jednak utratą wzroku  "

 

Jak mam coś takiego niby rozumieć?

Uraz = utrata wzroku. To logiczne.

Chodziło mi iż większość wypadków które wpływają na organ wzroku kończy się jego uszkodzeniem lub ograniczeniem funkcji a nie poprawą.

Ergo - nie zaleca się stosować jako metody leczniczej :)

Pasuje drogi Watsonie ?

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje.

Ludki siedzące w centrali za konsoletą: (ala kreskówka o organizmie  'Było sobie życie')

- Kvrwa Panowie tak dłużej być nie może, mało nie poszliśmy do piachu z całą załogą i właścicielem!!!

- Dobra kierowniku, na trzy przekręcamy jednocześnie swoje kluczyki by odblokować pełną moc na systemy, 'ful pałer anlokt!'

:)

Coś niesamowitego.

Edytowane przez Feniks8x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.