Skocz do zawartości

Polska idealna


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialiście się kiedyś nad idealną Polską? Taką, w jakiej chcielibyście żyć na co dzień? Jak taka Polska miałaby wyglądać? Jak funkcjonować? 

 

Często zdarza mi się wplątać w dyskusje polityczne i okołopolityczne. Schemat jest zawsze ten sam - wszyscy to złodzieje, nie ma na kogo głosować. Zgoda. Ale jak pytam, jakiej opcji politycznej by chcieli, by na nią z czystym sumieniem głosować, to jest cisza. Nikt nie wie, czego tak naprawdę chce. Wygląda to tak: "wiem, czego nie chcę, ale nie wiem, czego chcę". 

 

Zbliżają się wybory prezydenckie. Mam wrażenie, że są zwolennicy Dudy i cała reszta. Zwolennicy PAD są jasno określeni, a reszta - wybiera mniejsze zło; byle nie Andrzejek. 

 

Stąd pytanie - w jakiej Polsce chcielibyście żyć? Jaki ustrój? Jakie są Wasze poglądy? Być może któryś kraj na świecie stanowi dla Was wzór? A może obecna Polska jest dla Was idealna? Oczywiście spróbujcie pominąć wszelkie utopie; podejdźmy do tematu w miarę zdroworozsądkowo. Miejmy na uwadze to, jak wygląda świat i jak Polska mogłaby w tym świecie funkcjonować w sposob, który by Wam odpowiadał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideały nie istnieją.

Kiedy wyjeżdżałem z kraju, było cholernie słabo.

Teraz, da się żyć. I mam przekonanie że idzie w dobrą stronę, porównując z krajami zachodu czuje się energię.

A przecież wcale nie jest jeszcze świetnie. Mentalność sporej części ludzi wciąż bazuje na latach słusznie minionych. Ale tu też widać poprawę patrząc 10 czy dwadzieścia lat wstecz.

 

Polityką się nie interesuję, przejadło się. Teatrzyk dla gawiedzi.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poska to jest stan umysłu, policijne państwo w którym każdy i tak robi co chce, gdzie liczyć możesz jedynie na siebie a kler wraz z politikerą trzyma ludzi w ułudzie nadchodzącj utopi - silnej bogatej Polski.

 

Kiedyś jak byłem młodszy myślałem że pństwo jest po to aby wspierać swoich obywateli, błąd aparat państwowy jest po to aby kontrolować i wyzyskiwać swoich podwładnych ( obywateli ).

 

Mimo wszystko kocham ten kraj jednocześnie go nienawidząc. 

  • Like 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak scentralizowanej władzy i duża autonomiczność regionów, trzymanie się długoterminowego planu strategicznego, brak indoktrynacji katolickiej w szkołach (zamiast tego uczenie pożytecznych postaw życiowych, asertywności), niskie podatki, swoboda w działaniu dla przedsiębiorców, wydatki państwowe ograniczone do 12-15% PKB. Wiadomo, że nierealne, ale pomarzyć można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Państwo idealne, to takie, które się ode mnie odchrzania w jak największym stopniu. Nie mówi mi jak mam żyć, nie kontroluje na kążdym kroku, nie stawia tysięcy zakazów i nakazów. Państwo idealne nie rozdaje ludziom pieniędzy za oddychanie, bo rzeczywistość jest taka, że za każde rozdane mi pińset, muszę oddać w zębach 700 w podatkach i opłatach (Państwo było, jest i zawsze będzie kiepskim producentem). Wolę, żeby państwio idealne się ode mnie odczepiło i zostawiło mnie w spokoju. 

 

Jeżeli jestem przedsiębiorczy, Państwo idealne nie  każe mnie wyższymi podatkami i opłatami, bo wie, że jak nie będzie mi przeszkadzać w budowaniu firmy, to dam więcej pracy innym  ludziom a dzięki temu gospodarka będzie się kręcić. Państwo idealne nie powinno mi mówić jak mam wychowywać swoje dzieci, bo to sprawa moja i mojej rodziny. Państwo idealne powinno w jak najmniejszym stopniu wkraczać w obszar mojej wolności osobistej!

 

Tym Państwem nie jest Polska.    

Edytowane przez Tyson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tyson napisał:

(Państwo było jest i zawsze będzie kiepskim producentem).

W tym kraju działa dobrze jedynie straż pożarna i graniczna.

 

4 minuty temu, Tyson napisał:

Nie mówi mi jak mam żyć, nie kontroluje na kążdym kroku, nie stawia tysięcy zakazów i nakazów. Państwo idealne nie rozdaje ludziom pieniędzy za oddychanie

Nie ma co zbyt wiele wymagać, od polityków którzy większość życia przeżyli w komunie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Yolo napisał:

I mam przekonanie że idzie w dobrą stronę, porównując z krajami zachodu czuje się energię.

Energię? Polak jest wkurwiony zanim wstanie z łóżka rano. Młodzi ludzie jeszcze jako tako są weseli. Po alkoholu. Na zachodzie w UK pani w kawiarni mi z uśmiechem kawę podaje, pani na kasie zapyta co słychać, śmieciarz sobie nuci pod nosem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niskie podatki. Wysoka kwota wolna od podatku. Ustrój republikański. Wystąpienie z UE, w zamian bilateralne umowy handlowe opłacalne dla obu stron z każdym krajem wartym podpisania takich umów. Rzadzacy z mentalnością iż nie ma wiecznych przyjaciół i wrogów Ojczyzny, a jedynie wieczne interesy. Energetyka jądrowa i rozwój energetyki węglowej. Kara śmierci wraca do KK. Pelny dostęp do krótkiej broni palnej dla kazdego pełnoletniego i niekaranego obywatela. Przebudowa systemu pomocy społecznej, by trafiał do realnie potrzebujących, a nie patologii i nierobów z wyboru. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Obliteraror napisał:

Niskie podatki. Wysoka kwota wolna od podatku. Ustrój republikański. Wystąpienie z UE, w zamian bilateralne umowy handlowe opłacalne dla obu stron z każdym krajem wartym podpisania takich umów. Rzadzacy z mentalnością iż nie ma wiecznych przyjaciół i wrogów Ojczyzny, a jedynie wieczne interesy. Energetyka jądrowa i rozwój energetyki węglowej. Kara śmierci wraca do KK. Pelny dostęp do krótkiej broni palnej dla kazdego pełnoletniego i niekaranego obywatela. Przebudowa systemu pomocy społecznej, by trafiał do realnie potrzebujących, a nie patologii i nierobów z wyboru. 

Najpierw trzeba być niezależnym krajem, który kieruje się w decyzjach dobrem swoim i swoich obywateli...

Ale miło było pomarzyć..

 

Biorąc pod uwagę izolowanie nas na arenie międzynarodowej, podczepienie się Putina pod politykę historyczną, roszczenia Eskimosów, to

boje się osobiście, że prędzej nastąpią kolejne rozbiory, niż to co powiedziałeś..

 

Swoją drogą, podobno Łotwa jest tu takim małym lokalnym rajem podatkowym, ciekawy jestem jak oni to zrobili..

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Chinaski said:

Taką, w jakiej chcielibyście żyć na co dzień?

- więcej gór

- cieplejsze morze

- południowe podejście do życia rodzinnego

- ludzie, którzy nie marnują 1/3 czasu na narzekanie i zazdroszczenie sąsiadom

 

Ustrój w sumie obojętny, przy polskim zamiłowaniu do anarchii i cwaniactwa każdy ustrój po 10 latach będzie wyglądał tak samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Chinaski napisał:

Zastanawialiście się kiedyś nad idealną Polską? Taką, w jakiej chcielibyście żyć na co dzień? Jak taka Polska miałaby wyglądać? Jak funkcjonować? 

 

Od morza do morza, gdzie są niskie podatki i przejrzyste, gdzie jest kara śmierci za najcięższe przestępstwa, gdzie polska armia posiada rakiety dalekiego zasięgu uzbrojone w głwice atomową, gdzie jesteśmy liderem własnej UE intermarium Międzymorza, z ta różnica, że tworzyłyby go wolne suwerenne państwa, a nei jak jest w UE dyktat Brukseli.

 

Gdzie Polska jest monarchią, mamy monarchę.

 

Gdzie wszystkie wały np. Transformacja gospodarcza zostały rozliczone, gdzie mamy swój przemysł kosmiczny własny Bajkonur. Marzenia :) Jednak do spełnienia :) 

 

Jeśli chodzi o głos na wybory. ja głosuję na Bosaka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.