Skocz do zawartości

Podatki USA vs. Polska


Król Jarosław I

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W sumie to jedno pytanie mam.

 

Ostatnio gdzieś czytałem, że rząd USA planuje cyt. "kolejną obniżkę podatków aby zwiększyć wzrost gospodarczy" czyli "zostawic" wiecej pieniedzy w obiegu coś jak transfuzja krwi.

 

I tu sie bierze moje pytanie.

 

Dlaczego u nas jest na odwrót (i było przed piso-socjalem też) czy wynika to ze specyfiki naszej goapodarki?

 

Czy jednak to jest to co sie nazywa żydokomuna?

 

Pytam bo naprawdę nie rozumiem, a może tu chodzi o co innego?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Król Jarosław I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Król Jarosław I napisał:

Dlaczego u nas jest na odwrót

Bo ludzie wierzą, że wyższy podatek przełoży się na większy hajs na samorządy itp. Gdyby stare komuchy dopuściły do szkół podstawowych podstawową wiedzę o ekonomii, zostaliby wywiezieni na taczkach, albo lepiej, wywieszeni na latarniach, o ile by latarni starczyło.

Wolny, niezagospodarowany kapitał w rękach ludu jest groźny o tyle, że każdy może założyć prywatną szkołę czy klinikę i gdyby tak pozamykać państwowe szkoły, szpitale, ZUS itp. nagle by się okazało, że państwo omija strumyczek pieniędzy, z którego sobie dowolnie czerpią.
To w sumie istota komunizmu. Pod otoczką "równości" wyrzyna się lokalną elitę zarządzającą pracą i kapitałem, wszystko nagle staje się "wspólne", ale wyłania się grupa, która zajmuje się wyłącznie rozdysponowaniem dobra ogólnego - tyle, że nie widać ich twarzy i oficjalnie nie istnieją. Lud ląduje z deszczu pod rynną, niewolnictwo jak było tak jest jeszcze bardziej, tylko nie ma na kim skupić nienawiści. To, że elita od "dysponowania dobrem ogólnym" jest w większości obcej narodowości, to taki tam szczególik

  • Like 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Król Jarosław I napisał:

Dlaczego u nas jest na odwrót (i było przed piso-socjalem też) czy wynika to ze specyfiki naszej goapodarki?

Obecnie praktycznie wszędzie jest na odwrót. Rządzi naród wybrany, który jest cwany i łasy na hajs, przez co wmawiają narodom, że lepiej zagospodarują ich pieniądze niż oni sami (państwowa edukacja, państwowe służby zdrowia, państwowe emerytyry etc.). Ludzie mają przez to mniej pieniędzy w kieszeniach, systemy państwowe są niewydajne, ciągłe dziury budżetowe i reformy chuja dające.

Spójrzmy na stan medycyny w Polsce: prywaciarze sobie radzą bardzo dobrze, sam korzystam i jestem bardzo zadowolony z ich usług. W NFZ wiecznie bieda, ludzie dostają takie terminy, że umierają w kolejkach, obsługa na odpierdol się (zdążają się wyjątki, ale jak nazwa wskazuje to tylko wyjątki), wielu ludzi cierpi np. przez brak dostępu do medycznej marihuany, gdyż minister zdrowia stwierdził, że jest nieskuteczna, na zachodzie jakoś działa...

Na szczęście mamy aparatczyka Juri Owsienko, który za część kasy ze zbiórek kupi sprzęt do szpitali z racji łaski swojej.

 

Trzeba zrozumieć, że państwo opiekuńcze jest opiekuńcze tylko z pozoru. Z ludzi robi się idiotów za pomocą propagandy, dzieli się ich na grupy społeczne i skłaca. Socjaliści popierający taki ustrój są albo idiotami, albo mają z tego korzyści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wydaje się głębszy i sięga początków USA, zbudowanych na ideach wolnościowych, kulcie pracy (pomógł protestantyzm), indywidualizmie jednostek oraz skrajnej niechęci do socjalizmu. 

 

Dlatego oni rozumieją, że niższe podatki to wprost gospodarczy a my w Europie nie rozumiemy tego. Im dalej na wschód tym bardziej nie rozumiemy. Można pokazywać wykresy, dawać przykłady - nie da rady. Jesteśmy cywilizacyjnie obciążeni feudalizmem i socjalizmem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że państwo satelita ma być jedynie utrzymywane w stanie śmierci klinicznej i powoli wyludniane, żeby

zrobić miejsce i grunt pod przyszłych mieszkańców, którym na antarktydzkie jest bardzo źle (tak chodzi o eskimosów), ponieważ sąsiedzi ich nie lubą i muszą

wywalać za dużo kasy na utrzymanie tego całego interesu.. Ponadto jesteśmy traktowani jako rynek zbytu dla towarów np. z niemczech, więc

powstanie jakiegokolwiek zalążka siły ekonomicznej czy politycznej, tylko zwiększy "koszty obsługi" naszego rejonu.

Jesteśmy państwem podbitym dymanym na potęgę przez USA, Niemców i Bóg wie jeszcze kogo..

 

Ostatnio dzwoniłem do blacharza, gość którego nie znałem, miał trochę drogo, to sobie zaczęliśmy rozmawiać o życiu, etc

I mówi, że ilość przepisów i rzeczy, których trzeba pilnować, jest taka, że w zasadzie ciężko nie mieć od tego dedykowanej osoby i się

zastanawia czy nie zamknąć biznesu.. Blacharz.. może przesadzał, może nie, ale ja mu wierze, że państwo mu nie ułatwia..

 

Ponadto uważam, że podwyższanie podatków, to właśnie jest powód, dla którego mamy w Europie zachodniej status

Ukraińców u nas. Wielu przeciętnych ludzi sobie nie radzi, co się naszym zachodnim sąsiadom opłaca, bo ktoś w końcu musi u niech coś robić..

Państwo powinno być tak skonstruowane, że nawet przeciętny głąb był w stanie znaleźć pracę i żyć na jakimś przeciętnym poziomie.

Wiadomo, że jak już się u nas zawodowo dorobisz i masz jakiś fajny fach i doświadczenie, to da się żyć, ale jak ktoś ma utknąć

w Macdonaldzie na całe życie, to ciężko sobie nie strzelić w łeb..

 

W ogóle temat rzeka, ja się tym przestałem interesować, bo tylko depresji zaczynam dostawać, jak się za to zabieram.

Gorąco dopinguje Konfederacji i mam nadzieje, że się nie dadzą rozjebać.

Edytowane przez StatusQuo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podatki u nas są wysokie bo trzeba utrzymać służbę zdrowia (w USA są prywatne ubezpieczenia), poza tym utrzymujemy kilka grup świętych krów, które mogą przechodzić szybciej na emeryturę. Do tego też musimy wyrównywać przepaść infrastrukturalną pomiędzy Polską a Zachodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak się wtrącę...

 

@Kleofas nie jestem świętą krową- zaproponowali mi to, że mogę wcześniej przejść na emeryturę to skorzystałem z oferty. Gwarantuje Tobie, że jakby nie było tej możliwości, to już pies mnie jebał ale większość moich kolegów nie siedziałaby w armii/Policji/strażach.

Dla takich jak Ty, to najlepiej byłoby jak byśmy robili za miskę ryżu i od czasu do czasu można byłoby na nas namelać na ulicy bezkarnie.
 

Jak jest tak świetnie to zapraszamy w kamasze Ciebie jak i resztę oburzonych (swoją drogą jest coraz więcej wolnych miejsc- jak myślisz dlaczego?).

W przeciwnym wypadku niedługo trzeba będzie na nasze miejsce zatrudnić ukraińców ?

Edytowane przez Jan III Wspaniały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bonhart napisał:

Bo ludzie wierzą, że wyższy podatek przełoży się na większy hajs na samorządy itp. Gdyby stare komuchy dopuściły do szkół podstawowych podstawową wiedzę o ekonomii, zostaliby wywiezieni na taczkach, albo lepiej, wywieszeni na latarniach, o ile by latarni starczyło.

Wolny, niezagospodarowany kapitał w rękach ludu jest groźny o tyle, że każdy może założyć prywatną szkołę czy klinikę i gdyby tak pozamykać państwowe szkoły, szpitale, ZUS itp. nagle by się okazało, że państwo omija strumyczek pieniędzy, z którego sobie dowolnie czerpią.
To w sumie istota komunizmu. Pod otoczką "równości" wyrzyna się lokalną elitę zarządzającą pracą i kapitałem, wszystko nagle staje się "wspólne", ale wyłania się grupa, która zajmuje się wyłącznie rozdysponowaniem dobra ogólnego - tyle, że nie widać ich twarzy i oficjalnie nie istnieją. Lud ląduje z deszczu pod rynną, niewolnictwo jak było tak jest jeszcze bardziej, tylko nie ma na kim skupić nienawiści. To, że elita od "dysponowania dobrem ogólnym" jest w większości obcej narodowości, to taki tam szczególik

Czy mógłbys mi odpowiedziec na jedno tylko pytanie, ile masz lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Król Jarosław I napisał:

Pytam bo naprawdę nie rozumiem, a może tu chodzi o co innego?

 

Pozdrawiam.

Chłopie co ty porównujesz, USA to kraina wolności, my jeszcze mamy okrągły stół. Nie żydokomuna a postkomuna.

Edytowane przez Boromir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.