Skocz do zawartości

Co zrobić ze starymi grami?


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, czy ma ktoś pomysł co można zrobić z masą starych płyt z grami? Są to gry sprzed ok. 10-ciu lat na komputer i jeszcze starsze na PSX'a. Jeśli chodzi o gry na komputer są to głównie płyty, które były dołączane do czasopism o grach. Widziałem, że ludzie wystawiają na Alledrogo o wiele pokaźniejsze zbiory od moich jednak nie schodzi. Trochę szkoda to wywalać do zniszczenia bo jednak sumarycznie trochę na to hajsu poszło a sprzedawanie pojedynczo wydaje się słabą opcją. Niektóre kultowe gry może zachowam na przyszłość ale co do reszty poważnie zastanawiam się czy nie wyje.. to wszystko na śmieci bo tylko miejsce zajmuje. Z resztą podobnie myślę o stercie tych kolorowych pisemek ale mam jakiś taki opór psychiczny jakbym miał wyrzucać książkę. W zasadzie założyłem temat w razie gdyby ktoś znał lepszą alternatywę albo miał jakiś fajny pomysł co można z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja nr 1. Możesz założyć sobie konto na olx i wystawić to w dziale "Oddam za darmo". Tylko wtedy potrzebujesz pewnie zrobić jakieś zdjęcie i +/- opis co tam masz.

Opcja nr 2. Podejść z tym do biblioteki,  u mnie oddanie trwało 5 sekund, wyłożyłem cd i dvd na stół, pani powiedziała, że ok i sobie wyszedłem. 

Opcja nr 3. Może ktoś z forum się po to zgłosi ; )

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gdzie trzymać, to trzymaj. Za kilkanaście lat to będzie rarytas, szczególnie gry na PSX. No i będą więcej warte niż teraz.

 

Już teraz niektóre gry na PS2 dochodzą do 80-100zł za tytuł, jeśli płyta jest w ładnym stanie, chociaż PS2 akurat czyta prawie wszystko ;).

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin.Herzoga

Haha najlepiej do stodoły lub obornika xd

 

@Miraculo

Ooo biblioteka to brzmi sensownie. Ale tak w każdej przyjmują?

Mam w sumie osiedlową a na uczelni bym się wstydził lol. 

A to musza być kompletne?

Bo często jest tak, ze mam albo samo pisemko albo samą grę.

 

@Janek Horsie

Super, to w takim razie te na PSX potrzymam ale z drugiej strony zastanawia mnie jak to się sprzedaje w dobie dostępu do tych gier na torrentach.

Mam takie perełki jak Medievil, Crash Team Racing, Worms Armageddon, Dino Crisis, Colin McRae Rally, Spyro, Tombi czy Gran Turismo 2.

Jednak nie do wszystkich ostało się oryginalne pudełko na płytę.

 

Jest też PS2, które od lat leży nie używane i tam jakieś ok. 10 oryginalnych gier. 

Byłem pewien, że takie rzeczy już nie schodzą za przyzwoitą cenę. 

Z drugiej strony nowe PS'y nie wspierają już starszych konsol jak i gier.

Z gier to jest kilka części Tony Hawk'a, Soul Calibur 3, Rainbow Six 3, Midnight Club 2, WRC, Tekken 5 i tyle z ciekawszych. 

 

Generalnie pytałem też z kilka miesi temu w punkcie z grami za ile skupują PSP bo również posiadam.

To mi gościu powiedział, ze maks za 80zł a gry po 10zł. Czyli generalnie ujowy biznes, więc nawet się w to nie bawiłem.

 

Ale mówisz, że te na komputer z pisemek też będą coś warte bo widzę, że na aukcjach jest tego od zajebania i nie schodzi.

 

 

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Baca1980 napisał:

Ajwaj u mnie w piwnicy leży C-64 i z setka kaset z grami ;). 

 

Aukcja na Ebay-u.

 

Swojego czasu mnie wzięło na czyszczenie chaty.

Części do kompów, kasety, płyty, jakieś duperele, maseczki, miseczki i reszta tego bałaganu zagracającego szafy. Nawet nie wiedziałem, że mam takie cosie.

Nie korzystam, nie zamierzam korzystać, tylko miejsce zajmuje.

Trochę zajęło pofotografowanie tego + wystawienie na Allegro/OLX/innych takich, ale w sumie było warto, jakieś 1000+ do przodu.

W sumie za nic/niewiele.

 

Tak więc zamiast wyrzucać może lepiej się zorientować ile to może być warte i spróbować sprzedać.

A jak się nie sprzedaje niech se wisi jako aukcja i czeka na swój czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej - nie wyrzucaj jeśli masz gdzie trzymać.

Zapakować wszystko w jakieś pudło, najlepiej metalowe jeśli masz, zabezpieczyć dodatkowo przed wilgocią i na strych. Nie wsadzaj w tekturę, bo mogą Ci się tam myszy zalęgnąć i dupa z tego będzie.

 

Konsolę PSP w ładnym stanie, z pudełkiem i jakimiś grami możesz sprzedać teraz nawet za jakieś 200zł, Allegro praktycznie odpada, ale na Facebooku podobno są grupy sprzedażowe (piszę podobno, bo nie mam tam konta i nie wiem jak to wygląda), gdzie prawie wszystko da się wystawić i idzie dosyć szybko (wystawiasz zazwyczaj lokalnie, bardzo duży potencjalny zasięg ogłoszenia, wiarygodność sprzedającego, bo zazwyczaj występujesz pod swoim imieniem i nazwiskiem).

 

Mam taką teorię:

Ludzie, którzy za dzieciaka posiadali jakieś gadżety, gdy dorosną chcą je sobie kupić ponownie, żeby powspominać dzieciństwo. Kilka razy już to widziałem i obserwuję ceny pewnych rzeczy. U nas może tego tak nie widać, bo jesteśmy w miarę biednym społeczeństwem w porównaniu do zachodu, ale też ten trend jest widoczny. Jak będziesz miał te 40-50 lat, zatęsknisz pewnie za grami na PS2. Co z tego, że już pewnie będzie VR z jakością obrazu, dźwięku i może z dostępnością innych zmysłów jak dotyk czy zapach,  gdzie nie będziesz w stanie rozróżnić czy to rzeczywistość czy to gra, ale nadal będziesz tęsknił za starymi grami, w które grałeś za łebka. Że pikseloza? Że kiepski dźwięk? Co z tego! Wrócą wspomnienia.

I najważniejsze: Ciebie (mam nadzieję) będzie waliło, że za taką konsolę w ładnym stanie ktoś chce równowartość 1500zł, czyli tyle ile za nową aktualnie sprzedawaną generację (obecnie PS4 PRO, Xbox ONE X). Ciebie będzie na to stać! I sobie kupisz!

 

Mam kolegę, który kiedyś miał całkiem fajną kolekcję winyli (kilkaset sztuk, głównie rock, znane zespoły, jakieś sztuki nawet z autografami). Nie miał gdzie trzymać, żona powiedziała, że ma to wynieść do piwnicy, bo w mieszkaniu tylko przeszkadza. Były to czasy kiedy już nikt nie słuchał winyli, bo królowała kaseta magnetofonowa i chyba już wchodziła płyta CD. Po jakimś czasie wywalił to wszystko na śmietnik.

 

Teraz to on sobie w brodę pluje znając obecne ceny niektórych tytułów, które kiedyś posiadał. Na dzisiejsze czasy ta kolekcja warta byłaby minimum kilka tysięcy złotych (tak mu powiedział kolega siedzący w temacie).

 

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ksanti napisał:

 

@Miraculo

Ooo biblioteka to brzmi sensownie. Ale tak w każdej przyjmują?

Mam w sumie osiedlową a na uczelni bym się wstydził lol. 

A to musza być kompletne?

Bo często jest tak, ze mam albo samo pisemko albo samą grę.

Nie mam pojęcia, ja poszedłem do biblioteki najbliższej mnie i nawet nie sprawdzili co oddałem. Pani przyjęła stosik a ja się pożegnałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Baca1980 napisał:

Ajwaj u mnie w piwnicy leży C-64 i z setka kaset z grami ;).

 

U mnie jest Amiga-600. Niestety pewnego feralnego dnia kilkanaście lat temu włożyłem do niej jakąś wcześniej niesprawdzoną dyskietkę, po czym ukazał się komunikat w stylu:
"virus kelvin is outlook" i ni chuja już później nie działała, chyba nawet nie mogłem jej włączyć. Nie wiem czy istnieje związek przyczynowy między tymi zdarzeniami, jednak coś czuję, że mógł być. :P 

 

11 godzin temu, Ksanti napisał:

Haha najlepiej do stodoły lub obornika xd

 

A można, jak najbardziej. ☺️

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam całą szafkę gier w które już nie gram. Zastanawiam się czy można to oddać do jakiegoś domu dziecka, szpitala czy hospicjum dla dzieci. Chyba też tak zrobię z książkami bo mam ich dużo i po kilka razy przeczytane. Poczekam tylko aż to szaleństwo z wirusem się skończy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2020 o 19:07, Ksanti napisał:

 co można z tym zrobić.

Zostaw, za następne 10, 30 lat mogą być dużo warte, spakuj w pudełko i schowaj na strychu. Zobacz co się teraz dzieje z cenami starego LEGO sprzed 10, 20, 30, 40 lat. jakie ceny są, wcześniej ludzie jak dorastali wyrzucali LEGO do kosza na śmieci, albo oddawali za darmo komuś młodszemu, to samo z motorynkami, komarkami, maluchami, szły na sprzedaż za bezcen. Teraz, żeby kupić motorynkę sprawną , to nawet musisz zapłacić 15.000 złotych.

6 godzin temu, yrl napisał:

Poczekam tylko aż to szaleństwo z wirusem się skończy. 

Jakie masz książki ?  Jakie masz gry ? Podaj tytuły.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Boromir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Boromir napisał:

Jakie masz książki ?  Jakie masz gry ? Podaj tytuły.

Co do gier to w większości strategiczne. Total Wary, Civilization 3,4. Herosy 2,3,5. Trochę fabularnych, h&s, sportowe itd. Dużo też mam płyt z Cd-action.

Książki to głównie Verne, Tolkien ale też historyczne i fantastyka. Mam też dużo czasopism CD-Action. Moją kolekcję Komputer Świat Gry wywaliłem na śmietnik a teraz bym do niej wrócił ?

 

Nie chodzi mi o zarobek bo na kasę nie narzekam. Chciałbym sprawić radość najsłabszym. Może jakieś chore dziecko chociaż na chwilę poczuje się lepiej i zapomni o chorobie czytając takiego Verna. Kurczę przecież można też dokupić w antykwariacie inne książki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yrl napisał:

Nie chodzi mi o zarobek bo na kasę nie narzekam. 

Ostatnio kupowałem od skąpca Cd -Action 2 płyty za 50 złotych, gość mi powiedział, albo kupuję za takie pieniądze, jakie on proponuje, albo nie, a nie mogłem znaleźć, innego źródła, gdzie mogę kupić ta grę. To samo tyczy się ze starymi czasopismami CD - ACTION , widziałem na sprzedaż stare czasopisma bez płyty za 100 złotych jeden egzemplarz.

 

I zaczyna się, kup grę oryginalną Hired Team Trial, Croc 2 wejdź na allegro i obczaj ceny.

 

Jak chcesz pomóc to ok. Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2020 o 01:27, Ksanti napisał:

Mam takie perełki jak Medievil, Crash Team Racing, Worms Armageddon, Dino Crisis, Colin McRae Rally, Spyro, Tombi czy Gran Turismo 2.

 

W dniu 4.02.2020 o 01:27, Ksanti napisał:

Jest też PS2, które od lat leży nie używane i tam jakieś ok. 10 oryginalnych gier. 

Byłem pewien, że takie rzeczy już nie schodzą za przyzwoitą cenę. 

Z drugiej strony nowe PS'y nie wspierają już starszych konsol jak i gier.

Z gier to jest kilka części Tony Hawk'a, Soul Calibur 3, Rainbow Six 3, Midnight Club 2, WRC, Tekken 5 i tyle z ciekawszych. 

Powiem, że dość powszechnie spotykane tytuły. Przeglądałem kiedyś aukcje w poszukiwaniu gier na PS2 i gry które się rozchodziły jak ciepłe bułeczki po dziś dzień można kupić za mniej niż 100 zł, czasem koło 5 dych (wszelkie sportówki, GTA, Metal Geary też niebyt drogie). Gdy chciałem sięgnąć po coś bardziej niszowego, tu na przykład Neo Contrę, poniżej dwóch stów nie ma co szukać.

 

W dniu 4.02.2020 o 09:16, Janek Horsie napisał:

na Facebooku podobno są grupy sprzedażowe

Są i tam kupiłem choćby PSP czy też stary telewizor CRT do zabytkowych konsol (ten drugi pozyskałem dosłownie za 4-pak browca dla sprzedającego :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem: trzymać, nie wyrzucać.

Za jakiś czas sprzedać, albo oddać potrzebującym, jak pisał @yrl

 

Kupiłem niedawno grę GTA na PS2 w idealnym stanie. Dałem złotówkę :D Trzymam, za kilka lat sprzedam ze stukrotnym zyskiem.

Edytowane przez Janek Horsie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.