Skocz do zawartości

Zakup drona


debesciak20009

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć bracia. Mam do Was pytanie, bo może ktoś tu jest w temacie dronów. :) planuje kupić sobie za jakiś czas drona do maksymalnej wagi 600 g. Cena, jaką mogę max. przeznaczyć, to 3500 ziko. I teraz moje dwa pytania:

 

-czy ktoś jest w stanie polecić coś dobrego do ceny, którą podałem? Bardziej zależy mi na zdjęciach niż na filmowaniu, więc format RAW mile widziany, a wiem, że takowe sa.

-czy obowiązuje mnie jakiś nakaz rejestracji tego sprzętu czy coś takiego?

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MaxMen napisał:

Do 600g nic nie musisz. Popatrz na YT jest sporo kanałów poświęconych tej tematyce. Testy,recenzje itp 

No właśnie niby tak jest, ale przepisy się ciągle zmieniają i już sam nie wiem. Z tego co wyczytałem do 600g możesz latać wszędzie poza lotniskami itp. Dzięki. Poczytam rzecz jasna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, debesciak20009 napisał:

No właśnie niby tak jest, ale przepisy się ciągle zmieniają i już sam nie wiem. Z tego co wyczytałem do 600g możesz latać wszędzie poza lotniskami itp. Dzięki. Poczytam rzecz jasna :)

Zdecydowanie poczytaj, gdyż nie wszedzie i nie tylko lotniskami. Przestrzeń powietrzna jest trójwymiarowa, trzeba to ogarnąć z mapami lotniczymi. Jest kilka pomocnych aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Conrad napisał:

Zdecydowanie poczytaj, gdyż nie wszedzie i nie tylko lotniskami. Przestrzeń powietrzna jest trójwymiarowa, trzeba to ogarnąć z mapami lotniczymi. Jest kilka pomocnych aplikacji.

Mam apkę dron radar i fakt, jest tam trochę miejsc zakazanych. Mieszkam na pomorzu, więc w sumie interesuje mnie okręg Słowińskiego PN i te rejony. A tam jest rzeczywiście strefa zaznaczona na czerwono. :) muszę faktycznie jest trochę o tym poczytać co nie zmienia faktu, że zakupu dokonam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl zawczasu o zapasie baterii, i ładowarkach. Jak byś chciał gdzieś wyjechać, i dłużej polatać, to ustrojstwo lata 20-30 minut.

Nie znam się, ale jak bym kupował, to chyba https://www.gohero.pl/dji-mavic-mini ze względu na wycieczki, to jest małe i składane, chowasz do plecaka i bierzesz ze sobą.

 

Jest też wersja od razu z trzeba bateriami i potrójną ładowarką.

Edytowane przez Baelish
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, wroński napisał:

Po co ci dron?

Bo jestem z zawodu fotografem i czas na jakieś inne zdjęcia, dron to super pomysł. 

 

Ten dji mavic mini jest ok, ale nie robi zdjęć w rawie. Bardziej skuszę się na DJI mavic air fly combo. Chcę na to przeznaczyć ok. 3800 ziko. 

 

W zasadzie zależy mi tylko na zdjęciach niż filmowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, debesciak20009 napisał:

Bo jestem z zawodu fotografem i czas na jakieś inne zdjęcia, dron to super pomysł. 

Nie obraź się, ale taki fotograf to chyba nic dobrego. Mógłbyś przecież robić inne rzeczy a nie dokładać do tego jeszcze drona.

Zastanów się czy na pewno warto w to dalej brnąć :(

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wroński napisał:

Nie obraź się, ale taki fotograf to chyba nic dobrego. Mógłbyś przecież robić inne rzeczy a nie dokładać do tego jeszcze drona.

Zastanów się czy na pewno warto w to dalej brnąć :(

Tak, warto zobaczyć okolice z innej perspektywy i dla ujęć, których nikt nie zrobił, a zrobię ja.

 

Np jakie rzeczy? 

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński Jak stoisz w miejscu, to się cofasz. Świat idzie do przodu. Wyobraź sobie chociażby jakieś zawody, zloty. Z lotu ptaka jesteś w stanie wykonać lepsze ujęcia niż z kamery. Zobacz na rajdy WRC, tam latają helikoptery z kamerzystami. Kasa w błoto, c'nie? Panie kuuurłłłła, mógł iphonem nagrać a nie ustrojstwami po polach latać :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Imiennik napisał:

Jak stoisz w miejscu, to się cofasz. Świat idzie do przodu.

Stanie w miejscu jest ok.

Można sobie popatrzeć jak lemingi idą do przodu razem z tym swoim światem.

Ja postoję, się popatrzę, się pośmieję, A oni cóż, albo do usranej śmierci będą zapierdalać/iść do przodu albo kojfną od tego dotrzymywania kroku światu.

Ja mam czas, mi się nie spieszy.

Możesz to samo powiedzieć o sobie? :P

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wroński napisał:

Możesz to samo powiedzieć o sobie? :P

Z całą pewnością nie mogę. 

Zaś rozumiem, że Ty mieszkasz w ziemiańce/chatce z guano, zamiast WC masz dołek wykopany patykiem, ujeżdżasz dzikie rumaki, żywisz się runem leśnym i podcierasz liśćmi.

 

2 godziny temu, wroński napisał:

kojfną od tego dotrzymywania kroku światu.

@debesciak20009

Nie kupuj drona bo kojfniesz!

 

 

@wroński

Starczy offtopu, na siłę można sobie zracjonalizować wszystko, nawet komunizm.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam MQ9 Reapper. pułap operacyjny 15.000tys metrów, zabiera do 400kg kierowanych pocisków lotniczych i ma całkiem spory zasięg. Poza tym może krążyć nad celem prawie dobę i przekazywać szyfrowany obraz na żywo. W bazie lotniczej w Mirosławcu stacjonują dwie zajekurwaamerykańskie sztuki i są poza polską jurysdykcją, mogą sobie latać do woli sterowane z kontenera zlokalizowanego gdzieś w na przykład w Langley w stanie Virginia. spokojnej nocy...

Edytowane przez WolfSkin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, WolfSkin napisał:

Polecam MQ9 Reapper. pułap operacyjny 15.000tys metrów, zabiera do 400kg kierowanych pocisków lotniczych i ma całkiem spory zasięg. Poza tym może krążyć nad celem prawie dobę i przekazywać szyfrowany obraz na żywo. W bazie lotniczej w Mirosławcu stacjonują dwie zajekurwaamerykańskie sztuki i są poza polską jurysdykcją, mogą sobie latać do woli sterowane z kontenera zlokalizowanego gdzieś w na przykład w Langley w stanie Virginia. spokojnej nocy...

Za ten suchar należy Ci się puchar. Żal pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dron to piękna sprawa nie tylko dla kogoś kto lubi fotografować. Jestem posiadaczem M2P od roku i sobie chwale. Zrobiłem kurs na licencje, jak poszukasz znajdziesz kursy w całości finansowane przez unie i masz zaoszczędzone jakieś 1500 zł.

 

Lubie podróżować i fotografować a dron daje mi swobodę o której mogłem jedynie pomarzyć mając jedynie aparat w ręku. Tu logistycznie można w krótkim czasie ogarnąć miejsca z różnych przyczyn trudno dostępne i zrobić sobie fajne ujęcia lub też po prostu zobaczyć jak coś wygląda z innej perspektywy. 

 

Ponieważ jest się użytkownikiem przestrzeni powietrznej i lata się w różnych miejscach na różnych wysokościach dobrze jest zrobić kurs bo daje nam to pojęcie o strefach, przepisach i świadomym lataniu aby nie narobić sobie problemów. Sam kurs to nic strasznego.

 

Od lipca ze względu na zmianę przepisów (wszystko na necie jest) jest obowiązek rejestracji dronów.

W tym albo przyszłym roku wchodzi do użytku aplikacja na telefony firmy DJI która umożliwia identyfikację dronów w promieni do 1 km od osoby używającej programu wiec koniec panowie z podglądaniem sąsiadek :)

 

Edytowane przez maVen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.