Skocz do zawartości

"The Grey"


Hubertius

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim przejdę do moich odczuć związanych z tym filmem oraz co o nim myślę to pozwólcie, że zanim to zrobię przedstawię wam jego krótką dwuminutową zawartość;

"Ponowna walka czeka mnie

Ostatnia jaką stoczę

Żyję i dzisiaj umrzeć chcę

Żyję i dzisiaj umrzeć chcę"

Czym jest ten film? W sumie to bardzo dobre pytanie. Z pozoru wydaje się być kolejnym z kategorii B, gdzie akcja jest banalna, a po minięciu filmu szybko o nim zapomnimy. Ale tak nie jest. Już początkowy monolog głównego bohatera dał mi do zrozumienia, że będzie on czymś więcej niż tylko chwilowym umilaczem czasu. Sam film zadaje proste pytania, na które sami nie znamy odpowiedzi.

Jak sobie poradzić, gdy opuszcza nas bliska osoba? Jaki jest sens naszego życia? Czy gdy nie ma już po co żyć i stoimy w obliczu nieuchronnej śmierci lepiej poddać się i skrócić cierpienia czy jednak umrzeć walcząc?

Po jego obejrzeniu nie znalazłem odpowiedzi udzielonej wprost. Aczkolwiek spędzając godziny po jego obejrzeniu (minęło pół roku po jego obejrzenia przeze mnie od początku do końca) zrozumiałem, że nawet gdy będę samotny, głodny, biedny i bez bliskich osób nie mając żadnego powodu do egzystencji ... wciąż chciałbym żyć. Nie potrafię tego wyjaśnić, ale mam wrażenie, że to właśnie ten film pomógł mi w zrozumieniu tego faktu. Prosiłbym, żebyście również go obejrzeli. Nie dlatego, że chcę usłyszeć od was negatywne czy pozytywne opinie. Nie dlatego, byście przytakiwali mi czy jechali po mnie jak po burej su** w odpowiedziach. Po prostu uważam, że warto go zobaczyć. I tylko tyle.

Edytowane przez Hubertius
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HubertiusOglądałem, kilka razy i w pełni się zgadzam, świetny film dający do myślenia. 

 

Nie sugerujcie się notami na filmweb, bo nie o przesadzone wilki czy miałkość w tym filmie chodzi. 

 

Edit:

Orginalny cytat brzmiał: 

 

"Ponownie ruszam w bój. 

Walka ostatnia czeka mnie. 

Żyć i umrzeć tego dnia. 

Żyć i umrzeć tego dnia."

Edytowane przez józekk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quo Vadis? No z tym zakończeniem to dobrze, że zrobili otwarte. Twórcy filmu planowali jednak to rozegrać trochę inaczej i z miejsca wyłożyć wszystkie karty na stół.

Sam możesz to sprawdzić jak wpiszesz na youtube "The Grey (2012) - Shots from Alternate Fight Ending Scene & Slow Motion".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeden z moich ulubionych filmów. Mam wielką słabość do postaci ciągle walczących z przeciwnościami. Mimo, że sam nie chciał żyć, Ottway swoim zachowaniem spoił grupę i zaskoczył sam siebie po prostu prąc nieprzerwanie naprzód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.