Skocz do zawartości

Nauka języka


.LaRs

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia, co polecicie na większą motywację do nauki języka? Uczę się już drugi rok, potrafię się w miarę dogadać ale chciałbym go opanować do perfekcji lecz po pracy i w weekendy nie chce mi się odpalić nawet filmiku na 15 minut. Macie jakieś sposoby na większą motywację?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to nagradzanie się jak np. tydzień bez przerwy się uczysz.

 

Ale jest coś lepszego przynajmniej dla mnie, tzn. wyrobić sobie nawyk.

 

Jakiś czas temu gdy rozszerzałem uprawnienia i musiałem przerobić masę materiału, po kilku tygodniach regularnego zakuwania gdy około 50% materiału miałem zrobione, zrobiłem sobie dłuższą przerwę z pewnych względów. Po jednym dniu bez nauki, emocje i myśli krążyły tylko wokół uczenia się. Zrozumiałem, że wytworzył się nawyk, który przerzuciłem na naukę innych rzeczy już po zdaniu ww. egzaminu. 

 

Także spróbuj w ten sposób, początki są trudne, później lecisz na automacie.

Edytowane przez józekk
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz czas powtarzania do 10 minut, jak nadal nie masz chęci to do 5, a potem nawet do 3-2 jeśli dalej nie masz chęci. Tylko myk jest taki, żeby te 1-3 minuty regularnie powtarzać dzień w dzień (czasem od tego trzeba zacząć) i kiedy po 2-3 tyg czujesz, że nie masz żadnych oporów przed nauką zwiększasz do 5 minut potem 8 (czy x minut) i tak, aż do wyznaczonego momentu. Tylko nie można niczego ponaglać. Tak się robi, jak nie masz żadnych nawyków nauki (np. w szkole/na studiach się tego nie nauczyłeś). Jak nie masz żelaznej woli, to trzeba taką zrobić (mi zabrało 3 lata, żeby mieć ledwie normalną, a może nawet jeszcze nie taka). Przynajmniej ja tak robię. Poczytaj o kaizen, jest parę tanich książek (~20-30zł). Ewentualnie gadaj o głupotach na czatach w tym języku.

Edytowane przez Gromisek
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.