Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napiszę wprost.

Od zawsze nie chciałam mieć dzieci, mając 22 lata zaczęłam regularnie współżyć i zaczęły się lekkie obawy o niechcianą ciążę.

Przez kilka lat sporo czytałam na temat sterylizacji kobiecej oraz byłam w dwóch klinikach na konsultacjach żeby dowiedzieć się jak najwięcej.

Pół roku temu przeszłam zabieg podwiązania jajowodów (w wieku 26 lat).

 

Pytanie 1: Kiedy i jak powiedzieć mężczyźnie o tym, że nie założy ze mną rodziny? Żeby było jasne nie mam zamiaru urabiać nowo poznanego dżentelmena, zwodzić go miesiącami i nagle zafundować mu plaskacza informacyjnego. Zastanawiam się czy zrobić to na pierwszym spotkaniu (najbardziej logiczne według mnie) oraz czy powiedzieć otwarcie w stylu - nie chcę mieć dzieci, czy tobie także to odpowiada?

 

Pytanie 2: Jak mężczyźni oceniają kobiety, które jako pierwsze zapraszają na wspólne wyjście np. na basen lub wspólną kolację? A może w ogóle ich nie oceniacie i jest to wam obojętne, po prostu przyjmujecie zaproszenie lub nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij po prostu chodzić na randki, zobaczysz, kiedy można zakomunikować tak istotny fakt.

Zdarzą się relacje, w których w tym temacie dojdzie do zgrzytu.

 

W jaki sposób chcesz szukać kogoś, kto nie chce mieć dzieci?

 

W ogóle - NAJISTOTNIEJSZE - jakiego chcesz mieć partnera?

 

Ja bardzo chętnie oddalabym Ci moją niechcianą bezdzietność. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na pierwszym spotkaniu po co? Nawet nie wiesz, czy spodobasz się temu mężczyźnie na tyle, że będzie chciał w ogóle z Tobą kopulować, a co dopiero zakładać rodzinę. Coming out robiłbym na Twoim miejscu dopiero jak się lepiej poznacie.

2. Nie mam z tym problemu, żeby to kobieta jako pierwsza wyszła z inicjatywą spotkania. Natomiast miejsce wolę wybrać i zaproponować sam.

 

Z ciekawości zapytam, czemu nie chcesz mieć dzieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, CzikaBoom napisał:

Pół roku temu przeszłam zabieg podwiązania jajowodów

Brzmi to tak nieprawdopodobnie, że aż musiałem spytać Wujka Google, który twierdzi, że operacja podwiązania jajowodów w Polsce jest prawnie zakazana, chyba, że istnieją przesłanki, zagrażające życiu kobiety.

 

Co do Twoich pytań, osobiście wolałbym żebyś powiedziała mi o bezdzietności już na pierwszym spotkaniu. Lepiej walić prosto w ryj niż, jak ja to mówię "życzliwie kłamać" i wodzić faceta za nos.

 

Nie miałbym też nic przeciwko gdyby to kobieta choć raz wyszła z inicjatywą jakiejkolwiek rozrywki. W Twoich słowach brzmi to równie nieprawdopodobnie, co i podwiązanie jajowodów tak więc opcje są dwie:

 

- albo trafił nam się dobrze zakamuflowany troll albo

- himalajka w rozmiarze plus size, która zdała sobie sprawę, że na dzieci nie ma co liczyć i trzeba zwiększyć wartość rynkową, przez zrobienie z siebie miski na nasienie

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chadeusz napisał:

1. Na pierwszym spotkaniu po co? Nawet nie wiesz, czy spodobasz się temu mężczyźnie na tyle, że będzie chciał w ogóle z Tobą kopulować, a co dopiero zakładać rodzinę. Coming out robiłbym na Twoim miejscu dopiero jak się lepiej poznacie.

Skoro mężczyzna zaprasza kobietę na randkę to jest nią zainteresowany. Po za tym wydaję mi się, że jest uczciwie zakomunikować dla niektórych tak ważną rzecz.

9 minut temu, Chadeusz napisał:

Z ciekawości zapytam, czemu nie chcesz mieć dzieci? 

Macierzyństwo zawsze budziło we mnie negatywne emocje, posiadanie dziecka nie jest dla mnie żadnym spełnieniem. Chcę tylko zaznaczyć, że nie pałam nienawiścią do dzieci jak ich rodziców. Nie okazuję niechęci do dzieci w rodzinie lub obcych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie jeśli czujecie do siebie miętę i jest duża szansa, że coś z tego będzie, to wypadałoby swemu towarzyszowi dać znać.

Wpierw lekko a potem z grubej rury, że nie możesz lub nie chcesz mieć dzieci bo to i tamto, lepiej wcześniej niż później. Jeśli o mnie chodzi to chciałbym praktycznie od razu wiedzieć jakbyśmy przykładowo coś do siebie czuli ale ja to ja, więc mówię ze swojej perspektywy. Na pewno byłbym ciekaw skąd taka decyzja i czy na pewno nie przewidujesz zmian w planie. Jeśli mi by pasowało i Tobie - do dzieła, jeślibym kręcił nosem, to też do dzieła ale nogi w drugą stronę i adijos. 

 

Traktuj poważnie facetów, a jest duża szansa iż Ciebie potraktują poważnie. Najgorsze by było ściemnianie jakiegoś Pana tym bardziej jakby w co drugim zdaniu podkreślał, że widzi Ciebie i małego Szymka lub małą Weronikę razem zjeżdżających kajakiem z Niagary. 

Po prostu mów stosunkowo szybko ale bez przesadyzmów, bo to istotna kwestia. 

Edytowane przez SzatanKrieger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Spartan napisał:

Brzmi to tak nieprawdopodobnie, że aż musiałem spytać Wujka Google, który twierdzi, że operacja podwiązania jajowodów w Polsce jest prawnie zakazana, chyba, że istnieją przesłanki, zagrażające życiu kobiety.

Zabieg przeszłam w Niemczech.

22 minuty temu, Spartan napisał:

Nie miałbym też nic przeciwko gdyby to kobieta choć raz wyszła z inicjatywą jakiejkolwiek rozrywki. W Twoich słowach brzmi to równie nieprawdopodobnie, co i podwiązanie jajowodów tak więc opcje są dwie:

 

- albo trafił nam się dobrze zakamuflowany troll albo

- himalajka w rozmiarze plus size, która zdała sobie sprawę, że na dzieci nie ma co liczyć i trzeba zwiększyć wartość rynkową, przez zrobienie z siebie miski na nasienie

Zapewne dlatego, że mało kobiet wychodzi z własną inicjatywą.

 

Rozmiar 38, wzrost 165cm, twarzy nic nie dolega, więc jest także trzecia opcja.

 

PS: Miska na nasienie?! Poważnie...

 

 

17 minut temu, SzatanKrieger napisał:

Najgorsze by było ściemnianie jakiegoś Pana tym bardziej jakby w co drugim zdaniu podkreślał, że widzi Ciebie i małego Szymka lub małą Weronikę razem zjeżdżających kajakiem z Niagary. 

Po prostu mów stosunkowo szybko ale bez przesadyzmów, bo to istotna kwestia. 

Właśnie o to mi chodzi, żeby nie robić zbędnej nadziei. Chciałabym to kulturalnie zakomunikować, jakby co zawsze możemy wyjść ze spotkania i pójść w różne strony.

Edytowane przez CzikaBoom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, CzikaBoom napisał:

Skoro mężczyzna zaprasza kobietę na randkę to jest nią zainteresowany. Po za tym wydaję mi się, że jest uczciwie zakomunikować dla niektórych tak ważną rzecz.

Wyprowadzę Cię z błędu. Jak mężczyzna zaprasza kobietę na randkę to znaczy to tylko tyle, że bierze pod uwagę możliwość kopulacji z tą kobietą. W zależności jak kobieta wypadnie na randce, podejmuję dalszą decyzję do jakiego typu relacji zostanie zakwalifikowa:

- Do żadnej

- ONS

- FWB

 

Po co mi na takim etapie wiedzieć, że nie chcesz mieć dzieci jak ja chcę tylko spuścić z krzyża? I tak bym pomyślał, że kłamiesz ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że zadeklarowałaś pytanie strikte do Panów. Czyżby niedoje***ie mózgowe? Kobiety też mogą Ci odpowiedzieć. Też nie chce mieć dzieci z wyboru ale jesteśmy z dwóch różnych światów ty potrzebujesz kut**a, żeby być doru***na. Kiepściutki start :D

2 minuty temu, Chadeusz napisał:

Wyprowadzę Cię z błędu. Jak mężczyzna zaprasza kobietę na randkę to znaczy to tylko tyle, że bierze pod uwagę możliwość kopulacji z tą kobietą.

I to prawda :) Nie bądz taka hop do przodu, bo możesz się przeliczyc w ocenie sytuacji.

  • Zdziwiony 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CzikaBoom, zastanawiam się po co sobie to zrobiłaś, zastosowałaś nie odwracalne zmiany w swoim ciele, dlaczego?

 

   Swiadczy to o tym że z Twoją głową coś jest nie tak, bo popęd można ograniczyć, oraz to że jeżeli nie chcesz zaskoczyć to nie zaskoczysz.

Zrobiłaś sobie krzywdę na życzenie, coś jak dziara, sznyta, dziwne operacje plastyczne, coś chcesz zamanifestować. W sumie dobrze 

uczyniłaś, złe geny pójdą do piachu, i tyle, Twoja linia ulegnie zakończeniu. Właśnie o to chodzi niektórym, popełniają samobójstwo na różnych

poziomach, jeśli nie fizycznie, to mentalnie.

 

   sam jestem przeciwny eksperymentom i ingerencji na moim ciele, takie dostałem i takie jest. Może z innej beczki, dotyczy tato, czy okleili byście

Ferari nakleikami?

 

   Do Ciebie Czika, teraz jesteś spełniona, mogę się walić, nikt mnie nie zaleje, ale jest ale. Co będzie jak spotkasz tego wymarzonego, któremu dasz potomka

i przedłużysz swoje i jego dna, a tu dupa!

 

Robisz sobie krzywdę dziewczyno!

 

Howgh.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Chadeusz napisał:

Wyprowadzę Cię z błędu. Jak mężczyzna zaprasza kobietę na randkę to znaczy to tylko tyle, że bierze pod uwagę możliwość kopulacji z tą kobietą. W zależności jak kobieta wypadnie na randce, podejmuję dalszą decyzję do jakiego typu relacji zostanie zakwalifikowa:

- Do żadnej

- ONS

- FWB

 

Po co mi na takim etapie wiedzieć, że nie chcesz mieć dzieci jak ja chcę tylko spuścić z krzyża? I tak bym pomyślał, że kłamiesz ?

Jak chcesz spuścić z krzyża na pierwszym spotkaniu to udaj się do divy.

 

5 minut temu, NimfaWodna napisał:

Szkoda, że zadeklarowałaś pytanie strikte do Panów. Czyżby niedoje***ie mózgowe? Kobiety też mogą Ci odpowiedzieć. Też nie chce mieć dzieci z wyboru ale jesteśmy z dwóch różnych światów ty potrzebujesz kut**a, żeby być doru***na. Kiepściutki start :D

Rynsztok w natarciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Adolf napisał:

@CzikaBoom, zastanawiam się po co sobie to zrobiłaś, zastosowałaś nie odwracalne zmiany w swoim ciele, dlaczego?

 

   Swiadczy to o tym że z Twoją głową coś jest nie tak, bo popęd można ograniczyć, oraz to że jeżeli nie chcesz zaskoczyć to nie zaskoczysz.

Zrobiłaś sobie krzywdę na życzenie, coś jak dziara, sznyta, dziwne operacje plastyczne, coś chcesz zamanifestować. W sumie dobrze 

uczyniłaś, złe geny pójdą do piachu, i tyle, Twoja linia ulegnie zakończeniu. Właśnie o to chodzi niektórym, popełniają samobójstwo na różnych

poziomach, jeśli nie fizycznie, to mentalnie.

 

   sam jestem przeciwny eksperymentom i ingerencji na moim ciele, takie dostałem i takie jest. Może z innej beczki, dotyczy tato, czy okleili byście

Ferari nakleikami?

 

   Do Ciebie Czika, teraz jesteś spełniona, mogę się walić, nikt mnie nie zaleje, ale jest ale. Co będzie jak spotkasz tego wymarzonego, któremu dasz potomka

i przedłużysz swoje i jego dna, a tu dupa!

 

Robisz sobie krzywdę dziewczyno!

 

Howgh.

Krzywdę, nie wpływa to na moje zdrowie.

Złe geny bo nie chcę dzieci? rozumiem, że patola dla 500+ przechlewając wszystko jest ok.

Świetne porównanie samochodu do człowieka...

1 minutę temu, Chadeusz napisał:

Po co skoro mogę mieć to za darmo do maksymalnie 3 randek?

W takim razie nie było tematu.

37 minut temu, verde napisał:

A ja mam pytanie - w jaki sposób znaleźć w miarę atrakcyjną (nie mam ogromnych wymagań) kobietę, która nie chce małżeństwa i dzieci? Bo mam wrażenie, że ciężko trafić na taki egzemplarz.

Niestety nie ma reguły gdzie szukać takich kobiet.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że jeśli @CzikaBoom to nie jakiś performance to sam bym się z nią umówił.

 

Powiedz o swoich planach gościowi jak poczujesz, że ta znajomość będzie trwać dłużej niż miesiąc. Lub po ludzku po czujesz, że to człowiek na coś więcej, tak samo jak hipotetycznie powiedziałabyś przed seksem "mam HIVA" jakby co. To ważne a w brew obiegowej opinii mężczyźni mają uczucia.

 

Jeśli o proponowanie aktywności ze swojej strony chodzi, to jest super, brawo ty. Jeśli nie jesteś internetową beką to prezentujesz wszystko czego kobietom brakuje z zasady. Czyli inicjatywę i szczerość, brawo byle tak dalej.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CzikaBoom napisał:

Krzywdę, nie wpływa to na moje zdrowie.

Złe geny bo nie chcę dzieci? rozumiem, że patola dla 500+ przechlewając wszystko jest ok.

Świetne porównanie samochodu do człowieka...

 

   Oj Ty moja myszko inna niż inne. Kocham Was za to kobiety, jesteście takie przewidywalne i stonowane intelektualnie.

Pozdrawiam Cię serdecznie, już się zamykam!

 

Pa.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ja uważam, że jeśli @CzikaBoom to nie jakiś performance to sam bym się z nią umówił.

 

Powiedz o swoich planach gościowi jak poczujesz, że ta znajomość będzie trwać dłużej niż miesiąc. Lub po ludzku po czujesz, że to człowiek na coś więcej, tak samo jak hipotetycznie powiedziałabyś przed seksem "mam HIVA" jakby co. To ważne a w brew obiegowej opinii mężczyźni mają uczucia.

 

Jeśli o proponowanie aktywności ze swojej strony chodzi, to jest super, brawo ty. Jeśli nie jesteś internetową beką to prezentujesz wszystko czego kobietom brakuje z zasady. Czyli inicjatywę i szczerość, brawo byle tak dalej.

Trochę się uśmiałam z tym performance. ;)

Nie robię sobie tzw. beki. Po prostu chciałam zasięgnąć rady.

Nie spodziewałam się wylewu takiego hejtu (nie z twojej strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chce mieć dzieci z jakiegoś powodu to nie chce, nie nam oceniać.

Godzinę temu, CzikaBoom napisał:

Kiedy i jak powiedzieć mężczyźnie o tym, że nie założy ze mną rodziny?

Rodzinę możecie zawsze założyć w sensie Ty i On :)

Aha i jak pisałem - im wcześniej tym lepiej tylko z wyczuciem.

Godzinę temu, CzikaBoom napisał:

Pytanie 2: Jak mężczyźni oceniają kobiety, które jako pierwsze zapraszają na wspólne wyjście np. na basen lub wspólną kolację? A może w ogóle ich nie oceniacie i jest to wam obojętne, po prostu przyjmujecie zaproszenie lub nie?

Szczerze mówiąc to świetna inicjatywa i widać, że kobiecie zależy. Zapewne zależy od faceta ale ja bym to odebrał bardzo dobrze i coś miłego, szczególnie w naszej kulturze, że cały ciężar takich akcji spoczywa na facecie. Jak dla mnie jak najbardziej na plus, bo dajesz jasny komunikat i klarowany, że jesteś zainteresowana :) 

Edytowane przez SzatanKrieger
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red podpiął/eła i odpiął/ęła ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.