Skocz do zawartości

Czy bycie osobistym terapeutą kobiety kiedykolwiek się sprawdziło?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Macie jakieś pozytywne doświadczenia w odgrywaniu terapeuty? Mnie na szczęście już doświadczenie nauczyło i za każdym razem, gdy widzę że laska chce mnie osadzić w tę ramę, to się konsekwentnie wycofuje. Na szybko jestem wstanie wyliczyć 3 takie laski, z którymi na szczęście nie łączyło mnie nic głębszego typu seks, większa zażyłość emocjonalna. Raz zostałem przerzuty i wypluty. Ot, laska mieszała leki psychotropowe z alko, groziła samobójem - starałem się pomóc. Potem nagle zerwała kontakt. Szybka obczajka na fb - laska w związku. Potem standard, gościu lekki Chad z wyglądu, rzucił laskę. Ta napisała do mnie z wyrzutami czemu do niej nie pisze. Oczywiście uniosłem się godnością i już nic do niej nie pisałem. Z kolejną z DDA. Staraliśmy się wspierać. Co ona mi naobiecywała xD Że mi bilet kupi na samolot i przylecę do niej do UK załatwi mi pracę itp. Sama zaczęła te tematy. Że by się do mnie "dobrała". Poznała gościa, kontakt zaczął stopniowo słabnąć. W drugim przypadku nie liczyłem na nic, bo początkowo mieliśmy pisać tylko na tematy około rodzinne. Ogólnie, bycie terapeutą stawia w chorej sytuacji i w ciemnym położeniu względem drugiej osoby. Człowiek szybko staje się naczyniem na cudze popłuczyny. Takie memento dla innych osób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno doswiadczenie pozytywne i kupe negatywnych jeśli o to chodzi. Negatywne były banalne, więc nie będę się rozpisywał, zresztą nie o to było pytanie.

 

Pozytywne było bardzo ciekawe. Już po rozstaniu moja ex przyznała mi się że poszła do terapeuty z jednym tematem, który jej delikatnie zasugerowałem jak jeszcze byliśmy razem. Powiedziała, że pomogło i jest mi wdzięczna.

Edytowane przez leto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolą partnera nie jest bycie terapeutą.

To zajęcie dla kogoś obcego, bezstronnego.

Wpadłem raz w ten schemat, same kłopoty. 

19 minut temu, Kairos napisał:

Jeżeli ktoś się znalazł w relacji terapeutycznej, to niechybny znak, że sam potrzebuje terapii.

Mówię z autopsji ? 

No właśnie mi też wyszło, że potrzebowałem przez to przejść.

Po wszystkim, kiedy przerobiłem to co wyszło ze mnie w trakcie, mocne oczyszczenie.

 

Co ciekawe, nie będąc już z nią w związku, ona podejmowała kontakt by do tego wracać, analizować.

Przerabiała to powoli i trochę docierało, ale z jakichś powodów zrobiła sobie z tego oś kontaktu. 

Ale ja już byłem w innym miejscu, niezainteresowany takimi rzeczami. Przeszła ta chęć 'ratowania' jej, a tak naprawdę kogoś innego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w związku małżeńskim z DDA ale to już długo nie potrwa. Jeszcze siedzę bo mam małe dziecko. Przez lata próbowałem jej pomóc, typu znaleźć pracę, męczyłem żeby się uczyła języków, sam z nią siedziałem godzinami, namawiałem żeby założyła własną firmę (rachunkowość) ona się bała, ja mówiłem że da rade, obwiozłem ją po świecie, nauczyłem pływać, próbowałem tłumaczyć że powinna rozmawiać o uczuciach, mówić co myśli, że jak do rodziców jeździ na weekend  gdzie mieszkało 7 dorosłych osób to  nie musi domu sprzątać tylko może pokaże mi okolice itp itd. Ogólnie myślałem że jest biedna, niedowartościowana i dlatego nie okazuje inicjatywy w związku i uczuć. Latami przytakiwała i nic się nie zmieniało, Jak się urodziło dziecko to było jeszcze gorzej i powiedziałem dość. Przestałem wychodzić z inicjatywą w związku i okazało się że nie ma nic. Sam ze sobą tworzyłem związek. Jak zrozumiała że nie będę już frajerem to ma mnie już daleko gdzieś .  Od 2 lat wszędzie chodzi i wszystkim opowiada głupoty i manipulacje jaki to ja byłem i jestem złym człowiekiem.  Nigdy nie warto inwestować w taki związek bo bokiem wychodzi. Albo laska jest ok i się angażować albo uciekać. Teraz tylko siedzę jak dziecko podrośnie i potem długa. Teraz ja jestem w takim stanie że potrzebuje terapii.

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Wilk said:

Przestałem wychodzić z inicjatywą w związku i okazało się że nie ma nic. Sam ze sobą tworzyłem związek. Jak zrozumiała że nie będę już frajerem to ma mnie już daleko gdzieś .  Od 2 lat wszędzie chodzi i wszystkim opowiada głupoty i manipulacje jaki to ja byłem i jestem złym człowiekiem.  Nigdy nie warto inwestować w taki związek bo bokiem wychodzi.

Jakbym czytal wlasna historie. Ale co bys nie zrobil, bedzie zle: wychodzisz z inicjatywa (starasz sie sterowac tym wozkiem, na ktorym razem jedziecie)-ZLE. Nie sterujesz-ZLE. I wszedzie pomowienia i bzdury. Przerobilem to. Kwadratowe gowno. Ja tez tworzylem zwiazek sam ze soba. Piona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To się sprawdza dość często, jeśli masz na to papier, ona jest Twoją pacjentką, a Ty wykonujesz swoją pracę.

Być może dlatego, że to jest jakiś status, a do tego coś inwestuje w te spotkania (czas, by się pojawić oraz oczywiście pieniądz).

W przypadku bycia terapeutą-amatorem, to też może się wiele zdarzyć, jeśli jej żalenie się jest tylko pretekstem, żeby się z Tobą spotkać, a Ty dobrze wyłapiesz sygnały.

Edytowane przez Demon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.