Skocz do zawartości

Drżenie kończyn


cst9191

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry drodzy Bracia, od jakiegoś czasu mam problem z drżącymi kończynami.

   Na przykład dzisiaj, odrobinkę sobie pobiegałem i teraz, kilka godzin później gdy pochyliłem się nad umywalką i lekko zgiąłem kolana, to moja noga zaczęła drżeć. Jednak, by kończyny mi drżały nie potrzebny jest mi wysiłek fizyczny, czasami siedząc przed komputerem, wyczuwam bardzo delikatne drżenie dłoni lub palców.

   Jako że stosuję leki przeciwlękowe, dotychczas uważałem że jest to efekt uboczny ich stosowania.

 

 

Nie wiem, czy może mieć to odniesienie do mnie, ale mój dziadek chorował na stwardnienie rozsiane, pamiętam jak jedna z jego nóg wpadała w mocne drżenie.

 

Czy ktoś może ma/miał podobnie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenujesz ostatnio bardziej?

Miałem tak pod koniec unitarki. Jeszcze za starych czasów i w miejscu, gdzie młode wojsko było niesamowicie szmacone.

No i tak mi się stało pod koniec pierwszego miesiąca, obie nogi wysiadły. Wystarczyło przebiec kawałek i obie wpadały w takie niekontrolowane drżenie.

Edytowane przez Yolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się że największym prawdopodobieństwem będzie to że przeciążyles  mięśnie które normalnie biorą udział w przenoszeniu obciążenia. Wtedy zatrudnione zostają po części te ścięgna i mięśnie które nie powinny przy tym wysiłku być aktywne i to one mogą powodować drżenie. Wrzuć sobie na luz , jeśli po kilku dniach znów zauważysz drżenie być może w dało się zapalenie. Wtedy tylko lekarz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Yolo napisał:

Trenujesz ostatnio bardziej?

Poruszałem się pierwszy raz od tygodnia, więc można tak powiedzieć.

35 minut temu, Libertyn napisał:

Masz jakieś obciążenia genetyczne?

Objawy mogą wiązać się z wieloma chorobami. Choćby Pląsawicą Huntingtona.

Idąc po kolei, to ojciec z problemami psychicznymi, później nowotwór, tak samo jak tego ojciec. Mama zdrowa, ojciec mamy stwardnienie rozsiane. Reszta rodziny zdrowa lub nie wiem nic o ich chorobach. 

Jeśli chodzi o Pląsawicę Huntingtona, sprawdziłem listę objawów i sporo z nich do mnie pasuje...

 

18 minut temu, thyr napisał:

Wydaje się że największym prawdopodobieństwem będzie to że przeciążyles  mięśnie które normalnie biorą udział w przenoszeniu obciążenia.

Może dopowiem, że drżała mi prawa noga, z lewą nie było problemów. Nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.

 

16 minut temu, leto napisał:

Jeśli występuje to bez wysiłku to stawiałbym, niestety, na jakiś problem neurologiczny.

 

Jakie leki przeciwlękowe? Jeśli benzodiazepiny to nie powinny mieć takich skutków ubocznych.

Wysiłek fizyczny tak jakby uaktywniał, wzmacniał efekt.

Leki które stosuję to propranolol i sympramol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cst9191 napisał:

 

Czy ktoś może ma/miał podobnie?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Idź z tym do lekarza, może masz drgawki, albo stan , w który w przyszłości może tobie zaowocować parkinsonem, albo doczytaj coś o stwardnieniu rozsianym. Ja mam czasami drgawki, ale wtedy, kiedy mam stres i ja to mam z nerwicy, nerwów, jak się denerwuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Ruslan napisał:

Najprościej uzupełnić potas i magnez i zobaczyć czy objawy ustają. Może to być zwykły niedobór tych elementów.

 

Zgadzam się z bratem. Zawsze warto sprawdzić czy to nie banalny niedobór magnezu. Może tak być gdy dużo ćwiczysz, pijesz dużo kawy etc.

 

Mimo to jeśli tylko możesz, skonsultuj się z lekarzem. Strzeżonego Pan Bóg strzeże. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.