Skocz do zawartości

Mandat za nieprzerejestrowanie samochodu w 30 dni od zakupu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, równo 30 dni temu kupiłem samochód. Dzisiaj dopiero miałem wolny dzień w pracy aby pozałatwiać wszelkie urzędy. W skarbówce się troche spóźniłem, lecz wyszło bez konsekwencji. 

 

Niestety jak zajechałem do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu to zaznałem szoku. 

 

Godzina 9 i limit miejsc wyczerpany.

Nosz kurwa jego mać wkurwiłem się strasznie, jutro jadę tam o 7.00 i będę koczował jeszcze przed otwarciem, lecz niestety będę już spóźniony o 1 dzień. 

 

Zastanawiam się czy urzedas wystawi mi mandacik w związku z tym że minął już termin. 

 

Chora sytuacja...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Witam, równo 30 dni temu kupiłem samochód. Dzisiaj dopiero miałem wolny dzień w pracy aby pozałatwiać wszelkie urzędy. W skarbówce się troche spóźniłem, lecz wyszło bez konsekwencji. 

 

Niestety jak zajechałem do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu to zaznałem szoku. 

 

Godzina 9 i limit miejsc wyczerpany.

Nosz kurwa jego mać wkurwiłem się strasznie, jutro jadę tam o 7.00 i będę koczował jeszcze przed otwarciem, lecz niestety będę już spóźniony o 1 dzień. 

 

Zastanawiam się czy urzedas wystawi mi mandacik w związku z tym że minął już termin. 

 

Chora sytuacja...

Trzeba było nadać zgłoszenie pocztą. Liczy się wówczas data nadania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wolverine1993 napisał:

Godzina 9 i limit miejsc wyczerpany.

A nie da się umówić wizyty przez Internet? Ja tak parę dni temu przerejestrowałem samochód w 15 minut. Wolne terminy były dostępne na dzień następny. 

 

A z innej beczki - jak są te mandaty nakładane i przez kogo? Spóźniłem się tylko 4 miesiące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, mirek_handlarz_ludzmi napisał:

A z innej beczki - jak są te mandaty nakładane i przez kogo? Spóźniłem się tylko 4 miesiące

Grzywna czy mandat, jak zwał tak zwał, jest dla ludzi, którzy zakupili pojazd z dniem 1 stycznia 2020, a nie przerejestrowali go w ciągu 30 dni. Ustawa/prawo nie działa w stecz. 

W grudniu rejestrowalem auto, i gadałem z urzędnikiem. 

Kara jest adekwatna od spóźnienia. Jak jeden dzień, to albo przymkną oko albo kara będzie znikoma.

 

Edytowane przez Still
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pani w urzędzie powiedziała mi że prawdopodobnie dostanę karę 200 zł, al decyzja przyjdzie dopiero pocztą i będę mógł się odwoływać, co na pewno uczynię.

 

Doszedłem dziś do wniosku że w urzędzie automaty do wydawania kolejek działają tragicznie wolno i ludzie niecierpliwiac się naciskają po kilka razy po czym bileciki drukują się po kilka razy, system przez to głupieje i robią się sztuczne kolejki. 

Także wczoraj dlatego już o 9 rano nie było wolnych miejsc...

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.