Skocz do zawartości

Laptop do 3500/4000 zł


debesciak20009

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, .LaRs napisał:

A do czego miałby być ten laptop? Do grafiki, do gier, do oglądania filmów czy do zwykłego przeglądania internetu?

Do przeglądania internetu do grafiki/obróbki zdjęć/chociaz wiem, że na laptopie obrabia się trochę inaczej niż na PC. Gry odpadają totalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat wygląda tak:

Szukasz najlepiej na Intelu - minimum absolutne to i5 8250U i wyższe , i7 mile widziane ale uważaj żeby nie wziąć przypadkiem i7 jakiejś turbo starej generacji bo będzie płacz. Unikaj AMD chociaż najnowsze Ryzen-y już dają radę (w jednym lapku mam 2500U to podobny level co w.w. Intel ale jednak mimowolnie mam wrażenie że jest "prawie tak samo dobrze..."

 

SSD i 16GB RAM minimum.

 

Co najważniejsze, a niestety pomijane, przed zakupem idź do sklepu gdzie mają chociażby serie laptopa, którego sobie wstępnie wybrałeś aby zobaczyć, dotknąć, ocenić jakość wykonania, klawiaturę, touchpad. Oglądanie recenzji w tej kwestii nic nie da.

 

Fundamentalna kwestia to matryca w laptopie, znowu j.w. idziesz do sklepu i testujesz, jaki refleks, czy nie za ciemna, czy potrafi pokazać więcej kolorów niż Nokia 3310 (taki jest poziom większości matryc w laptopach) :) 

Oceń też czy potrzebujesz ekranu matowego czy połysku, nie sugeruj się tutaj żadnymi bzdurnymi teoriami na temat jednych czy drugich. Prawda taka że mat lekko pomoże w słońcu ale zaraz przywali ci liścia w twarz jak odpalisz to w domu i zobaczysz po prostu "wyprany" z kolorów i czerni obraz (połysk odwrtonie, dlatego ważna jest jasność panelu) :D nie ma ideałów. Marsz do sklepu - zostaw internet do momentu kiedy zostanie już kwestia ceny :)

Edytowane przez Kotek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inwestuj w szrota intela!!!! Ta firma wybiła się manipulacjami w benchmarkach kosztem bezpieczeństwa. Meltdown niczego was nie nauczyło? W prockach intela podobno jest 600 niezalatanych podatności! A amd? Ok 60... Wiesz dlaczego tak trudno o laptopy z amd ryzen? Bo ludzie masowo je kupują a na Polkach zostaje szrot Intel. Nie dość ze dziurawe to jeszcze drogie - porównaj ceny to sam zobaczysz. Ja mam Asusa fx505 i jest super. Do 4K zł lepszego nie dostaniesz. Masz tam podświetlana klawiaturę, wydajny procek, fajny desgin, wydajny port m2 z dyskiem, niezły ekran. 16gb ramu ...Tobie wystarczy amd ryzen 3 gen3, a jak ci nie spieszno to czekaj na 4 gen która jeszcze bardziej zniszczy intela. Nie bierz intela, bo za pół roku będziesz miał z 50% mniej mocy bo dziury w intela... miałem i5 4gen i wydajność padła na pysk, niby mało ale odczuwalne w cholerę... Pozdrawiam.

Edytowane przez Zły_Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego do czego ma Ci służyć ten laptop. Odpowiedz najpierw na poniższe pytania:

 

- Do czego przede wszystkim będzie Ci służył? Praca, internet, muzyka, filmy (netflix/hbo etc.), gry?

- Czy będziesz pracował głównie na laptopie czy raczej używał go jako stacji roboczej (podpięty monitor + peryferia)

- Czy zależy Ci bardziej na wydajności czy mobilności (dłuższy czas pracy na baterii)

- Czy waga jest dla Ciebie ważna? (ultrabooki są droższe, ale lżejsze)

 

Wtedy będzie można bardziej pomyśleć o doborze sprzętu.

Kolega wyżej wg mnie troszeczkę hiperbolizuje ale zgadzam się z przesłaniem, że aktualnie warto popatrzeć na stajnię AMD, taki pierwszy przykład z brzegu:

https://www.x-kom.pl/p/529301-notebook-laptop-141-lenovo-ideapad-s540-14-ryzen-7-20gb-1tb-win10.html

 

Dobry procesor, 1TB SSD M2, zewnętrzny układ graficzny to jego plusy, z minusów wyczytałem przy testach poprzedniego modelu że ekran nie odwzorowuje kolorów w sposób idealny aczkolwiek ta informacja jest do weryfikacji.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.