Skocz do zawartości

Podciąganie na drążku


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Co sądzicie o podciąganiu na drążku jako jedynym treningu? Czy sylwetka od samego ćwiczenia podciągania sie poprawi znacząco czy gra nie warta świeczki bez sztangi hantli itd. ? Zacząłem się podciągać z gumami treningowymi robie to już kilka tygodni i wydaje mi się że efekty są dość dobre jednak zastanawiam się czy sam drążek wystarczy do rozbudowy mięśni? Czy może radzicie dołożyć jeszcze do treningu jakies wyciskanie i hantle ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam drążek nie wystarczy ale ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała już tak nie musisz kupować hantli masz przecież brzuszki przysiady pompki (najważniejsze) dipy na krzesłach triceps na krześle sie podpierasz od tyłu i robisz takie pompki. Jest dużo ćwiczeń które dodatkowo możesz modyfikować pompki na jednej ręce muscle up. Na początek wystarczy potem kupisz karnet na siłkę albo sporty walki nie ważne jak mięsień wygląda ważne co potrafisz z nim zrobić.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci pobrać apkę "ćwiczenia w domu" (ikonka jak gość robi pompkę na czerwonym tle). Bardzo fajne plany treningowe (3 poziomy zaawansowania), progresja treningowa i rotacja ćwiczeń. Przećwiczyłem już ponad 50h z tą apką i gorąco polecam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xin napisał:

Polecam Ci pobrać apkę "ćwiczenia w domu" (ikonka jak gość robi pompkę na czerwonym tle). Bardzo fajne plany treningowe (3 poziomy zaawansowania), progresja treningowa i rotacja ćwiczeń. Przećwiczyłem już ponad 50h z tą apką i gorąco polecam.

Dużo sie poprawiła u Ciebie muskulatura? Widać spore efekty?

7 godzin temu, WsiunzSuchej napisał:

Sam drążek nie wystarczy ale ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała już tak nie musisz kupować hantli masz przecież brzuszki przysiady pompki (najważniejsze) dipy na krzesłach triceps na krześle sie podpierasz od tyłu i robisz takie pompki. Jest dużo ćwiczeń które dodatkowo możesz modyfikować pompki na jednej ręce muscle up. Na początek wystarczy potem kupisz karnet na siłkę albo sporty walki nie ważne jak mięsień wygląda ważne co potrafisz z nim zrobić.

Robię jeszcze pompki na poręczach i brzuszki na skośnej ławce. Na nogach mi nie zależy. Te podciągnięcia zaczynałem z taką mocną gumą ktora bardzo pomagała sie podciągać, teraz przeszedłem juz na średnio mocną która mniej pomaga a za jakiś tydzień przejdę na lekką , która nie bedzie prawie nic pomagać więc efekty są spoko aż sam sie dziwie. Mam zamiar dojść do tego ze bede sie podciągać bez żadnych pomocy w postaci gum i robić wiele serii.

7 godzin temu, WsiunzSuchej napisał:

Sam drążek nie wystarczy ale ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała już tak nie musisz kupować hantli masz przecież brzuszki przysiady pompki (najważniejsze) dipy na krzesłach triceps na krześle sie podpierasz od tyłu i robisz takie pompki. Jest dużo ćwiczeń które dodatkowo możesz modyfikować pompki na jednej ręce muscle up. Na początek wystarczy potem kupisz karnet na siłkę albo sporty walki nie ważne jak mięsień wygląda ważne co potrafisz z nim zrobić.

A czy łączyć drążek z pompkami na tym samym treningu? Czy raczej w 1 dzień pompki a w inny drążek? Wiem ze niektórych partii nie wolno łączyć bo efekty są marne. Jak to z tym jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SSydney napisał:

Błąd, nogi to filar i POŁOWA mięśni ciała. Będziesz miał gorsze wyniki góry, jeżeli olejesz dół. ? 

Cała siła człowieka zaczyna się od nóg. ?

Ja chce w sumie tylko " poszerzyć " plecy tak zeby wygladac na szerszego w barkach , nogi sprawa drugorzędna.  Czy łączyć podciąganie na drążku z pompkami na poręczy i pompkami klasycznymi na tym samym treningu? Czy moze tego unikać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adrianoob napisał:

Ja chce w sumie tylko " poszerzyć " plecy tak zeby wygladac na szerszego w barkach , nogi sprawa drugorzędna.

Twója sprawa, ja tylko mówię jak jest.

7 minut temu, Adrianoob napisał:

  Czy łączyć podciąganie na drążku z pompkami na poręczy i pompkami klasycznymi na tym samym treningu? Czy moze tego unikać?

Ja łączę ale ja to robie na silowni z dowieszonym 10 kilo pod jajami. Ogólnie polecam ćwiczyć każdą partię kilka razy w ciągu tygodnia.

 

Nie wiem na ile masz możliwość progresji z utrudnieniem ćwiczeń. Zainwestuj może parę pln-ów w dwa hantle z możliwością dokladania ciężaru. Ja kupiłem kiedyś 2x 10 kilo za 80 zlotych na olx. Do ćwiczenia braków jak znalazł później dokupisz ciężaru coś najwyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynalem od Max.5 podciagniec. Teraz potrafie zrobic 11. Zaczynalem bez gum. Robię 6 serii 3 x tydz. po 7-10 podciagniec w różnym chwycie. 

 

Progres jest ale powoli. Za to efekty niesamowite. Fantastyczna rekompozycja. Już nie odejdę od kalisteniki i podciagania- najlepsze treningi ever(również po to, żeby zbudować estetyczną, rownomierna sylwetke). Trenuje od 20 lat i dopiero zaczynając z kalistenika w zeszłym roku jestem zadowolony z efektów. Ale oczywiście bez zmian "w kuchni" nie ma mowy o żadnych super-przemianach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Adrianoob napisał:

Czy łączyć podciąganie na drążku z pompkami na poręczy i pompkami klasycznymi na tym samym treningu? Czy moze tego unikać?

Można. Gdyż ćwiczenia z własnym ciężarem ciała. Nie obciążają organizmu tak mocno jak ćwiczenia oporowe. 

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad roku stosuje taką formułe ćwiczeń.

Codziennie robie 150 pompek,przebiegam 3-10km i podciągam się.W weekend przerwa od podciągania,efekty są świetne.

Co do podciągania,jeżeli jesteś w stanie podciągnąć się chociaż 4-5 razy to rób tzw. Trening Armstronga (wygogluj i pierwszy link).

Najlepszy trening jaki istnieje,jak zaczynałem to z 5 podciągnięć w 8 tygodni doszedłem do 13.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciąganie na drążku to bardzo dobry sposób na wyrobienie siły i wzmocnienie mięśni - pod warunkiem, że podciągasz się prawidłowo.

 

jak najbardziej warto.

 

(tak jak napisał Mathias powyżej - kalistenika to najlepszy sposób na zbudowanie estetycznej, równomiernie umięśnionej sylwetki - czyli naturalnej, ludzkiej, w stylu starożytnych greckich atletów)

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adrianoob napisał:

A może macie jakieś jeszcze sprawdzone sposoby na poszerzenie w barach? Ja sie podciagam w szerokim uchwycie ( nachwytem ). Znacie jakies sprawdzone cwiczenia nie tylko na drążku zeby sie rozrosnąć w barach? ( wiem zalezy od genetyki, kośćca bla bla bla ) 

Stanie/pompki na rękach. Wystarczy kawałek ściany, o którą będziesz mógł się opierać. Do tego hantle i możesz zrobić naprawdę dużo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz ćwiczyć nóg ok. Będziesz wyglądał jak bocian - poczytaj na SFD jak ludzie, żałują że nogi odpuszczali na początku treningu.

 

Moim zdaniem pompki+podciąganie+przysiady to takie minimum. Chociaż polecam oczywiście skazanego jako wstęp i pozycję obowiązkową jeśli chodzi o ćwiczenia z masą własnego ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adrianoob napisał:

wiem zalezy od genetyki, kośćca bla bla bla

Nie blabla. Tylko taka jest prawda. Jeśli nie masz szeroko rozstawionych obojczyków to nigdy nie będziesz "szeroki". Tak samo jest z obręczą miednicy. Jeśli jest szeroka. To nigdy nie będziesz chłopak śląski w barkach szeroki w dupie wąski. Można to trochę maskować i dodać  mięśnia. Ale wtedy to micha i siłownia oraz trening oporowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Baca1980 napisał:

Nie blabla. Tylko taka jest prawda. Jeśli nie masz szeroko rozstawionych obojczyków to nigdy nie będziesz "szeroki".

Tylko na takie rzeczy nie ma sensu patrzeć i tak ich nie znienisz jeżeli jesteś niski wąski itd to kości nie zmienisz ale są rzeczy które da się zmienić jesteś gruby możesz schudnąć chudy może nabrać masy mały może się nauczyć uderzać w punkty witalne i nikt takie ciosu nie wytrzyma na takie rzeczy trzeba patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, WsiunzSuchej napisał:

uderzać w punkty witalne i nikt takie ciosu nie wytrzyma

Ajwaj kop w jaja nie jest jakąś tajemną sztuką;).

 

14 minut temu, WsiunzSuchej napisał:

Tylko na takie rzeczy nie ma sensu patrzeć

Jest sens bo trzeba mierzyć siły na zamiary. Nie raz powtarzam. Każda aktywność fizyczna jest dobra. Ale aby być naprawdę "kotem". To trzeba dobrać sobie taką aktywność do której pasuję nasza genetyka. Co z tego że np. lubię ruch na świeżym powietrzu(szczególnie marsze). Jeśli byłbym marnym maratończykiem albo ultrasem. Kalistenika również nie dla mnie bo mam  za ciężką "dupę" czyt. dolną część ciała.  Za to jestem b. dobrym trójboistą:). 

I najważniejsze nie podążać "chwilowymi" modami. Tylko znaleźć sobie własną niszę.

Edytowane przez Baca1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piter_1982 napisał:

Jak nie chcesz ćwiczyć nóg ok. Będziesz wyglądał jak bocian - poczytaj na SFD jak ludzie, żałują że nogi odpuszczali na początku treningu.

 

Moim zdaniem pompki+podciąganie+przysiady to takie minimum. Chociaż polecam oczywiście skazanego jako wstęp i pozycję obowiązkową jeśli chodzi o ćwiczenia z masą własnego ciała.

Bede wyglądać jak biały  Deontay Wilder , mistrz WBC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Adrianoob napisał:

Dużo sie poprawiła u Ciebie muskulatura? Widać spore efekty?

Jestem bardzo zadowolony z tej aplikacji, miałem zastój progresji przy poprzednim planie i po zmianie poszło dalej. Szczególnie zauważalnie poszły naramienne boczne i tylne - nigdy tak mi ich nie wywaliło. I w końcu zrobiłem skośne brzucha tak jak chciałem (a'la Jason Statham na redukcji). Oprócz tego także ćwiczę na drążku, chociaż plecy też ok zrobisz tą appką. Ja nie chcę być jakiś ogromny, skupiam się na tym aby co roku mieć lepszą definicję.

Edytowane przez Xin
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podciąganie - moim zdaniem spoko sprawa. Zwłaszcza w warunkach domowych, obecnej kwarantanny gdzie nie można i nie powinno się za bardzo wychodzić.

Montuje się drążek i jedzie się z tematem. Same zalety :)

Dla wzmocnienia efektu warto zainwestować w jakąś przedtreningówkę, aby szło w mięśnie - bo przecież po to się to robi. Zwykle robiłem to na siłówni w punktach, ale teraz zamknięte, więc trzeba samemu komponować.

Tutaj https://swiatsupli.pl/pl/95-przedtreningowki-mocne 

sporo tego mają. Niektóre się trochę cenią, ale nie bez przyczyny, bo jakościowo jest to całkiem dobra opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.