Skocz do zawartości

Rucanie palenia - efekty uboczne


Rekomendowane odpowiedzi

Po dziecięciu latach palenia jednej paczki czasami dwóch na dobę rzuciłem z dnia na dzień.  Pierwszy po rzuceniu okres był trudny. Skutki uboczne które mnie dopadły to:

  • rozdrażnienie
  • senność- tu muszę uzupełnić dużo przez pierwsze dwa tygodnie spałem, drzemki po pracy wieczorem i całą noc.
  • chęć poczucia dymy - tu chodziłem do palaczy i wąchałem dymek przez pierwszy tydzień, później coraz bardziej ten zapach mi brzydł.
  • ogólnie przytyłem(10 kg) bo zamiast papieroska jadłem przekąski

Ogólnie nie palę już czternaście lat i wszystko poszło mi na plus od smaku węchu po płuca i popęd już o sile i wytrzymałości nie wspomnę. Polecam każdemu kto chociaż pomyśli o rzuceniu tego nawyku. Skończyłem palić kiedy paczka fajek typu LM niebieskie kosztowała w granicach czterech zeta, nie chcę przeliczać ile kasy zaoszczędziłem przez ten okres a o zdrowiu tu nie mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2020 o 23:23, Spartan napisał:

paliłem przez prawie 10 lat około 3 paczek dziennie

O kurwa, 60 papierosów dziennie, płuca na etacie komina miałeś.

Mi najwięcej poszło 40 w ciągu dnia i czułem że dym paruje uszami.

Dobrze jest nie palić a jeszcze lepiej nie mieć  żadnych nałogów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tematu z paleniem - biorę plastry antynikotynowe i narazie jest nieźle. 

Przez pierwsze kilka dni ograniczyłem palenia z paczki dziennie do 3-4 papierosów a teraz mnie odrzuca zupełnie od fajek. 

Dodatkowo wszelki kontakt z fajkami mnie ciągnie na wymioty i węch mi się wyostrzył na dym - natychmiast czuję jak ktoś palił i nie mogę znieść tego zapachu. 

 

Zobaczymy za tydzień, dwa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby to na wykopie napisali, PANOWIE PIJCIE ZE MNĄ DZIŚ KOMPOT! 

---30 DZIEŃ DZISIAJ MIJA JAK RZUCIŁEM PALENIE :3 :3 :3---

a dokładnie 30 dni 14 godzin, 48 minut.

Basen już 2,5 miesiąca i zaczynają być efekty w pracy płuc. Dopiero dziś zauważyłem pozytywne skutki nie palenia. Nadal mam poczucie że coś straciłem, jakąś czynność ale zamieniłem to na pice np. herbaty albo kawy (kawa oczywiście nie więcej niż 2-3 filiżanki. Cukier baaardzo okazyjnie, staram się nie jeść bo lipomastia sama nie zejdzie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nie pisałem w temacie: NIE PALĘ 69 DNI, 10 GODZIN I 34 MINUTY !

Po ok. 60 dniach węch zaczął mi właściwie i pełnie działać. Zaczynam być wyczulony na zapachy, wiele woni czuję których nie czułem.

Kasa topnieje o wiele wolniej na koncie :3 

Same pozytywy :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.