Skocz do zawartości

Zdjęcia na profilu instagram


apogeum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam braci, poznałem laskę i postalkowałem ją trochę w internecie, znalazłem instagrama, na którym 23 na 27 zdjęć to zdjęcia swojej twarzy, a z tych 23 zdjęć z 90% to samojebki. Dlaczego niektóre kobiety tak robią, co to oznacza? Ja podejrzewam jakieś zaburzenia narcystyczne, czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, apogeum said:

znalazłem instagrama, na którym 23 na 27 zdjęć to zdjęcia swojej twarzy, a z tych 23 zdjęć z 90% to samojebki. Dlaczego niektóre kobiety tak robią, co to oznacza?

Tak u mężczyzn, jak i u kobiet oznacza to patologiczną potrzebę ciągłej walidacji, połączoną z utajonym kompleksem niższości, wynikającym z przekonania, że jedyne, co ma sie do zaoferowania światu, to wygląd.

 

Takie osoby z reguły nie potrafią zaangażować się w rozwijanie siebie na poziomie innym niż wygląd i jeśli mają jakiekolwiek wrodzone talenty, to marnują je. Dotyczy to również talentu do tworzenia trwałych więzi emocjonalnych z kimś innym, niż własne odbicie w lustrze.

 

Poza tym często idzie to w parze z nadmierną potrzebą kontroli własnego wizerunku i tworzeniem fikcyjnej rzeczywiści wyłącznie na potrzeby social mediów. Książki, których się nie czyta, ale którym się robi fotki. Dania, które się robi tylko po to, żeby walnąć słit focię. Faceci, którzy służą tylko za akcesoria. "Luksusowe" gadżety i samojebki na tle disnejowskich widoczków. Często taka fikcyjna rzeczywistość wypiera u takiej osoby realne życie, z uwagi na to, że autor(ka) podświadomie bardzo nisko ocenia siebie i swoje życie, i ma podświadomy przymus tworzenia "lepszej" fasady.

 

TL;DR: Patologiczne atencjuszostwo, trzymać się z daleka.

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atencjuszka, jakich obecnie miliony (setki milonów?). Nie koniecznie NPD, ot po prostu dziecko naszych czasów.

3 minutes ago, yrl said:

Kiedyś na pewnym portalu poznałem dziewczynę co chyba z 50 takich zdjęć miała

Pfff, znam taką co na FB ma ich setki. I do tego ogromna większość to pro zdjęcia robione przez fotografów. Fakt, dużo zdjęć jest fajnych, bo laska jest mocno into cosplay, ale trudno nie zauważyć, że wieje narcyzmem na kilometr. No i parę tysięcy znajomych na FB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.