Skocz do zawartości

Ćwiczenia palców


Piter_1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że jako dziecko miałem problemy z rozwojem dłoni obu. Mam słabe palce do dziś, znacząco słabsze niż inne części ciała. Używałem tych małych przyrządów ale po krótkim czasie wszystko co kupowałem stawało się może nie niezdatne do użytku, ale dawało wyraźnie słabszy opór, szczególnie chodzi o te różne gumowe krążki itp. Czy ktoś zna jakieś dobre urządzenie. Te ze sprężynkami nie do końca do mnie przemawiają bo wymuszają nienaturalny ruch jak dla mnie (może to być skutek złej budowy moich stawów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspinaczka :) Żaden sport tak nie ćwiczy "siły palców" (a tak naprawdę szeregu mięśni znajdujących się w przedramieniu i dłoni, od których zależy praca palców; palce nie posiadają mięśni odpowiedzialnych za poruszanie nimi).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leto napisał:

Wspinaczka :) Żaden sport tak nie ćwiczy "siły palców" (a tak naprawdę szeregu mięśni znajdujących się w przedramieniu i dłoni, od których zależy praca palców; palce nie posiadają mięśni odpowiedzialnych za poruszanie nimi).

Tak, oczywiście zgadzam się z Tobą, że bardzo rozwija siłę palców, ale jest też potencjalnie dla tych palców sportem ogromnie kontuzjogennym. Zerwanie troczków mięśniowych w palcach u wspinaczy są wręcz nagminne. 

 

@Piter_1982 Podpytaj w swoim towarzystwie, czy ktoś zna jakiegoś sensownego rehabilitanta, on napewno pokaże ci mnóstwo fajnych ćwiczeń, które będziesz mógł robić w domu w jednocześnie nie zrobisz sobie krzywdy. 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem jeszcze, żeby komukolwiek się wzmocniły stawy od uderzania nimi w cokolwiek, tym bardziej w ten sposób - bokiem, co obciąża je w nienaturalnym dla nich kierunku zginania.

 

Plus: nie ma czegoś takiego jak mięśnie palca. Jedyne mięśnie, które są w palcach, to mikromięśnie podnoszące włosy.

Edytowane przez leto
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.