Skocz do zawartości

Rośliny doniczkowe i mini ogródek - pomysł na dekorację mieszkania


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, 

Jako, że czasem nachodzi mnie wena twórcza, dzisiaj miałam okazję dać jej upust. Zapalnikiem do tego była dyskusja na chatboxie, gdzie zaczęło się od obrazków z mchu o których wspomniała @Lalka

Uwielbiam babrać się w kwiatkach, handmadingu i generalnie czasem lubię ozdabiać mieszkanie, chciałam się tym pochwalić a i nuż też kogoś zainspiruję. ;)  

 

Dzisiaj będąc w sklepie zakupiłam za grosze taki zmyślny słoik w kształcie kielicha, powsadzałam do niego kawałki paprotki i mchu , który nieświadomie hodowałam w szklanej kuli gdzie siedzi sobie storczyk. ;) Do tego przyozdobiłam innymi różnościami typu kamyczki, uschnięte listki etc. 

Oto efekt końcowy:

0387041219f8e.jpg

d40fd7ff71846.jpg

4546a3be25373.jpg

 

Wcześniej miałam ten cały mech i paproć tu:

bb316446ade1f.jpg

281fdd878a4b3.jpg

... I w sumie dalej są ale nie tak gęsto jak wcześniej. ;)  Co ciekawe, nawet jeśli rosną tak dziko, jak nieproszeni lokatorzy u storczyka, ten drugi wcale się nie skarży ;)  Kwitnie bujnie i co jakiś czas wypuszcza nowe pnącza z pąkami, co więcej: nie muszę go tak często podlewać, bo mech magazynuje dużo wody. ;) 

 

Wątek ten niech będzie skarbnicą pomysłów, jak przyozdobić mieszkanie roślinami w niecodzienny sposób. ;) 

Chwalcie się swoimi roślinkami, ozdóbkami z wysuszonych kwiatów, czymkolwiek co przykuwa oko. ;) 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yolo Bajeranckie! Ale dość upierdliwe w pielęgnacji. Przy moim trybie pracy mogłabym zapominać by ją regularnie zraszać. 

Ta mi się chyba najbardziej podoba :)  :

kokedama-1.jpg

te wiszące też fajnie wyglądają: 

kokedama-10.jpg

Przeglądając obrazy u wujka google też to mi wpadło w oko:

Orchidea-storczyk-obraz-z-zywym-mchem

Znalezione obrazy dla zapytania: dekoracje roślinne

 

page013.JPG

A puszki już dwie mam ozdobione, może wykorzystam je też w końcu jako doniczki. ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Hippie napisał:

Przy moim trybie pracy mogłabym zapominać by ją regularnie zraszać. 

 

 

Ponoć wystarczy co jakiś czas zamoczyć w misce z wodą by nasiąknęła, a potem odcieknąć.

Wtedy na jakiś czas spokój, zatrzymuje wilgoć.

Ale to może też zależeć od typu rośliny, będę u niej niebawem to mogę dopytać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hippie napisał:

Chwalcie się swoimi roślinkami

Dawno daaawno temu kupiłem w supermarkecie jakiś owoc, który zeżarłem a z pestki, absolutnie zdumiony, wyhodowałem ok. 1,5 metrowe drzewko. Nie pamiętam co to było, drzewko już zniknęło w otchlani historii, ale dumny jestem do tej pory jak wspominam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu Chryste... jak moja matka - wszędzie te kwiatki, wiszące - kicham przez te pyłki. Robaki w tym chodzą jakieś wszędzie w domu leżą liście bo kot rozpieprza, nie ma gdzie telefonu położyć bo wszędzie leżą te kwiatki. I ten smród ziemi i liści.

 

Ja mam takie drzewko owocowe to się chyba nazywa bonzaj czyli taka małe drzewko.

f4gZbBD.jpg

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Yolo napisał:

Ale to może też zależeć od typu rośliny

Zdecydowanie. Myślę, że warto właśnie zacząć więc od storczyków, paprotek mchu, małego drzewka bonsai.

Mam małego cytrusa, który w doniczce mi wygląda trochę mizernie i chciałabym go "podrasować" ale nie wiem czy by się przyjął w tej formie... 

 

8 godzin temu, Imbryk napisał:

Dawno daaawno temu kupiłem w supermarkecie jakiś owoc, który zeżarłem a z pestki, absolutnie zdumiony, wyhodowałem ok. 1,5 metrowe drzewko.

Ano, daje to satysfakcje :) Ja z pestki wyhodowałam parę cytrusów, liczi i awokado. Kiedyś też posadziłam w Polsce Ananasa ( odcięłam liście od owocu i posadziłam do ziemi). Wypuścił korzenie i się rozrósł. Niestety moja Mama zaniedbała go jak wyjechałam na 3 tygodniowe wakacje. :(  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.