Skocz do zawartości

A Ty? Co dziś zrobiłeś by nie być przegrywem?


Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdziłem że przyda się taki temat w którym każdy będzie mógł napisać o swoich wysiłkach.

Z racji że wyznaje Kaizen to z góry napiszę, że nie muszą to być jakieś przełomy. Wystarczą małe rzeczy, kroczki. Zagadnięcie do koleżanki w pracy/uczelni, ogarnięcie wiecznego bałaganu, jakeś drobne prace nad kondycją.

 

Ja dzisiaj rano zrobiłem 10 pompek. I pracowałem nad zdolnościami pamięciowymi z pomocą aplikacji PEAK. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co dzień od miesiąca podciągnąłem się na drążku, malutko ale w miarę moich możliwości. Co-dzien-nie!

Poza tym cieszę się każdą godziną życia, pucha uśmiechnięta choć trudności to mam sporo.

Poza tym dbam ostatnio o dietę, od tygodnia nawet trochę bardziej.

Poza tym.... długo by wymieniać a nie wybiło jeszcze południe :D

 

@Libertyn świetny temat! Prosty, pozytywny.

 

Jest takie zagadnienie, które ostatnio uświadomił mi Richard Cooper z youtuba.

Możesz

"Grać by nie przegrać"

lub

"Grać by wygrać"

 

Dlatego jedną rzecz bym zmienił w nazwie tematu: "A Ty? Co dzisiaj zrobiłeś by być wygrywem?"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawy temat.

 

Trochę wróciłem do dbania o dietkę. Walczę po prostu o swoje, nie ma poddawania się, chociaż diabełki za uszami szepczą i probują przekonać do poddaństwa.  Nie ma tak łatwo. Także ćwiczę mocno mięsień silnej woli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień się właściwie dopiero zaczyna. Dotychczas:

- wstałem wcześnie rano (budzik dzwonił o 6.30)

- zrobiłem i wypiłem miksturę oczyszczającą (kryptoreklama: https://portal.bioslone.pl/oczyszczanie/mikstura)

- poranne ćwiczenia fizyczne - powitanie słońca + 7 minut intensywnego treningu z jakimś guru kalisteniki z YT

- śniadanie - jajka z cebulą, brokuły, papryka

- pracuję intensywnie do 17

- w międzyczasie przygotuję obiad (stek, bakłażan, quinoa, sałata) i pójdę na 30 minut spaceru

- wieczorem planuję spotkanie z dziećmi, małą kolację, poczytać książkę i wcześnie pójść spać

Dzień świstaka w sumie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrła jeszcze "czady" nie ostygły, a już mamy nowy clickbaitowy temat przegrywów ?

 

Co zrobiłem, żeby nie być przegrywem? Nic. Bo wszystko co w życiu robię to dlatego, że widzę w czymś sens, jest to dla mojej przyjemności lub też jest coś uzasadnionym altruizmem. Sam sobie nie muszę nic udowadniać, a gdybym nawet chciał to poczułbym się jak na szkoleniu coachingowym gdzie jełop niby wie lepiej co dla ciebie najlpesze i każe ci wstawać rano, patrzeć w lustro i powtarzać te wysrywy:"Jestę zwycieżcom!" To jest dopiero przegrywstwo.

 

Ja zrozumiałem, że przegrywstwo isteniej dopóki przejmujesz się opinią innych. Ty masz mieć wewnętrzny kodeks, coś jak swoje DNA, i według tego sporządzać sobie rachunek sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Idę biegać

-Przewieram nogami, do piątku mają wyjść mi efekty dwóch rozmów rekrutacyjnych na super stanowiskach w zawodzie

-Mam w tym miesiącu wystawę zbiorczą z innymi kolegami i koleżankami

-Prawdopodobnie nawiążę współpracę stałą z jedną galerią, pod koniec miesiąca mam spotkanie, które ma to wyjaśnić

-Byłem wczoraj na "randce" ale bez spiny absolutnie, trochę, żeby nie myśleć o ex trochę, bo panna jest bardzo interesująca, malarka, no niestety od tego klimatu się nie uratuje. Na nic nie robie sobie nadziei i nawet nie chce związki tonie dla mnie, interesujący człowiek po prostu, było śmiesznie

-Jak tylko wyjaśnią się sprawy zawodowe zmieniam miejsce zamieszkania nowy start!

 

-Gdyby nie chady było by super, ale postaram się ich unikać na ulicy, albo po prostu pojadę uberem

 

 

 

 

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.