Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając jeden z tematów o podróżach zacząłem zadawać sobie pytania.

 

Nie przedłużając:

1. Jakie zawody sprzyjają podróżowaniu lub według was są do tego najlepsze?

2. Lepiej jeździć za granicę w trakcie urlopu, mieć pracę zdalną w trybie ciągłym czy ogarnąć sobie na miejscu? 

3. Gdzie warto pomieszkać w Europie aby odczuć luz oraz niskie koszty utrzymania? 

4. Lepsze podróżowanie samemu czy ze znajomymi lub partnerką? 

5. Gdzie zimy i lata są łagodne? (Powiedzmy względnie stała temperatura ok. 20 stopni).

6. Jak znosicie tropikalny klimat? (No chyba, że w nie każdym miesiącu się jedzie)

7. Czy to prawda, że Latynoski lecą na Europejczyków w podobnym stopniu jak Azjatki?

8. Czy warto odwiedzić Curacao, Karaiby i Madagaskar w celu "zbadania" Murzynek? lol

9. Czy Kraje bałtyckie, Białoruś i Skandynawia to dobry kierunek podrywu/ matrymonialny?

10. Gdzie są wasze subiektywne raje do życia na Ziemi?

 

Póki co to takie hipotetyczne pytania i mocno subiektywne ale może powstanie ciekawa dyskusja.

 

 

Edytowane przez Ksanti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ksanti napisał:

Czytając jeden z tematów o podróżach zacząłem zadawać sobie pytania.

 

Nie przedłużając:

1. Jakie zawody sprzyjają podróżowaniu lub według was są do tego najlepsze?

2. Lepiej jeździć za granicę w trakcie urlopu, mieć pracę zdalną w trybie ciągłym czy ogarnąć sobie na miejscu? 

3. Gdzie warto pomieszkać w Europie aby odczuć luz oraz niskie koszty utrzymania? 

4. Lepsze podróżowanie samemu czy ze znajomymi lub partnerką? 

5. Gdzie zimy i lata są łagodne? (Powiedzmy względnie stała temperatura ok. 20 stopni).

6. Jak znosicie tropikalny klimat? (No chyba, że w nie każdym miesiącu się jedzie)

7. Czy to prawda, że Latynoski lecą na Europejczyków w podobnym stopniu jak Azjatki?

8. Czy warto odwiedzić Curacao, Karaiby i Madagaskar w celu "zbadania" Murzynek? lol

9. Czy Kraje bałtyckie, Białoruś i Skandynawia to dobry kierunek podrywu/ matrymonialny?

10. Gdzie są wasze subiektywne raje do życia na Ziemi?

 

Póki co to takie hipotetyczne pytania i mocno subiektywne ale może powstanie ciekawa dyskusja.

1 Kierowca międzynarodowy c+E

2. Praca zdalna, tka jak mój kumpel, który jest informatykiem i pracuje zdalnie.

3. Ukraina, Mołdawia, tam gdzie jest WI - FI możesz pracować przez neta możesz planować trasy żywności dla Biedronki, warunek biegła znajomość Portugalskiego.

4. Jak nie masz, znajomych, z którymi chciałbyś jeździć , gdzie tobie się podoba, jeździj sam, ja jeżdżę na koncerty metalowe sam. nie mam zamiaru się nikogo prosić. 

5. Teneryfa, Tajlandia, południe Europy.

6. Nie wiem, ale muszę kiedyś pojechać.

7. Słyszałem Kolumbijki na facetów, którzy mają blond włosy i niebieskie oczy, takich facetów tam nie.

8. Roksa.pl

9. Tak, byle ten sam krąg kulturowy.

10. Nowa Zelandia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracie @Ksanti

 

7 godzin temu, Ksanti napisał:

8. Czy warto odwiedzić Curacao, Karaiby i Madagaskar

Na Madagaskarze nie byłem, ale wiem co nieco o Karaibach. Wyspy ABC (Aruba, Bonaire, Curacao) może i są warte odwiedzenia, ale z pewnością do bezpiecznych nie należą. Tak samo Karaiby - pamiętaj, że dwa lata temu przeszedł tam potężny huragan, który zniszczył prawie doszczętnie sporą część najbardziej popularnych wysp - Saint Bartholomy, Saint Martin (Sint Marteen) i kilka innych. Zwłaszcza tą drugą - byłem tam łajbą w niecałe dwa miesiące po fakcie i to co zobaczyłem, to był obraz nędzy i rozpaczy. Mówiło się, że 98% budynków zostało nieodwracalnie uszkodzonych. Przestępczość na pewno poszła w górę.

 

Mimo wszystko, i przed huraganem było tam dość niebezpiecznie. Spacer samemu wieczorem po plaży to było przeżycie głęboko religijne :D Lata temu był głośny przypadek, że jedna z turystek zamarudziła w nieodpowiedniej dzielnicy, znaleźli tylko jej poćwiartowane ciało.

 

7 godzin temu, Ksanti napisał:

10. Gdzie są wasze subiektywne raje do życia na Ziemi? 

Lata temu wylądowałem w małym greckim miasteczku Ouranoupolis. Mała, kameralna mieścina, gdzie wydawało mi się, że upływ czasu jakby zdecydowanie zwolnił. O tyle, o ile mentalność Greków wysoce mi nie odpowiada, to miasteczko jest na pewno warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ksanti napisał:

1. Jakie zawody sprzyjają podróżowaniu lub według was są do tego najlepsze?

Firmy, który wysyłają Cię na zagraniczne delegacje, opcjonalnie kierowca C+E.

 

2. Lepiej jeździć za granicę w trakcie urlopu, mieć pracę zdalną w trybie ciągłym czy ogarnąć sobie na miejscu? 

Nie mam pojęcia, ja nie pracuję na etacie i robię sobie wolne kiedy chcę.

 

3. Gdzie warto pomieszkać w Europie aby odczuć luz oraz niskie koszty utrzymania? 

Hiszpania, może Chorwacja. Ciekawi mnie też północna Szwecja lub Finlandia/Norwegia.

 

4. Lepsze podróżowanie samemu czy ze znajomymi lub partnerką? 

Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie. Pojedź gdzieś sam. Ja nie chciałbym podróżować ze znajomymi. Maksymalnie z dziewczyną.

 

5. Gdzie zimy i lata są łagodne? (Powiedzmy względnie stała temperatura ok. 20 stopni).

Wydaje mi się, że północno-zachodnia Hiszpania byłaby OK, Irlandia.

 

6. Jak znosicie tropikalny klimat? (No chyba, że w nie każdym miesiącu się jedzie)

Na dłuższą metę się obrzydza, tak samo jak długotrwałe mrozy lub szarówka.

 

7. Czy to prawda, że Latynoski lecą na Europejczyków w podobnym stopniu jak Azjatki?

Nie wiem, podejrzewam że tak.

 

8. Czy warto odwiedzić Curacao, Karaiby i Madagaskar w celu "zbadania" Murzynek? lol

Warto, ale kobiety nie powinny być priorytetem wyprawy.

 

9. Czy Kraje bałtyckie, Białoruś i Skandynawia to dobry kierunek podrywu/ matrymonialny?

Białorusinki na pewno tak, Skandynawki? No nie wiem. O kobietach z państw bałtyckich nic nie powiem, ale chyba bliżej im do Białorusi mentalnie. No może poza Estonią.

 

10. Gdzie są wasze subiektywne raje do życia na Ziemi?

Walencja, Oceania, Meksyk gdyby nie przestępczość wysoka. Jeszcze Nowa Zelandia, jak napisał @Boromir Opcjonalnie Rzym, Palermo, Stambuł, Lizbona. Nie ciągnie mnie do Azji jakoś.

 

Edytowane przez cst9191
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Ksanti napisał:

4. Lepsze podróżowanie samemu czy ze znajomymi lub partnerką?

Samemu, może czasem ze znajomymi.

Z partnerką odradzam, miałem wiele super wyjazdów i kilka chojowych - jednak wolę sam.

 

8 godzin temu, Ksanti napisał:

5. Gdzie zimy i lata są łagodne? (Powiedzmy względnie stała temperatura ok. 20 stopni).

No chyba tam gdzie klimat morski - czyli np. całe wybrzeże Morza Śródziemnego.

4 godziny temu, Boromir napisał:

3. Ukraina, Mołdawia, tam gdzie jest WI - FI możesz pracować przez neta

Generalnie jak załatwisz sobie internet satelitarny to chyba wisi Ci gdzie się znajdujesz, póki satelity wiszą gdzie mają wisieć. Nie wiem jakie to koszty, ale chyba nie jakieś ogromne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 godzin temu, Ksanti napisał:

Nie przedłużając:

1. Jakie zawody sprzyjają podróżowaniu lub według was są do tego najlepsze?

Programista freelancer, dziennikarz korespondent, pilot, rezydent, steward, marynarz

8 godzin temu, Ksanti napisał:

2. Lepiej jeździć za granicę w trakcie urlopu, mieć pracę zdalną w trybie ciągłym czy ogarnąć sobie na miejscu? 

Zależy od okoliczności i miejsca

8 godzin temu, Ksanti napisał:

3. Gdzie warto pomieszkać w Europie aby odczuć luz oraz niskie koszty utrzymania? 

Mołdawia, Ukraina.

8 godzin temu, Ksanti napisał:

4. Lepsze podróżowanie samemu czy ze znajomymi lub partnerką? 

Zależy co uważasz za lepsze. Samotnika łatwiej okraść, oszukać, zgwałcić. Ze znajomymi mniej luzu.

Najlepiej z partnerką o tym samym zainteresowaniu.

8 godzin temu, Ksanti napisał:

5. Gdzie zimy i lata są łagodne? (Powiedzmy względnie stała temperatura ok. 20 stopni).

Indochiny, USA

8 godzin temu, Ksanti napisał:

6. Jak znosicie tropikalny klimat? (No chyba, że w nie każdym miesiącu się jedzie)

Nie przepadam, zwłaszcza jak jest parno

8 godzin temu, Ksanti napisał:

7. Czy to prawda, że Latynoski lecą na Europejczyków w podobnym stopniu jak Azjatki?

Tak. Prawda że jesteś dla nich takim samym bankomatem co dla azjatek.

8 godzin temu, Ksanti napisał:

8. Czy warto odwiedzić Curacao, Karaiby i Madagaskar w celu "zbadania" Murzynek? lol

Nie lepiej Namibia i plemię Himba?

8 godzin temu, Ksanti napisał:

9. Czy Kraje bałtyckie, Białoruś i Skandynawia to dobry kierunek podrywu/ matrymonialny?

Bałtowie są większymi smutasami niż my. Dziewczyny mają podobne wymagania jak tu. Skandynawia? A lubisz strapony? :P

Jak z Polami ciężko to z zagranicznymi ciężej.

8 godzin temu, Ksanti napisał:

10. Gdzie są wasze subiektywne raje do życia na Ziemi?

Singapur

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: operator wycieczek (tak to się chyba nazywa). Znałem jedną dziewczynę, która tak pracowała na początku drugiej dekady swojego życia; zwiedziła pół Europy, jej wiedza na temat atrakcji turystycznych w basenie Morza Śródziemnego jest po prostu imponująca, potrafi z głowy rzucać nazwy plaż w prawie dowolnym miejscu, które jej tam wskażesz na mapie.

2: nie wiem. Z opinii koleżanki, którą wspomniałem w punkcie 1, i jedno, i drugie jest spoko.

3: z tego, co się orientowałem, luz z reguły koreluje ujemnie z kosztami. Najbardziej przyjazne dla życia miejsca w Europie, z opinii moich znajomych którzy pomieszkiwali dłużej za granicą, to Holandia (duże miasta: Ams, Rott), Norwegia, Dania i Szwecja; wszystkie należą zdecydowanie do drogich.

4: ja lubię to i to. A najbardziej chyba z paczką znajomych; samemu może być czasami samotnie, z partnerką można się pokłócić (oj miałem taki jeden smutny przypadek, wyjazd spalony przez to); paczka znajomych wydaje się optymalnym kompromisem.

5: to łatwo znajdziesz na wikipedii; nie wiem, czy istnieje na Ziemi miejsce, gdzie przez cały rok średnia temperatura nie spada poniżej 20 stopni, to dość wygórowane oczekiwanie.

6: nie byłem, nie wiem

7: j/w

8: j/w

9: nie byłem tam w celach "podrywowych", ale dziewczyny z krajów bałtyckich i wschodnich słowiańskich, które się tam spotyka, wydają się całkiem do rzeczy (za wyjątkiem Litwy, gdzie możesz dosłownie spotkać ludzi którzy na hasło "Polak" mają w oczach zew mordu)

10: wszystkie Niebieskie Strefy plus Nowa Zelandia.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Imbryk napisał:

 

Generalnie jak załatwisz sobie internet satelitarny to chyba wisi Ci gdzie się znajdujesz, póki satelity wiszą gdzie mają wisieć. Nie wiem jakie to koszty, ale chyba nie jakieś ogromne.

Nie zmienia faktu, ze musisz być pod netem, z tym satelitarnym jest różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.