Skocz do zawartości

Modernizacja PC


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że za jakiś czas chcę zmienić procesor z obecnego i5 8500, na jakiś i7, a także zasilacz, i chłodzenie procesora, a w przyszłości wskoczy na pokład też jakiś lepszy GeForce RTX. To w takim przypadku jaki procesor polecacie? Budżet jaki będę mógł przeznaczyć na modernizację to 3500-3800 zł. Poniżej wstawiam konfigurację aktualnego zestawu.

 

8iKR51i.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - ciężko.

3800 zeta i chcesz procek z coolerem, kartę i zasilacz.

Jak masz GTX 1080 no to chyba 2070S lub wyżej.

2070S - 2.5k, zostaje 1300.

I7 8700k kosztuje 1600. Więc -300.

be quiet! Dark Rock Pro 4 to już 250 zeta, więc -550.

Zasilacz - mówiłeś chyba, że chcesz +800W - be quiet! POWER ZONE 850W - 600zł, więc -1150.

 

Oczywiście można taniej znaleść - zasilacz i chłodzenie. A procesor - no ja bym wziął I5 8600k / 9k. No bo I7 są drogie a różnica wręcz śmieszna.

 

I kwestia monitora - masz Fhd 60hz bo mi mówiłeś - ja bym w ogóle grafiki nie zmieniał i zostawił 1080 która da radę chyba ze wszystkim.

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analconda

Trochę źle zrozumiałeś, bo karta będzie dopiero za jakiś czas.

 

1 minutę temu, Analconda napisał:

I kwestia monitora - masz Fhd 60hz bo mi mówiłeś

Mam 75Hz, ale po prostu chcę zmodernizować pc tak, żeby mieć odpowiedni zapas mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Patton napisał:

Trochę źle zrozumiałeś, bo karta będzie dopiero za jakiś czas.

A to jak nie wliczasz karty i masz 3800 na Procek+cooler+zasilacz no to izi:

I7 9700k - niewiele droższy od 8700k i niewiele mocniejszy od 8700k - 1800.

Cooler - be quiet! Dark Rock Pro 4 - 250.

Zasilacz - be quiet! POWER ZONE 850W - 600.

No to masz 2700.

 

Jak bardzo chcesz wydać te +3500 to możesz jakiś watercooler kupić ale nie wiem ile to rzeczywiście daje.
A zasilacz Asus ROG Thor 850 albo 1200W - fajny bajer ma bo pokazuje ile ssie prądu - ale za takie coś się extra dopłaca.

 

Edytowane przez Analconda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bernevek napisał:

Po co przeplacać za intela? Teraz AMD ma Ryzeny, które są tańsze i niczym nie ustępują intelom. Ryzen 3600x spokojnie wystarczy. 

7 minut temu, vand napisał:

Owszem, Ryzeny dużo lepiej wypadają, Intel jedzie aktualnie tylko na marce

Wydajność jest taka sama intel i amd. Tylko do Amd musiałby wziąć płyte (i tak cenowo wyjdzie podobnie).

A jeszcze lepiej poczekać bo niedługo nowe procki od AMD się pokażą. No - ale jak Patton chce I7 to I7 9700k.

 

Jak kupisz teraz to niedługo będziesz żałował - czas szybko minie a nowe procki mają być o wiele mocniejsze (amd od amd) - nie kilka % wydajności jak u intela.

 

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trzeźwo patrząc to masz zestaw, który uciągnie wszystko, można się pokusić o lepszą kartę graficzną ale też niekoniecznie, no i trzeba poczekać na premiery nowych Navi oraz RTXów bo to dopiero będzie zmiana, poprzednie to tylko refreshe. To samo tyczy się procesorów, od kilku generacji oferowany jest lekko podkręcony syf nie dający zbyt dużego "boosta" (poza AMD które faktycznie zaatakowało i dorównało/przewyższyło Intela wydajnością), może wraz z kartami wpadną też mocne procesory.

 

Podsumowując, słaby moment na upgrade, wytrzymaj jeszcze chwilę :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patton napisał:

Budżet jaki będę mógł przeznaczyć na modernizację to 3500-3800 zł. Poniżej wstawiam konfigurację aktualnego zestawu.

Chcesz tyle wydać, na jaki okres czasu potrzebny tobie taki komputer, czy planujesz później innego kompa czy za kilka lat będziesz modernizował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Boromir napisał:

na jaki okres czasu potrzebny tobie taki komputer

Na kilka lat.

 

12 minut temu, Boromir napisał:

czy planujesz później innego kompa czy za kilka lat będziesz modernizował ? 

Jeśli będzie się opłacało, to będę modernizował, a jeśli nie, to kupię nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Analconda napisał:

Wydajność jest taka sama intel i amd. Tylko do Amd musiałby wziąć płyte (i tak cenowo wyjdzie podobnie).

A jeszcze lepiej poczekać bo niedługo nowe procki od AMD się pokażą. No - ale jak Patton chce I7 to I7 9700k.

 

Jak kupisz teraz to niedługo będziesz żałował - czas szybko minie a nowe procki mają być o wiele mocniejsze (amd od amd) - nie kilka % wydajności jak u intela. 

Ryzen 4 to będzie ostatni procesor na podstawkę AM4, więc na pewno kupując płytę z tą podstawką będzie on obsługiwany. Wtedy zawsze procesor po premierze nowych Ryzenów można wymienić. Zapewne AM5 przyniesie obsługę DDR5 i może PCIE 5.0.

Nowe procesory od Intela to nowa podstawa LGA1200 i więcej "rdzeniuf". Takie odgrzewane kotlety. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.