Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma taką uciążliwość? To objaw alergii na któryś ze składników piwa? Jak mam sprawdzić na który dokładnie? Lubię stan upojenia i nie chcę z tego rezygnować. ?

Wczoraj mnie strasznie zatkało po 0,5l Żywca. ?

 

Dodam, że ogólnie katar mnie często męczy jak gdzieś wychodzę (przy zmianie temp.), pojawia się bez przeziębienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki przewlekle zatkany nos od klimatyzacji.  Używam irygatora Resprimer, zawiera sole mineralne. 

I tak od dłuższego czasu. 

Ogólnie byłoby mi to dość obojętne, ale jestem przewrażliwiona na punkcie nienagannej mowy.  

A zatkany nos zniekształca mi głos. 

A ten preparat mi polecił osobiście mój lekarz. Plus czasami używam również olejków nawilżających - olej oliwkowy rafinowany.  

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bruxa napisał:

Lubię stan upojenia i nie chcę z tego rezygnować. ?

Jesteś nieustannie podpita?

No to próbuj różnego piwa i patrz które nie ma jakiegoś składnika.

 

Łatwo też pomylić piwo z moczem np marka na T- i kończy się na -skie. Na pewno chodzi o piwo?

Edytowane przez Analconda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Bruxa napisał:

Wczoraj mnie strasznie zatkało po 0,5l Żywca. ?

Może właśnie dlatego. Spróbuj coś mniej koncernowego, a jeśli bardzo lubisz lagery, to może coś niemieckiego, warzonego zgodnie z prawem czystości?

 

Ewentualnie przetestuj pszeniczne, to będziesz wiedzieć, czy to zboże Cię uczula.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwa nietolerancja histaminy (z powodu niskiego poziomu DAO w organizmie, kwestia wrodzona). Następnym razem przed piciem walnij 200mg wit. B6, może pomoże :)

 

Albo się przerzuć na czystą, znacznie mniejsze ryzyko powikłań :D

Edytowane przez leto
  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bruxa napisał:

Wczoraj mnie strasznie zatkało po 0,5l Żywca. ?

Wypróbuj jakieś kraftowe, rzemieślnicze ze znanym składem i patrz na swoją reakcję.

 

26 minut temu, Bruxa napisał:

To objaw alergii na któryś ze składników piwa? Jak mam sprawdzić na który dokładnie?

No chyba jedynie wizyta u alergologa i porządne testy.

17 minut temu, Kim Un Jest? napisał:

nasączając wacik alkoholem i wtykanie go sobie

Cudownie że jeszcze ktoś pamięta o tej metodzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bruxa napisał:

To objaw alergii na któryś ze składników piwa?

Jeżeli masz to po piwie, a po winie nie, to najprawdopodobniej tak. 

 

57 minut temu, Bruxa napisał:

Jak mam sprawdzić na który dokładnie?

Idź do alergologa,  zrobi wywiad a potem najprawdopodobniej zleci ci testy alergologiczne. Można je zrobić na słód, chmiel, drożdże piwowarskie, Ale bez szczegółowego wywiadu lekarskiego ciężko gdybać. Sugeruję poradę live a nie online. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Imbryk napisał:

Wypróbuj jakieś kraftowe, rzemieślnicze ze znanym składem i patrz na swoją reakcję.

Oczami wyobraźni widzę, jak @Bruxa po skrzynce różnego rodzaju piwa..." o kurła, już nie pamiętam, po którym nie mam kataru..."

Byle nie uczulenie na alkohol, nie może być nic gorszego.

Edytowane przez Leniwiec
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bruxa napisał:

To objaw alergii na któryś ze składników piwa?

Ja na przykład jak sobie zjem pizze to może nie mam kataru, ale taką generalnie jakby chrypkę.

Wydaje mi się, że to jest reakcja organizmu na jakiś składnik pokarmowy, najprawdopodobniej pszenica.

A masz podobne objawy właśnie po pizzy, albo po jakichś innych posiłkach zbożowych typu

nie wiem, spaghetti etc? Raczej mało prawdopodobne, że jedynie piwo tak na Ciebie działa,

może coś jeszcze? A może chodzi o jakąś interakcje z czym to piwo spożywasz :)

Spróbuj znaleźć skład piwa, o którym wiesz, że tak na Ciebie działa i później najesz się produktu,

który podejrzewasz, że też ma dużo tego składnika, jak się reakcja powtórzy, to będziesz wiedziała

czego powinnaś unikać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rolbot napisał:

Nie ratuję. 

Świetnie, to twoje prawo. A tak z czystej socjologicznej ciekawości zapytam, żeby lepiej cię zrozumieć, Masz coś przeciwko tematowi? Wypowiadaniu się w nim? Czy też interakcjami użytkowników płaci męskiej z samicami na tym forum? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tyson napisał:

Świetnie, to twoje prawo. A tak z czystej socjologicznej ciekawości zapytam, żeby lepiej cię zrozumieć, Masz coś przeciwko tematowi? Wypowiadaniu się w nim? Czy też interakcjami użytkowników płaci męskiej z samicami na tym forum?

 Baba nie szuka porady jak z tego wyjść, i znaleźć rozwiązanie, i to nie jest temat o katarze, a tylko chce was zainteresować jakoś, bo szuka atencji, i tego żeby pobiegali giermkowie koło królowej. 
Myślałem, że po miesiącach czy latach stażu na takim forum, jest to już oczywiste. 

Nie mam nic przeciwko temu, że ktoś jej podciera ten nosek. Tyle, że jak sam nie widzi co robi...to co ja mogę. 

Edytowane przez Rolbot
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.