Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

A przyszło ci na myśl, że może jesteś przewrażliwiony trochę na tym punkcie i przez to patrzysz na innych zero jedynkowo?

 

Przeczytałem z uwagą twój temat o niepotrzebnej  atecji dla niewiast i zgadzam się z większością tez, ale ze wszystkim można przegiąć pałę. Bo przy nadmiernie "dogmatycznym" podejściu, jakie prezentujesz wyjdzie, że jakakolwiek rozmowa z kobietą powinna być wykluczona, żeby jej nie podbijać atencji. 

 

15 minut temu, Rolbot napisał:

Myślałem, że po miesiącach czy latach stażu na takim forum, jest to już oczywiste. 

Pewnie każdy jest tu ze swojego powodu i inaczej patrzy na to miejsce. Przedstawię zatem mój punkt widzenia, bo jest mi bliski jak się domyślasz.

 

Dla mnie to nie jest forum mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet i nie chcą mieć z nimi kontaktów, tylko forum mężczyzn, którzy chcą zdobywać prawdziwą wiedzę o kobietach,, po to aby przestać żyć złudzeniami i iluzjami. A to duża różnica. 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tyson napisał:

Dla mnie to nie jest forum mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet

No to teraz poleciałeś jak feministka, 

Ty masz prawo sobie pisać gdzie chcesz, i z kim chcesz, a ja mam prawo napisać ci jakie to może nieść konsekwencje, i jakie się tego powody. Tak działa forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rolbot napisał:

Ty masz prawo sobie pisać gdzie chcesz, i z kim chcesz, a ja mam prawo napisać ci jakie to może nieść konsekwencje, i jakie się tego powody

Oczywiście, że masz prawo napisać, masz prawo nazwać innych uczestników rycerzami, masz też prawo czuć się jedynym "prawilnym" samcem na forum. 

 

Ja wyznaję wolność,  każdemu wolno, tobie i mnie. Markowi Kotońskiemu też wolno było stworzyć forum samców a na nim rezerwat, po to aby wypowiadały się tu kobiety i mężczyźni, wchodząc w interakcję, co o zgrozo może samicom podbić atencję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tyson napisał:

Markowi Kotońskiemu też wolno było stworzyć forum samców

To jest klasyczna podpórka na tzw "autorytet". 
 

9 minut temu, Tyson napisał:

masz też prawo czuć się jedynym "prawilnym" samcem na forum. 

Powtórka z "feministki".

Niczego takiego nie napisałem. Poza tym nie musisz być "jedynym prawilnym" żeby zauważać pewne schematy czy mechanizmy. Tak jak ty nie jesteś szeryfem tego forum. 

Ideą forum jest nauka, i wymiana doświadczeń. Widzę co się tam dzieje, więc piszę. Może ktoś wyciągnie jakieś wnioski dla siebie.  Tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rolbot napisał:

To jest klasyczna podpórka na tzw "autorytet". 

Ja opisałem fakty (stworzenie forum i rezerwatu na którym mogą pisać kobiety i mężczyźni). Interpretacja o podpórkach, to już twoje dzieło, mnie w to nie mieszaj proszę ? 

13 minut temu, Rolbot napisał:

Powtórka z "feministki".

No widzisz, nie lubisz etykietek " najbardziej prawilny samiec na forum" a sam nimi szafujesz "poleciałeś jak feministka". Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe, to najlepsze rozwiązanie. 

 

13 minut temu, Rolbot napisał:

Tak jak ty nie jesteś szeryfem tego forum. 

Ale cała dyskusja zaczęła się od tego, że ty "poszeryfowałeś," zarzucając, że sami rycerze tu podbijają atencję autorce posta, więc sorry, ale to raczej moja wypowiedź była reakcja na akcję szeryfa a nie odwrotnie. 

 

13 minut temu, Rolbot napisał:

Ideą forum jest nauka, i wymiana doświadczeń. Widzę co się tam dzieje, więc piszę. Może ktoś wyciągnie jakieś wnioski dla siebie.  Tyle.

Fajne podejście. Podoba mi się. Mam tak samo.

 

To, że się różnimy w jakimś poglądzie nie oznacza, że nie szanuję twojego zdania, każdy ma prawo do swojego. Myślę, że wystarczy naszego offtopa. Proponuję rozejm bracie ? Pozdrawiam

 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tyson napisał:

Interpretacja o podpórkach, to już twoje dzieło, mnie w to nie mieszaj proszę ? 

To nie mój wymysł, tylko opisany w psychologii mechanizm odwołania się do autorytetu w ramach pomocy sobie w dyskusji z adwersarzem, Najczęściej spowodowane słabymi argumentami, czy ich brakiem. Sprawdź. Nie kłamię. 
 

3 minuty temu, Tyson napisał:

No widzisz, nie lubisz etykietek

To był skrót myślowy. "Mężczyźni którzy nienawidzą kobiet" to ulubiony slogan ich własnie, a innymi słowy "mizogin". Tak własnie poleciałeś. 

 

5 minut temu, Tyson napisał:

Ale cała dyskusja zaczęła się od tego, że ty "poszeryfowałeś," zarzucając, że sami rycerze tu podbijają atencję autorce posta, więc sorry, ale to raczej moja wypowiedź była reakcja na akcję szeryfa a nie odwrotnie. 

Różnica jest taka, że ja zauważyłem mechanizm, i go wykazałem. Ty tylko zauważyłeś że ci się nie podoba moja opinia. 

Możemy sobie tak się bawić w słówka jeszcze długo. Nie pasuje ci moje spostrzeżenie? Zignoruj. 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rolbot napisał:

Możemy sobie tak się bawić w słówka jeszcze długo. Nie pasuje ci moje spostrzeżenie? Zignoruj. 

Ignorowanie kojarzy mi się z brakiem szacunku a nie odczuwam chęci okazania ci tego. Odpuszczam dalsze "bawienie się w słówka" jak to nazwałeś. 

 

Zaletą posiadania tylu lat ile mam, jest to, że doszedłem już do tego etapu w życiu, że nie muszę zawsze postawić na swoim. Pozdrawiam cię.  

Edytowane przez Tyson
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ja po piwie mam tylko fazę i dodatkowo więcej sikam, także przykro mi, że ja też nie mam kataru. 

 

PS Czasami do piwa dodaje Zolpidem żeby było ciekawiej, ale nie jest to lek przeciwalergiczny. 

Edytowane przez Ace of Spades
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bruxa napisał:

Wczoraj mnie strasznie zatkało po 0,5l Żywca

Z tego co pamiętam, Żywiec był jedynym komercyjnym piwem, który swoją recepturę, bazował na dużej ilości chmielu. Większej niż reszta piw z takiej samej półki cenowej.

Większość bazuje na jęczmieniu.

 

Zainteresuj się więc może składnikiem, jakim jest chmiel?!

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli katar trwa za długo świadczy to o jakiejś alergii. Problem może być z histaminą jak ktoś wspomniał, albo konkretnie nie tolerujesz jakiejś grupy produktów. Jak w testach wychodzi, że masz alergie np. na trawę to są takie specjalne tabele, gdzie szukasz jakie produkty się krzyżują z tym i wtedy się je wyklucza.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rolbot napisał:

Dostała baba katarku, i się rycerze zbiegli ratować ;)

 

2 godziny temu, Rolbot napisał:

Baba nie szuka porady jak z tego wyjść, i znaleźć rozwiązanie, i to nie jest temat o katarze, a tylko chce was zainteresować jakoś, bo szuka atencji

Ehe, kolejny co popada w skrajność. Poczytaj sobie wcześniejsze wątki bruxy zamiast zaczniesz takimi teoriami walić. 

Młodzi użytkownicy widzę wyuczyli się tych formułek i ślepo nimi operują, bez głębszego zapoznania się z treścią jak i też historią danej osoby. Wszystko na siłę przypasowują do jednego bo tak najwygodniej. 

Zamiast wrzucać na hura do jednego worka, pierw poczytaj sobie wcześniejsze wypowiedzi danych użytkowników/ użytkowniczek, inaczej sobie ostro zakrzywiasz rzeczywistość. 

Proponuję zdjąć klapki z oczu i bardziej otworzyć umysł na inne możliwości i opinie.

Życzę większego dystansu i bardziej otwartego umysłu. Pozdrawiam. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Apocalypse napisał:

@Bruxa zdecydowanie obstawiałabym właśnie alergię. 

Czy jakiekolwiek inne piwo powoduje u Ciebie takie objawy? 

Większość powoduje katar.

 

Dzis piłam domowe (jasne) i też, tylko że mniejszy.

 

9 godzin temu, JudgeMe napisał:

Ja mam taki przewlekle zatkany nos od klimatyzacji.  Używam irygatora Resprimer, zawiera sole mineralne.

Od zbyt suchego powietrza mnie zatyka, ale nie katar tylko łzy mi lecą.

 

9 godzin temu, Reflux napisał:

A sprawdzałaś czy nie masz problemów z zatokami? 

Nie, muszę sprawdzić.

 

9 godzin temu, Kim Un Jest? napisał:

Ale tak nieco offtopując to hardcorowa metoda picia ? czego to ludziska nie wymyślą by zbliżyć się do legendarnej nagrody Darwina ?

Aaa słyszałam o tym. :D Dzięki za przypomnienie. MOŻE się przyda.

 

9 godzin temu, leto napisał:

Albo się przerzuć na czystą, znacznie mniejsze ryzyko powikłań :D

W zasadzie to jeszcze sprawdzę jak reaguję na wino i wódkę i inne rodzaje piwa.

 

Czasami mnie po piwie zatyka aż czuję ból w plecach i muszę się położyć..

 

6 godzin temu, Rolbot napisał:

 Baba nie szuka porady jak z tego wyjść, i znaleźć rozwiązanie, i to nie jest temat o katarze, a tylko chce was zainteresować jakoś

A to już nie można chcieć i porady i atencji? :D Sam wydłużyłeś temat na druga stronę. Jak chcesz to się poblokujmy i będzie git.

 

5 godzin temu, ewelina napisał:

@Bruxa

Swoją drogą to trochę nie rozumiem tego zamiłowania do picia piwa. Dla mnie piwo jest po prostu ohydne, zarówno w smaku, jak i w zapachu. Próbowałam wielu rodzajów i każdy mnie odrzuca.

Zgadzam się. ALE spróbuj jakieś domowe śliwkowe, słodkie, pyszne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Hippie napisał:

Młodzi użytkownicy widzę wyuczyli się tych formułek i ślepo nimi operują,

Odpowiem ci taką analogią stara użytkowniczko: to, że piłkarz gra w klubie dopiero od tygodnia, nie oznacza, że nie zna reguł gry, czy że z piłką ma do czynienia tydzień. 
 

5 godzin temu, Tyson napisał:

Zaletą posiadania tylu lat ile mam,

Znowu odniesienie do autorytetu wieku. Nie wiesz ile ja mam lat, więc mogłoby sie okazać, że to słaby argument. Co do tematu dyskusji - sam zobaczysz jak to działa. Pozdro. ( miałem bana więc teraz dopiero odpisuję).

 

47 minut temu, Bruxa napisał:

A to już nie można chcieć i porady i atencji?

Można można. Tyle, że jak samej atencji to słabo. 

@Eleanorczy nie za długie cytaty?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.