Skocz do zawartości

Błąd w znanej grze.


Rolbot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamieszczam w tym dziale bo nie znalazłem bardziej odpowiedniego. Jeśli jest, proszę o przeniesienie. 

Od razu do sedna. Gram od jakiegoś czasu w bardzo znaną grę na fejsie, i znalazłem w niej furtkę, a w zasadzie wielkie wrota umożliwiające bez wchodzenia w soft wygrywanie każdej sesji gry, i to za każdym razem z maksymalną ilością punktów.  
Skontaktowałem się więc z firmą dostarczycielem gier. Szef działu kontaktu z klientem wysłał mi mnóstwo pytań, na które oczekiwał odpowiedzi. Bez "proszę". "mógłbyś" itd. 
Kiedy im napisałem, że zarabiają na tym grubą kasę, a kiedy ktoś odkrywa błędy w ich produkcie, to bez nawet "proszę" chcą gotowych informacji i rozwiązań, to mi napisali, że nie będą się prosili. Wydaje mi się to dziwnym podejściem firmy, a dodatkowo bezczelnym.  

I teraz pytanie do obeznanych w świecie gier i softu: jak, gdzie, i przy pomocy jakiego medium można by puścić w świat takie info? Kto byłby zainteresowany takim tematem?  

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam. 

Edytowane przez Rolbot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto spróbować zainteresować kogoś wyżej na drabince zależności, np. poszukać na linkedin. 

Jeżeli natomiast firma nie jest zainteresowana uczciwością rozgrywki, cóż, możesz zostawić ot tak, niechcący, anonimowo, na jakimś forum zrzeszającym graczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, warto odezwać się do twórców, bo często biorą takie osoby do pracy jako testerów potem. Ale jak widać tutaj dziwne podejście z ich strony, widocznie tylko biznesowe podejście, a średnio chcą produkt rozwijać.

Edytowane przez vand
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Baelish napisał:

zainteresować kogoś wyżej na drabince zależności, np. poszukać na linkedin. 

Dobry pomysł. 
 

4 minuty temu, vand napisał:

dziwne podejście z ich strony, widocznie tylko biznesowe podejście, a średnio chcą produkt rozwijać.

Dokładnie, dziwne, bo koszą dużą kasę, skoro dostarczają kilka gier Facebookowi. 

Dlatego myślałem, że jakby to nabrało jakiegos rozgłosu to wtedy sami przylecą, i poproszą o informacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Rolbot said:

 Kiedy im napisałem, że zarabiają na tym grubą kasę, a kiedy ktoś odkrywa błędy w ich produkcie, to bez nawet "proszę" chcą gotowych informacji i rozwiązań, to mi napisali, że nie będą się prosili. Wydaje mi się to dziwnym podejściem firmy, a dodatkowo bezczelnym.  

Dobrze to widzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rolbot napisał:

Dobry pomysł. 
 

Dokładnie, dziwne, bo koszą dużą kasę, skoro dostarczają kilka gier Facebookowi. 

Koszą sporą kasę? Niekoniecznie. Większośc takich gier jest darmowa. Facebook niekoniecznie im płaci. Płacą użytkownicy premium. Ale tych zbyt wielu nie ma 

12 minut temu, Rolbot napisał:

Dlatego myślałem, że jakby to nabrało jakiegos rozgłosu to wtedy sami przylecą, i poproszą o informacje. 

Niekoniecznie.

Może jesteś n+1 osobą z rzędu która to zgłaszała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Koszą sporą kasę? Niekoniecznie.

Gra jest z reklamami, więc nie sądzę, żeby była deficytowa dla twórców /dostarczycieli. 
 

2 minuty temu, Libertyn napisał:

Może jesteś n+1 osobą z rzędu która to zgłaszała.

Możliwe. Tyle, że błąd jest tak poważny, że gdyby ktoś zgłaszał, zostałby pewnie naprawiony. A ja gram godzinę temu z kumpelą, i dalej mogę wygrywać na maximum punktów. Czyli albo olewka, albo nikt na to nie wpadł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rolbot napisał:

Gra jest z reklamami, więc nie sądzę, żeby była deficytowa dla twórców /dostarczycieli. 
 

Możliwe. Tyle, że błąd jest tak poważny, że gdyby ktoś zgłaszał, zostałby pewnie naprawiony. A ja gram godzinę temu z kumpelą, i dalej mogę wygrywać na maximum punktów. Czyli albo olewka, albo nikt na to nie wpadł. 

Może koszty rozwiązania przekraczają stratogenność defektu.

Btw. Its not bug, its feature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.