Skocz do zawartości

Be a Lady they said - viral


Jaśnie Wielmożny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam najmniejszej ochoty dyskutować o tym na fb, bo do nikąd to nie prowadzi. Atak rycerzy i lemingów na moim fb, jest lawinowy feministek (których paradoksalnie bardzo lubię) lecz w paru kwestiach światopoglądowych nie potrafię i nie chce mi się dyskutować ale podejmę u siebie małą próbę. Moja refleksja, wydźwięk kampanii rozumiem, ale czy tylko ja widzę, że przecież wszystkie kampanie urodowe, modowe są przede wszystkim dziełem innych kobiet? A film w paru kwestiach wycelowany jest przeciwko mężczyzn, a nigdy przeciwko kobietom, które są opresyjne. 

 

 

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt dobrze rozumiem jaki cel ma nakręcenie i propagowanie tego filmu?

Czy producenci chcieli pokazać, że ciężko jest być kobietą? Że w świecie jest wiele sprzecznych oczekiwań? Że życie jest trudne?

Oczywiście!

Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Nic odkrywczego, nic nowego. Trzeba być na to przygotowanym i nie poddawać się opiniowaniu i kierowaniu życiem przez innych. 

 

Be a Lady They Said

Be a Man They Said

Who cares?

I Choose to be Myself

;) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - od razu kojarzy mi się lista wymagań wobec facetów na zasadzie "bądź taki, bądź też tego przeciwieństwem".

A rozmowy na ten temat były tutaj już poruszane kilkukrotnie i za każdym razem efektem dyskusji jest stwierdzenie iż są to role / poglądy / normy społeczne narzucone mężczyznom przez kobiety.

 

I co tu się okazuje - sobie też je narzucają w ten sam sposób. I co - że nagle źle?

 

Bo tutaj jest ta kwestia - starają się przerzucić odpowiedzialność na facetów. Większość z tych argumentów "be *something*. be a lady" to teksty jakby żywcem wzięte z pisemek dla pań.

W tych pisemkach branżach jednak głównie pracują kobiety, jeśli już mężczyźni - to grający dla drugiej drużyny.

 

Kolejny klip który robi nagonkę na facetów i stara się zrzucić presję społeczną z kobiety.

 

Wyobraźcie sobie teraz taki klip na zasadzie "be a gentleman, provide for your family, be a gentleman, make money, be a gentleman, marry and slave for you wife and kids"... i tak dalej, i tak dalej. Czyli po prostu: zauważ matriksa i się mu nie daj, a najlepiej idź MGTOW.

To by dopiero było..

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durna, jałowa propaganda w formie "pseudoprzewrotności".

 

Przekaz byłby nawet spoko, żeby dorosła kobieta o sobie decydowała i nie poddawała się opiniom innych (zalecam każdemu obu płci i sobie też!).

Ale nie: musiały być wstawki "ugotuj mu", "bądź dobrą żoną". Ściek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakiś znany aktor nakręcił taki spot z tekstami typu "be a man, bądź twardy, bądź silny, nie pokazuj emocji, musisz być zdobywcą, musisz być zwycięzcą", to reakcja społeczeństwa (łącznie z dużą częścią feministek) byłaby: "typie nie bądź mazgajem, dorośnij".

 

Ot takie uroki stereotypów.

  • Like 2
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przypomina mi się powiedzenie, że

"komunizm to jest ustrój, który bohatersko walczy z problemami nie występującymi w żadnym innym systemie"

 

Tak samo feminizm, to wszystko o czym tam mówią "rób to, nie rób tamtego" to nie mężczyźni mówią kobietą, tylko

kobiety mówią kobietą, co ich zdaniem chcą mężczyźni. Znowu kobiety są ofiarami..

Media wmawiają kobietom jakie mają być, w dodatku tak śrubują wymagania, że to jest nie możliwe, żeby

je spełnić.. A biedne/głupie kobiety (nie wiem czy bardziej biedne, czy bardziej głupie, a może zdesperowane)

coraz bardziej się starają, nawet chodząc pod skalpel..

A później media każą kobietom nienawidzić mężczyzn, za to, że mają takie sprzeczne wymagania, które

same wykreowały..

A to co się mężczyzną podoba jest w zasadzie stałe i niezmienne..

To jest promowanie nienawiści kobiet do mężczyzn.. Jeśli kobiety nienawidzą mężczyzn, to to się później przekłada

na to, że mężczyźni są nieszczęśliwi, więc i oni potrzebuję coraz więcej robić, a to iść na siłownie, a to kupić lepsze auto,

a to lepiej się odżywiać, a to kupić suple., a to czytać książki, zapisywać się na kursy, a to mieć znajomych więcej.. etc..etc..

Moim skromnym zdaniem, to jest wymysł koncernów, które produkują produkty dla kobiet, żeby jeszcze więcej

kasy wydawały na kosmetyki. Bo która kobieta wyda kasę na kosmetyki, jeśli jest szczęśliwa?

A jeśli jest skrajnie nieszczęśliwa, to wyda skrajnie dużo..

 

Media mają ogromny wpływ. Oglądałem ostatnio jakiś filmik TEDx, gdzie babeczka opowiadała, jak

to jest być kobietom-reżyserem, ale wspomniała tam, że jak wyszły "hunger games" to nagle bardzo wielu

ludzi zaczęło się zapisywać na łucznictwo.. Magia marketingu..

 

Mężczyzną też się promuje niemożliwe standardy..

Masz dużo ćwiczyć i dbać o siebie, ale masz już być przystojny, zadbany, wysportowany..

Masz dużo pracować, żeby dobrze zarabiać, ale już masz być zarobiony, do tego wypoczęty, żeby kobiecie poświęcać czas..

Masz się dużo uczyć i czytać, ale masz już być mądry, inteligentny, oczytany i mieć wiedze, z każdego zakresu..

 

Cały kapitalizm to życie z profitów. Żniwa z profitów są zbierane, za każdym razem, kiedy potrzeba zostanie zaspokojona.

Więcej potrzeb oznacza gonienie za pieniądzem, a to oznacza, więcej zaspokojonych potrzeb.

Dlatego promuje się "over-consumption". Jeśli człowiek zje dwa razy tyle co powinien, to dużo więcej wysra, ale też przytyje,

będzie chory, będzie musiał iść od lekarza, będzie musiał się zapisać na siłownie, będzie musiał wziąć suple, będzie musiał się

zapisać na kurs tańca/uwodzenia i czego tam jeszcze, bo przez tusze, nie będzie mieć kobiety..i tak się nakręca..

Każda płeć ma te same problemy. Programuje się nam skrajne bycie nieszczęśliwym, żebyśmy w akcie desperacji

wydawali kupę kasy..

Przypomniał mi się kawał "Co to jest ironia: supermarket, pełen buddyjskich mnichów".. oni nie potrzebują niczego..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja już ogólnie takie kwestie i wszelkie moralizowanie w życiu rzeczywistym mam w dupie. 

 

Sam zawsze pozytywnie podchodziłem do kobiet, z otwartością, uśmiechem etc, no taki typ ze mnie. Zresztą robię tak do tej pory. Ale teraz mi się przypomniało jak to kiedyś miałem znajomą w pracy, taka niby normalna dziewczyna, żadna tam feministka. Ale jak to w pracy czasami dyskutuje się na różne, życiowe tematy. Akurat wtedy była rozmowa na temat aborcji i braku możliwości decydowania faceta o niej. No i wiadomo, skora ja nie mogę decydować o życiu dziecka to dlaczego ewentualnie muszę płacić alimenty skoro ja mogę takiego dziecka nie chcieć. 

 

I się zaczęło. Że świnia, jestem, mizogin i szowinista ? Oczywiście, kobieta jest panem sytuacji, a ja jedynę co mogę robić to płacić. I cóż poradzić? Wtedy zdałem sobie sprawę, że te wszystkie teksty są i fajne, ale nie dla wszystkich i nie dla każdego. Szkoda prądu. 

 

Prykaz jest prosty, jesteś facetem to zachowuj się jak na faceta przystało, płać i nie dyskutuj, nie podważaj i nie zadawaj pytań. 

 

A co ja na to? 

 

-Dawid, dlaczego nie chcesz się ożenić?

-Kotku, na świecie jest tyle wspaniałych kobiet, że naprawdę ciężko zdecydować się tylko na jedną. 

 

Warto nauczyć się grać ? 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, vand said:

To to jeszcze nic, obejrzyjcie najnowszy filmik GreenPeace Polska, o tym, że mężczyżni są winni aktualnemu stanowi przyrody i środowiska. Śmiechu co nie miara, zwłaszcza przy odmianie "sekretarzyni", polecam.

To jest akurat w chuj rakowy kontent, zgadzam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Imbryk napisał:

Ale nie: musiały być wstawki "ugotuj mu", "bądź dobrą żoną". Ściek.

Jedna z podstawowych technik psychomanipulacji. Ale tak prostacko i chamsko zaimplementowana...

Żeby zrobić to z gracją, polotem i skutecznie, jednak powinny były zatrudnić profesjonalistę.

To nie jest dziedzina, gdzie entuzjazm amatorek nadrobi brak doświadczenia.

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.