Skocz do zawartości

Nic dziwnego, że jesteśmy 'faszystami' - dlaczego taki wynik ankiety prezydenckiej 2020


armin

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Czegewara napisał:

Niech ci będzie, możesz mi mówić nawet "Mistrzu Yodo", tyle samo w tym prawdy.

 

Przerzucasz się złą piłeczką. Pomówienie to niezależny typ czynu zabronionego. Co ma wspólnego z tym, że ofiary gwałtu w większości go nie zgłaszają, a policja na etapie zgłoszenia pyta o to, w co ofiara była ubrana? Uważasz, że to niepoważne? Gdyby ktoś zgwałcił twoją kobietę, a potem został uniewinniony z braku dowodów, bo była pijana, też byś tak ochoczo pisał o prawie pisanym pod uczucia ofiar?

Odpowiadając na prawo pisane pod "tak się źle poczułam kiedy to mówił", to nie da się wprowadzić takiego przestępstwa w polskim systemie prawa karnego.

 

 

Rozumiem, że dla Panów interpretacja statystyk w kontekście naszej dyskusji, może okazać się zbyt trudna. Służę pomocą.


@Conrad napisałeś: Daj przykład dyskryminacji zarobków na tym samym stanowisku w Polsce :D   beka z typa! Akurat w Polsce nie ma tego zjawiska.

 

Na to wysłałem ci statystyki, z których wynika, że chociażby operatorzy wózków widłowych męscy zarabiają więcej niż kobiety.


image.png.e870cc3a1c6a1c6615ace8b8fd78fd92.png

Wniosek jest taki, że się @Conrad myliłeś. Mając trochę pokory i, przyznałbyś rację nawet mimo odmiennych poglądów. Nie jestem jednak zaskoczony, że w odpowiedzi na moje dane, próbujecie odjąć mojej osobie jakimiś tekstami o podstawówce i ekonomii.

Dalej źle interpretujesz te dane. Proszę Ciebie zapoznaj się z tą audycją Cybulskiego, bo dalej się kompromitujesz dziewczynko podrzucając dane oparte na przeciętnym wynagrodzeniu :D a one wynikają z ilości godzin pracy, stawki, itd. Ja takie dyskusje przechodzę z wieloma kobietami, reakcja na początki i argumenty są identyczne, z facetami nie mam  takiego problemu. Zaczynam uważać, że uciekłaś z Rezerwatu, dla mnie jesteś trollem.

 

Moderacja miejcie na nią oko :D

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czegewara napisał:

to bym się tak nie produkował w rozmowie.

Zaczynasz od "nie chcę aby ktos obmacywał moją laske w autobusie" a przechodzisz płynnie do "ofiary gwałtu nie zgłaszają tego". Czyli co, wprowadzasz do prawa domniemanie gwałtu, z urzędu. Nawet jeśli ofiara tego nie zgłosiła? To,że nie zgłosiła, oznacza, że nie ma jak sądzić sprawcy, a nie, że prawo nie jest dostateczne w zakresie osądzania sprawców gwałtów. 
Mylisz pojęcia. 

Ponadto: "to ze ktoś uniewinni sprawców bo była pijana, ...tez byś tak ochoczo mówił o prawie pisanym pod uczucia ofiar?" Nie rozumiem tych zbitków pseudologiki. Nie wiem jak się więc do tego odnieść za bardzo. 

A co do tabelek o różnicach płacowych. 
Widzę, że nie kumasz dalej, że to średnia. I że na pozycji np "rolnicy, leśnicy i rybacy" są rolnicy zapieprzający w polu, i laska sortująca kwity na pasze. A pozycja "specjaliści" może zawierać i specjalistę od budowy autostrad, i specjalistkę od ... gender".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Krugerrand said:

Czy powyższe hasło nie wpisuje się przypadkiem w klasyczną definicję faszyzmu zaproponowaną we Włoszech: wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu?

Ja bym podał definicję uniwersalną faszyści uznają, że ludzie są dla państwa a ludzie normalni, że państwo jest dla ludzi. Jest jeszcze pewien haczyk.

Postępowców, lewicowców, totalniaków, kosmopolitów czy jak ich zwał boli że np: zdaniem narodowców państwo powinno służyć narodowi a nie odwrotnie.

Ten cały RB i jego poglądy to jest kwintesencja tego co chce z nami zrobić nasz sąsiad z zachodu czyli nas zeuropeizować (cokolwiek to znaczy).

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rolbot napisał:

Jak się w dupie szuka, to gówno wychodzi. 

Aż taki dosłowny to nie jestem :)

W dniu 26.02.2020 o 23:59, armin napisał:

Ja głosuję przeciwko demokracji parlamentarnej, czyli bojkotuję. ;)

I potem ktoś za ciebie zdecyduje, takich jak ty jest połowa społeczeństwa, a potem bul dupy, znowu te ch....je rządzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Boromir napisał:

potem ktoś za ciebie zdecyduje, takich jak ty jest połowa społeczeństwa, a potem bul dupy, znowu te ch....je rządzą.

Nikt nic nie zmieni, nie wierzę w realne zmiany w każdym razie.

Przeżyłem już zbyt dużo "świeżej krwi" w polityce. Od Po/PiS przez Palikota, Korwina, Kukiza, Razem do Konfederacji.

Każda kolejna opcja miała świeżą krew dopóki była w dalekiej opozycji. Jak ktoś chce mieć stałe ponad 15% poparcia musi być bezbarwny i stanie się w końcu tym czym jest PiS czy PO obecnie, albo Lewica postsldowska. Wybory to igrzyska dla ludu, które mnie nie bawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czegewara nie podoba mi się Twój nick. To tak na marginesie.

 

Z tych słupków, które pokazałeś, nic nie wynika. Co to znaczy - na tym samym stanowisku? Firmy prywatne wynagradzają za efekty, część firm państwowych również. Ludzie na tych samych stanowiskach zarabiają bardzo różnie. Liczą się efekty, a czasami czas pracy (np. recepcjonistki w hotelu). Może mężczyźni "na tym samym stanowisku" po prostu biorą nadgodziny?

 

Płeć nie powinna mieć znaczenia przy zarobkach, to prawda, ale ujednolicić można jedynie specyficzne prace, które głównie polegają na oferowaniu przez pracownika swojego czasu (częste określenie na forum: gównoprace). Wszędzie tam, gdzie ma być konkretny, mierzalne efekt, płeć z definicji nie ma dla pracodawcy znaczenia.

 

Podsumowując łopatologicznie- różnice w zarobkach nie wynikają z maczyzmu czy dyskryminacji. Mają obiektywne uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Czegewara może te kobiety na wózkach widłowych zarabiają mniej, ponieważ są mniej wydajne od mężczyzn? Pracodawcy nie interesuje, jakiej jesteś płci, tylko to ile dzięki Tobie zyska. Pragniesz równości? Udaj się do kraju, gdzie taka równość podobno istnieje, proponuję Koreę Północną, może Twoim nowym idolem stanie się Kim Ir Sen?

 

 

W dniu 27.02.2020 o 11:48, Czegewara napisał:

To zabawne, bo narracja lewicy jest bardzo podobna, nacjonaliści muszą mieć wroga, co marsz niepodległości to inny wróg, żeby się jednoczyć. Najpierw żydzi, potem muzułmanie, teraz LGBT. Sam PiS na tym żeruje,

Nie wiem o czym piszesz... Jacy Żydzi, jacy Muzułmanie? Jeśli uważasz, że ktoś praktykuje rasizm lub ksenofobię, to pozwij go do sądu. Natomiast jeśli nikogo nie osądzono, to znaczy że coś kręcisz. Co do LGBT, to przecież tenże ruch wpycha się drzwiami i oknami do naszych domów i chce pokazywać swoje nieprzyzwoitości. Ludzi nie obchodzi, że niektórzy są "inni" i ciągnie ich do swojej płci. 

 

CkwcZyCWYAA4p6u.jpg

 

Ci idioci niosący ten baner nie wiedzą, że Muzułmanie homoseksualzm karzą śmiercią? Banda idiotów i idiotek, a rodzaj nijaki? 

 

ngcb23

 

To jest poziom tego cudnego LGBT.

 

W dniu 27.02.2020 o 12:35, Czegewara napisał:

pomimo istnienia już przepisów karnych za bicie dzieci.

Jeszcze nie spotkałem osoby, która biła dzieci. Chodzi ci o klapsy? Mogę o sobie powiedzieć, że byłem wychowywany bezstresowo, bez męskiego wzorca, na wszystko mi praktycznie pozwalano i wiesz co? Żałuję że tak się stało.

 

W dniu 27.02.2020 o 11:48, Czegewara napisał:

Obywatele powinni móc ufać organom państwowym, a organy powinny działać w ten sposób, żeby to zaufanie pogłębiać.

Gdzieś to już słyszałem... Tylko nie pamiętam, czy chodziło o ZSRR Stalina, czy III Rzeszę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/27/2020 at 1:21 PM, Czegewara said:

Na to wysłałem ci statystyki, z których wynika, że chociażby operatorzy wózków widłowych męscy zarabiają więcej niż kobiety.

Co mnie to obchodzi?

Lewicowcy to wytwór filozoficznego idealizmu a idealizm chce zaprojektować idealny świat, utopię. Stąd ta mania ustalania praw, żeby coś ludziom narzucić z góry. Małżeństwo to z prawa naturalnego związek kobiety i mężczyzny a to nie my zadekretujemy odgórnie, że nie a reszta ma to przyjąć. Nie chcesz przyjąć to jesteś "faszystą, rasistą, ksenofobem" czy co jest na czasie najbardziej negatywnym epitetem.

Lewicowcy jeszcze bardzo sprawnie wykorzystują naturalny trend kobiet do kolektywizmu stąd tak sprawnie rozprzestrzeniają się wszelkie idiotyzmy w mediach społecznościowych w przeciwieństwie do męskiego dążenia do indywidualizmu.

Lewicowcy (idealiści) chcą wykreować idealny świat a jak do niego nie pasujesz to kiedyś była kula w łeb (Liberté, égalité, fraternité, ou la mort) a teraz jest tylko ostracyzm, zawstydzanie, szantaż emocjonalny choć na zabijanie też przyjdzie też pora.

Te wszystkie lewicowe błędne ideologie gender, feminizm, ekologizm itd. stanowią też namiastkę religii bo człowiek w coś musi wierzyć tak stworzyła go natura.

Wracając możesz zadekretować równe płace dla kobiet i mężczyzn ale to spowoduje bunt mężczyzn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rycerz76 napisał:

Wracając możesz zadekretować równe płace dla kobiet i mężczyzn ale to spowoduje bunt mężczyzn.

Nie będzie buntu, tylko obchodzenie przepisu. Wymusić można coś od biedy w sektorze publicznym i to też nie wszędzie. Firmy prywatne będą po prostu zwalniać kobiety albo przesuwać je na dedykowane stanowiska.

 

Nie wszystko da się wymusić przepisami, inaczej władza by już dawno zadekretowała dobrobyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minutes ago, Kapitan Horyzont said:

Nie będzie buntu, tylko obchodzenie przepisu.

Oj nie doceniasz idealistów zadekretują parytety 50/50 i jak je obejdziesz? Kto wie jak stanowisk będzie za mało to jeszcze wprowadzą prawo o dwóch osobach na pojedynczym stanowisku. Kto wie może będziemy wybierali dwójprezydenta żeby zachować parytet?

Doceniam myślenie realistyczne szkoda, że w Polsce ludzie tracą czas na obchodzenie systemu zamiast na koncentrowaniu się na tym co przynosi im prawdziwe korzyści.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/26/2020 at 10:36 PM, armin said:

Nie popieram Konfederacji, jest po prostu dobrym kontrastem dla Lewicy.

Jedynym kontrastem dla lewicy. Wszystkie pozostałe również partie są lewicowe, niezależnie od tego co deklarują. Jak partia, czy jakikolwiek inny podmiot twierdzi, że jest och i ach to krótkie spojrzenie wstecz na ich wyczyny daje prosta i jasną odpowiedź na pytanie czy rzeczywiście. To jak z himalajką, która twierdzi, że jest mentalną dziewicą... fakty mówią za siebie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/27/2020 at 2:00 PM, rycerz76 said:

Ja bym podał definicję uniwersalną faszyści uznają, że ludzie są dla państwa a ludzie normalni, że państwo jest dla ludzi.

To jest prawie dokładna definicja.

Najdokładniejszą definicję faszyzmu podał nie kto inny jak sam jego twórca - Benito Mussolini - wszystko w państwie, nic poza państwem, nic przeciwko państwu.

mqdefault.jpg

 

Nie bez powodu faszyzm się nazywał socjalizmem narodowym. Tak jak komunizm był socjalizmem międzynarodowym tak faszyzm narodowym. Poza tym nie ma różnic. Po prostu odmiana komunizmu/socjalizmu/totalitaryzmu socjalistycznego.

 

Jeszcze jedno istotne stwierdzenie, że istotą faszyzmu jest przekonanie, że państwu wszystko wolno. Jak bardzo to się ma do obecnej polityki PiS pozostawiam domyślności widzów.

 

mqdefault.jpg

 

 

PS. ale tak nie można...

 

mqdefault.jpg

 

Edytowane przez wrotycz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.