Skocz do zawartości

Olga Tokarczuk nie zapłaci podatku. Teraz już pewne


Patton

Rekomendowane odpowiedzi

To, że inni płacą podatki, wysokie progi podatkowe, podatek solidarnościowy i inne .....

 

Zwolnienie Tokarczuk z podatku to w mojej ocenie zawoalowana łapówka, żeby nie głosiła swoich poglądów zbyt głośno i nie robiła Polsce wstydu.

 

Oczywiście uważam, że to da przysłowiowe gówno, nadal będzie wieszanie psów na własnym narodzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja bym prędzej stąd wyjechał niż oddał swoją krwawicę na 500 plus i ośmiorniczki. Można ją lubić lub nie, ale pracowała na to całe życie, znam jej historię z drugiej ręki i jako artysta doskonale ją rozumiem. Już tak nie przesadzajcie, za każdym razem jak pada na forum słowo Tokarczuk piszecie jakby ona nic nie robiła całymi dniami tylko oskarżała Polskę o wszystko. Poza tym jak wynika ze starego wątku o niej mało który z braci przeczytał conajmniej dwie jej książki. Każda nagroda jest jakoś politycznie nakierunkowana, wynikiem jest pewnego układu koniunktury, to takie jest get over with.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ale @Patton co złego w tym, że nie zapłaci podatku który stanowi 1/3 jej nagrody?

To, że w państwie prawa za jakie uważa się podobno Polska, prawo dotyczy wszystkich równo. Czyli każdy ma zapłacić podatek, 

A co do postaci samej noblistki Tokarczuk - feministki, lewaczki, socjalistki - to sama powinna się zadeklarować ze rezygnuje ze zwolnienia podatkowego, gdyż jest za socjalizmem i okładaniem wszystkich podatkami na cel wspólny. Tym bardziej, że jest gorącą zwolenniczką podatków dla najbogatszych. A jak sądzę, ktoś, kto przytula ponad 4 miliony zł, zalicza się już do zamożnych, 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, józekk napisał:

Nie wiem jak przy innych noblistach, też byli zwalniani z owego podatku czy ta pani to wyjątek?

Pani Wisława Szymborska również została zwolniona z podatku. 

Edytowane przez Tatarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurła, szlag mnie trafia, jak pomyślę, że takie ścierwo pokroju tej "pisarki" jest stawiane obok Sienkiewicza, Miłosza, Reymonta i Szymborskiej. Tosz to kurwa dno dna, w sumie idealne podsumowanie naszej "cywilizacji". :D 

Edytowane przez lxdead
  • Like 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lxdead napisał:

Kurła, szlag mnie trafia, jak pomyślę, że takie ścierwo pokroju tej "pisarki" jest stawiane obok Sienkiewicza, Miłosza, Reymonta i Szymborskiej. Tosz to kurwa dno dna, w sumie idealne podsumowanie naszej "cywilizacji". :D 

I taką narracją uważasz, że jesteś lepszy od niej i jej teorii o polskich-żydobójcach?

 

Ile w was nienawiści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z plucie na własny naród i fałszowanie historii w książce:

Minister finansów wydał w tej sprawie specjalne rozporządzenie, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw...

16 minut temu, józekk napisał:

Czy też dlatego, że pisze o biednych Żydach i strasznych krwiożerczych Polakach

Przecież to Polacy wywołali wojnę i mordowali biednych Niemców i Żydów. ;)

 

Po prostu żenada.

zenada.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 3, rozumiem narracje forumową względem Tokarczuk ale uważam, ją za wysoce nierzetelną.

 

Czy zasłużyła na Nobla nie wiem, nie jestem krytykiem literackim poza tym rozmawiamy o gustach ale wyzywania jej od ścierw, no to mówi samo za siebie.

  • Like 1
  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Morfeusz napisał:

Z plucie na własny naród i fałszowanie historii w książce:

Minister finansów wydał w tej sprawie specjalne rozporządzenie, zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw...

I dokładnie za to dostała tą ulgę. Za plucie na Polskę i Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii Polaków jako gnębicieli żydów. To jest sygnał w świat, o tym jaka linię światopoglądową premiuje obecny zarząd oddelegowany z zachodu do zarządzania tubylcami.

Szymborka tez została zwolniona, tylko warto wiedzieć kim była. To piewczyni komunizmu, a jej wiersze były takimi samymi działami jak Tokarczuk. Można w Polsce wskazać dziesiątki twórców na takim poziomie, a co dopiero na świecie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożny

Nawet jesl owa Pani ma rowniez dobre ksiazki - to nie dlatego jest na nia spory hejt.

W swej bardzo manipulatorskiej narracji przedstawia Polakow jako mordercow Zydow tak po prostu.

Nie pokazuje skali tego zjawiska wzgledem Polakow pomagajacym Zydom.
Nie pokazuje skali morderstw Zydow na Polakach.
Nie ukazuje skali zjawiska morderstw Zydow w innych krajach w tamtym okresie.
Nie ukazuje skali pomocy w innych krajach wzgledem Zydow w tamtym okresie.

Wybrala sobie jedna mala czesc wielkiego i zlozonego rownania opisujacego tamte czasy i zrobila wokol niego szum.
Wykorzystala obecny bum na te tematy.

Jej narracja jest manipulacja, polprawda oraz dzialaniem na szkode dobrego imienia narodu Polskiego i poswiecenia historycznego naszych przodkow.
Dzieki takim ludziom potem na swiecie lata stwierdzenie "Polskie obozy koncentracyjne". TFU!

Jak mam niby taka osobe szanowac? 
Ona zasluguje na pelne potepienie, tak jak i jej fani, kropka.

Mozesz sie przyczepic do sposobu potepiania - popieram ze nalezy to robic cywilizowanie, najlepiej w formie zapomnienia o niej i jej "sukcesie", ale jak najbardziej zasluzyla na takie traktowanie.

Przepraszam za brak polskich znakow.

Pozdrawiam. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TheFlorator napisał:

Rozumiem, ze chcecie wprowadzic wysokosc podatkow uzalezniona od pogladow politycznych lub osobistych?

 

Gratulacje.

 

Jeszcze artystom chcecie dolozyc podatkow, ktorzy i tak do super bogatych z zasady nie naleza.

Jakie dołożyć? Ma zapłacić tyle co inni. Na razie to jest postawiona ponad prawem, 

W Polsce jest miliony ludzi, którzy do najbogatszych nie należą, ale płacą podatki bez jakiejkowliek ulgi. 

Edytowane przez Rolbot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Exile napisał:

Nie pokazuje skali tego zjawiska wzgledem Polakow pomagajacym Zydom.
Nie pokazuje skali morderstw Zydow na Polakach.
Nie ukazuje skali zjawiska morderstw Zydow w innych krajach w tamtym okresie.
Nie ukazuje skali pomocy w innych krajach wzgledem Zydow w tamtym okresie.

Ale co masz konkretnie na myśli, opierasz się na jej wypowiedziach czy fikcji literackiej? Ile i jak wiele jest tych wypowiedzi, żeby robić z niej piewce żydobójców?

 

Jeśli o fikcje chodzi to tego nie komentuje, to fikcja może pisać co chce, nie jest historykiem tylko literatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż rozważania na temat podstawy przyznania nagrody a faktem zwolnienia  z podatku dochodowego są dwie różnymi rzeczami. Równie dobrze możemy zacząć dyskutować o tym iż zwolnienie od płacenia podatku należy się medalistom olimpijskim w siatkówce ale już niekoniecznie tym od jazdy figurowej na lodzie. Tak, zdobywcy olimpijskiego lauru również są zwolnieni z podatku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jaśnie Wielmożny napisał:

Ale co masz konkretnie na myśli, opierasz się na jej wypowiedziach czy fikcji literackiej? Ile i jak wiele jest tych wypowiedzi, żeby robić z niej piewce żydobójców?

 

Jeśli o fikcje chodzi to tego nie komentuje, to fikcja może pisać co chce, nie jest historykiem tylko literatem.

Oczywiscie ze chodzi mi o fikcje.

Napisze za chwile fikcyjna ksiazke ze mnie okradles, pobiles i jestes zwyrolem.
Dopuscisz bym to wydal czy skonczymy w sadzie bo to naraza Twoje dobre imie?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Exile napisał:

@Jaśnie Wielmożny
Nie pokazuje skali tego zjawiska wzgledem Polakow pomagajacym Zydom.
Nie pokazuje skali morderstw Zydow na Polakach.
Nie ukazuje skali zjawiska morderstw Zydow w innych krajach w tamtym okresie.
Nie ukazuje skali pomocy w innych krajach wzgledem Zydow w tamtym okresie.

''Księgi Jakubowe'' za które dostała Nobla mają akcję umiejscowioną w XVIII wieku, czyli w czasie, z którym nikt za bardzo nie kojarzy prześladowania Żydów. W przeciwieństwie do czasów II wojny światowej, a do których w oczywisty sposób nawiazujesz, bo nie masz nawet pojęcia o czym jest ta książka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale literacka nagroda nobla to nie jest jakiś wielki powód do dumy. Jakby dostała ją w dziedzinie fizyki albo pochodnej, no to jak najbardziej. 
Marnujecie czas i energię na panią, której dzieła was nie interesują, nawet jej nie lubicie i paradoksalnie robicie jej reklamę.

Osobiście nie mam zamiaru zapoznawać się z dziełami tej pani. Nie mam też zamiaru promować tej pani w żaden sposób. Ot kolejna nic nie znacząca dla świata nagroda oraz twórczość, która nic nie wniosła do mojego życia.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.