Skocz do zawartości

Worek bokserski


deleteduser90

Rekomendowane odpowiedzi

Też jestem ciekawy jakiegoś rozwiązania na worek w mieszkaniu. Tak, żeby mi sąsiedzi po kaloryferach nie napierdalali. :D 

Co prawda chyba u mnie sufity są dość dobrze zrobione bo się za bardzo nic nie niesie ale jako, że mieszkam na parterze to stojący byłby lepszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pawulon_pawuloff napisał:

Ja nie polecam stojącego,  mocniej uderzysz i może się przewrócić, lepiej montować wiszący. Chociaż jeśli nie ma innej opcji to kup stojący.

Mam skosy wszędzie bo to poddasze więc tylko stojący jak coś.  Myślę  ze bedzie spoko na takie ciosy proste i sierpy nie z całej siły,  tak bardziej o wytrzymałość, kondycje i rzeźbę chodzi mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimum 40 kg musi mieć długość 120 cm jeśli dłuższy to można też kopać. Ja mam 60 kg i 180 cm podwieszany. Te stojące to niewypał. Na alledrogo jest tego mnóstwo.  Nie wiem jaki masz budżet , ale w razie gdybyś kupił coś tańszego zawsze można okleić taśmami. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichaelMT napisał:

Worek jak najbardziej jeśli masz podstawy i wiesz jak uderzać. 

Samo uderzanie bez techniki nic nie da i znudzi się szybciutko.

Zgadzam się. Od siebie dodam, że "ciepanie" w worek bez żadnych umiejętności, nie ma większych zalet, bo: 

 

a) uczy złych nawyków, jeżeli ktoś nie wie jak zadawać ciosy, jak pracować na worku i symulować na nim walkę.  

b) zwiększa ryzyko kontuzji, jeśli ręce nie są dobrze zabezpieczone a u 99% początkujących nie są dobrze zabezpieczone. Znam nawet magików, którzy walą z całej siły w twardy worek gołymi pięściami i uważają, że to objaw bycia "twardzielem". Dla mnie głupoty akurat a nie bycia "twardzielem", ale oczywiście kto komu zabroni niszczyć sobie zdrowie ?

Edytowane przez Tyson
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2020 o 15:39, Tyson napisał:

Cześć a jak długo i co trenujesz? Boks? Karate? MMA?

 

Jaki jest twój staż i jak oceniasz swój poziom umiejętności? To dosyć istotna informacja żeby coś sensownego doradzić. 

Tak amatorsko dla siebie uderzenia rękami więc sam boks ,umiejętności początkującego nie ma co sie oszukiwać. 

23 godziny temu, ares napisał:

Minimum 40 kg musi mieć długość 120 cm jeśli dłuższy to można też kopać. Ja mam 60 kg i 180 cm podwieszany. Te stojące to niewypał. Na alledrogo jest tego mnóstwo.  Nie wiem jaki masz budżet , ale w razie gdybyś kupił coś tańszego zawsze można okleić taśmami. Pozdrawiam.

Tak jak pisałem jest to na poddaszu więc podwieszany nie zda egzaminu bo skosy wszędzie.  Jedynie stojący . Widzialem z everlasta stojący taki , na Youtube  jest z tym troche filmików nawet Ryan Garcia jak ciśnie na nim jesli wiesz o kogo chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adrianoob napisał:

Tak amatorsko dla siebie uderzenia rękami więc sam boks ,umiejętności początkującego nie ma co sie oszukiwać. 

W dniu 1.03.2020 o 17:23, ares napisał:

Na twoim miejscu zapisałbym się na boks, kickboxing etc. zanim zaczniesz nawalać w worek, z  przyczyn opisanych przeze mnie w poście wyżej. 

 

A jeżeli masz poczucie, że musisz, pooglądaj sobie przynajmniej parę tutoriali na YT jak pracować na worku i przede wszystkim jak zabezpieczać dłonie. 

Edytowane przez Tyson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.