Skocz do zawartości

Oszuści maseczkowi na portalach (koronawirus) - gdzie zgłaszać skutecznie?


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem bracia. 

Wszedłem na allegro i moje oczy otwarły się jak anus Sashy Grey. Wszelkiej maści oszuści i janusze zwyczajnie oszukują ludzi i sprzedają zwykłe gówniane maski przeciwpyłowe FFP1-FFP3 jako chroniące przed - a jakże by inną chwytliwą nazwą 2020 roku - koronawirusem. 

Panowie - krew mnie zalewa. Nie wszyscy są edukowani w BHP i nie wiedzą czym się różnią i jak działają takie maski, co te skurw...ny bezczelnie wykorzystują. Moje pytanie - gdzie tych użytkowników zgłaszać? Nie chodzi mi o samych użytkowników allegro, ale całe firmy handlowo-usługowe działające tam i sprzedające te maski. Chcę żeby się posypały kary finansowe a nie tylko usunięcie przedmiotu z allegro. Nie popuszczę śmieciom bo chociaż sam nie kupuję tego to nienawidzę takiego oszukiwania!

UOKiK będzie dobry?

Edytowane przez Tomko
  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hogen napisał:

Serio masz na to czas? Jak nie masz się czym zająć to zrób coś konstruktywnego. Typowy pies ogrodnika.

Przez takich skur..synów masz puste magazyny. Robisz coś w pracy z pyłem, tniesz coś, potrzebujesz ochrony i gówno kupisz a nie maseczkę. Wyskakuj z 30 zł za jakieś gówno FFP1 co nawet przed piachem nie chroni. To nie jest kwestia byciem psem ogrodnika. To jest absurd! Moja mama potrzebuje maseczek przed kurzem bo ma alergię, ojciec coś robi i też potrzebuje i gówno - nic nie kupią na allegro. FFP3 co normalnie kosztowało 10 zł na allegro są po 100 zł teraz. 

@Baca1980 Owszem, ale to też ma znamiona nieuczciwej konkurencji i sztucznego windowania cen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomko napisał:

Owszem, ale to też ma znamiona nieuczciwej konkurencji i sztucznego windowania cen. 

Jest popyt jest i podaż. Tak działa wolny rynek. A że ludzka głupota to bezkres oceanu to już inny temat do rozważań. Sam pracuję czasami w masce. I całe szczęście mam jeszcze kilka sztuk w zapasie. Mam nadzieje że niedługo skończy się ta bańka na maski:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomko napisał:

nieuczciwej konkurencji

Raczej jak byś sztucznie zaniżał cenę czyli stosował dumping. W drugą stronę jest jak najbardziej ok.

3 minuty temu, Młody Samiec napisał:

Dzieje się.

Kurła jak kurz już opadnie. To sam chyba kupię kilkaset sztuk. I poczekam na najbliższą epidemię. Po co inwestować w złoto lub waluty? Jak wychodzi na to że na maseczkach masz największy zysk:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baca1980 napisał:

Raczej jak byś sztucznie zaniżał cenę czyli stosował dumping. W drugą stronę jest jak najbardziej ok.

Kurła jak kurz już opadnie. To sam chyba kupię kilkaset sztuk. I poczekam na najbliższą epidemię. Po co inwestować w złoto lub waluty? Jak wychodzi na to że na maseczkach masz największy zysk:).

No kurde. Zysk ładny, nie ma co gadać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest popyt jest okazja więc winduje się ceny, poza maseczkami za niedługo będzie podobnie z środkami do dezynfekcji czy wręcz higienicznymi. 

Sama maseczka nie daje wiele, poza drogami oddechowymi podatna na wchłanianie jest np śluzówka oka .... trzeba by mieć maskę na całą twarz lub gogle.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dobry interes. Z pewnością idzie na tym zarobić, a jeleń się jakiś zawsze znajdzie...

Kto mądrzejszy i sprytniejszy będzie chciał jak najwięcej się dorobić na naiwnych ludziach. 

W Dąbrówie Górniczej ktoś miał pomysł na ochronę:

https://www.eska.pl/slaskie/dabrowa-gornicza-czy-czarnobyl-czlowiek-wsiadl-do-autobusu-w-kombinezonie-ochronnym-boi-sie-koronawirusa-aa-feEA-a6Ff-K2NZ.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.