Skocz do zawartości

Bad boy - wzlot i upadek - "Cruel Intentions"


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

Wzięło mnie dzisiaj na filmowe wspominki z dawnych lat, zastanawiałem się jaki film pokazuje dużo schematów, o których tu mówimy na forum, przy okazji jest filmem całkiem niezłym, z dobrą obsadą i świetną muzyką.

 

Chciałem przybliżyć młodszym braciom film, który ma już ponad 20 lata.  

 

Początkowo przyszło mi do głowy kilka tytułów, ale po dłuższym zastanowieniu wybrałem "Cruel Intentions", który był kolportowany w naszym kraju pod jak zwykle niezbyt trafnie dobranym tytułem "Szkoła uwodzenia" jest to dość luźna i uwspółcześniona adaptacja "Niebezpiecznych związków".

 

Czemu akurat ten tytuł?   

 

Z trzech prostych przyczyn:

 

1 Zarówno pierwszoplanowe jak i drugoplanowe postaci się wyróżniają, w zasadzie każda postać, która się pojawia jest wręcz archetypowa. Mamy całą menażerię:

 

- Bad boy - główny bohater, zblazowany, zepsuty, który wpada w pułapkę własnej gry i się zakochuje.

 

- zepsuta do szpiku kości manipulantka, podstępna suka, sterująca wszystkim zza kulis, zupełnie inna niż jej publiczny wizerunek.

 

- słodka idiotka, niewiniątko, która pada ofiarą powyższego duetu i przechodzi transformację w szona.

 

- utalentowany muzyk, zakochany w słodkiej idiotce.

 

- tzw. porządna dziewczyna, która zakochuje się w bad boyu.

 

I wiele, wiele innych postaci, które wnoszą coś do tego filmu.

 

2 Schematy, schematy, schematy - wszędzie w tym filmie są schematy, częstokroć przerysowane, czasami subtelnie pokazane.

 

3 Mamy nakręcający się seksualny (a czasami miłosny) wielokąt, którego istoty część postaci jest świadoma, a część nie.

 

Myślę, że część starszych forumowiczów oglądała ten film, a tym którzy nie oglądali polecam.

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GSFsEMw-yWU&t=137s

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mosze Red napisał:

zastanawiałem się jaki film pokazuje dużo schematów, o których tu mówimy na forum, przy okazji jest filmem całkiem niezłym, z dobrą obsadą i świetną muzyką.

Proszę bardzo :). Trwa 3min20sek, dobra obsada (Y&T) i dobra muzyka (Y&T).
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tytuschrypus napisał:

Cruel Intentions to bardzo fajna uwspółcześniona wersja tego klasyka. Sprawnie zrealizowany w swojej kategorii film.  

 

Był też chyba sequel, ale tragiczny - tak mi podpowiada filmweb, że go oceniłem :)

Ale był w nim jeden plus - scena pod prysznicem, dwie gołe bliźniaczki z epickimi cycuszkami :3

Edytowane przez Ramaja Awantura
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mosze Red napisał:

Myślę, że część starszych forumowiczów oglądała ten film, a tym którzy nie oglądali polecam.

Doskonale pamiętam ten film. Za czasów biało-rycerstwa, odbierałem go jako film o miłości :) No ale o czym innym chciałem wspomnieć. Jak dobrze wiesz, postać Sebastiana, pokazana była jako postać bad boya. Ale, no właśnie, aby zdobyć/uzyskać swój cel, używał manipulacji. Manipulacji, która jest wręcz krytykowana przez niektórych braci na forum. Czy słusznie? Niech każdy sam oceni. 

Edytowane przez Still
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoła uwodzenia to świetny, bardzo niedoceniany film. Osobiście polecam, widziałem ze 2 razy, przypomnieliscie mi że ostatni raz dawno temu, czas odświeżyć.

 

To jest niby film o perypetiach miłosnych nastolatków, ale jest naprawdę niestandardowo - jak na Hollywood - głęboki psychologicznie.

 

No i brutalnie prawdziwy, bez owijania w bawełnę.

27 minutes ago, Ramaja Awantura said:

Ale był w nim jeden plus - scena pod prysznicem, dwie gołe bliźniaczki z epickimi cycuszkami :3

To nie jest film o tym lol

 

Jeśli chodzi o współczesne ekranizacje klasyki, polecam też Annę Kareninę z 2012r, z genialnie zagraną przez Keirę Knightley rolą główną i dotrzymującym jej aktorsko kroku Judem Law. Jak ktoś nie czytał/widział - również słodko-gorzka historia miłosna kończąca się totalną rozjebką.

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.