Skocz do zawartości

Turcja otwiera granicę z Europą dla nachodźców


Rekomendowane odpowiedzi

Turcja otworzyła granicę z Europą dla islamskich imigrantów. Turecka policja i służby graniczne mają przykazane nie przeszkadzać. Premier Erdogan "ostrzega" (raczej odgraża się) Europę żeby oczekiwała milionów. Media w Ankarze próbują przekonać opinię publiczną, że grecką granicę szturmują uchodźcy z Syrii. Tymczasem ta linia tureckiej propagandy wspierana przez samego Erdogana nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Oto bowiem według greckich służb (...) Ci, którzy wjechali nielegalnie, nie mają nic wspólnego z wojną w Syrii. Pochodzą bowiem z Afganistanu, Pakistanu oraz Somalii.

Zdecydowana większość emigrantów przywożonych w piątek i sobotę na granicę turecko-grecką autokarami za Stambułu, to obywatele Afganistanu i Pakistanu a nie ogarniętej wojną Syrii. Z relacji przedstawicieli władz greckiego Evros wynika, że wiele z tych osób przebywało w tureckich ośrodkach deportacyjnych, w związku ze sprawami karnymi, które były wobec nich prowadzone.


My  tu pitu pitu o jakimś wirusie, którego w Polsce nawet nie ma (oficjalnie, zupełnie jak w Chinach przez pierwszy miesiąc) a tymczasem Turcy, prawdopodobnie wykorzystując koniunkturę postanawiają Europę dobić. Grecja się broni, jeden, rzekomo Syryjczyk, rzekomo zginął ale jak długo wytrzyma nie wiadomo, To zależy od reakcji władz Unii Europejskiej, bo Grecja sama może nie dać rady. To nie Australia a Morze Śródziemne to nie ocean i trudno im będzie ich upilnować tym bardziej, że tym razem Erdogan im zupełnie otwarcie pomaga a nie tylko skrycie kibicuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straż przybrzeżna i graniczna są od tego żeby bronić kraju przed napływem nielegalnych imigrantów, których w dodatku ciężko zidentyfikować, bo wielu z nich pozbywa się swoich dokumentów przez wyprawą do Europy. 

 

Cały ten kryzys migracyjny tylko pokazuje, jak bardzo słaba jest Europa (lub działają dywersanci u władzy). Dziwnym trafem, kraje takie jak Arabia Saudyjska, Katar, czy ZEA nie przyjmują tych imigrantów, swoich przecież braci w wierze. Ale to nas się szantażuje emocjonalnie.

 

Przypomnę, że władze Hiszpanii zaczęły rozbierać część zabezpieczeń granicznych w swoich enklawach w Płn. Afryce. Rzekomo chodzi o zastąpienie tych "niehumanitarnych" rozwiązań, bardziej zaawansowanymi.

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech mówi się, że sprawa wirusa SARS-2.0 jest po to by przykryć sprawę najazdu na Europę przez otwartą granicę turecką.

 

mqdefault.jpg

 

Oczywiście nie jest tak, że Niemcy stworzyli sobie epidemię, żeby przykryć fakt kolejnego najazdu na Europę, a tylko wykorzystują okazję do zajęcia czymś ludzi i ograniczenia wolności pod pretekstem walki z wirusem. Ewidentnie uniwersalne zjawisko. Chodzi mi raczej o to, że niektórzy Niemcy mają świadomość tego co Erdogan zrobił a mimo to robią wszystko, oni czy też ich przedstawiciele w parlamencie, żeby nie podjąć kroków niepoprawnych politycznie. Taka lewicowa przypadłość. Jak to ujął Bezmienow - dopóki na własnym tyłku (fizycznie) nie odczują "dobrobytu", który sprowadzają na Europę to nie uwierzą.

Europa jest przeżarta lewicową propagandą nieprawdopodobnie. Duńczycy stacjonujący w ramach Frontexu w Grecji odmówili zawrócenia 33 nielegalnych imigrantów. Chciało tego greckie dowództwo misji pilnowania granicy na morzu. Duńczycy będą teraz tworzyć V kolumnę torpedującą działania Greków broniących swoich granic. I nie byli to jacyś "wolontariusze" z Aquariusa "pomagający" "uchodźcom" za pieniądze wielkiego filantropa, George'a Sorosa tylko żołnierze duńskiej armii. Tragedia. Problem polega na tym, że nie mamy terrorystycznych bojówek jak na początku XX wieku, które by nauczyły władzę szacunku do swoich wyborców. Właśnie dlatego trzeba się przeciwstawić tej propagandzie, szerzyć wiedzę a nie panikę zarówno a polityce Erdogana jak i naszych umiłowanych przywódców, zarówno w Polsce jak i w Europie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrotycz zabrakło mi lajków, chciałbym się tylko nieskromnie pochwalić, że to mi chodziło po głowie jak tylko zaczął się szał na "wirusa". Podkreślam nie twierdzę, że wirus to super brednia, widzę szerszy obrazek więc nie widzę powodu, aby wpadać w panikę ponieważ dostrzegam związek skutkowo przyczynowy w pewnym sensie "kontrolowany". @spacemarine Polecam ten punkt widzenia aby na chwilę odciążyć głowę od liczenia zarażonych.

 

O,o! 17, a nie już 18 zarażonych! Może już 19 lub 19,5?

 

Zawsze mnie też zastanawia dlaczego świat nie może pokusić się o ostrą krytykę np. Pakistanu, że nie robi zbyt dużo aby obywatele z niego nie spierd***li? Tak jakby Pakistański rząd, nie był absolutnie niczemu winien.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaśnie Wielmożny Brzmisz jakbyś był zwolennikiem jakiejś teorii spiskowej. Gdybyś żył w kraju którego sąsiad strzela za pomocą snajperów do ludzi dzień w dzień to pewnie też byś uciekał. Pakistan jest spisany na straty, przez dekady krok po kroku osadnictwo zmniejszyło powierzchnię tego kraju i zdestabilizowało. Żeby nie było, swoje mają na sumieniu, ale razem z Iranem to punkt zapalny.

Jedyna nadziej w Grekach że powstrzymają cześć tych ludzi.

Paradoks u nas polega na tym że jest taka bieda, że nawet Polacy uciekają stąd więc co dopiero tzw. uchodźcy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erdogan wirusa nie wymyślił, w najlepszym razie się podpiął do zamieszania. To samo niemiecka władza, to samo polska władza - wszyscy oni jadą na tym samym koniu - siać panikę a w zamieszaniu przepchnąć swoje wynalazki (jak stan wojenny+, jak hiszpania+). W końcu w mętnej wodzie łatwiej ryby łowić.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wrotycz napisał:

żołnierze duńskiej armii

Duńscy żołnierze mają przynajmniej stuletnią tradycje w stawianiu silnego oporu. Rzesza podbiła Danię w niecały dzień.

 

Sprawa, którą opisałeś tylko pokazuje jak słaba jest UE. Każdy ma swoje interesy i teorie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unie jest słaba i co mnie to obchodzi ale ta akurat sprawa dotyka nas osobiście, bo ci "uchodźcy", o których się tak troszczy Erdogan przyjdą w końcu nad Wisłę. Już ich tu jest od groma; w dużych miastach jest kolorowo, czego większość Polaków nie widzi bo nie mieszka w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, spacemarine napisał:

Żeby nie było, swoje mają na sumieniu, ale razem z Iranem to punkt zapalny.

Co z tym Iranem nie tak? To Izrael do spółki z USA według mnie jest winien sytuacji na bliskim wschodzie. Państwo położone w Palestynie od lat już okupuje część terytorium Syrii (Golan). Robią co chcą na terytorium obcego państwa, raczej bez zgody władz. Do tego służby wywiadowcze mordują naukowców z Iranu pracujących przy programie jądrowym.

 

A Netanjahu żali się na ONZ, że tak dużo rezolucji przeciwko Izraelowi wydaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, spacemarine napisał:

@Jaśnie Wielmożny Brzmisz jakbyś był zwolennikiem jakiejś teorii spiskowej. Gdybyś żył w kraju którego sąsiad strzela za pomocą snajperów do ludzi dzień w dzień to pewnie też byś uciekał.

Nie, nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych. Nie twierdzę, że dziwi mnie ich uchodźstwo. Btw. żyjemy w kraju, którego sąsiad bierze udział już 6 rok w regularnej wojnie, jakbyś zapomniał, czy też nie zauważył, że śmierć Ukraińców nie jest juz "hot" dla mediów więc nie ma nic w polskiej tv.

Cytat

Pakistan jest spisany na straty, przez dekady krok po kroku osadnictwo zmniejszyło powierzchnię tego kraju i zdestabilizowało. Żeby nie było, swoje mają na sumieniu, ale razem z Iranem to punkt zapalny.

Wiem, ale nie ma Pakistańskich obywateli tylko ciągle uchodźcy z Pakistanu i to nie od 2015 roku, ktoś jest za to odpowiedzialny.

 

13 minut temu, wrotycz napisał:

Erdogan wirusa nie wymyślił, w najlepszym razie się podpiął do zamieszania. To samo niemiecka władza, to samo polska władza - wszyscy oni jadą na tym samym koniu - siać panikę a w zamieszaniu przepchnąć swoje wynalazki (jak stan wojenny+, jak hiszpania+). W końcu w mętnej wodzie łatwiej ryby łowić.

Tyle i aż tyle, jeśli o teorie spiskowe chodzi.

 

W obliczu powyższych liczą się rozważni obywatele nie banda zahukanych panikarzy, keep calm.

Edytowane przez Jaśnie Wielmożny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2020 o 08:42, cst9191 napisał:

, jak bardzo słaba jest Europa (lub działają dywersanci u władzy).

Lewactwo + polityczna poprawność + kompleksy kolonialne (?)

 

28 minut temu, wrotycz napisał:

o których się tak troszczy Erdogan

Przecież on tylko chce wymusić kasę na frajerstwie z UE. Ma "środek" to ciśnie. Co w tym dziwnego? Tylko UE powinna się postawić, czy tam wysłać na odpowiednie granice wojsko z siatkami :lol:.

 

Np.: jestem w stanie zrozumieć czemu Angela Merkel zapraszała imigrantów te X lat temu. W końcu osoba o statusie uchodźcy może tam podjąć pracę, więc liczyli na napływ dużej ilości taniej siły roboczej i reanimowanie gospodarki.

Trochę podobnie do sytuacji kiedy to sprowadzali sobie robotników z Turcji (gastarbeiterzy od budowy m.in. autostrad) tylko, że tym razem się nie udało. Same niemieckie urzędy podają, że 75% uchodźców od 2015 nie  znalazło (bo zapewne nie chciało :lol;) pracy. Tylko, że mleko się rozlało i teraz wszyscy z bliskiego wschodu i połowy Afryki liczą na darmowy socjal.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wrotycz napisał:

Unie jest słaba i co mnie to obchodzi ale ta akurat sprawa dotyka nas osobiście, bo ci "uchodźcy", o których się tak troszczy Erdogan przyjdą w końcu nad Wisłę. Już ich tu jest od groma; w dużych miastach jest kolorowo, czego większość Polaków nie widzi bo nie mieszka w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu.

 

Tak. Tylko że sporo tego koloru to hindusi robiący w IT i studenci. 

  • Zdziwiony 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wrotycz said:

Unie jest słaba i co mnie to obchodzi ale ta akurat sprawa dotyka nas osobiście, bo ci "uchodźcy", o których się tak troszczy Erdogan przyjdą w końcu nad Wisłę. Już ich tu jest od groma; w dużych miastach jest kolorowo, czego większość Polaków nie widzi bo nie mieszka w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu.

 

Nie jest ich od groma, choć i tak zmierza to już w niepożądanym kierunku. Istotna różnica pomiędzy Zachodem Europy a np. Warszawą (sam siedzę w Lublinie, gdzie większość obcych to studenci, ale w Warszawie bywam dość regularnie) - Warszawa nie jest wielokulturowa, ale kosmopolityczna. Z dwojga złego wolę kosmopolityzm, bo ma inne założenia niż multikulturalizm, choć zdaję sobie sprawę, że kosmopolityzm to tylko przystanek, stacja pośrednia na drodze do multikulturalizmu (czyli rozczłonkowanego, zdezintegrowanego społeczeństwa, bo w idei multi-kulti jedynymi silnymi społecznościami są te najbardziej prymitywne - przy całym szacunku dla dorobku cywilizacyjnego Turków czy Arabów, raczej nie ma ta zbyt wielu Awerroesów).

1 hour ago, ZortlayPL said:

1. Wirus powinien wybić wszystkich mężczyzn.

2. Skoro w Grekach nadzieja to jestem spokojny:)

 

1. pani z filmu jest osobą niezrównoważoną, kwalifikującą się do leczenia. Jej wypowiedź to podręcznikowy przykład hate speech, gadka, jakiej nie powstydziliby się członkowie Einsatzgruppen działający we wschodniej Europie. Poza tym, widziałem już ładniejsze sexworkerki. :PInna sprawa, że prostytucja powinna być traktowana tak, jak każdy inny zawód.

2. współcześni Grecy są niemal równie sturczeni, co Bułgarzy (jeśli chodzi o etnos, nie kulturę), z tymi dawnymi raczej nie mają wiele wspólnego. Natomiast przyparci do muru, wobec rzeczywistego najazdu islamskiej hołoty - prawdopodobnie zaczną zabijać, co jest zupełnie zrozumiałe.

Edytowane przez zychu
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turcja ma aspiracje imperialne - Erdogan chciałby powrotu Imperium Osmańskiego z sobą jako autorytarnym władcą, kształtującym politykę i losy Europy, to nic innego jak celowe wywoływanie kryzysu i podsycanie niepokoi społecznych w krajach europejskich - mało się mówi o tym jakie straty ponoszą Włoch czy Grecja po przymusowym ubogaceniu kulturowym po najeździe hordy uchodźców.  

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wrotycz napisał:

W końcu w mętnej wodzie łatwiej ryby łowić.

A w wielkim pierdolniku ciężko wskazać winowajcę. Zacznie się odbijanie piłeczki, Ci zrobili tamto, a tamci zrobili to, gdybyście wy nie zrobili tego, to my nie zrobilibysmy tamtego. Tym sposobem wszyscy rączki umyją, a pierdolnik zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wojkr napisał:

Turcja ma aspiracje imperialne - Erdogan chciałby powrotu Imperium Osmańskiego z sobą jako autorytarnym władcą, kształtującym politykę i losy Europy, to nic innego jak celowe wywoływanie kryzysu i podsycanie niepokoi społecznych w krajach europejskich - mało się mówi o tym jakie straty ponoszą Włoch czy Grecja po przymusowym ubogaceniu kulturowym po najeździe hordy uchodźców.  

Czysta prawda.Warto dodać że tak jak w 20 wieku wynaleziono wojne błyskawiczną zamiast okopowej,tak na początku 21 wieku wynaleziono wojne hybrydową to teraz popularna jest broń substancji żywej,czyli wpuszczamy setki tysięcy/miliony/dziesiatki milionów ,,ludzi'' obcych ras i kultur w celu destabilizacji państwa.Takie państwo z powiedzmy 15-30% obcych jest państwem niezdolnym do niczego,nie może podjąć żadnych realnych działań,może tylko trwać w tym statusie quo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zychu napisał:

2. współcześni Grecy są niemal równie sturczeni, co Bułgarzy (jeśli chodzi o etnos, nie kulturę), z tymi dawnymi raczej nie mają wiele wspólnego. Natomiast przyparci do muru, wobec rzeczywistego najazdu islamskiej hołoty - prawdopodobnie zaczną zabijać, co jest zupełnie zrozumiałe.

Ciekawe jak Europejczycy spojrzeliby dzisiaj w oczy Napoleonowi, Piłsudskiemu, Królowi Leonidasowi, Temistoklesowi z Aten, Rzymianom, Hitlerowi nawet czy Władysławowi Jagielle. Ci ludzie spędzili życie na wypierdalaniu "śmiecia ludzkiego" ze Starego Kontynentu, a my od tak dajemy się kolonizować:)

Edytowane przez ZortlayPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, ZortlayPL said:

Ci ludzie spędzili życie na wypierdalaniu śmieci trzeciego świata ze Starego Kontynentu, a my od tak dajemy się kolonizować:)

Adolf Hitler i jego kumple wespół z bolszewikami wymordowali kwiat polskiego narodu (w tym również zasymilowanych Żydów), a polskie społeczeństwo zamierzali przemienić w niewolniczą siłę roboczą/ludzkie inkubatory - tak więc z tym Hitlerem trochę odleciałeś. Co by nie mówić o sowieckiej okupacji, nigdy nie zakładała ona fizycznej likwidacji narodu polskiego. Adolf to był kawał łobuza i dla Słowian przewidywał taki sam los jak dla Żydów i komunistów.

A wojny napoleońskie to swary między Europejczykami, żadnego migranta wtedy nie bito.

15 minutes ago, Revolt said:

tak jak w 20 wieku wynaleziono wojnę błyskawiczną zamiast okopowej, tak na początku 21 wieku wynaleziono wojnę hybrydową

Nie przesadzałbym - tzw. wojna hybrydowa to bardzo modne pojęcie, które od 2014 zaczyna być nadużywane. To zupełnie naturalne, że w rozgrywkach geopolitycznych stosuje się wszelkie chwyty - od dywersji, poprzez propagandę i dezinformację, aż po wykorzystywanie kryzysów humanitarnych i klęsk żywiołowych. Nihil novi, ale niedouczeni pismacy uwielbiają się brandzlować takimi cool terminami, myśląc, że dzięki temu będą brzmieć mądrzej.

A wojny okopowej nie wymyślono - zapewniam cię, że Niemcy jadący do Francji w 1914 roku - zarówno szeregowcy jak i ci ze sztabu - byli przeświadczeni, że zastosują podręcznikowy blitzkrieg i przed świętami "będą na (paryskich) bulwarach". Nikt nie rozpoczyna wojny z założeniem, że będzie bezsensownie trwonił materiał ludzki i sprzętowy w okopach.

Edytowane przez zychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zychu napisał:

Adolf to był kawał łobuza i dla Słowian przewidywał taki sam los jak dla Żydów i komunistów.

 

 

Po takim tekście można rozpoznać NPC z zerową wiedzą historyczną,sprawdza się w 100%.To najprostsza i najłatwiejsza dla polaków propaganda.Polecam się dokształcić jak wyglądały stosunki polsko-Niemieckie od 35 do 39 i kto do kogo wyciągał setki razy ręce.

Edytowane przez Revolt
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, zychu napisał:

1. pani z filmu jest osobą niezrównoważoną, kwalifikującą się do leczenia. Jej wypowiedź to podręcznikowy przykład hate speech, gadka, jakiej nie powstydziliby się członkowie Einsatzgruppen działający we wschodniej Europie. Poza tym, widziałem już ładniejsze sexworkerki. 

Hate speech? Przecież mową nienawiści kierują się tylko ludzie o poglądach prawicowych haha

 

Nie widziałem jeszcze ładnej feministki. Może dlatego że niewiele ich widziałem. Kilka przykładów podanych przez wikipedię (hasło: radykalny feminizm):

https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrea_Dworkin

 

https://www.google.com/search?q=Mary+Daly&sxsrf=ALeKk032BbUBhfL5mtTh-JE11QyqavJymw:1583776188216&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjQsOiI-o3oAhVrxMQBHQ-HDigQ_AUoAXoECBcQAw&biw=1920&bih=969

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kate_Millett

 

https://www.google.com/search?q=Shulamith+Firestone&sxsrf=ALeKk00m65V1o0ix4GHVhqvLldN9zIEhNw:1583776290005&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjxjK25-o3oAhXMMZoKHZ2LDeQQ_AUoAXoECBcQAw&biw=1920&bih=969

 

Morał jest z tego taki, że feministkami stają się często panie, które nie mają najmniejszego powodzenia u mężczyzn. Taka chęć zemsty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, Revolt said:

po takim tekście można rozpoznać NPC z zerową wiedzą historyczną

Nie piszę o stosunkach polsko-niemieckich, ale o stosunku Niemców i wierchuszki NSDAP wobec Słowian jako etnosu. Polecam poczytać choćby "Śmieszne sto milionów Słowian" Borejszy. Przykre, że wciąż są dyletanci wierzący, że moglibyśmy pójść z Niemcami "bić bolszewię".

Dostaję niestrawności, gdy czytam idiotyczne wypowiedzi takich kmiotów (a co, skoro ja npc...). Zero rzetelnej wiedzy, za dużo prawicowych publicystów.

I jakie by te stosunki polsko-niemieckie nie były, faktem jest, że po agresji 1939 roku niemiecka administracja uskuteczniała systematyczne mordowanie Polaków i niszczenie polskiej kultury.

Pewnie wina Polaków, bo nie chcieli iść na bolszewika, c'nie?

 

No i dlaczego najczęściej polecają się dokształcić ci, którzy sami najbardziej tego potrzebują?

Ach, no tak - "polscy historycy to marksistowski pomiot, który po 1945 opanował instytuty historyczne"*. Ot, takie z nich "tłuki na marksizm". :D

 

 

* zawsze w takim przypadku zwracam się do oponenta - "wylicz co najmniej dziesięciu polskich historyków działających po 1945 oraz ich dokonania, wskaż ich publikacje, zakres zainteresowań oraz napisz, czyimi byli uczniami". Zazwyczaj wtedy następuje taktyczny odwrót. :D

 

Edytowane przez zychu
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ZortlayPL napisał:

współcześni Grecy są niemal równie sturczeni, co Bułgarzy

Ej ja dopiero teraz doczytałem że Ty napisałeś STURCZENI, a ja przeczytałem SKUTECZNI, na zasadzie, SKUTECZNy to był w ZOMO jak wymachiwał pałą. Ale dosyć offtopa, jak jakaś wojna nie wybuchnie to nic nie ruszy tych zacementowanych układów. Europa zostanie zasiedlona kolorowymi, a białasy do rezerwatów.

 

Jak powiedział jeden ksiądz i to sie pokrywa z tym co ja myślę

 

"Mogę sobie łatwo wyobrazić, że za jakiś czas, mam nadzieję, że sam tego nie dożyję, że w roku 2050 nieliczni biali będą pokazywani innym rasom ludzkim – tu, na terenie Europy – tak jak Indianie są pokazywani w Stanach Zjednoczonych w rezerwatach. Byli sobie kiedyś tacy ludzie, którzy tu zamieszkiwali, ale przestali istnieć na własne życzenie, ponieważ nie potrafili uznać tego, kim są od strony biologicznej, nie patrzyli na to komu oddają swoje pieniądze."

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.